PDA

View Full Version : Pjesma i tambura 2008.


Petko
11-12-2007, 19:23
c/p


4. FESTIVAL TAMBURAŠKE GLAZBE
PJESMA I TAMBURA 2008.


Organizacijski odbor festivala "Pjesma i tambura 2008". raspisuje natječaj za originalne tamburaško-violinske skladbe koje će solisti, te tamburaški i violinsko-tamburaški sastavi izvesti u mjesecu travnju 2008. godine na festivalu


"Pjesma i tambura 2008"

Izvest će se skladbe koje će organizatori odabrati među pristiglima na ovaj natječaj.

Skladbe trebaju biti:
- u duhu prepoznatljivog tamburaško-violinskog narodnog stvaralaštva kajkavskog kraja
- u tekstu poželjni elementi kajkavskog
- trajanje pjesme do 3 minute
- autori i izvođači odriču se autorskih prava za izvođenje na festivalu, za radio i TV prijenos-snimku, te za zajednički festivalski nosač zvuka i slike, a sva ostala autorska prava autori i izvođači zadržavaju.

Način prijavljivanja:

1. Autori moraju organizatoru poslati tekst novih skladbi,istaknuti autora teksta, glazbe i aranžmana i
kontakt telefon, sve do 20. siječnja 2008. godine.

2. Nakon odabira tekstova snimat će se skladbe, a gotove snimke potrebno je dostaviti organizatoru do
7. ožujka 2008. na adresu: Radio Kaj, (za festival) p.p.36, 49000 Krapina.

3. Konačan izbor skladbi za izvedbu na festivalu organizator će obaviti do utorka 11. ožujka 2008.
godine, a na temelju kvalitete i kompletnosti skladbe, sukladno ovom natječaju.

4. Troškove snimanja u studiju pjesama koje su odabrane za festival snosit će izvođači.

Dodatne Informacije na www.kajscena.hr (http://www.kajscena.hr) ili telefonom na broj 0912107770.

Miha
12-12-2007, 00:14
1. Autori moraju organizatoru poslati tekst novih skladbi,istaknuti autora teksta, glazbe i aranžmana i kontakt telefon, sve do 20. siječnja 2008. godine.
2. Nakon odabira tekstova snimat će se skladbe, a gotove snimke potrebno je dostaviti organizatoru do 7. ožujka 2008. na adresu: Radio Kaj, (za festival) p.p.36, 49000 Krapina.
3. Konačan izbor skladbi za izvedbu na festivalu organizator će obaviti do utorka 11. ožujka 2008. godine, a na temelju kvalitete i kompletnosti skladbe, sukladno ovom natječaju.
Ke je ovo? Odabir u dva kruga. Prvo ocjenjuju tekst pa ak prođe onda ocjenjuju i glazbu? Bedastoća!

_maestro_
12-12-2007, 00:49
Ke je ovo? Odabir u dva kruga. Prvo ocjenjuju tekst pa ak prođe onda ocjenjuju i glazbu? Bedastoća!
da. bedasto. glazba i tekst bi trebali biti barem ravnopravni. iako ja volim da glazba bude još ravnopravnija od teksta.

ako je tekst loš, a glazba dobra, možeš napraviti fini instrumental. ako je obratno... j... ga. moš recitirat. :krez:

riječ je ipak o festivalu, a ne o večeri poezije.

Petko
16-12-2007, 19:45
...ludilo koji interes je pobudio ovaj festival...

Miha
17-12-2007, 09:36
...ludilo koji interes je pobudio ovaj festival...
Ludnica!
Ke, niko nebu išel na PiT?

_maestro_
17-12-2007, 12:34
Ludnica!
Ke, niko nebu išel na PiT?
ako je PIT... mislim da će biti odziva
:krez:

basprim
17-12-2007, 16:42
bas me zanima za kaj ce ima kontakt telefon kad ga tak i onak ne koriste.
@petko: jel znaš tko je u tom strucnom ziriju za odabir tekstova.sto posto isti likovi ko i za odabir glazbe a?

Petko
17-12-2007, 21:13
...nemam pojma...
...naljepih to jer sam Zagorec, jer ima veze s tamburom i to je to...
...valjdeka su isti ljudi kao i za pjesme...

P.S.
Te festival nije loše meste za pokazati se, još ako sklopiš deal o broju puštanja i promociji na tim radio valovima (by the way deveti radio po snazi u Hrvatskoj!) moglo bi biti korisne za konačni cilj - igranja (sviranja) malo za pune penez. Ako je te cilj. A cilj more biti i kak je jemput rekel jen basist z kojim sem igral: Da me ljudi zaustaviju na ceste i pitaju ej ti igraš v tem i tem bendu. I onda on veli: "Da!".
Prošle godine je moj bend dobil 2. nagradu žirija. Eto drage mi je kaj se pesma tu i tam komu od tamburašov dopadne a od velikih penezof nič.
Makar eto dosta imame posla, ali mi se vidi da te nema veze z tu nagradu...

Miha
17-12-2007, 22:59
@petko: jel znaš tko je u tom strucnom ziriju za odabir tekstova.sto posto isti likovi ko i za odabir glazbe a?...nemam pojma...
...naljepih to jer sam Zagorec, jer ima veze s tamburom i to je to...
...valjdeka su isti ljudi kao i za pjesme...
...Prošle godine je moj bend dobil 2. nagradu žirija...
Del sam pesmu Zvona starine - Vu srcu zagorje (autori: Zvona starine) na novi gmail tak da morete ocijeniti stručni žiri (a i pjesmu). :)