PDA

View Full Version : trzalice za bas


antonio bas
08-11-2011, 12:47
interesiraju me trzalice za bas za svirku na razglas da se ne ćuje ono lagano zveckanje kao što je slučaj s onim plastičnim dk:bonk::down:...ako moze neke informacije,slike,cijene...moze i na pp

rossi
08-11-2011, 13:45
interesiraju me trzalice za bas za svirku na razglas da se ne ćuje ono lagano zveckanje kao što je slučaj s onim plastičnim dk:bonk::down:...ako moze neke informacije,slike,cijene...moze i na pp

Odličan komad kože koji je pritom odlično prepravljen u trzalicu i problem solved ;)

HrvojeSB
08-11-2011, 14:25
http://www.tambura-zone.com/oglasnik_opsirnije_oglas.php?id=248

antonio bas
08-11-2011, 14:32
vidio sam i probao te zelene,bio sam i kod čovjeka u gredi,to mi je dobro za suho,ali razglas ne...vidio sa one crne mislim od varge ili su njegove slične tak nekaj kod gilga,interesira me jel ima još kakvih varijacija na temu i di se daju nabaviti...
probao sam i od kolege nekakvu dvobojnu mislim pola smeđa,pola krem ili tak nekaj i ta je bila odlična al neznam di nabaviti,svi pričaj nešto ima ovakve a niko nezna ni di,ni od koga ni kakva cijena...

jozo-begesar
08-11-2011, 19:04
Javi se Basdžiji, ako trebaš broj javi na PP. On prodaje dobre trze, najbolje koje sam ja probao do sada, crne su, od nekakve čudne plastike(??), nisam siguran točno šta je to, al radi lijepo.
Ove pola smeđe-pola krem radi Damir Kordoš, to ti je DK trzalica, samo s jednom stranom od kože, ako mislimo na istu stvar, cijena je 100 kn, isto ako trebaš broj, na PP.
Ima još nešto zgodno, al ja sam uspio nabavit samo komadićak, to je nekakva koža koja je prilično tvrda, mislim da se radi od pojasa za mlin, daje fin ton, super za studio, teško za nabavit, nisam vidio nikog kod nas da svira s tim, dok se preko grane može naći ljudi koji sviraju.

antonio bas
08-11-2011, 22:17
eto vidiš,mi smo baš o tom razglabali da to nebi bilo loše davno već,a niko nije probao nabaviti,remen od nekog stroja u pilani recimo ili tako nešto oni koji su glomazni da su izrađeni pukli,jer su već i od ulja i masti koja se upila i razrađeno,mislim da bi to bilo odlično samo treba nabaviti tako nešto...

basdžija
09-11-2011, 07:47
eto vidiš,mi smo baš o tom razglabali da to nebi bilo loše davno već,a niko nije probao nabaviti,remen od nekog stroja u pilani recimo ili tako nešto oni koji su glomazni da su izrađeni pukli,jer su već i od ulja i masti koja se upila i razrađeno,mislim da bi to bilo odlično samo treba nabaviti tako nešto...takve su trzalice tonski ok , samo nakon pola sata svirke se ugriju i motaju se oko prsta pa umore ruku e sad tko voli ...

jozo-begesar
09-11-2011, 09:36
takve su trzalice tonski ok , samo nakon pola sata svirke se ugriju i motaju se oko prsta pa umore ruku e sad tko voli ...

zato je dobro imati komadićak, ne veći od 4 cm, u tom slučaju se ne savija, bar ja nemam takvog iskustva...
tonski su meni izvrsne, možda se malo brže troše, al eto kažem, za studio dobar izbor...
za ono što nama većinom treba, ipak bi se opredjelio za tvoje crne, omjer ton-trajanje i to je to. zasad najbolje što sam ja probao.

Blago Vrankić
14-11-2011, 19:43
Probaj trzalice od Vlade basprima moj basista je sve probo i najzadovoljniji je sa njima iako mu se sviđa i trzalica od basdzije!!!!!!!!!!
Znam da dosta basista u okolici Vk koristi Vladine trze!!

teouros
11-01-2012, 12:25
Mogu ti nabaviti trzalice za bas one su okolo koža a u sredini kaučuk.Pozdrav

Zarkoll
02-01-2014, 16:34
Imam ja trzalice za bas, garantovano najbolji ton pogledajte na fejsu moju stranu evo linka https://www.facebook.com/pages/Tamburaske-i-gitarske-trzalice-od-roga/629441307115974

ceko
14-01-2014, 06:41
eto vidiš,mi smo baš o tom razglabali da to nebi bilo loše davno već,a niko nije probao nabaviti,remen od nekog stroja u pilani recimo ili tako nešto oni koji su glomazni da su izrađeni pukli,jer su već i od ulja i masti koja se upila i razrađeno,mislim da bi to bilo odlično samo treba nabaviti tako nešto...

Ovo su do sada ,po meni ,najbolje trzalice za svirku na razglas. Znaci, plasticni remen filovan kozom sa obadvije strane.Kad se trzalica malo usvira (umasti) daje pun i masan ton ,ne trosi se ,ne zarezuje vrlo tiha , uvija se taman koliko treba. Dosta bolja od same presovane koze.Bar su takve moje trzalice debele 4.5mm. Ko moze doci do takvog remena neka slobodno nabavi .Traje trzalica vrlo dugo.
Sad je problem doci do tog kaisa jer se koristio na starim pilanama, stamparijama... a te masine su poodavno rashodovane.
Ima altenativa.Moze se napraviti slicna uz malo truda i dobrog ljepila. Da zvuci bolje od plasticnih. I da covjek moze bar uzivati u drugacijoj trzalici ako ne moze u drugom instrumentu.