PDA

View Full Version : sevdah sa halidom u lisinkom!!!


ocvirek
27-11-2007, 00:01
jel zna tko kada je točno prijenos na htv? u srijedu u 8-9??

profesor
27-11-2007, 00:13
Srijeda 20 h HRT+

krunopz
27-11-2007, 14:09
Najbolje stvari uvijek na +iću... Mogli bi jednom takav atraktivan dogadaj staviti i na HRT (onaj brez PL(J)US)

klas
12-01-2008, 21:35
sevdah u lisinskom večeras na HRT2 u 22.45

Hrvoje
12-01-2008, 22:01
sevdah sa halidom u lisinkom!!!

Kaj je to lisinki? :bonk: :krez:

klas
12-01-2008, 22:07
Kaj je to lisinki? :bonk: :krez:

ej Hrvoje:violent: :stinkefinger: :box: ......nisam raspoložen pa nemoj da me bezveze udalje na neko vrijeme sa foruma....

Hrvoje
12-01-2008, 22:30
ej Hrvoje:violent: :stinkefinger: :box: ......nisam raspoložen pa nemoj da me bezveze udalje na neko vrijeme sa foruma....

Zakaj se ti sad ljutiš? Zato kaj spamam temu? Jer moj komentar nema nikakve veze s tobom... :rolleyes: Doduše, znam da je glupo, infantilno i kaj-ja-znam-kakvo nabijat ljudima na nos njihove tipfelere ili pravopisne greške, ali ovaj ocvirkov mi je baš simpatično zazvučao (a i rimuje se s Helsinki)...

Vjeruj mi, ni meni baš nije bajan dan i ne bih se htio s nikim kačiti pa evo, ne znam čime sam te raspizdio, ali oprosti mi (ako snage imaš).

Peace

ocvirek
13-01-2008, 00:05
ide repriza na hrt 2

kara
13-01-2008, 01:35
evo sad zavrsio koncert:sad: bio je odlican!!!!!

klas
13-01-2008, 02:24
neznam zašto al najjači mi je bio ibrica jusić.........strašan je čovjek...

_maestro_
13-01-2008, 12:24
zašto je halid izdvojen i stavljen u naslov?
bilo je više izvođača, daleko značajnijih sevdalija nego što je halid.

IvanZU
13-01-2008, 13:35
zašto je halid izdvojen i stavljen u naslov?
bilo je više izvođača, daleko značajnijih sevdalija nego što je halid.

...a ha, a jel to bilo sinoć - nisam gledo, mislim na hrtiću2 ovaj sa +nemam
....možda je tko posnimio.......pričalo se po zagrebu na dolcu da treba nastupat Zehra pa bilo bi to lijepo poslušat......;)

_maestro_
13-01-2008, 13:38
je, sinoć na hrt2. gledao sam samo u fragmentima.
halida nisam ufatio, al sam vidio nedžada salkovića i harija varešanovića :krez:

IvanZU
13-01-2008, 13:42
je, sinoć na hrt2. gledao sam samo u fragmentima.
halida nisam ufatio, al sam vidio nedžada salkovića i harija varešanovića :krez:

....jel pjevo nedžad- nek mirišu avlije nek se svatko raduje......il se "uvlačio" sa nekim "standardom":cool:

gazy
13-01-2008, 13:45
evo sad mi stari veli da je pjevo mujo kuje i ne klepeći,al kaže da je i falšuljio malo.

IvanZU
13-01-2008, 13:47
evo sad mi stari veli da je pjevo mujo kuje i ne klepeći,al kaže da je i falšuljio malo.

....pa kad nije bilo mjesečine sjajne pa se malo potepo:krez: ....

_maestro_
13-01-2008, 14:08
evo sad mi stari veli da je pjevo mujo kuje i ne klepeći,al kaže da je i falšuljio malo.

aha... sumnjiv je bio na momente. ja sam to dobroćudno pripisao čudnom ozvučenju pratećeg orkestra, pa je njegov glas bio previše istaknut, a orkestar preslabo...
to je ono kao kad se pjevača snimi u studiju na zasebni kanal, i onda naizmjenično slušaš isti dio pjesme s orkestrom i bez orkestra. (kanale s instrumentima šaltaš mute on/off )
većina pjevača kad su tako ogoljeni zvuči loše i sumnjivo...

IvanZU
13-01-2008, 14:11
...zvuči loše i sumnjivo...

.....:eek: ...hoćeš reć da nedžo ne zna pjevat...sram te bilo!

edit: koji sam ja spamlija.....

tamburix
13-01-2008, 15:44
edit: koji sam ja spamlija.......ili spamajlija! (ovo bi moglo ići pod jezična laprdanja :rolleyes: )

...oj spamete, spaaamo, spamajlijooo.....:D :D :D

_maestro_
13-01-2008, 15:52
...oj spamete, spaaamo, spamajlijooo.....:D :D :D

eo mi pade napamet jedna prigodna, koja paše uz trajni ban:

nema te više spamlija, sevd-spamlija
nema te više sa nama
da pjevaš da piješ...
i staro društvo veseliš

za malo spama dao si
profil svoj ponosni
a nama boli ostavi

stevanbeli
13-01-2008, 16:04
Gledao cijeli koncert još prije koji tjedan kad se na HRT+ prikazivao uživo.

Dojmovi koliko se sjećam:

Zehra - malo ocvala i stasom i glasom. Htjela je ostaviti dojam sa interpretacijom pjesme "DA SAM PTICA" ali je iskakala iz ritma a i bježao joj je glas. Poslušajte verziju te pjesme od Silvane Armenulić ili od Nade Mamule (nisam baš 100 % siguran da li pjevaju obje tu pjesmu ili samo jedna od njih dvije.)

Varešnović u duetu sa meni nepoznatim vokalom - nije me dojmio.

Dojmila me se neka mala curica 13 do 15 godina. Točno i lijepo otpjevala samo molim Boga da ne skrene prema turbofolku.

Ostali koliko se sjećam tako tako.

_maestro_
13-01-2008, 16:12
hari matahari mi je nekako preoštro, previše čvrsto pjevao taj sevdah.
ja volem kad se sevdah pjeva mekano, sos osjećaji... štajaznam.

vald mi je još iz mladosti, uz pojam sevdaha prva asocijacija himzo polovina... isto kako mi je zvonko bogdan prva asocijacija uz starogradske pjesme s pratnjom tamburaša.

stevanbeli
13-01-2008, 16:51
vald mi je još iz mladosti, uz pojam sevdaha prva asocijacija himzo polovina... .

Slažem se maestro. I ja volim Himzu na svoj način. Himzo pjeva hercegovački-mostarski sevdah koji je mekši, nježniji. Dok Bosanski sevdalije pjevaju čvršćim jačim glasom.

Jedina stvar koja mi se ne sviđa kod mlađih ljudi koji pjevaju sevdah (mislim na snimke koje sam slušao a odnose se na mlađe bosanske pjevače sevdaha) je to da imaju pregustu vibraciju u glasu i pjevaju kroz nos pa to izgleda kao meketanje.

cicak
20-01-2008, 16:02
Zehra - malo ocvala i stasom i glasom. Htjela je ostaviti dojam sa interpretacijom pjesme "DA SAM PTICA" ali je iskakala iz ritma a i bježao joj je glas. Poslušajte verziju te pjesme od Silvane Armenulić ili od Nade Mamule (nisam baš 100 % siguran da li pjevaju obje tu pjesmu ili samo jedna od njih dvije.)

Varešnović u duetu sa meni nepoznatim vokalom - nije me dojmio.


--Problem ritmike je u orkestru 1000% al ne mogu o tome javno,a taj anonimni sto je dosao pjevati s Harijem.....hmmm......sta para sve moze ;=)

eXeR
01-12-2010, 03:14
Gledao cijeli koncert još prije koji tjedan kad se na HRT+ prikazivao uživo.

Dojmovi koliko se sjećam:

Zehra - malo ocvala i stasom i glasom. Htjela je ostaviti dojam sa interpretacijom pjesme "DA SAM PTICA" ali je iskakala iz ritma a i bježao joj je glas. Poslušajte verziju te pjesme od Silvane Armenulić ili od Nade Mamule (nisam baš 100 % siguran da li pjevaju obje tu pjesmu ili samo jedna od njih dvije.)

Varešnović u duetu sa meni nepoznatim vokalom - nije me dojmio.

Dojmila me se neka mala curica 13 do 15 godina. Točno i lijepo otpjevala samo molim Boga da ne skrene prema turbofolku.

Ostali koliko se sjećam tako tako.

zehra je omatorila, i falsa, ne cuje.. i to je normalno ... :D ..da sam ptica je sama zehra najbolje otpjevala, al naravno u mladjim danima... veresnovic nije narodni pjevac, a ta mala je alma subasic...odlicna je..i ja se nadam da nece u krive vode otic

eXeR
01-12-2010, 03:17
Slažem se maestro. I ja volim Himzu na svoj način. Himzo pjeva hercegovački-mostarski sevdah koji je mekši, nježniji. Dok Bosanski sevdalije pjevaju čvršćim jačim glasom.

Jedina stvar koja mi se ne sviđa kod mlađih ljudi koji pjevaju sevdah (mislim na snimke koje sam slušao a odnose se na mlađe bosanske pjevače sevdaha) je to da imaju pregustu vibraciju u glasu i pjevaju kroz nos pa to izgleda kao meketanje.

ja osobno volim jace glasove, recimo kao safet, ali kombinacija mladjih i starijih dana.. u mladjim danima je pjevao mekse, ali s mnogo glasa, dok je kasnije imao lijepsu boju, ali je dosta grublje pjevao...
a to meketanje, hm bosanci tako i pjevaju, kao malo kroz nos... naravno da je ljepsi rijedji vibrato, od onog gustog...

Marko8
01-12-2010, 08:23
joj bogati exerčino gdje si iskopo tu temu 2 godine staru :bonk: