PDA

View Full Version : Pomoc: pjesma za prosidbu djevojke ?

ivang
23-02-2009, 14:35
Doslo je i TO vrijeme :D
Znaci trazim neku lijepu, prigodnu tamburašku pjesmu koja bi svirala pri prosidbi djevojke ?
Znaci nesto tematsko mozda ? cak i netreba al da bude prigodna .... :top:

Hvala ;)

tu san nesto nasao : http://www.forum.tambura.com.hr/showpost.php?p=4514&postcount=6 ima super stvari ali i dalje trazim

VeljoSB
23-02-2009, 14:51
Imaš par bećaraca:

Uda'će se curica za svirca, alaj će se naslužiti linca
- II - , alaj će se naspavati sama

Kad se budeš udavala mala, trebaš birat koji znade svirat

Alaj živi u svirača žena, ljeti gladna zimi kruva nema (zimi ne jebena) :krez:

heartbroken angel
23-02-2009, 14:59
...ne bećarac...
...ja osobno mislim da je od gazda u snu i ljubavi dobar prijedlog...
...i da meni to netko odpjeva..(po mogućnosti pod prozorom)...velika je vjerojatnost da bi pristala udati se...

...ivang...sretno...:love::love::love:

VeljoSB
23-02-2009, 15:07
...i da meni to netko odpjeva..(po mogućnosti pod prozorom)...velika je vjerojatnost da bi pristala udati se...

Koja izjava majko isusova....hoće ti onda pjevat cjeli život tu pjesmu ako nešto skrivi?:bonk::bonk::bonk:

heartbroken angel
23-02-2009, 15:10
Koja izjava majko isusova....hoće ti onda pjevat cjeli život tu pjesmu ako nešto skrivi?:bonk::bonk::bonk:

...tko kaže da će mi nešto skrivit?....al nećemo sad tu spammat temu....

tamburix
23-02-2009, 15:18
...
Znaci trazim neku lijepu, prigodnu tamburašku pjesmu koja bi svirala pri prosidbi djevojke ?
Znaci nesto tematsko mozda ? ...
tu san nesto nasao : http://www.forum.tambura.com.hr/showpost.php?p=4514&postcount=6 ima super stvari ali i dalje trazim
Ima jedna stara slavonska gdje on nju prosi, pa se nabacuje zlatnom jabukom, pa zlatnim prstenom, itd... problem je jedino što ga ona stalno odbija :bonk:

Osim ovih što je kojot nabrojao, pada mi na pamet još jedna lijepa ljubavna, možda dobra za tu priliku: "Ružo moja crvena", od Agramera.

Također, moj bend ima jednu prigodnu... "Ti si mi radost, ljubav i sreća..." ali to nismo snimili, pa jedino da nas zoveš da ti sviramo :D
Šaljem ti još dva linka na pp, ne volem da se reklamiram više...

VeljoSB
23-02-2009, 15:21
U livadi pod jasenom, i onda nadovežeš drugu koja ima istu melodiju, Pošli momci oko Mare :krez::krez::krez:

heartbroken angel
23-02-2009, 15:24
...ima jedna pjesma...zove se slavonska noć...mislim da je bila na zlatnim žicama i da su je grofovi odpjevali...

Romansa
23-02-2009, 15:39
definitivno od trenka..poćinje.."zašto smo se draga sreli..." a refren...SPOJIO NAS BOG..PRIJE ROĐENJA...

ivang
23-02-2009, 16:35
...ne bećarac...
...ja osobno mislim da je od gazda u snu i ljubavi dobar prijedlog...

...ivang...sretno...:love::love::love:

hihi, ipak ja necu to pjevat i svirati ... angazirao bi tamburashe da dolete sa tom pjesmom :)

AAAAAAAAA, sad sam tek nasao ovu od Gazda - U snu iljubavi - mislim da je to ta koju sam trazio jedno duze vrijeme po Internetu ... fala i pusa andjele sa slomljenim srcem :D

VeljoSB
23-02-2009, 17:25
...ima jedna pjesma...zove se slavonska noć...mislim da je bila na zlatnim žicama i da su je grofovi odpjevali...

De napiši stih te pjesme, ili refren...čuo sam za tu pjesmu ali ne i poslušao.

eXeR
23-02-2009, 17:36
hihihihihihihihihiihihihihhhhiiii klekni pre dnju pi pitaj je os se udat za mene.. i to je to

ivang
23-02-2009, 18:04
pa naravno da budem ;)
nebudem je zaprosio pjesmom lol

PEJIN
23-02-2009, 18:15
milo moje... bila bi sasvim prigodna pesmica

heartbroken angel
23-02-2009, 18:28
De napiši stih te pjesme, ili refren...čuo sam za tu pjesmu ali ne i poslušao.

Prosula se misečina
u slavonskoj tihoj noći,
dok blistaju ko dragulji
nasmijane tvoje oči.

Nitko ne zna da te volim,
osjećaje srce krije,
samo misec sjajan znade
što nam se nad glavom smije.

Draga ti si srcu mome
tvoje lice, osmijeh, oči,
da si meni sve na svitu
reći ću ti ove noći.

Volio bih da mi kažeš
kako i ti voliš mene,
u slavonskoj tihoj noći,
nek nas vide zagrljene.

...sad sam provjerila...pjesmu izvode Grofovi...a pjesmu je napisala Marija Iličić....

VeljoSB
23-02-2009, 18:31
hvala!

basprimaš
23-02-2009, 18:48
Možeš i onu; ti si moje najmilije

Mislav
23-02-2009, 19:12
U Zagrebu je gotovo kod svake prosidbe prisutna pjesmica NEMOJ NOCI BRZO PROCI. Do sad koliko sam vidio uvijek upali:D

gugeci
23-02-2009, 19:12
Možda "Da znaš koliko te volim" od Stjepana Jeršeka"Štefa":top:

dejan385
24-02-2009, 11:15
Ako je Slavonka - U selu pokraj Dunava

Hrvoje
24-02-2009, 11:18
Sandi - Žena budi mi ti

EDIT: Ups, nisam vidl da treba bit tamburaška, al' Sandi je s Gazdama snimil super pjesmu "A kad dođe proljeće", a snimil je i svoju verziju i "Sve je ona meni" tak da je on "polutamburaš"... :krez: :bonk: