PDA

View Full Version : Zlatne žice Slavonije

Pages : 1 2 [3] 4

Vedran
15-09-2008, 14:34
Ma on je već 10 puta napisao tisućiti post :eek:

Jedna od tema, na kojoj je postao, je obrisana.

buky1
14-10-2008, 15:24
Danas sam gledao film Ivkova slava pa mi zape za uho pjesma koju su cigani svirali u filmu, na soundtracku se zove Domaćine srećna slava. Kakve to veze ima sa ZŽSlavonije... Eno pjesme na gmailu pa sami prosudite... Početak refrena me jaaaako podsjeća na početak refrena jedne pjesme sa ovoogodišnje požege... Ajd poslušajte pa recite jel sam gluv ili ima neke veze :krez:

Namjerno neću napisati koja je pjesma da ne ispadne da optužujem nekoga...

Trisha
14-10-2008, 15:38
Danas sam gledao film Ivkova slava pa mi zape za uho pjesma koju su cigani svirali u filmu, na soundtracku se zove Domaćine srećna slava. Kakve to veze ima sa ZŽSlavonije... Eno pjesme na gmailu pa sami prosudite... Početak refrena me jaaaako podsjeća na početak refrena jedne pjesme sa ovoogodišnje požege... Ajd poslušajte pa recite jel sam gluv ili ima neke veze :krez:

Namjerno neću napisati koja je pjesma da ne ispadne da optužujem nekoga...

Buky, srce, di si nabavio film??? frend i ja ga tražimo pa nikako nać! :bonk:

buky1
14-10-2008, 15:46
Idu ti linkovi na PM... i za film i za Sountrack

tamburix
14-10-2008, 16:39
... Početak refrena me jaaaako podsjeća na početak refrena jedne pjesme sa ovoogodišnje požege... Ajd poslušajte pa recite jel sam gluv ili ima neke veze :krez: ...
Namjerno neću napisati koja je pjesma da ne ispadne da optužujem nekoga...Poslušao. Nisam skužio na koju misliš, a ne da mi se sad preslušavat sve...

Nego, mene Ćirina pjesma jako podsjeća na jedan stari šlager....:) ...al kad neš ti napisat, neću ni ja napisati na koji... ;)
A mogli bi i nagradnu igru raspisati - ko pogodi dobije mp3cu po izboru s ovogodišnje Požege :D

buky1
16-10-2008, 13:18
Ne brini se nano? Ili mi se samo čini?

Madjo
19-02-2009, 09:49
Dal tko zna gdje bih mogao skinuti pjesmu od Lea i Trenk-a poljubac pomirenja!!???:bonk:

Madjo
19-02-2009, 09:50
Možete i na mail: tomislavruz22@yahoo.com

josip_prim
19-02-2009, 10:06
Dal tko zna gdje bih mogao skinuti pjesmu od Lea i Trenk-a poljubac pomirenja!!???:bonk:

poslan ti je link na pm

spektrum
20-08-2009, 15:13
evo popisa skladbi za finalnu večer požega 2009,djeliće skladbi bogu se poslušati..
linck http://www.pozeskifestival.hr/content/view/86/58/

saky
20-08-2009, 15:56
Kićo, Šima, Ćiro i Slavonski dukati – Tri tenora :krez:

promijenio bih jedno slovo u nazivu skladbe..

becarsb
20-08-2009, 22:42
već vidim da će se za ovu od Zdenca morat uzet vozni red za autobus
ali :goodjob: sviđa mi se

Mislav
20-08-2009, 22:43
fenomenomenalni su mi izvodadi na veceri pjesme i vina:
-Jasmin Stavros
-Slavonske lole
-ET
-Gazde
-Zdravko Skender

Mix stoljeca:bonk:
Neznam koje ime mi vise ovdje pase, ET ili Slavonske Lule:krez:

hedonist
20-08-2009, 23:40
fenomenomenalni su mi izvodadi na veceri pjesme i vina:
-Jasmin Stavros
-Slavonske lole
-ET
-Gazde
-Zdravko Skender

Mix stoljeca:bonk:
Neznam koje ime mi vise ovdje pase, ET ili Slavonske Lule:krez:

Ne znam gdje ti vidis Slavonske lole.
Slavonija band je ipak nesto drugo.
Meni bi prije za :bonk: bila cinjenica da je Antonija Šola autor glazbe i teksta na dvije skladbe s te večeri.

Svitac
20-08-2009, 23:59
evo popisa skladbi za finalnu večer požega 2009,djeliće skladbi bogu se poslušati..
linck http://www.pozeskifestival.hr/content/view/86/58/

Džentlmeni i Ignac Shoen – Crni kišobran :top:

_maestro_
21-08-2009, 17:31
Džentlmeni i Ignac Shoen – Crni kišobran :top:da...
rodjo, kako ide? :)

rodjo
21-08-2009, 18:05
da...
rodjo, kako ide? :)

Evo,ne žalim se :ples:

Iwan
23-08-2009, 14:39
Komso, stvar je do yaya, stvarno ste ga uboli..... :top:

Mislav
24-08-2009, 13:58
Džentlmeni i Ignac Shoen – Crni kišobran :top:

Kao Žec u najboljim danima:top::top:

Darth Bass
01-09-2009, 00:04
Vidim da je Čobi uskrsnuo...:harfa:

sbobo
01-09-2009, 02:37
ev ne mogu a da ne napišem da i T.S.Evergreen nastupa na polufinalnoj :D :D :D

gudo1992
01-09-2009, 11:02
ev ne mogu a da ne napišem da i T.S.Evergreen nastupa na polufinalnoj :D :D :D

Nije da se falimo...al eto...heheh
Sretno!!!

malatea07
03-09-2009, 15:34
jel ima tko link gdje mogu skinuti pjesme sa večeri pjesme i vina?? ako se smije dati...

_maestro_
06-09-2009, 17:34
... za ne povjerovati... :confused: :blink:

sinoć održan festival u požegi, a do sada još niti jednog komentara...
malo čudno. ili ipak ne?

rodjo i njegov bend su napravili dobar potez s ignacom šenom... osvježenje za umorne uši.

rodjo
06-09-2009, 17:39
http://www.youtube.com/user/TheMirome Ovdje se može sve pogledati od sinoć,ili skoro sve?

Ivso
06-09-2009, 18:35
Od ovog što sam čuo Trenk i Đentlmeni :top:

spektrum
06-09-2009, 20:53
zalosno je sto se više piše o krapinskom festivalu nego o požeskom,:cool:

ej00jesence
06-09-2009, 21:03
Najbolji dio festivala je bio kad su svi shvatili da ima televizor iza reportažnih kola na kojem se može pratit utakmica!!!

lički drvosječa
06-09-2009, 21:37
Nešto sam svirio u Osijeku ovaj vikend pa s obzirom da su bile dvi večeri i kad sam isprobo sve slavonske specijalitete pomislih kupiti trzalice.Zvrcno sam Rođu i Stevana Belog al obojica su tamburali/jedan u Iloku a drugi na požeškom festivalu/pa da ubijem dosadu odoh ja sam do majstora Knoblocha u Orahovicu.Majstori u radioni neznaš koji finiji i gostoljubiviji prodaše mi dobrih trzalica za pola Like pa poslije finog druženja s njima nije mi se išlo nazad za Osijek pa reko da virnem što ima u Požegi.A u principu ima ovo:tamburaški orkestri na bini se izmjenjuju/njih pet čini mi se/ i oni su sve;i izvođači i publika i tehnika.Nigdje ni psa/nešto malo ljudi sjedi u pokrajnjim kafićima/interes na žalost čini mi se nikakav osim mama i baka članova orkestara.Razglas ove godine bolji nego prijašnjih godina.Čini mi se da je kvaliteta pjesama slaba i sve skupa ima silaznu putanju /s pravom se više piše o Krapini/
Čuo sam samo dio pjesama jer sam morao nazad.
S obzirom da se ovaj festival u Požegi oglašavao kao hrvatski Nashville meni se čini da je neko polupao lončiće.
Možda me neka od pjesama koje nisam čuo demantira.Volio bih da se to desi.

tamburix
06-09-2009, 22:25
Ja sam uvijek pizdio na zvuk koji je iz Požege išao na TV-u, pa je red da sad kažem - barem slušajući ovako s Jubitoa, čini mi se da je ove godine bilo stvarno dosta dobro!

Nešto se Šima u Pž hvalio da će ove godine biti puno bolje, pa je možda njegova zasluga... ne znam, nisam vidio Banija tamo, al rekao bih da je bilo dosta bolje!?

bando
06-09-2009, 22:29
Ja sam gledao cijeli festival jučer. Shvatio sam da ne volim festivale, jer je to događaj gdje ima previše novih pjesama na jednom mjestu i onda mi automatski većina zvuče "plitko" i nabrzinu naštancane. Ali to je moj problem s kojim se moram nositi :krez:

Odlični su bendovi bili Džentlmeni (meni najbolji), Trenk, Ravnica i Žec.

Najgora pjesma mi je bila od Patrije. Bezvezni pjesmuljak.

Sve ostalo je bilo onako, više manje festivalski, uz poneku iznimku.

_maestro_
06-09-2009, 23:59
Ja sam gledao cijeli festival jučer. Shvatio sam da ne volim festivale, jer je to događaj gdje ima previše novih pjesama na jednom mjestu i onda mi automatski većina zvuče "plitko" i nabrzinu naštancane. Ali to je moj problem s kojim se moram nositi :krez:
i mene muči takav problem. ali nije da ne volim festivale.
volim ih, iako se živciram kad slušam (neke) pjesme. ovako nekako to izgleda :angry:

zOnZi
07-09-2009, 00:55
.

Mudro zboris mladicu...;)

spektrum
07-09-2009, 01:01
majstore kad ti smislis neku pjesmu, javi se,sto se tiće pjesme od patrie,meni se pjesma svidjela.........festivali sluze bas zato,da se ljudima ponudi,e sad ako se nekom nesta sviđa il nesviđa to je njihova stvar

Blank...
07-09-2009, 07:47
A u principu ima ovo:tamburaški orkestri na bini se izmjenjuju/njih pet čini mi se/ i oni su sve;i izvođači i publika i tehnika.Nigdje ni psa/nešto malo ljudi sjedi u pokrajnjim kafićima/interes na žalost čini mi se nikakav osim mama i baka članova orkestara.

Ne znam ja drvosječa gdje si ti bio...
U Požegi gdje sam ja bio nisi mogao proći trgom. Stajali smo cijelo vrijeme kao i ostatak publike, koje nije bilo 40 tisuća kao što se spominje brojka (valjda za sve dane), ali je trg bio pun gdje god se moglo stati. A kamoli pomisliti sjesti u jedan od tih kafića.

Možda ti uopće nisi bio u Požegi!!?!? :D

tihoos
07-09-2009, 08:48
majstore kad ti smislis neku pjesmu, javi se,sto se tiće pjesme od patrie,meni se pjesma svidjela.........festivali sluze bas zato,da se ljudima ponudi,e sad ako se nekom nesta sviđa il nesviđa to je njihova stvar

potpuno si u pravu. ukusi se razlikuju. pogotovo ako netko tebi blizak svira u dotičnom bendu.
meni se, npr, od ponuđenog sviđaju lole te ts panonia i babogredci.
što se tiče džentlmena....slažem se da je osvježenje, da je dobar tekst, dobra izvedba. mislim da se ignac mogao bolje iskoristiti.
imam bliske ljude u svim navedenim skupinama i jedva čekam da prokomentiram požegu i sa panoniom i lolama i džentlmenima.

bando
07-09-2009, 09:23

Eto, meni se ne sviđa i to je moja stvar. :D Ajmo se potući da vidimo tko je u pravu.

Ivso
07-09-2009, 09:34
"To je moja stvar" nije tvoja stvar nego Severinina stvar ! :D:krez:

IvanZU
07-09-2009, 09:36
...nisam uopće imao vremena da poslušam festival, a i ne pratim ga baš nešto specijalno, slučajno sam prebacio na tv program-i bio je prijenos pjesama "hitova" iz prijašnjih godina, ni na to nisam obraćo pažnju:krez:, osim na orkestar, i moram pohvalit dečke i Krunu jako su dobro svirali i zvučali, tako da mi je ustvari samo to zapelo za uši, a onda sam isto slučajno prebacio drugi dan kad ono tri terora....dobra zahebancija.....:top:

jaksa
07-09-2009, 12:26
jedino sta valjda na ovoj požegi jest, Gazde, Đentlmeni, Trenk...

To sam ja ovako Glasački napisao :)

rajna
07-09-2009, 12:43
Trenk, Ravnica, Đuka Čaić ,Džentlmeni... i to je to!

Mislav
07-09-2009, 12:49

Pa sto onda to bando ne smije komentirati, ako mu se nije svidjela pijesma.
A komentare tipa: daj ti to napravi, osmisli, odsviraj itd itd smo vec odavno trebali ostaviti na jakusevcu.
Za onoga tko nije upucen, jakusevec je glavno odlagaliste smeca grada Zagreba.

bozobks
07-09-2009, 13:06
.A u principu ima ovo:tamburaški orkestri na bini se izmjenjuju/njih pet čini mi se/ i oni su sve;i izvođači i publika i tehnika.Nigdje ni psa/nešto malo ljudi sjedi u pokrajnjim kafićima/interes na žalost čini mi se nikakav osim mama i baka članova orkestara.

Ne znam ja drvosječa gdje si ti bio...
U Požegi gdje sam ja bio nisi mogao proći trgom. Stajali smo cijelo vrijeme kao i ostatak publike, koje nije bilo 40 tisuća kao što se spominje brojka (valjda za sve dane), ali je trg bio pun gdje god se moglo stati. A kamoli pomisliti sjesti u jedan od tih kafića.

Možda ti uopće nisi bio u Požegi!!?!? :D

@Blank.. lički drvosječa je bio u Požegi, a ti ovakvim komentarom samo potvrđuješ njegov post:rolleyes: naime, radi se o tome da je od 19 do 20:30 trajao program na kojem se 5 orkestara predstavilo sa 15ak minuta svoga programa (radi se o orkestrima iz Požege, Našica, Cernika, Križevaca i orkestra škole Batorek) nakon toga u 21 h je počeo program samog festivala..

i doista je zanimljivo bilo vidjeti da se trg može u samo pola sata napuniti sa nekoliko tisuća ljudi..

inače, osobno mi se najviše svidjela pjesma Džentlmena, a bilo je i još dobrih npr. Žec, Trenk...

kaca
07-09-2009, 14:03
potpuno si u pravu. ukusi se razlikuju. pogotovo ako netko tebi blizak svira u dotičnom bendu.
meni se, npr, od ponuđenog sviđaju lole te ts panonia i babogredci.
što se tiče džentlmena....slažem se da je osvježenje, da je dobar tekst, dobra izvedba. mislim da se ignac mogao bolje iskoristiti.
imam bliske ljude u svim navedenim skupinama i jedva čekam da prokomentiram požegu i sa panoniom i lolama i džentlmenima.

malo poslušajte gospodo snimke svih izvođača pa ako niste gluhi zaključite tko kako zvuči

basdžija
07-09-2009, 14:39
najgorija tebi,ima ljudi koji vole takve pjesmepostoji tema " predstavite se " pa slobodno napiši koju tamo ,
a kod odgovaranja na nečiji post slobodno koristi opciju quote da znamo kome pišeš .
živio

Tamburalo
07-09-2009, 14:46
meni su osobno bile bolje pjesme 2008. štefova mi je dobra

becarsb
07-09-2009, 14:50
jedino sta valjda na ovoj požegi jest, Gazde, Đentlmeni, Trenk...

To sam ja ovako Glasački napisao :)

nije istina
kako nisam glazbeno potkovan da komentiram kvalitetu festivala moja ocjena je ova
ja i Prika smo bili u petak i men je najbolji bio bankomat jedne banke u atriju jedne kavane desno od pozornice

puno lipog ženskog svita je prošlo tamo i pokazalo najbolje što zna i ima

:D

bando
07-09-2009, 15:03
najgorija tebi,ima ljudi koji vole takve pjesme

Nema, ako se meni ne sviđa pjesma, nikom se ne smije sviđati! Nema rasprave! :funny:

EDIT: Sad vidim da se možda i ne odnosi kacin post na mene jer nije quotano, ali ja sam taj koji je rekao tu besramnu riječ "najgora".

Tamburalo
07-09-2009, 15:04
nije istina
kako nisam glazbeno potkovan da komentiram kvalitetu festivala moja ocjena je ova
ja i Prika smo bili u petak i men je najbolji bio bankomat jedne banke u atriju jedne kavane desno od pozornice

puno lipog ženskog svita je prošlo tamo i pokazalo najbolje što zna i ima

:D

sumljam da bi ti bio dobar da nije davao lovu

Iwan
07-09-2009, 15:34
Ma dajte ljudi, jos se međusobno trebamo poceti kajlati samo.....
nas mentalitet :down::down::down:
bilo je super i treba sto vise takvih festivala,
i Pozega i Krapina i Pitomaca i Brodfest i jos treba tri puta toliko
da tamburasi međusobno druze i da se cuje taj glas tambure....
Đentlmeni (Dado), svaka cast, meni se jako svidjela i pjesma i
izvedba i aranzman i Njacika :top:

tihoos
07-09-2009, 16:23
malo poslušajte gospodo snimke svih izvođača pa ako niste gluhi zaključite tko kako zvuči

a vi ste?

po čemu ste zaključili da nisam preslušao snimke. i prije požege i cijeli festival.

kako smo to već apsolvirali, svatko ima svoje mišljenje. netko se svog drži kao pijan plota, netko ne. što sam napisao ovdje, mogu svakom od spomenutih izvođača reći in vivo, pače i hoću, sam da sretnem kog trebam.

i, naravno, pri tom ništa loše nisam mislio.

kaca
08-09-2009, 01:01
postoji tema " predstavite se " pa slobodno napiši koju tamo ,
a kod odgovaranja na nečiji post slobodno koristi opciju quote da znamo kome pišeš .
živio

živio

kaca
08-09-2009, 02:34
a vi ste?

po čemu ste zaključili da nisam preslušao snimke. i prije požege i cijeli festival.

kako smo to već apsolvirali, svatko ima svoje mišljenje. netko se svog drži kao pijan plota, netko ne. što sam napisao ovdje, mogu svakom od spomenutih izvođača reći in vivo, pače i hoću, sam da sretnem kog trebam.

i, naravno, pri tom ništa loše nisam mislio.

govorim o snimkama uživo

tihoos
08-09-2009, 07:15
vidite, kaco, ima nešto u tome. kad sam preslušavao snimke prije samog festivala, nije mi se nešt učinilo posebno(govorim o džentlmenima). onda sam gledao festival. ista priča. malo prije sam preslušao na fejsu, dado stavio snimak. to mi se već više sviđa. bit će da sam prenaglio sa zaključkom. trebao sam nekoliko puta poslušat, bilo bi mi jasnije.
naravno, još uvijek mi se pjesma od lola i od babogredaca sviđa. zato što su drugačije od ostalih.
a šta ćemo mi od toga svirat.....bog zna

spektrum
08-08-2010, 15:44
Izvođači http://www.pozeskifestival.hr/content/blogcategory/14/42/

Iochannes
09-08-2010, 22:29
Slavonia Band - Lutkica

RBL0umb7xaA

Log Out
09-08-2010, 23:12
bubanj,tekst,cjelokupna pjesma...ocjena 2.ma puno sam i dao :)

jaran91
10-08-2010, 01:34
Izvođači http://www.pozeskifestival.hr/content/blogcategory/14/42/

Navijam za "Slavonski dukati - Zavela me" :P :hik:

Hrvoje
10-08-2010, 09:40
Slavonia Band - Lutkica

RBL0umb7xaA

Meni se sviđa kaj radi ekipa iz Slavonia Banda od "Varalice" i "Gukni golube" s Colonijom preko "Zlatnih polja" i "Ej, lutkice", jedini pokušavaju nešto novo na tamburaškoj estradi i mislim da to ljudi dobro prihvaćaju... Bolje da oni sami već naprave beat i sve nego da se rade neki očajni remixevi tipa "Sve je ona meni" za puštanje u diskotekama.

Jel' netko zna hoće li ove godine bit bubnjevi na stageu i hoće li Slavonia Band ovo izvesti s bubnjem? Iako bi najbolja varijanta za live nastup (najvjernija snimci) bila matrica + live svirka i pjesma... To me podsjetilo na romske trubače u Hemingwayu koji nastupaju uz DJ-a, tako bi se i ove "moderne" pjesme Slavonia Banda trebale izvodit (al' onda basist i kontraš mogu na cugu, hehe, ili samo pjevat prateće).

tamburaš
12-08-2010, 00:06
Navijam za "Slavonski dukati - Zavela me" :P :hik:

imaš tu pjesmu možda? čul sam samo neku a capela izvedbu na youtubu, i čini mi se dobra.. :)

eXeR
12-08-2010, 00:26
meni se ovo ni malo ne svidja..sto rade sl.bend... vise nema pravih tamb.pjesama..sad ce jos otic u zabavnjake..ma daj...

Vedran
12-08-2010, 02:59
meni se ovo ni malo ne svidja..sto rade sl.bend... vise nema pravih tamb.pjesama..sad ce jos otic u zabavnjake..ma daj...

A baš su bili super kad su prije 20 godina u KUD-u svirali Ćiru, Mista i Ajd na livo, je l' da?

Log Out
15-08-2010, 20:40
tako su se i gazde prosrale s bubnjem.dotad su i bili nečemu..

bando
15-08-2010, 21:27
Ljudi bježite od bubnja, čuo sam da onaj ko ga kombinira s tamburama ide u pakao!! :gv::whip::gv::violent::zid:

Hrvoje
16-08-2010, 13:21
I mi smo snimili jednu pjesmu s bubnjem... Jel' i ja idem u pakao onda pošto je ta obrada moja ideja i aranžman? :sad: :bonk:

KDL
16-08-2010, 13:22
Treba ubac't šargij'cu, možda projde na evropljansko tržište!?!?!?!:ples:

Tamburalo
16-08-2010, 14:29
dajguze..., mor' bit',...

Log Out
16-08-2010, 19:45
one razne udaraljke(tarabuka i sl.) što je hrvoje znao snimiti jako fino "sjedaju" na tambure dok "klasični" bubanj ili nedajbože ritam mašina nikako ne paše i stoji im kao piletu sise..

_maestro_
17-08-2010, 12:11
one razne udaraljke(tarabuka i sl.) što je hrvoje znao snimiti jako fino "sjedaju" na tambure dok "klasični" bubanj ili nedajbože ritam mašina nikako ne paše i stoji im kao piletu sise..

i ja svojevremeno dojdoh do istog zaključka... :top:

KDL
17-08-2010, 12:57
Svatko od nas traži, i bori se za svoje mjesto pod suncem, pa tako i dečki iz Slavonia Banda!!!
Iako ni meni to nije onaj bend na koji sam navikao, ja im dajem potpunu podršku ako je to put koji su oni odabrali!!!
No, htjeli mi to priznati, ili ne, (i sviđalo se to nama, ili ne) stoji činjenica da se oni vrte na svim radio postajama puno više nego ijedan "tamburaški" bend u zadnje vrijeme!!! Dakle, projekt (suradnja s ekipom Colonie) daje rezultate, a to je po meni najbitnije u svemu tome!!!
Na osnovu toga dečki su tražena roba, a to im je jako važno obzirom da samo od toga (svirki) žive!!!

Log Out
17-08-2010, 14:02
ono što se pušta na radiju je automatski kvalitetno?! ja bi trebao slušati nekvalitetnu i jeftinu glazbu samo zato što dečki žive od toga?? opet ista priča kao sa dukatima... stvarno mi se ne da više ponavljati i tupiti o tome.

kdl,ti miješaš kvalitetu i kvantitetu.eto

tamburix
17-08-2010, 14:39
Mislim da ovaj put uopće nisi u pravu...Zašto bi ti to morao slušati? Slušaj, čovječe, što ti se sviđa...
A ljudi koji od svirke žive trebaju hitove, pjesme koje će se vrtjeti i slušati, pa je podilaženje širokim narodnim masama često neizbježno. Rijetki su koji uspiju spojiti kvalitetu i hit, a u ovom slučaju je, čini mi se, bitnije da ovi dečki to što rade, rade kvalitetno... možda ne kvalitetno po nekim našim mjerilima kvalitetne tamburaške glazbe, nego kvalitetno svirački, pjevački i produkcijski. Dapače, kvalitetnije od mnogih čisto-tamburaških hitova.

KDL
17-08-2010, 21:17
ono što se pušta na radiju je automatski kvalitetno?! ja bi trebao slušati nekvalitetnu i jeftinu glazbu samo zato što dečki žive od toga?? opet ista priča kao sa dukatima... stvarno mi se ne da više ponavljati i tupiti o tome.

kdl,ti miješaš kvalitetu i kvantitetu.eto

Možda da pročitaš moj post nekoliko (možda i više od nekoliko) puta, nebi pisao na taj način na koji pišeš!!!
Niti sam rekao da je to kvalitetno, a niti da nije, nego da se dečki bore da sebi naprave bolje!!! Žao mi što neki drugi "čisti" tamburaši nemaju takav tretman u eteru-to je naša realnost!!! Kako ti o svemu pišeš, odnosno način na koji sve komentiraš, moj je zaključak da je najbolje da uopće ništa ne slušaš, jer za tebe očito nema zadovoljavajućih-"kvalitetnih" bendova!!!
A, na kraju, ako si ti taj koji znaš što je to kvaliteta, onda kapa dolje!!!

Log Out
17-08-2010, 21:43
to da bi ja dečkima trebao skinuti kapu zbog tih bubanj skočipjesama za zgrnuti malo love je nonsens. bogme su se kriteriji spustili vrlo nisko..

poimanje glazbe s obavezom,poslom i nešto što idem raditi radi para za mene ne važi.može to zvučati neznam koliko ispeglano,svirački idealno ako tom pjesmom nije nešto rečeno i ako nema "duše".

glazba je za mene umjetnost a ne trešnjevački plac sa jeftinim hit pjesmama s rokom trajanja od mjesec il dva.

dec maj opinion.

KDL
17-08-2010, 22:01
to da bi ja dečkima trebao skinuti kapu zbog tih bubanj skočipjesama za zgrnuti malo love je nonsens. bogme su se kriteriji spustili vrlo nisko..

poimanje glazbe s obavezom,poslom i nešto što idem raditi radi para za mene ne važi.može to zvučati neznam koliko ispeglano,svirački idealno ako tom pjesmom nije nešto rečeno i ako nema "duše".

glazba je za mene umjetnost a ne trešnjevački plac sa jeftinim hit pjesmama s rokom trajanja od mjesec il dva.

dec maj opinion.
To je tvoje mišljenje, i ja ga poštujem!!! I slažem se s tobom što se kvalitativnog nivoa tiče!!!
No, opet napominjem, to je naša realnost!!!
Po meni, dok se ne promijeni sistem, i na radio-postajama počnu raditi pravi glazbeni urednici, a ne nekakvi frizeri, itd., jer mu je tata suvlasnik postaje, neće biti napretka ni u jednom pogledu!!!

tamburix
17-08-2010, 23:07
poimanje glazbe s obavezom,poslom i nešto što idem raditi radi para za mene ne važi.
...
glazba je za mene umjetnost a ne trešnjevački plac sa jeftinim hit pjesmama s rokom trajanja od mjesec il dva....
Hm, kad bolje razmislim, potpuno je ok što si ti sa svojih 18 godina takav idealist! Pretpostavljam da još ne plaćaš ni vlastite režije a kamoli neki kredit, pa bi bilo tužno da već sad imaš ovakav materijalistički pristup :D
Ja ti stvarno iskreno želim da takav stav imaš i za 15-ak godina i da sviraš samo ono što voliš i da živiš od umjetnosti.
U međuvremenu, ne bi škodilo malo tolerantnosti prema kolegama koji nisu te sreće... pogotovo ako to što rade, rade pošteno i profesionalno.

Idem sad gledati "Crossroads", dugo nisam... a onda ću se 5-6 dana drogirati Bogdanom i ciganima... možda se i meni vrati mladalački idealizam :D

garavi gez
17-08-2010, 23:31
moš se ti odupirat koliko hočeš, prije ili kasnije te uhvati prokleta komercijala...:D

KDL
17-08-2010, 23:43
moš se ti odupirat koliko hočeš, prije ili kasnije te uhvati prokleta komercijala...:D

...ova ti je dobra garavi gez:top:
Možda da nekoliko tamburaških bendova stavi popis repertoara koji svira, recimo u svatovima, pa da onda glasamo šta je od toga probavljvo, a šta nije???!!!
Al' bi bilo zanimljivo, a?!?!?:o

garavi gez
17-08-2010, 23:56
Ma jasno. Ne volim brojke ni matematiku nekakve procjene ni sudove, ali kad čovjek pogleda kakav sve repertoar sviraju tamburaški sastavi,čast izuzetcima, pa to je ........ludilo brale!
Ali svatko ima pravo na svoje kakvo takvo mjesto pod zvijezdama.......i na neki svoj put........ali ni najmanje nije lako ići pravim putem........i odrediti neku pravu mjeru........jer iskušenja su uvijek prisutna....
Pitanje je treba li se potpuno prodati, pa makar time i više zarađivali.....
Ili ostati svoj, furati svoj film, vjerovati u svoja uvjerenja i zarađivati time 2 ili 3 puta manje u odnosu na gornju opciju......:D

opet gledajući profesionalce u ovome poslu-kapa dole.živjeti danas uopće je teško, pogotovo od tamburaške glazbe, još k tome postaviti kvalitativnu produkcijsku letvicu što više.......teško brale

KDL
18-08-2010, 00:03
Ma jasno. Ne volim brojke ni matematiku nekakve procjene ni sudove, ali kad čovjek pogleda kakav sve repertoar sviraju tamburaški sastavi,čast izuzetcima, pa to je ........ludilo brale!
Ali svatko ima pravo na svoje kakvo takvo mjesto pod zvijezdama.......i na neki svoj put........ali ni najmanje nije lako ići pravim putem........i odrediti neku pravu mjeru........jer iskušenja su uvijek prisutna....
Pitanje je treba li se potpuno prodati, pa makar time i više zarađivali.....
Ili ostati svoj, furati svoj film, vjerovati u svoja uvjerenja i zarađivati time 2 ili 3 puta manje u odnosu na gornju opciju......:D
Lijepo rečeno, svaka ti čast!!!
No, mislim da se samo jednom pruža prilika za postići nešto više!
Najlakše je stopiti se sa ovim sivilom oko nas, i polako iz dana u dan!!!
Al' znaš kako kažu: uzmi dok možeš, poslije može biti prekasno!!!
Godine lete, klinci rastu, krediti stižu na naplatu svaki mjesec...

Vedran
18-08-2010, 02:51
Ako malo šire sagledamo stvari, možemo reći da je standardni gažerski repertoar zapravo idealan izbor glazbe koja se nudi trenutno i ako se mene pita, niti ne može biti puno bolji. Estrada uporno obavlja svoje jedinu zadaću, a to je produciranje trenutnih, godišnjih i višegodišnjih hitova, od kojih neki, možda tek neki, završe u istoj kategoriji kao i "Večeras je naša fešta", "Zbog jedne divne crne žene" ili "Još i danas teku suze jedne žene", dakle u kategoriji evergreena, ili kako bi se već trebala zvati ta kategorija.

Nakon što su gaža i estrada stavljeni u kontekst, postavlja se pitanje "Što je hit?" U nekim zemljama postoje nacionalne ljestvice prodaje albuma ili slušanosti pojedinih pjesama, pa se hit definira prema određenoj poziciji koju pjesma mora zauzeti da bi je se smatralo hitom, ili mora biti prodan određen broj albuma, da bi se album smatralo hit albumom. Kod nas takve ljestvice ne postoje, iako bi ih s moglo dobiti od ZAMP-a ili HUZIP-a, pa možemo reći da su kod nas hitovi one pjesme koje se slušaju visko iznadprosječnim intenzitetom kroz duži period (nekoliko mjeseci), odnosno hit možemo prepoznati prema vlastitom intrinzičnom osjećaju za prepoznavanje hitova.

Naravno, do sada nitko nije dao recepturu za pisanje hitova, niti netko može dati konkretno objašnjenje zašto je neka pjesma hit, barem ne na osnovi muzikalnih ili književnih analiza, iako odgovor vjerojatno može dati memetika. Međutim, iako ne postoji algoritam za pisanje hita, postoje neki značajke većine hit pjesama: ljepljiv refren, lako zapamtljive riječi trivijalne tematike, glazba koja ne mora nužno biti jednostavna, ali mora biti "lijepa", popularan izvođač koji izvodi hit u nastanku, po mogućnosti plesni ritam... Iako ovdje nisu nabrojana sva svojstva, neki hitove nemaju sve značajke čak ni sa ove skraćene liste, ali se ova lista može uzeti kao lista dodirnih točaka različitih hitova.

Da bi hit bio pravi hit, ipak ne smijemo zaboraviti jednu bitnu stvar: hit ni po čemu ne smije biti ekstreman. Čim je nešto ekstremno, znači da nije za široke mase, a ako nije za široke mase, odnosno ako široke mase ne prihvaćaju pjesmu, pjesma automatski gubi svoje mjesto u našoj intrinzičnoj kategoriji hita, što zbog ekonomske opravdanosti, što zbog zanimljivosti programa, itd., itd. Dakle, hit mora biti dovoljno bezličan da nikome ne smeta, a s druge strane, dovoljno različit da pobudi znatiželju i želju za ponovnim slušanjem kod prosječnog slušatelja. Znači, kritična masa slušatelja, koja omogućava uzastopno emitiranje pjesme, uvjetno rečeno određuje nastanak hita.

Vratimo se na pitanje estrade. Estrada se bavim trenutnim, trenutnom konzumacijom glazbe, zadovoljavanjem trenutnih ukusa publike, ili onoga za što se vjeruje da je ukus publike. Naravno, ukus publike nije stalan, nego je u skladu s vremenom i okolinom u kojem se ta publika nalazi, pa je uvijek potrebno testirati tržište na nova glazbena, tekstualna i izvođačka rješenja. Znači, sudjelovanje na estradi samo po sebi nameće stalnu potragu za hitom, jer to je bit, zar ne? Postići što veću slušanost, dogovoriti što više koncerata i što bolje naplatiti svoj rad, i u tome nema ničeg lošeg. Publika dobije hitove, izvođači dobiju publiku. Savršeno!

Nakon što je pjesma dovoljno dugo bila među najslušanijima i postala hitom, vrlo je vjerojatno da će se početi svirati na gažama. Time hit ulazi u standardni repertoar. Zašto sam na početku napisao da je standardni repertoar zapravo idealan izbor glazbe? Iz jednostavnog razloga što mi je bolje sjediti u nekakvim svatovima i slušati nekakvo trećerazredno sranje koje sasvim jednostavno mogu ignorirati, nego da mi netko dovuče u svatove neke metalce, punkere, cajkaroše, trubače, cigane, loše jazzere, ili ne znam koga već, koji su tu, cijelu noć, kako bi silovali, khm, pardon, veselili nedužne svatove. Vjerujem da bih se jednako osjećao da inače intenzivno slušam metal, i onda silom prilika završim kod bratića na momačkoj gdje svira T.S. Svijećnjaci sve albume od Zlatnih dukata koji su snimljeni dok je Majić bio živ, sve romanse koje je Bogdan ikad snimio (a znamo koliko toga ima) i sve tamburaške pjesme ikad snimljene u largu (largo = oznaka za tempo).

Dakle, u tamburaškim krugovima, u kojima su izvođači ionako malo plaćeni, težnja za normalnim životom, odnosno stabilnim rješenjem egzistencijalnih pitanja, se može i treba prevesti isključivo kao težnja za što širom publikom. Za što širu publiku, ekstremnih faktora u stilu može biti sve manje za statistički značajnu vjerojatnost uspjeha, što drugim riječima znači da je potrebno težiti u osrednjost, teeeešku osrednjost, inače ugrožavamo prvu stvar koja nam je i bila cilj, a to je stabilno rješenje egzistencijalnih pitanja.

Kada smo riješili moralnu dilemu oko "kvalitete" vlastitih uradaka, i kada smo se prepustili tržištu sa značajnim uspjehom, koji su logični slijedeći koraci i koje su njihove posljedice? Logično je poduzeti sve kako bi postali zanimljivi što široj publici, dakle uvesti neke promjene koje će privući nove slušatelje. U tom slučaju potreba za inovacijom je neizbježna. Novine su uspjele, krug publike se širi... Što sad? Još inovacije. Naravno, inovacija ni na koji način ne smije biti ekstremna, inače gubimo dio ili cijelu publiku. (U dosadašnjoj raspravi taj ekstrem predstavljaju bubnjevi za čisto tamburašku publiku.) Inovacija mora biti nešto što je ljudima poznato, nešto što su već prihvatili. Primjerice, američki evangelisti su '50-tih propovijedali protiv r'n'r-a, a danas financiraju kršćanske rock bendove.

Ako je pojedincima uspjelo izbaciti hit, koji publiku širi na novi teritorij (u slučaju tambure, na publiku u kojoj tambura nije element srastao s lokalnom kulturom), koje su posljedice toga? Za početak, izvođačima hita ide više medeka u kasicu-prasicu, raste im popularnost, rješenje egzistencijalnih pitanja je sve stabilnije. Ali koje su sekundarne posljedice, one dugotrajnije, one koje se tiču svakog tko se bavi tamburanjem? Statistički gledano (iznmišljam statistike) među 100 ljudi koji vole čokoladu, naći će se jedan koji voli čokoladu s čilijem. Svi oni koji jednog dana odluče napraviti i naprave svoj doprinos kvalitetnoj tamburaškoj glazbi (koja da bi bila kvalitetna, mora biti i ekstremna iliti ne osrednja, a samim time i neprivlačna široj publici), bi trebali osjetiti samo zahvalnost prema dečkima kao što su Gazde, Lole, a i Slavonia Bend u pokušaju, jer su im omogućili da onih 1% znatiželjnika, koje neće zanimati osrednjost, nego kvaliteta, ne budu samo na teritoriju Slavonije i da ih ne bude 5,000, nego 50,000 ili 5,000.000. Dakle, na indirektan način, oni pomažu svim umjetničkim dušicama da i njihovo rješenje egzistencijalnog pitanja bude stabilnije, i da mogu još lakše i više stvarati.

Toliko za sada...

tihoos
18-08-2010, 07:48
au, vedrane, ala ga opravi:top:

tihoos
18-08-2010, 07:58
...ova ti je dobra garavi gez:top:
Možda da nekoliko tamburaških bendova stavi popis repertoara koji svira, recimo u svatovima, pa da onda glasamo šta je od toga probavljvo, a šta nije???!!!
Al' bi bilo zanimljivo, a?!?!?:o

pa, tu bi vi prilično odskakali. al, s druge strane, bio sam samo u jednim svatovima i to ne u cijelim i nisu bili tipični, nego se ženio tamburaš.
i sami znate da se znamo pokidat u svatovima, svirat kojekakve nebuloze, a da ljudi na kraju dođu i kažu kak je bilo super, a nitko nije zaplesao. a, isto tako, u nekim drugima, dok ne zasviraš neretvu i gori gora, nema zabave. a u nekim trećima pali čardak i miljacka i prvi poljubac, a u četvrtima klape i dalmacija, u petima mix svega navedenog, i tako dalje.
netko je od mojih napravio popis pjesama koje sviramo u svatovima. preslušavao snimke i pisao. to se svelo na nekih 80-ak pjesama. 80x3=240:60=4 sata sviranja. eto....

KDL
18-08-2010, 11:20
pa, tu bi vi prilično odskakali. al, s druge strane, bio sam samo u jednim svatovima i to ne u cijelim i nisu bili tipični, nego se ženio tamburaš.
i sami znate da se znamo pokidat u svatovima, svirat kojekakve nebuloze...

O tome ja i pričam, no sve znaš i sam!!! Samo sam htio kao primjer navesti dečke iz Slavonia Band-a, pošto se o njima piše, i reći da je njihova suradnja sa B. Đurđevićem urodila plodom!!! Pjesme se vrte po radio postajama, to je dečkima odlična promocija (samim time i više gaža), što je njima najvažnije!!!
Na kraju krajeva, odnosno nažalost, ne sjećam se kada nas je netko od mladenaca tražio da za ulaz odsviramo neku lijepu tamburašku stvar, nego su to sve neznam; Cetinski, Oliver(standardno), ..., pa na kraju čak i pjesma Zlatna polja-navedenog benda!!!
Dakle, mediji su ti koji nam diktiraju što moramo svirati(nama koji od toga živimo), i koliko god se meni "većina" tih stvari ne svira, moram preko toga, jer danas se teško živi od ljubavi!!!
I, nažalost, tamburaški sastavi su potali džuboksi koji moraju znati sve, i svi nas j..u kako im se digne, tako da umjetnička strana priče nema prolaz ako (u Hrvatskoj) misliš živjeti od glazbe!!!:angry: P.S. To je samo moj moj stav!!!;)
A sebi za gušt sviram kada se s vremena na vrijeme skupi ekipa entuzijasta i zaljubljenika u dobru tamburašku pjesmu, i svirku, pa se dobrano ispušemo, a... sutra opet po starom!!!

_maestro_
18-08-2010, 12:12
Dakle, mediji su ti koji nam diktiraju što moramo svirati(nama koji od toga živimo), i koliko god se meni "većina" tih stvari ne svira, moram preko toga, jer danas se teško živi od ljubavi!!!
čitajući ovu diskusiju nikako da se otmem dojmu kako ste pobrkali uzroke i posljedice... tj. u startu ste se ograničili estradom, prisutnošću u medijima, preživljavanjem od svirke i slično. takva samonametnuta ograničenja naravno da te prisiljavaju na podilaženje publici, prilagođavanje repertoara, razmatranja i teoretiziranja o hitovima i uvjetima da bi hit bio ostvaren.
sami ste sebi zavezali kuglu oko noge tim uvjetima.
ako je estrada ultimativni okvir i svrha vašeg bavljenja glazbom, onda ste potpuno u pravu što se tiče tih uvjeta.
samo treba biti svjestan da postoje i drugačiji pristupi i načini.

ne bih se složio s tvrdnjom da su mediji ti koji diktiraju što moramo svirati. mediji to diktiraju samo zbog toga što smo im sami dozvolili da tako bude, zahvaljujući ponajprije spomenutim ograničenjima koje smo si sami nametnuli, na koje smo unaprijed pristali. u biti mediji prate trendove, a ne obratno. postoji naravno i suprotan smjer, ali to je prije zloupotreba medija.

veliki izvođači i snažni autori diktiraju medijima a ne mediji njima.
jesu li mediji nametnuli rock glazbu publici ili se rock nametnuo medijima?

tamburaški sastavi su potali džuboksi koji moraju znati sve, i svi nas j..u kako im se digne i ovo citirano smo si sami priskrbili i zaslužili! nitko drugi nam nije kriv što je tako. sami smo odigrali tako svojim kartama!

Log Out
18-08-2010, 13:25
maestro palac gore! kasnije ću se osvrnuti na replike..

..a do tada nastavljam uživati u najljepšem gradu na Dravi.

KDL
18-08-2010, 14:53
maestro, sve to lijepo izgleda ovako napisano iz tvoje ruke, i slažem se s tobom-donekle!!!
No, stvarnost na terenu je totalno drugačija, i proći će još puuuno vremena (ili možda čak nikada neće ni doći to vrijeme) dok tambura kao instrument ne dođe na više grane!!!
Što se tiče "velikih" izvođača na našoj sceni-možemo ih nabrojati na prste jedne ruke, a isto tako je i sa autorima.
I još uvijek smatram, i tvrdim da su mediji ti koji diktiraju što će se svirati, i kada!!! Jedno vrijeme je aktualan npr. Oliver, drugo Halid, treće Prljavo kazalište..., a gdje su tu tamburaši!? Zašto njih nema toliko u medijima!?
Zato što nisu u trendu kako si rekao, ili zato što nemamo dovoljno jak lobi!?
Ili nemamo toliko "kvalitetnih" pjesama-s čim se nikako nebi složio!!!
Možda da otvorimo temu koliko Hrvatski radio ima tamburaških emisija, i kakvu oni tamburašku glazbu puštaju (neznam kojim danom) u onom noćnom terminu!!!??? A kamoli lokalne radio postaje, a TV neću niti spominjati!!!
Jedan kolega sa radija dao mi je jedan zanimljiv odgovor kada smo se dotakli teme tamburaške glazbe u medijima! Rekao je: "nemogu pustiti čistu tamburašku stvar usred bijelog dana, nikako se ne uklapa u program"!!! Kada to uzmemo u obzir, i poslušamo koliko ima kvalitetnih tamburaških emisija uopće na radiju, i koliko često (možda jednom tjedno-nekad), mislim da je rasprava suvišna!!!
Sam si rekao da mediji prate trendove!? Time sam se i ja poveo kada sam rekao da dečki iz Slavonia Band-a pokušavaju nešto drugačije (manje, ili više kvalitetno), nebi li sebi napravili bolje-koliko god to trajalo!
Otišli smo predaleko možda u ovoj raspravi, jer sam se ja samo izjasnio na temu estradnog poteza navedenog benda!!!
A umjetnički san o tamburi kao instrumentu-po meni je (kao sam i rekao gore) još jako daleko!!!

Hrvoje
18-08-2010, 17:27
Dosta je ova tema otišla u širinu i daleko od festivala "Zlatne žice Slavonije", ali samo bih napomenuo činjenicu koju sam saznao, a vezana je za Slavonia Band, točnije pjesmu "Gukni, golube" koja je nastala u suradnji s Colonijom - ta pjesma je, prema izvješću ZAMP-a, došao mi je poštom uz "Cantus", glasilo HDS-a, prva (ili druga, nek netko provjeri ak ga ima pri ruci) prva po broju downloada na mobitel, od svih domaćih pjesama, što govori u prilog "teoriji" da je pjesma hit...

A slažem se s KDL-om da je žalostan način na koji se većina medija maćehinski odnosi prema tamburaškoj glazbi... A i činjenica je da na gažama tamburaši sviraju sve manje tamburaških pjesama, a sve više zabavnjaka, narodnjaka i po repertoaru se približavaju strujićima, ali su mobilniji, praktičniji, jeftiniji... Al' što učiniti da se to promijeni, ne mo'š ti čovjeka natjerat da voli, sluša i traži tamburaške pjesme. Ne znam, al' čini mi se da budućnost tzv. "čiste" tamburaške glazbe i nije bajna. Još kad Bogdan i Dukati odu u penziju (nikog tu ne tjeram u penziju da se krivo ne shvati)... Ne znam, ne znam... Možda je i tako bolje, jer tamburaška glazba ipak nije za široke mase i velike dvorane i stadione i razglas nego za finu svirku na uvce u nekom finom restoranu za fine ljude koji cijene fine tamburaše. Fine. :D

KDL
18-08-2010, 17:57
Dosta je ova tema otišla u širinu i daleko od festivala "Zlatne žice Slavonije", ali samo bih napomenuo činjenicu koju sam saznao, a vezana je za Slavonia Band, točnije pjesmu "Gukni, golube" koja je nastala u suradnji s Colonijom - ta pjesma je, prema izvješću ZAMP-a, došao mi je poštom uz "Cantus", glasilo HDS-a, prva (ili druga, nek netko provjeri ak ga ima pri ruci) prva po broju downloada na mobitel, od svih domaćih pjesama, što govori u prilog "teoriji" da je pjesma hit...

A slažem se s KDL-om da je žalostan način na koji se većina medija maćehinski odnosi prema tamburaškoj glazbi... A i činjenica je da na gažama tamburaši sviraju sve manje tamburaških pjesama, a sve više zabavnjaka, narodnjaka i po repertoaru se približavaju strujićima, ali su mobilniji, praktičniji, jeftiniji... Al' što učiniti da se to promijeni, ne mo'š ti čovjeka natjerat da voli, sluša i traži tamburaške pjesme. Ne znam, al' čini mi se da budućnost tzv. "čiste" tamburaške glazbe i nije bajna. Još kad Bogdan i Dukati odu u penziju (nikog tu ne tjeram u penziju da se krivo ne shvati)... Ne znam, ne znam... Možda je i tako bolje, jer tamburaška glazba ipak nije za široke mase i velike dvorane i stadione i razglas nego za finu svirku na uvce u nekom finom restoranu za fine ljude koji cijene fine tamburaše. Fine. :D
Pa, dobro Hrvoje majka mu stara, gdje si ti bio dosad?!?!?! Ti si valjda jedini shvatio što sam htio reći!:top:

_maestro_
18-08-2010, 18:07
maestro, sve to lijepo izgleda ovako napisano iz tvoje ruke, i slažem se s tobom-donekle!!!
No, stvarnost na terenu je totalno drugačija, i proći će još puuuno vremena (ili možda čak nikada neće ni doći to vrijeme) dok tambura kao instrument ne dođe na više grane!!!....
da ne bude nesporazuma, moram reći da mi nije namjera obezvređivati stav kojeg ti i još neki zastupate, nego pokušavam ukazati i na mogućnost drugačijeg pristupa cijeloj stvari. na razlike u temeljnom stavu, o filmu kojeg počnemo furati u glavi onog trena kad smo osnovali bend ili sami krenuli putem glazbenika - tamburaša.
možemo to pojednostavljeno nazvati onim vedranovim terminima "sanjara" i "pragmatičara".

kad kažeš da je stvarnost totalno drugačija - slažem se 100%. i proći će još puno vremena, ALI.... tamburu na više grane mogu dovesti isključivo glazbenici koji se bave tamburama. autori i svirači. (neki bi tu dodali i majstore glazbalare, ali osobno držim da su oni tu od sporednog značaja).

zato tvrdim da je nužnost da netko od tamburaša krene i putem koji je što je moguće više rasterećen utega estrade, zarade, egzistencije samih tamburaša.
isključivo sami, svojim snagama, ako ih imamo možemo tu patnju s medijima početi okretati u svoju korist.
ukratko, idući niz dlaku zahtjevima estrade, zahtjevima medija i žrtvujući svoje interese i ciljeve sigurno nećemo ništa napraviti po tom pitanju.

postoji jedan bend koji pokušava tako raditi, po svome, ono što i kako sami žele ne opterećujući se pritom previše niti zaradom niti slavom.

iako sam se na ovom forumu sukobljavao s članovima baš tog benda, iako ne mislim da baš sve rade vrhunski i nepogrešivo, ipak im ne mogu odreći da pokušavaju (i donekle uspijevaju) držati se svojih prioriteta i principa.
naravno, radi se o serbusu.
onda je tu i opus trio u kojem svira dkranjce i zonzi... niti oni ne ovise previše materijalno o sviranju, pa si mogu priuštiti vlastiti pristup.

definitivno mislim da treba još takvih "sanjara" da bi se stvar počela uočljivije pokretati. time ne mislim da "pragmatičara" treba biti manje. naprotiv! neka i njih.

(ako nekome smeta odmak od teme zlatne žice slavonije, postoji tema o tamburi i medijima, pa se ova rasprava može prebaciti tamo)

tamburix
18-08-2010, 18:42
postoji jedan bend koji pokušava tako raditi, po svome, ono što i kako sami žele ne opterećujući se pritom previše niti zaradom niti slavom....
onda je tu i opus trio u kojem svira dkranjce i zonzi... niti oni ne ovise previše materijalno o sviranju, pa si mogu priuštiti vlastiti pristup.

definitivno mislim da treba još takvih "sanjara" da bi se stvar počela uočljivije pokretati. time ne mislim da "pragmatičara" treba biti manje. naprotiv! neka i njih.
Pa da... svodi se na to da čovjek mora biti materijalno slobodan da bi mogao furati svoj film. A ići obrnuto je jako teško ili nemoguće.
Jer kad ti od toga zavisi egzistencija, onda, jbga, nema puno moraliziranja, sviraš što se traži... i opet, često je i to bolje, nego u današnjem kapitalizmu rintat 10h dnevno "u nekoj ljevoj firmi".

Zapravo, trebao bi se čovjek bogato "udat", pa da ga nije briga jel može prodati svoju umjetnost :D ...čisti larpurlartizam, jel ;)

SBruno
18-08-2010, 19:10
Pa da... svodi se na to da čovjek mora biti materijalno slobodan da bi mogao furati svoj film. A ići obrnuto je jako teško ili nemoguće.
Jer kad ti od toga zavisi egzistencija, onda, jbga, nema puno moraliziranja, sviraš što se traži... i opet, često je i to bolje, nego u današnjem kapitalizmu rintat 10h dnevno "u nekoj ljevoj firmi".

Zapravo, trebao bi se čovjek bogato "udat", pa da ga nije briga jel može prodati svoju umjetnost :D ...čisti larpurlartizam, jel ;)

ovo si jako dobro rekao.Divim se i iskreno postujem ljude koji iskljucivo od tambure zive jer smatram da za tako nesto treba hrabrosti,da ne kazem m....Od umjetnosti se,nazalost,ne zivi postanes poznat i cijenjen kad odes kod sv.Petra:D

_maestro_
18-08-2010, 19:42

prošla su vremena mecena koji su osiguravali umjetnicima egzistenciju. pa je onda neki tamo mocart mogao bezbrižno skladati svoje...

doduše, postoji jedna kategorija (rijetkih) pojedinaca koja fura svoj film. bave se najčešće umjetnošću, a vlastita egzistencija i komocija im nisu baš prioritetni... zovu ih boemi.

KDL
18-08-2010, 21:02
I opet se sve svodi na ono; "mjesto pod suncem"!!!
Netko će biti umjetnik, netko gažer, netko boem...svatko zbog svojih povoda, odnosno razloga!!!
Na kraju krajeva, hvala Bogu da imamo toliki opus tamburaških smjerova, pa je tako i izbor svakome veći, kako običnom slušatelju, tako i nama glazbenicima!!!

Hrvoje
18-08-2010, 23:10
Tako je, KDL, "život je cesta pa biraj gdje ćeš, al' zalud grabiš i zalud stječeš kad tamo gore ništa od tog ponijet nećeš...". Inače kad smo kod medija i tamburaške glazbe, već sam prije čuo za 0-24 internet tamburaški radio - Hrvatski Šokački Radio - http://www.sokacki-portal.com/webradio/

Upravo sam prčkal po mobitelu večeras i uključio se u taj radio i odlučio ih nazvati i stvarno moram reć ljudima svaka čast, mislim da bi se trebalo više čut za taj radio pa ću otvorit zasebnu temu jer mislim da taj jedini specijalizirani tamburaški radio na specijaliziranom tamburaškom forum zaslužuje... Mislio sam da je to samo muzika tam, al' ima i voditelja, telefonski pozivi, mogu se želje preko telefona i preko stranice i tako...

Benito
27-08-2010, 13:49
Nego, da se malo vratimo na temu Požeškog festivala...

Evo i naše pjesme s kojom nastupamo na Požegi, pa poslušajte, komentirajte...

J2OWxvQCLag

Svitac
27-08-2010, 14:03

Zanimljiv tekst.
Ti si to posložio kolko vidim, fino, men' to dobro! :top:

Benito
27-08-2010, 14:07
Eto, potrudio sam se kolko sam mogao i znao... Nekima fali prim unutra, ali ja ga nisam mogao ukomponirat nikako, možda bi netko drugi uspio, ali meni nije pasao nigdje. :o Štaćete, nikad od mene primaša...:bonk:

Svitac
27-08-2010, 14:09
Eto, potrudio sam se kolko sam mogao i znao... Nekima fali prim unutra, ali ja ga nisam mogao ukomponirat nikako, možda bi netko drugi uspio, ali meni nije pasao nigdje. :o Štaćete, nikad od mene primaša...:bonk:

Šta će ti prim, pa imaš čelo! :)

Benito
27-08-2010, 14:16
Ima i tu nešto! ;)

Log Out
27-08-2010, 14:59
"Klasična" tema ali mi se jako dopada i fino zvuči bez prima.Vokal dosta ugodan i sve u svemu meni dosta dobro!

rajna
27-08-2010, 15:39
Idem sad gledati "Crossroads", dugo nisam... a onda ću se 5-6 dana drogirati Bogdanom i ciganima... možda se i meni vrati mladalački idealizam :D

STARČE!!!!:down::D

tamburix
27-08-2010, 19:27
Ajd ti mala, ne spamaj :D vidiš da se tema vratila u normalu.
A šta da ti i kažem u vezi ovog gore... ja se još i dobro držim, s obzirom da će mi neke dobre frendice možda uskoro dobiti i onaj popularni nadimak: "baka" :krez:

Nego, kad smo već tu na ZŽS, jel idete ove godine u Požegu?

Hrvoje
28-08-2010, 13:25
Meni prim uopće ne fali... :top: :lol: Sviđa mi se pjesma, pogotovo jer je u molu, a u molu za mene nemre bit loša pjesma. :D
Sad sam vidio i autora teksta i glazbe (Dražen Pavin, autor "Vranca" i još mnogo odličnih pjesama Dukata s albuma "Nek' me pamte gradovi" i "Vranac" tipa "Davno se Tena udala", "Nek' me pamte gradovi", "Dabogda me svake noći sanjala", "Hej, mjeseče", "Trošni stari dome").
A kak to funkcionira ove godine, kol'ko prolazi bendova u finale?

Benito
28-08-2010, 14:13
Hvala Hrvoje!

A kaj se tiče tog finala, to bi i mene zanimalo... Zapravo me zanima jel itko iz polufinala prolazi u finale?!

jozo-begesar
28-08-2010, 17:56
prolaze dvije pjesme iz polufinala, odlukom žirija...

Vedran
28-08-2010, 18:31
Nego, da se malo vratimo na temu Požeškog festivala...

Meni se ne sviđaju neka aranžmanska rješenja. Npr. kad pjeva "kuću blago", na drugom basprimu je ton a. Ja bih tamo stavio e, s tim da bi drugi basprim u prijelazu svirao nešto poput "c-d-e-f-g-f" pa na e kada dođe "kuću blago". Iako dolaze u obzir i ekstravagantnija rješenja. Ima toga još, ali bi mi trebao Sibelius. :) BTW, mislim da bi se na ovaj arr mogao ubaciti prim bez nekih većih izmjena. Vokal je dobar (sviđa mi se boja, valjda zato), ali dobro bi došlo malo emotivne sugestije u ovako tugaljivoj pjesmi.

Inače, pjesma kao pjesma je OK, ali bi trebalo poraditi na detaljima.

Benito
29-08-2010, 05:47
Hvala na kritici, to sam htio, da mi netko kaže što mu se ne sviđa. :top: Ja sam još dosta zelen u tim aranžmanima, i znam da to nije niš posebno, ali bi htio poraditi na tome.

Daj mi molim te reci kako bi npr. ti ovdje odsvirao prim? Čistu melodiju koja se pjeva ili nešto drugo? Malo sam htio izbjeći to da se svira ono što se pjeva, nekak mi je to redundantno. Mislim, melodija već postoji u vokalu, čemu ju poduplavati? To mi je bila neka šema dok sam radio aranžman, izbjeći sviranje melodije koju ima vokal. Naravno da ima i toga (na refrenu npr.), da se ostane u nekim klasičnim tamburaškim okvirima.

Ovo sa emotivnom sugestijom baš nisam skužio, to ćeš mi morat objasnit kad se slučajno ili namjerno negdje sretnemo, a ovaj dio sa drugim basprimom ću probat kad me prođe alkoho, pa javim kak mi je sjelo.

Hvala! :top:

Molim i druge da istaknu na ovaj konstruktivan način kako je to Vedran napravio što im se ne sviđa!

Vedran
29-08-2010, 06:55
Hvala na kritici, to sam htio, da mi netko kaže što mu se ne sviđa. :top: Ja sam još dosta zelen u tim aranžmanima, i znam da to nije niš posebno, ali bi htio poraditi na tome.

Jedini način je pisati aranžmane.

Daj mi molim te reci kako bi npr. ti ovdje odsvirao prim? Čistu melodiju koja se pjeva ili nešto drugo? Malo sam htio izbjeći to da se svira ono što se pjeva, nekak mi je to redundantno. Mislim, melodija već postoji u vokalu, čemu ju poduplavati? To mi je bila neka šema dok sam radio aranžman, izbjeći sviranje melodije koju ima vokal. Naravno da ima i toga (na refrenu npr.), da se ostane u nekim klasičnim tamburaškim okvirima.

Dionica prima ovdje najviše ovisi o tome koliko si spreman mijenjati harmoniju i dionice basprima. Prim može svirati arpeđa, cijele akorde na dobu ili s trzajem, kontapunktsku melodiju, i na kraju krajeva, može voditi osnovnu melodiju, ali ako bi prim svirao osnovnu melodiju, basprimovi bi imali više posla. Uglavnom, mogućnosti su različite i postoji više od jednog dobrog rješenja. Koje ti najbolje odgovora, možeš jedino otkriti sam za sebe. S primom bi imao četiri melodijska instrumenta, a to otvara uistinu veliki broj mogućnost.

Ovo sa emotivnom sugestijom baš nisam skužio, to ćeš mi morat objasnit kad se slučajno ili namjerno negdje sretnemo, a ovaj dio sa drugim basprimom ću probat kad me prođe alkoho, pa javim kak mi je sjelo.

Što se pjevanja tiče, glavni vokal je sasvim uredan, barem na ovoj snimci, ali ono što nedostaje su jasnija i konzistentnija dikcija i dinamika. Ništa pretjerano i neukusno, ne treba od pjevanja raditi teatar, ali treba i pustiti malo krvi. Naravno, napraviti to dobro je puno teže nego uživo, jer slušatelji nemaju vizualnu informaciju. Dobar primjer bi bio ovo.

99-XMeO_6hw

Ovdje ima puno više gestikulacije, nego pjevanja. To u studiju ne pali. :) A opet, s druge strane, pitanje je koliko želiš daleko ići s tim. Meni osobno, prepumpavanje emocija je turbo-folk (po Rambovoj deskriptivnoj definiciji (http://www.youtube.com/watch?v=Hq35mAuTlvE)) i to me samo odbija, iako mi se čini da većina publike traži veće doze te vrste droge.

mix
30-08-2010, 01:56

Sva sreća pa vas ne traže da svirate Lady Gagu, pa Jasa bi se potrgao na pozornici...hehehehe....:bonk: malo šale.. :top:

555550
31-08-2010, 10:44
Zlatne žice slavonije 2010:vio::vio:
http://www.youtube.com/watch?v=BC9yrVxwDYU
http://www.youtube.com/watch?v=9sZifoZNJ9c
http://www.youtube.com/watch?v=gnndFYi6X6E
http://www.youtube.com/watch?v=mwJEfpOqQQQ
http://www.youtube.com/watch?v=E834wio6viQ
http://www.youtube.com/watch?v=hhpCmdq0OZs
http://www.youtube.com/watch?v=sJ4afHe5hQg
http://www.youtube.com/watch?v=PvOjDXTYuaQ
http://www.youtube.com/watch?v=K7t7bRi6jy4
http://www.youtube.com/watch?v=iFaFae8K3UI
http://www.youtube.com/watch?v=0MYWgV-Rm4M
http://www.youtube.com/watch?v=ThsJljGvK1I
http://www.youtube.com/watch?v=zrxC_b3qjZg
http://www.youtube.com/watch?v=uPa5PaKt7xM
http://www.youtube.com/watch?v=kajkgCPvIq8
http://www.youtube.com/watch?v=RDqiXRcxZ_w

tamburix
31-08-2010, 12:32
Odlično šefe!
Samo da napomenem da se i na stranici festivala (http://www.pozeskifestival.hr/content/view/86/58/) sada može preslušati dio od svake pjesme.
Šteta samo što nigdje ne pišu autori. Al čini se da će bit dobra Požega ove godine, ima lijepih pjesama... :top:

eXeR
31-08-2010, 12:44
pa prim je melodijski instrument.. i on treba svirat ono sta se pjeva

Vedran
31-08-2010, 12:52

Kada počinješ razmišljati o instrumentu na takav način, praktično ga osuđuješ na stagnaciju, a ako tim pristupom aranžiraš, onda si zapravo samo beznadno ograničen. Prim je prije svega instrument. Granice instrumenta postavlja onaj koji ga svira i onaj koji sklada, a tu ne postoji jasna granica, jer ovdje pričamo o individui koja pomiče tehičke i izvedbene granice, ali i o mašti i artističkoj umješnosti skladatelja.

Tamburalo
31-08-2010, 13:53

ha, ha, ha! :bonk:

rossi
01-09-2010, 01:26
Evo i pjesme moga benda s kojom nastupamo na polufinalnoj večeri na Požeškom festivalu.

http://www.youtube.com/watch?v=whNR-3Ue_48

555550
01-09-2010, 09:13
zlatne žice slavonije 2010:vio2::whip::bend:

http://www.youtube.com/watch?v=bEd0vWBrpjU
http://www.youtube.com/watch?v=UA60rN9unYw
http://www.youtube.com/watch?v=GX9LkMmTqHQ

VeljoSB
03-09-2010, 15:07
što se polufinalne večeri tiče bilo je dobrih pjesama, ali uvijek se pitam kako to da u finale odu pjesme koje ni sama publika nije prihvatila i podržala...:bonk:

izgleda da uvijek važi ona "tko je bliže vatri taj se grije" ...

Mislav
03-09-2010, 21:10
Upravo gledam na Zlatnim Zicama Slavonije "pere" ET i moram reci mi je SUPER festival.
Ne znam jel mi bolji ET ili Grujina kci:bljuv::bljuv::bljuv:

Fico2107
04-09-2010, 00:49
što se polufinalne večeri tiče bilo je dobrih pjesama, ali uvijek se pitam kako to da u finale odu pjesme koje ni sama publika nije prihvatila i podržala...:bonk:

izgleda da uvijek važi ona "tko je bliže vatri taj se grije" ...

Ja sam bio svirao sa bendom (Zgubidani) i mogu potvrdit ovu tvoju izjavu,bar sto se tice mene,tj mojeg misljenja...Jedina od te tri pjesme koja je po meni zasluzila prolaz je od Vlade Bašića - Škripe kapije...pjesma me dirnula u srce odma kad sam ju prvi put cuo i bas zapne za uho...Čast svima,al ostale dvije po mom ukusu nisu za finale...ispricavam se ako sam ikako uvrijedio koga,ovo je samo moje misljenje ;)

sbobo
04-09-2010, 12:35
zasluzila prolaz je od Vlade Bašića - Škripe kapije...pjesma me dirnula u srce odma kad sam ju prvi put cuo i bas zapne za uho...Čast svima,al ostale dvije po mom ukusu nisu za finale...ispricavam se ako sam ikako uvrijedio koga,ovo je samo moje misljenje ;)

Potpisujem:top:
Evo i naše s polufinalne , a veceras pratimo Vladu....pozdrav
http://www.youtube.com/watch?v=p6Vce9lwJvk

Hrvoje
04-09-2010, 21:41
Slušam na Hrvatskom Šokačkom Radiju prijenos... Upravo su Lole, i imaju bubnjeve! Kaj bi exer na to rek'o, haha... :krez: Inače pjesma je ok, "Pismo majci", mislim da će se uskoro počet tražit na svirkama...

slay
04-09-2010, 23:29
"Pismo majci"

:krez: http://www.znanje.org/i/i22/02iv08/02iv0808/poezija.htm#pismo :krez:

kaca
06-09-2010, 17:20
najjači su ovi koji idu na playback,ljudi gledaju pa komentiraju kako dobro zvuče

rodjo
06-09-2010, 20:11
najjači su ovi koji idu na playback,ljudi gledaju pa komentiraju kako dobro zvuče

:top: Potpisujem! Pogotovo što još uvijek umjesto ton-majstora frizeri sjede u tonskim kolima,pa je bilo svega u prijenosu!

tinjelusic
06-09-2010, 23:56
Evo i malo Castruma sa polufinala 2010.
http://www.youtube.com/watch?v=qzQ-bPQVSlE
http://www.youtube.com/watch?v=sDz-Z4qpAAg

Hrvoje
07-09-2010, 00:03
Ne znam ak ste čuli provalu voditeljice koja je umjesto Slavonskih, najavila ZLATNE Dukate... :krez::bonk: A danas čujem na Narodnom da je Ićo popizdio i u interviewu je rek'o da ta žena ne zna radit svoj posao i da se okani toga i kak je to njoj na sramotu... Valjda neće opet čakiju izvuć... :haa:

Vedran
07-09-2010, 00:57
Ne znam ak ste čuli provalu voditeljice koja je umjesto Slavonskih, najavila ZLATNE Dukate... :krez::bonk: A danas čujem na Narodnom da je Ićo popizdio i u interviewu je rek'o da ta žena ne zna radit svoj posao i da se okani toga i kak je to njoj na sramotu... Valjda neće opet čakiju izvuć... :haa:

Pa ako joj je posao bio čitati s pripremljenog programa, jedino što bi moglo predstavljati prepreku točnom najavljivanju je nepismenost. Ali to je ionako u skladu s frizerima na mix-pultu. :)

KDL
07-09-2010, 08:19
Pa ako joj je posao bio čitati s pripremljenog programa, jedino što bi moglo predstavljati prepreku točnom najavljivanju je nepismenost. Ali to je ionako u skladu s frizerima na mix-pultu. :)
Možda da promijene ime u recimo: Zlatni Slavonski Dukati!? Onda bi greška bila manje uočljiva!?:bonk:

CHEPSY
07-09-2010, 11:42
na to je trebalo mislit kad je davao ime bandu...a sad se kao ljuti a ime mu je plagijat!!!

VeljoSB
07-09-2010, 12:41
ma nemoj, zašto bi on o tome morao misliti??
slavonski i zlatni su dvije različite riječi o kojima je na konferanski trebalo voditi računa... čisti primjer koliko ljudi napamet čitaju i zaključuju :bonk:

koliko je još bendova kojima se naziv sastoji od dvije riječi, i gdje prva počinje sa istom, najčešće "slavnonski/a/e *nešta" .
postoje dvije grupe "Valentino" (električari), i jedina razlika je kad se spomene od kud dolaze, Pž ili Sb...naravno, bendovi nisu registrirani pa to još uvijek mogu tako...

Vedran
07-09-2010, 12:53
na to je trebalo mislit kad je davao ime bandu...a sad se kao ljuti a ime mu je plagijat!!!

Ime Slavonski dukati potječe iz vremena kada se za Zlatne dukate još nije ni znalo, ako su informacije iz kojotovog uvodnog posta točne.

http://www.forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=717

_maestro_
07-09-2010, 12:55
ma nemoj, zašto bi on o tome morao misliti??
slavonski i zlatni su dvije različite riječi .......
ma bravo. :pljesak:
moja tetka treba vald misliti o tome kako će ića dati ime svom bendu. nikako gosn grujo. :krez:

slavonski i zlatni su dvije različite riječi, ali dukati su u jednom i drugom imenu.
na ićinu žalost, zlatni, a ne slavonski dukati su u tamburaškom miljeu postali pojam. kad netko spomene dukate, zna se na koga se misli, pa zvali se oni 100 puta NHT.

i šta taj smiješni narcisoid ima praviti drame oko najobičnijeg lapsusa voditeljice. dešavale su se takve stvari i vrhunskim spikerima...

ajd da ja nazovem svoj bend falling stones i onda se čudim da se netko zabuni i kaže rolling stones. ma nemoj.:rolleyes:

_maestro_
07-09-2010, 12:57
Ime Slavonski dukati potječe iz vremena kada se za Zlatne dukate još nije ni znalo, ako su informacije iz kojotovog uvodnog posta točne.

http://www.forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=717
zlatni dukati kao ime postoje od 1982. onda je ića išao u osnovnu školu.
ali to nema veze. bitnije je tko je snažnije isfurao ime tamburaškog benda DUKATI.
i pojam beatles postoji ko zna od kada.

VeljoSB
07-09-2010, 13:02
Treba li onda nove Zlatne dukate poistovjetiti sa već proslavljenim? to je onda isto, tako ispada...jer dukati su dukati...

gledam samo realno, oni se mogu zvati Slavonski dukati, mogu se zvati i samo Dukati, a to što je ića komentirao me ne zanima previše...

_maestro_
07-09-2010, 13:10
Treba li onda nove Zlatne dukate poistovjetiti sa već proslavljenim? to je onda isto, tako ispada...jer dukati su dukati...

zar postoje i takvi? stvarno nisam čuo za njih.
a ako postoje, ne trebaju se niti čuditi, a još manje buniti ako ih netko zabunom zamijeni s majićevom bandom. sami su birali ime, nek sami snose i odgovornost i posljedice. punoljetni su valjda.

kakva frka i bijes oko najobičnijeg lapsusa? pretjerano pridavanje značaja takvom detalju ukazuje na neke druge stvari, a ne ono o čemu grujo rozga.
pa nije to ostavinska rasprava da se ne smije dogoditi zabuna u imenu nekog od nasljednika. :D

Vedran
07-09-2010, 13:11
i šta taj smiješni narcisoid ima praviti drame oko najobičnijeg lapsusa voditeljice. dešavale su se takve stvari i vrhunskim spikerima...

ajd da ja nazovem svoj bend falling stones i onda se čudim da se netko zabuni i kaže rolling stones. ma nemoj.:rolleyes:

I nitko od njih nije pošizio? :mesic:

Mislim da uopće nije bitno zašto se Ića okomio na voditeljicu, nego bolna činjenica da se sve radi šlampavo. Ta tema se proteže više godina na forumu, a u stvarnosti se događa i puno duže. To nas uvijek vraća na temu o standardima u tamburaškoj glazbi i produkciji, kojih nažalost još uvijek nema.

_maestro_
07-09-2010, 13:14
Mislim da uopće nije bitno zašto se Ića okomio na voditeljicu, pa u biti i nije bitno, ali kad se već povela priča o njegovom okomljavanju...

nego bolna činjenica da se sve radi šlampavo. Ta tema se proteže više godina na forumu, a u stvarnosti se događa i puno duže. To nas uvijek vraća na temu o standardima u tamburaškoj glazbi i produkciji, kojih nažalost još uvijek nema.
da. priča se stalno vrti i vraća na nekoliko ključnih tema/problema...

VeljoSB
07-09-2010, 13:19
evo još jedne izjave voditeljice konferanse koja je ujedno i voditeljica emisije na lokalnoj tv postaji...

"a sljedeći nastupači su...." :bonk::bonk:

pa zar nije pravilnije izvođači, ili eventualno nastupatelji jer je i to nekoliko puta ponovila....

koliko mi imamo bogat materinji jezik, pa svakog dana nastaje na stotinu novih imenica, glagola, predikata....

_maestro_
07-09-2010, 13:22
e
koliko mi imamo bogat materinji jezik, pa svakog dana nastaje na stotinu novih imenica, glagola, predikata....
s tim nastupačima uopće nije u trendu razvoja jezika. trebala je koristiti izraz "performeri" :krez:

edit:
inače upotreba izraza "nastupači" ukazuje na voditeljičinu nedostatnu obrazovanost, nepoznavanje jezika ili možda na zafrkanciju, dok njena zamjena slavonskih dukata zlatnima ima sasvim drugi uzrok.
da ne miješamo kruške i jabuke.

VeljoSB
07-09-2010, 13:32
Valjda neće opet čakiju izvuć... :haa:

sljedeći bend koji nam dolazi zove se:

Leteće čakije, a izvest će pjesmu "koga moja čakija ubode" :krez:

Dejan
07-09-2010, 13:58
zašto pravite drame oko najobičnijeg lapsusa voditeljice. dešavale su se takve stvari i vrhunskim spikerima...
Bravo Maestro

Vedran
07-09-2010, 14:19
sljedeći bend koji nam dolazi zove se:

Leteće čakije, a izvest će pjesmu "koga moja čakija ubode" :krez:

Dolazim do zaključka da je čakija jedina garancija da se nešto napravi kako treba.

VeljoSB
07-09-2010, 14:21
uvijek bila i bit će :D:D

kaca
07-09-2010, 15:27
znači treba prešutjeti voditeljici kojoj se takvi lapsusi događaju svaki puta kada vodi festival,navodim primjer unazad par godina kada je umjesto imena mario vestić rekla mario vastić,i umjesto denis špegelj,denis špegelje....

_maestro_
07-09-2010, 15:46
znači treba prešutjeti voditeljici kojoj se takvi lapsusi događaju ....
u pojedinačnom konkretnom slučaju moglo se prešutjeti.
a ako se to stalno ponavlja, onda je to problem onih koji je stalno angažiraju da vodi festival, jer ga ona sama očito ne može riješiti.

kaca
07-09-2010, 16:34
bilo je i vrijeme da joj netko očita bukvicu,iako to možda neće utjecat previše na njezino odrađivanje posla kojim se bavi

callahan
07-09-2010, 16:49
Alo lektori, niste čiča Branka Uvodića primjetili kako nekoliko puta kaže da se uspješnost skladbi ocjenjuje preme "VRĆENJU" na radio postajama.

Vlado basprim
07-09-2010, 16:51
u pojedinačnom konkretnom slučaju moglo se prešutjeti.
a ako se to stalno ponavlja, onda je to problem onih koji je stalno angažiraju da vodi festival, jer ga ona sama očito ne može riješiti.

Mislim da ne treba prešutjeti jer sam doživo da puno puta voditelji/ce ne nejave dobro izvođače koji izlaze na binu !
Mi smo nastupali u polufinalu u četvrtak gdje su nas najavili kao bend koji je trebao nastupiti poslije nas pa smo u prvi mah mislili da ne znamo brojati da bi se kasnije ispostavilo da je voditelj bio temeljito pripremljen !!!!!!!!!!!!!!!!
Nije to sad nešto jako bitno ali u svakom slučaju treba na takve stvari obratiti pažnju !

kaca
07-09-2010, 16:56
nismo mi nikavi lektori,ja samo kažem da bi festival trebao voditi netko tko iole zna nešto o tamburaškoj glazbi,a ako stvarno ne zna ništa bar bi trebao znati pročitati ime izvođača

callahan
07-09-2010, 17:01
[

nismo mi nikavi lektori

Pardon!

_maestro_
07-09-2010, 17:13
bilo je i vrijeme da joj netko očita bukvicu,iako to možda neće utjecat previše na njezino odrađivanje posla kojim se bavi

ma možemo joj svi čitati bukvice, ali to sigurno neće utjecat previše na njezino odrađivanje posla niti će riješiti problem krivog imenovanja bendova, pogrešnih najava, bilo njezinih, bilo drugih voditelja.
neka im branko uvodić održi seminar. on je prilično pedantan i uvijek zna što radi i što govori kad nastupa kao voditelj. ovo "vrćrnje" koje callahan spominje me iznenađuje.

kaca
07-09-2010, 17:21
sad zbog ovog slova k neću moći spavati

Tamburalo
07-09-2010, 17:31
mi smo u 8. mjesecu u brestovcu kod požege bili TS Prijatelji iz, čini mi se, Nove Gradiške...

Tamburalo
07-09-2010, 17:34
... s tim da nas je tako odjavio. kada smo se popeli na pozornicu, voditelj nije niti bio da napravi bilo kakvu najavu. srećom, jasa je odradio njegov posao. ne patim od nekakvog najavljivanja, ali bar reci: "dečki, sami ste, riješite problem". a ne, mi se popnemo i gledamo što sad...

Vedran
07-09-2010, 17:49
sad zbog ovog slova k neću moći spavati

http://belko.gooforum.com/forum-biljne-ljekarne-f1/odoljen-valeriana-officinalis-t30.htm

Samo moraš paziti da nisi mlađi od 12 godina i da nisi trudnica. :D

callahan
07-09-2010, 20:07
Nadam se da smo sve rekli o voditeljima i da će to doprijeti do nekoga tko o tome treba voditi računa.
Što se izvođača tiče, ne podcjenjujući nikog,:top: za Patriu.

VeljoSB
07-09-2010, 20:51
pa nema tu podcjenjivanja...ili ti valja pjesma ili ne valja, pa kome se svid'lo kome ne...

imam i ja komentara, pa čak i općenito o samom festivalu, pa ću ipak to zadržati za sebe, a pretpostavljam da je 99% vas ovdije koji ste bili tamo i ove godine i proteklih godina, vrlo dobro upućeno u sve...

jozo-begesar
07-09-2010, 23:30
pa nema tu podcjenjivanja...ili ti valja pjesma ili ne valja, pa kome se svid'lo kome ne...

samo bi se na ovo osvrno...
kako misliš il ti pjesma valja ili ne valja? tko je objektivno mjerilo za to?
nekako mi se čini da je to subjektivno, nekom će se svidjet ićina, nekom patrijina, nekom od prijatelja...
na festivalu mora bit za svakoga ponešta, što ja mislim da se ove godine na požegi može naći, baš ima sveg... ne bi o tom šta se men sviđa šta ne... al ima svega...

a što se tiče iće i voditeljice, ona rekla krivu riječ pa ne zna svoj poso, jel onda znači da ni ića ne zna svoj poso jer je tamo u foršpilu odsviro krivi ton?

VeljoSB
08-09-2010, 00:06
zna se što publika najbolje prihvaća, i tako treba i pristupiti, a ne prodavati neku umjetnost na festivalu...

za jednu sam pjesmu siguran da će biti svirana na svim mogućim gažama, svadbama, momačkim itd....dok se za veliki broj pjesama tako ne može reći...

a i kakvo je to mjerilo žirija koji odabire pjesme koje će ući u polufinale kad kažu "daj mi dvije tri laganije a ostalo samo nek bude veselo" :bonk::bonk:

jozo-begesar
08-09-2010, 00:50
zna se što publika najbolje prihvaća, i tako treba i pristupiti, a ne prodavati neku umjetnost na festivalu...

za jednu sam pjesmu siguran da će biti svirana na svim mogućim gažama, svadbama, momačkim itd....dok se za veliki broj pjesama tako ne može reći...

a i kakvo je to mjerilo žirija koji odabire pjesme koje će ući u polufinale kad kažu "daj mi dvije tri laganije a ostalo samo nek bude veselo" :bonk::bonk:

zna se naravno što se prihvaća u masama, i slažem se da dijelom treba zadovoljiti taj dio pubilike...
al uvijek postoje oni koji traže nešto više... i ako festival to nema, neće privući taj dio... a u interesu je festivala da privuče što više ljudi...
ne znam dal ti misliš da su zlatne žice festival koji treba isfurat pjesme koje će se svirat na momačkim i u svatovima???? ja tako ne mislim... mislim da je to festival koji bi tamburu trebao progurati na radio-stanice, a možda i na televizijul...
sad šteta što su još uvijek u većini pjesme koje idu na taj dio publike za koji se zna šta treba i kako prezentirati... al moje je mišljenje da još puno treba poraditi na ovom drugom dijelu...poraditi na kvaliteti pjesama i na prezentaciji svega toga kroz medije...
samo teško je kad smo mi tamburaši zatucan narod, i lakše je ići linijom manjeg otpora... fino 2 kitice, lako pamtljiv refren, što jednostavnija melodija i peri po momačkima, nek se kere ljudi...

ovaj zadnji dio tvog posta nisam skužio, pa ga neću ni komentirat...

Petar
08-09-2010, 02:35
Nije Požega Lisinski. Zna se dobro što publika tamo očekuje, a na kraju krajeva i pošto svirači tamo dolaze. Isto kao i 1000 drugih festivala diljem lijepe naše bilo tamburaških, pop, klapskih,...

sbobo
08-09-2010, 05:13
http://www.youtube.com/watch?v=3FwZ_OmDJbA

becarsb
08-09-2010, 07:13
drug, ovu bi mogli večeras????
na suvaka???

CHEPSY
08-09-2010, 07:59
Mislim da uopće nije bitno zašto se Ića okomio na voditeljicu, nego bolna činjenica da se sve radi šlampavo. Ta tema se proteže više godina na forumu, a u stvarnosti se događa i puno duže. To nas uvijek vraća na temu o standardima u tamburaškoj glazbi i produkciji, kojih nažalost još uvijek nema.

meni ide na živce da se sve radi na isti kalup!posebno neki spomenuti autori!mislim da sam prosječan tamburaš i da imam prosječan band,ali ono kaj su neki renomirani bandovi izvodili na najpoznatijem i najvećem tamburaškom festivalu,mene bi bilo sram svirat!

ARTIST
08-09-2010, 12:13
Pozdrav.inace se bas ne petljam u rasprave(jer tome nikad kraja),nije sad da cu braniti festival ali treba sagledati pricu i s njihove strane! Nije to lako u malo rijeci a puno mi se neda pisati.Sigurno je da njima za festival trebaju velika imena "estrade",da bi to HRT prenosio,a i obicnoj rulji nije najcesce presudna pjesma(taj tren) nego da vide Lole,Kicu,Simu,Skoru ,Gazde,Joleta,Prvu ligu....pa tu nema nista sporno,tako bih isto i ja gledao da imam svoj festival,na kojem sam radio godinama i za njega se borio(znaci ovi veliki svi imaju ajmo tako reci VIZE za ulazak)! E sad ovi mali(mislim ne vrijedam,i sebe stavljam u to)moraju prvo zadovoljiti neke osnovna pravila estrade i nekakve suradnje,naravno da moraju imati odlicnu pjesmu,ali i produkciju kako treba,osim toga biti ozbiljni,pouzdani za suradnju,obuceni,uvezbani za izvedbu i moci uopce solidno izvesti to sto su im neki u studiju odsvirali i odpjevali(NARAVNO da tu ima veci dio onih na koje se ovo ne odnosi),a i tu igra ulogu nekakav "lokalni rejting benda"(jer naravno da ja na svoj festival nebi pustio bend gdje svakih dva mjeseca neki clan ode,pa se vrati,pa jedno ime pa drugo...i sve te sezonske kombinacije).Cak je neobicno i sto neki pljuju po festivalu cesto neosnovano i prave neke scene(a nisu se jos dokazali da si to mogu dozvoliti u nekoj mjeri) pa se onda pojave e sada bi ja tu nastupio! PA MENE zanima jel bi ih vi pustili na vas festival?
Nastup na festivalima,i svim ozbiljnijim "priredbama" treba graditi kroz neko vrijeme,kroz rejting,stvoriti svoj imid i imati naravno dobru pjesmu(treba se pojaviti,biti u cetvrtku par puta,a kad doguras do subote drzat se toga ko pijan plota)! Osim toga treba i poslje festivala promovirati pjesmu,raditi na njoj,ici na radio postaje,nekakve emisije,npr.snimiti spot...
PS. nastupao sam vise godina na festivalu(i u finalima i u polufinalima),i imao sam puno pjesama(i u finalima i u polufinalima).OVO JE SAMO MOJE MISLJENJE,NE NORA BITI ISPRAVNO ali imam pravo da ga iznesem!Ja bih to sve podastro nekim dokazima ali necu se naravno spustati na niske grane.
ILI to probajte ovako gledati,Dukati,Kristali,Patrija,Kico,Ica,Lole,Gazd e,Stef... izdali po 10 i vise CD, i sad se "neki" javili tu "komentarisat" a bili tri puta u studiju(CAST IZNIMKAMA NA NJIH SE TO NE ODNOSI),kad ulozite toliko truda i novaca onda ocekujte nesto(to je sve ozbiljan posao),i onda cete si moci dozvoliti da imate i losiju pjesmu,i da komentirate nesto,a ne se samo cuditi kako sad ovo i kako je posteno i neposteno ovo ili ono.
NISAM ZELIO NIKOGA PROZVATI ILI UVRIJEDITI,POZDRAV

CHEPSY
08-09-2010, 12:33
slažem se u svemu...ali nije danas problem snimat,jedino mislim da nije bitno snimat samo da se snimi!a jedan dio radi baš tako!bitno je napravit što više pjesama da se puštaju i da lako raji ulaze u uho!

ARTIST
08-09-2010, 13:56
Pa da nije problem,ali daj pretresi polufinalnu vecer i finalnu,a prvoj svega par izvodaca ima snimljeno CD ili dva(ostali nemaju),dok u finalu svega par ima ispod deset izdanja! Mozda ovi i jesu snimili i neke pjesme da se snime,ali svi mi znamo brdo pjesama nabrojati od svakog od njih,a sa polufinala znamo od svih ukupno mozda po jednu dvije pjesme(cast rijetkim iznimkama),za neke nismo ni culi do sada.I TO POSTIVAM,jednom se mora krenuti i ako je to polufinale,ja sam prezadovoljan. :)
a snimat nije problem,ako si ozbiljan i ustrajan,nije, ali brdo je onih koji to sve olako shvate,pa im je problem snimiti jednu pjesmu,a gdje je tu samo jedan CD,ili 10 ili vise CD ,ali misle da u raspravi sve znaju o svima.JA sam htio reci da treba imati iza sebe puno pjesama i rada(neke uz najbolju namjeru ispadnu bolje neke losije,nema veze,neke produ bolje kod publike neke losije,rad se doci na svoje),iskustva,autora,i onda to krene samo od sebe,a ne treba se zamarat sa nekakvim sitnim pravdama i nepravdama,toga je uvijek bilo i bit ce! ALI tko ne radi ozbiljno na tom djelu "karijere",sta moze ocekivati?

VeljoSB
08-09-2010, 14:04
http://www.youtube.com/watch?v=3FwZ_OmDJbA

bobo već si ju objavio jednom, šta si uporan :krez:...pjesma je dobra, ali nije to za mase.

99% sam siguran koja pjesma će sa polufinalne večeri ubrati više glasova po radio postajama od svih na top listi sa festivala, koja će se "morati" svirati jer će ju ljudi zahtijevati.

i još bih samo nešto nadodao, ako se Požega smatra jedinim najvećim uspjehom tamburaša kao bendova, ili tamburaške pjesme neka tamburu okače o klin.

josip_prim
08-09-2010, 14:34
bobo već si ju objavio jednom, šta si uporan :krez:...pjesma je dobra, ali nije to za mase.

99% sam siguran koja pjesma će sa polufinalne večeri ubrati više glasova po radio postajama od svih na top listi sa festivala, koja će se "morati" svirati jer će ju ljudi zahtijevati.

i još bih samo nešto nadodao, ako se Požega smatra jedinim najvećim uspjehom tamburaša kao bendova, ili tamburaške pjesme neka tamburu okače o klin.

jebote pa neznam ko je tu uporan sa svojom pjesmom za "MASE"
i ostavi si malo više od 1% za svaki slucaj:krez:
vjerovatno će postati toliko popularna da će na godinu u finalu svi izvođači morati izvoditi samo TU pjesmu za kaznu što nije prošla u finale:angry:

VeljoSB
08-09-2010, 14:51
živi bili pa vidili

ivan
08-09-2010, 15:00

pa reci neki festival koji proizvede više "hitova" nego požega...
okačio bi TI tamburu odavno o klin da nema pjesama kao što su sve je ona meni i puno takvih..... jer onda nitko živ ne bi znao za tamburu....

pa ne radi se na tom festivalu samo zbog tebe i nije taj festival samo zbog tebe, ako ti ne paše ti nemoj ići, nemoj uopće slati pjesmu za natječaj...
ima puno ljudi kojima je pož. festival bio odskočna daska, samo malo razmisli...

a i puuunoooo ljudi bi jakooooo rado nastupili na požegi, pa onda im ti ustupi mjesto, ako ti se ništa ne sviđa ili ako ti sve ne paše....

nhf... živio

sbobo
08-09-2010, 15:09

Žalim ali nisam...ono je bila sa polufinalne ovo je sa FINALNE :krez::krez::krez:
a pjesma je baš na mjestu

sbobo
08-09-2010, 15:12
http://www.youtube.com/watch?v=3FwZ_OmDJbA drug, ovu bi mogli večeras????
na suvaka???

naravno jos kad janje vruće padne ...ode lozit vatru :krez: vidimo se :ples::ples:

VeljoSB
08-09-2010, 15:41
pa reci neki festival koji proizvede više "hitova" nego požega...
okačio bi TI tamburu odavno o klin da nema pjesama kao što su sve je ona meni i puno takvih..... jer onda nitko živ ne bi znao za tamburu....

hm, zanimljivo..
dakle, nema smisla snimati i raditi na novom CDu ako se nije išlo na požegu, znači ne postoji šansa da upravo neka pjesma koja je na CDu postane hit samo zato jer nije bila u polufinalu ili finalu?

požeški festival je kao i svaki drugi, dakle pošalji pjesmu, ako ju žiri prihvati ideš na binu, pokažeš ju publici, a publika je ta koja će tu pjesmu najbolje ocjeniti, jer ja ne sviram samo ćiri i štefu u žiriju nego publici. a to je bitno, i ako te publika odjebe možeš se popišat na pjesmu i trud koji uložiš, ali ako i nakon festivala publika reagira pozitivno može ti biti na ponos ona dva stiha i tri akorda u pjesmi.

i tu su lole pametne, jer im je svaka pjesma hit, znaju što očekuje naša publika i tako rade, koliko puta u zajebanciji znamo reći da su lole KUD, ali boli njih ona stvar, oni znaju svoj posao, i to jako dobro.

lijepo je čuti bogatu harmu u pjesmi, krasne stihove, ali ovisi koga "gađaš" tom pjesmom, žiri koji očekuje vrhunsku kvalitetu ili publiku koja traži pjemu na ho-ruk...

ponovit ću, pjesma i album se prodaju publici a ne žiriju, od žirija je samo bitno da ti da šansu da se popneš na binu.

a ono što sam napisao - daj dvije-tri lagane, a ostalo veselo, ne govorim jer ja tako mislim, već zato jer sam upravo razgovarao sa kolegom koji to zna iz svojih pouzdanih informacija...

ARTIST
08-09-2010, 16:35
Veljo,nemoj stavljat u kos dva gledanja koja su doduse oba opravdana,ili mozes raditi hit za publiku ili mozes raditi mrak stvar pa ne ides na to da mora biti za siroke mase,i jedno i drugo je ispravno,samo je stvar sta ti zelis.I jedno i drugo mora biti vrhunski odradeno i osmisljeno(za jedne i druge treba znati raditi svoj posao,pogoditi ciljano,jednima podvalit,a ove druge odusevit,zadivit).NE VALJA ako se nisi nasao u te dvije kategorije.
Ja vidim da se i danas svi veliki bendovi pojavljuju na Pozegi a njima sigurno manje treba reklame,ali svaki ozbiljni bend mora biti u medijima,a da bi tamo bio mora igrati po njihovim pravilima,vise ili manje(ili ne mora).
I jos nesto,publiku svi trebaju,normalno,ali ne bih se ja bas sirokim masama ponosio jer su u vecini "OVCE" (mislim, ne bi htio koristiti nekakav ruzniji izraz).

jozo-begesar
08-09-2010, 17:35
Ja vidim da se i danas svi veliki bendovi pojavljuju na Pozegi a njima sigurno manje treba reklame,ali svaki ozbiljni bend mora biti u medijima,a da bi tamo bio mora igrati po njihovim pravilima,vise ili manje(ili ne mora).
I jos nesto,publiku svi trebaju,normalno,ali ne bih se ja bas sirokim masama ponosio jer su u vecini "OVCE" (mislim, ne bi htio koristiti nekakav ruzniji izraz).

s ovim se u potpunosti slažem, a i sa svim što si dosad napisao...

a veljo, tko će ti izdat cd, ako se ne pojavljuješ u medijima, i na festivalima...
osim ak nemaš viška eura, onda će se naći netko sasvim sigurno...

VeljoSB
08-09-2010, 17:58
po svemu ovome onda dolazim do zaključka da treba napraviti jednu pjesmu koja će biti dobro tekstualno osmišljena, da će na taj tekst leći dobra melodijska podloga, odlično aranžirana, u dobrom tempu pa bi to ajmo reći zadovoljilo sve ukuse...iako to baš i nije uvijek tako nego ima stvarno svega.

al dobro, u svakom slučaju treba se pojavljivati, da te ljudi čuju, da vide kavim i koliko dobrim "poslom" se baviš.

vidim neki pogrešno zaključuju, ja sa svojim bendom ove godine nisam bio na požegi, nismo se prijavili iz nekih drugih razloga, nebitno...ali 5 do 12 je ispalo da pratimo jednog solistu, i eto čistog primjera jednostavne pjesme gdje smo na samo jednoj probi uvježbali i svirku i pjesmu i otišli u požegu...

bio je svjestan da će jako teško proći dalje u finale samo iz jednog razloga, jer nema svoj vlastiti bend (razišli su se uoči festivala) a tamo se prijavio pod imenom benda, i tu je priča stala, a o tome kako je pjesma prihvaćena sama publika govori.
zato kažem da će pjesma isplivati kad tad, kao i prošle dvije pjesme sa proteklih festivala.

nikome nisam htio podcijeniti njegov rad da se razumijemo, ali po meni bilo je na polufinalu i boljih pjesama koje su zaslužile prolaz dalje, no tko smo mi da o tome odlučujemo..

KDL
08-09-2010, 19:35
a veljo, tko će ti izdat cd, ako se ne pojavljuješ u medijima, i na festivalima...
osim ak nemaš viška eura, onda će se naći netko sasvim sigurno...
Nažalost, ako nisi jedno od imena (a i to je upitno) nitko ti neće izdati CD, jer su tamburaši pali na jako niske grane po pitanju svega; pristupa prema radu, produkciji, aranžiranju... da ne idemo u krajnost!!!
A ako imate viška eura, bolje uložiti u sebe, ali na drugi način-alkohola u ogromnim količinama, i moooožda neko janješce-no nije neophodno!:top::ples:

KDL
08-09-2010, 19:43
nikome nisam htio podcijeniti njegov rad da se razumijemo, ali po meni bilo je na polufinalu i boljih pjesama koje su zaslužile prolaz dalje, no tko smo mi da o tome odlučujemo..

Moram reći da se sa tvojom konstatacijom potpuno slažem!!!
Nisam htio ništa komentirati dok nisam par puta preslušao polufinalnu večer, no, moram reći - žalosno!!!
Neću spominjati svoje favorite, i svaka čast za pjesmu "škripe kapije"-ona je definitivno zaslužila finale, ali one druge dvije...
Neka se nitko ne naljuti, to je samo moje mišljenje, a tu opet dolazimo do one činjenice da su ipak mediji ti koji nam plasiraju ili nešto dobro, solidno, ili pak...da ne kažem što!!!
Živili!!!!

becarsb
09-09-2010, 01:31
A ako imate viška eura,

nemamo, ali nagrecat ćemo!!!!

alkohola u ogromnim količinama

ili pića po izboru!!!!!

moooožda neko janješce-no nije neophodno!:top::ples:

sad si me iznenadio, OVO je krajnje neophodno!!!!

jel imamo kvorum za recimo nedjelju????

HrvojeSB
09-09-2010, 06:38
Sve u svemu, donekle razumijem politiku festivala i nebi u krajnost jer je tako svugdje (shvatili kao kritiku ili kao pohvalu).

Kom se ne sviđa ne treba ni nastupati

Osobno stvar moga ukusa su prijatelji i evergreen sa pratecom pjesmom, :top: ovoga festivala od novih pjesama.

Opet naglašavam stvar "ukusa" a što publika doživljava to je druga stvar...

slay
15-09-2010, 03:11
Tu istu večer su i Ića i ostali napravili i više od jednog lapsusa u sviranju i pjevanju. Baš me zanima jel njima netko prigovorio za to. A isto tako su profesionalci kao i ona kojoj ne dozvoljavaju lapsuse. (Ićin lapsus sam čuo na TV-u, a nisam ni bio u prostoriji u kojoj je TV. Negdje oko 1:50 http://www.youtube.com/watch?v=a_c_sfgbpT8)

_maestro_
15-09-2010, 10:11
...
i šta taj smiješni narcisoid ima praviti drame oko najobičnijeg lapsusa...
hmm... sada kad pročitam ovaj citirani dio u slayevom postu, nakon nekoliko dana, bude mi žao zbog nepotrebno grubih riječi napisanih "u trku i žaru borbe".

ajd, ok je da mi se ta ićina reakcija učinila nepotrebnom, smiješnom i narcisoidnom, ali to ne znači da je i sama osoba takva. stoga isprika zbog osobnog etiketiranja.

koferđija
15-09-2010, 14:03
e moj bajo da si ti odsviro svega i svačega kao taj bend i ti bi imao lapsus nakon one najave

tihoos
15-09-2010, 14:17
poštovani koferđijo
lijepo molim da se predstaviš u podforumu za to namijenjenom.
hvala

KDL
15-09-2010, 14:31
poštovani koferđijo
hvala

Misliš li tihoos da će to uopće nešto promijeniti???!!!:rolleyes::rolleyes::o

kaca
15-09-2010, 15:05

a šta bi se trebalo promijeniti?

josip_prim
15-09-2010, 15:15
poštovani koferđijo
hvala

parket sa slike profila mi liči na ovaj :krez:
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000118926785&v=photos#!/album.php?aid=16643&id=100000118926785

_maestro_
15-09-2010, 15:35
a šta bi se trebalo promijeniti?
promijeniti đ u dž možda? :o :D

slay
15-09-2010, 17:51
e moj bajo da si ti odsviro svega i svačega kao taj bend i ti bi imao lapsus nakon one najave
Jel se ovo na mene odnosi?
Pa to je i bit mog prethodnog posta. Svi ponekad griješe. I to je ok.

KDL
15-09-2010, 18:34
...e, moj bajo...ako je taj bend toliko toga odsvirao, i ako je toliko...neznam šta, takav "lapsus" ni u kojem slučaju nebi smio utjecati na njega, i na njegovu izvedbu!!!
A što se tiče izvedbe, to je sve OK!!! Bar se vidi da je izvedba LIVE, a ne kao neki...drugi!

Hrvoje
15-09-2010, 19:04
A što se tiče izvedbe, to je sve OK!!! Bar se vidi da je izvedba LIVE, a ne kao neki...drugi!

Da, to me (ne)malo iznenadilo... Obično se ili ide svi na matricu/full playback/live, a ne neki ovako, a neki onako... Ne znam kaj vi mislite, al' po meni to nije fer. :(

KDL
15-09-2010, 20:15
Da, to me (ne)malo iznenadilo... Obično se ili ide svi na matricu/full playback/live, a ne neki ovako, a neki onako... Ne znam kaj vi mislite, al' po meni to nije fer. :(
Naravno da nije fer!!! Ako ide sve LIVE, onda svi trebaju svirati uživo! Ukoliko netko nije naučio svoju pjesmu, ili ju nije u stanju odsvirati uživo-kako god to izgledalo, nema sto tražiti tamo! Ili svi na playback, ili svi uživo! Sve ostalo je nepravda!

jozo-begesar
15-09-2010, 23:33
Naravno da nije fer!!! Ako ide sve LIVE, onda svi trebaju svirati uživo! Ukoliko netko nije naučio svoju pjesmu, ili ju nije u stanju odsvirati uživo-kako god to izgledalo, nema sto tražiti tamo! Ili svi na playback, ili svi uživo! Sve ostalo je nepravda!

tu se moram složit, jedini koji imaju opravdanje za playback je ravnica...to podržavam...
ostali, stvarno nema opravdanja i nema razloga da se svira na playback, jer smatram da svi mogu odsvirat sve što je tamo bilo...
ja sam jedan od onih koji su svirali na playback... ni sam ne znam zašto smo morali tamo odglumit, a mogli smo odsvirat sigurno... inače kao požeški orkestar smo pratili martu nikolin... htjeli smo uživo, al kao razlog nam je dana pojava udaraljki i glasovira... :rolleyes::rolleyes:

eXeR
16-09-2010, 00:49
Tu istu večer su i Ića i ostali napravili i više od jednog lapsusa u sviranju i pjevanju. Baš me zanima jel njima netko prigovorio za to. A isto tako su profesionalci kao i ona kojoj ne dozvoljavaju lapsuse. (Ićin lapsus sam čuo na TV-u, a nisam ni bio u prostoriji u kojoj je TV. Negdje oko 1:50 http://www.youtube.com/watch?v=a_c_sfgbpT8)

pa ok..to nije nista strasno..desi se svakome, ne?

tamburix
16-09-2010, 00:57
... jedini koji imaju opravdanje za playback je ravnica...
Zašto?

Tamburalo
16-09-2010, 07:40
zato što je željko pjevač pola dana proveo u bolnici s problemima s vrtoglavicom

prostrum
16-09-2010, 07:55
preslušao sam cd par puta i mogu reći da ima dobrih pjesama. čestitam svima Vama koji ste ovako ili onako sudjelovali!
dvije stvari što mi se osobno ne sviđaju: 1. što traži Zlatko Pejaković s onom synth trubom na tamburaškom cd-u a ne na onom drugom? 2. ne sviđa mi se onaj užasni digitalni bubanj pod inače dobrom pjesmom Slavonskih Lola

tihoos
16-09-2010, 09:33

ma, i ja sam se lupao u glavu nakon što sam to napisao, al sam računao da reda mora biti. ako se velika većina predstavi, što ne bi i bilo tko novi napisao taj prvi post u temi za predstavljanje.
ja bi to sve brisao i amen. i uveo bih da u profilu stoji ime i prezime i to pod obavezno. baš zbog takvih, koji sam talasaju.

Hrvoje
16-09-2010, 09:42
Kad smo već kod playbacka/matrice, ne znam jesmo li mi napravili presedan (dok smo još bili mladi i nadobudni idealisti) i odbili nastupiti na playback (bila je to promocija božićnog CD-a Zagorskog lista u Zaboku, snimili smo "Svim na zemlji" s Radekom Brodarcem, poslije su statirali neki drugi tamburaši).

Osim toga, pamtim samo još jedan nastup na full playback (otvaranje Vinkovačkih jeseni prošle godine) i par na matricu... Po meni je to varanje ljudi i totalno sam protiv (iako sam svjestan zašto se to radi, jednostavnije je toncima i tehničarima, manje muke - a bolji zvuk). Dođe mi da se prije takvog nastupa ispričam publici i velim:"Žao nam je, nije do nas, mi bi svirali uživo, ali organizatori su odlučili da ide matrica/playback... :bonk::krez:". I štogod ljudi pričali protiv "Lijepom našom" ili "Rubala Showa" tamo se bar svira i pjeva uživo (dobro na LN su KUD-ovi full playback, ali snime dan prije sve, tako da je to opet u jednu ruku "uživo", nije snimljeno u studiju) za razliku od one "Nad Lipom"...

_maestro_
16-09-2010, 10:12
... ne znam jesmo li mi napravili presedan (dok smo još bili mladi i nadobudni idealisti) i odbili nastupiti na playback ....
moš si mislit... :krez: stvarno nadobudna izjava.

što se hrvatske tiče postoji jedna ekipa (neki bi rekli klan) pjevača koji odbijaju bilo kakvo pjevanje na playback iz principijelnih razloga. i to čine od kada se playback koristi.
radi se o pjevačima starije generacije: radojki šverko, terezi kesoviji, ibrici jusiću...
ima ih još.

KDL
16-09-2010, 10:23
ma, i ja sam se lupao u glavu nakon što sam to napisao, al sam računao da reda mora biti. ako se velika većina predstavi, što ne bi i bilo tko novi napisao taj prvi post u temi za predstavljanje.
ja bi to sve brisao i amen. i uveo bih da u profilu stoji ime i prezime i to pod obavezno. baš zbog takvih, koji sam talasaju.

...podupirem, podržavam, itd....:top::top::top::top:

Zlajo
16-09-2010, 10:27
Stvar opće kulture pojedinca i na to ne možemo baš i previše uticati, a prijedlog u svezi s imenom i prezimenom nije uopće loš... :top:

Hrvoje
16-09-2010, 10:28
moš si mislit... :krez: stvarno nadobudna izjava.

što se hrvatske tiče postoji jedna ekipa (neki bi rekli klan) pjevača koji odbijaju bilo kakvo pjevanje na playback iz principijelnih razloga. i to čine od kada se playback koristi.
radi se o pjevačima starije generacije: radojki šverko, terezi kesoviji, ibrici jusiću...
ima ih još.

A kaj ja mogu kad sam mlad i nadobudan... :bonk::krez: Doduše sve manje i ovo prvo i drugo...

A sad malo ozbiljno...
Mi smo na tamburaškom forumu... :krez::bonk: Pa molim da mi se veli kad i gdje je neki tamburaški sastav odbio nastupiti na playback i odustao od nastupa jer nije bilo tehničkih uvjeta da nastupe uživo. Ako je i toga bilo sigurno je zataškano. Ma kod playbacka mi je još najgluplje kaj ljudi ne kuže da se ne pjeva uživo, ajd da se to posebno naglasi prije, onda ne bi bilo varanje, al' ovak je prevara/podvala kak god to nazvali... Nego, jesmo li već imali tu temu o playbacku?

EDIT: A najgluplje kod te situacije je bilo kaj nam nisu prije rekli da ide na playback nego smo mi došli tamo na tonsku i onda vele, ide na playback i tu nam je puk'o film i rekli niš od toga...

Hrvoje
16-09-2010, 10:36
Nego da se vratim malo na ovu temu i festival ZŽS. Iz povjerljivih izvora čuo sam da zadnje tri godine NHT (inače moj omiljeni tamburaški bend) ne dolazi na tonsku probu prije finalne večeri festivala (a navodno su se žalili i da im nije dobar sound) pa ako je to istina, iako u pravilu u nekom "sukobu" svirači i tonci stajem na stranu svirača ovo nije u redu. Koliko god tonske probe nekad nemaju smisla i ne daju neki pozitivan efekt, ipak neki red/bonton/profesionalizam nalaže da se dođe na tonsku probu i tamo u "ugodnom razgovoru" s miks-pultom pokuša srediti zvuk koji bi zadovoljio sve uključene...

Velim, znam da tonske nekad nemaju smisla i često se na tonskoj pitam "zakaj sam ja tu kad bu to tak i onak poslije vani zvučalo za qrac?!", ali isto kao i kod sviranja uživo ili na playback, uvjeti i obaveze bi trebali biti isti za sve...

Tamburalo
16-09-2010, 10:53
a, jooooj, otvorio si temu koja uvijek postane svojevrsni začarani krug o kojem se može pričati 100 dana i na kraju shvatiti da se samo izgubilo vrijeme, a ništa se nije riješilo

Hrvoje
16-09-2010, 10:57
Otprl sam Pandorinu škatlu... :krez: Ma nema smisla raspravljati, al' tak je o puno tema pa se ipak raspravlja, hehe...

ej00jesence
16-09-2010, 11:10
Nego da se vratim malo na ovu temu i festival ZŽS. Iz povjerljivih izvora čuo sam da zadnje tri godine NHT (inače moj omiljeni tamburaški bend) ne dolazi na tonsku probu prije finalne večeri festivala (a navodno su se žalili i da im nije dobar sound) pa ako je to istina, iako u pravilu u nekom "sukobu" svirači i tonci stajem na stranu svirača ovo nije u redu. Koliko god tonske probe nekad nemaju smisla i ne daju neki pozitivan efekt, ipak neki red/bonton/profesionalizam nalaže da se dođe na tonsku probu i tamo u "ugodnom razgovoru" s miks-pultom pokuša srediti zvuk koji bi zadovoljio sve uključene...

Velim, znam da tonske nekad nemaju smisla i često se na tonskoj pitam "zakaj sam ja tu kad bu to tak i onak poslije vani zvučalo za qrac?!", ali isto kao i kod sviranja uživo ili na playback, uvjeti i obaveze bi trebali biti isti za sve...

Pa njihova stvar! Di god dodu, ton je los! Zadnjih par godina! Pa zasto onda dolazit na tu glupu, besmislenu tonsku, 100 sati ranije, i tamo se kuvat na onom suncu i lokat pivo i doc na nastup pijan! Radije onda dodes pola sata prije nastupa i sve super!

Hrvoje
16-09-2010, 11:18
Tak sam si i mislil da je, da su uvidjeli besmislenost tonske, iako te onda tonci mogu iz inata još više sjebat (nego kaj bi te sjebali iz jednostavnog manjka znanja)... :rolleyes: Al' dobro, kad si faca onda si možeš dopustit da ne dođeš na tonsku bez straha od nekih posljedica jer, realno, NHT su bitniji festivalu nego obratno...

prostrum
16-09-2010, 11:19
Pa njihova stvar! Di god dodu, ton je los! Zadnjih par godina! Pa zasto onda dolazit na tu glupu, besmislenu tonsku, 100 sati ranije, i tamo se kuvat na onom suncu i lokat pivo i doc na nastup pijan! Radije onda dodes pola sata prije nastupa i sve super!

e, tako se brani obiteljsko poštenje!;)

Miha
16-09-2010, 14:09
Neki su i bez tonske probe napili. :krez:

_maestro_
16-09-2010, 15:30
tonskim probama protiv alkohola!!! yesss.

KDL
16-09-2010, 17:26
Sve to stoji što ste do sada rekli o tonskim probama, itd., itd.
No, neznam koliko je Vas koji komentirate bilo uopće tamo, i poslušalo kako to tamo zvuči??? Pustimo sada malo TV!
Za mene je ovo bila jedna od boljih godina po pitanju razglasa, što se tiče tonske slike tamo na trgu, a i što se tiče monitoringa!!!
Tonska slika na TV-u je sasvim neka druga priča, jer su tu po meni ključni tonci u tonskim kolima HRT-a, a ne tonac za pultom koji radi sliku za narod!!! Razglas na trgu je bio vrlo dobar (4), a ja sam stvarno picajzla po tom pitanju, ali tonska slika koja je dolazila na televiziju...morao bi nam objasniti netko sa HRT-a u čemu je toliki problem kraj tolike digitalizacije!?

basadzija
16-09-2010, 21:35

Jesu li tako napravili i ove godine? :krez:

ej00jesence
17-09-2010, 04:33
Jesu li tako napravili i ove godine? :krez:

Neki su dosli ranije...a neki bas i ne...malo kasnije

ivan
30-10-2010, 12:44
Evo jedna važna novost u vezi Festivala:

Naime, grad Požega je raspisao natječaj za organizaciju glazbenog festivala "Zlatne žice Slavonije", pa svi kojima u dosadašnjoj organizaciji Festivala nešto nije odgovaralo, imaju priliku da se prijave na natječaj, te da isprave neke (eventualne) prijašnje grješke.

Evo i c/p sa stranica grada Požege:

„Zlatne žice Slavonije“ na natječaj

Kako je Grad Požega cijelo vrijeme glavni pokrovitelj Festivala, ali i nositelj svih prava održavanja ove značajne manifestacije ukazala se nužnost uvođenja novih programskih sadržaja i određenih novina . Nadalje, Grad Požega smatra da program organizacije Festivala svojim sadržajem treba biti u duhu očuvanja tradicionalne slavonske glazbe, očuvanja kulturne baštine i promocije Grada Požege kao turističke destinacije. Slijedom toga, Grad Požega, u smislu ove Odluke, organizaciju Festivala ustupa pravnoj ili fizičkoj osobi koja prema svojoj registriranoj djelatnosti može organizirati Glazbeni festival “Zlatne žice Slavonije”, na osnovu provedenog javnog natječaja. Organizacija programa ustupa se za vremensko razdoblje od 2011. do 2015. godine, a Festival će se održavati u prvom tjednu mjeseca rujna u navedenom razdoblju.

Ponuditelj je obvezan ponuditi detaljan program organizacije Festivala koji svojim sadržajem mora biti u duhu očuvanja tradicionalne slavonske glazbe, očuvanja kulturne baštine i promocije Grada Požege kao turističke destinacije, poslovne reference umjetničkog ravnatelja i popis značajnijih izvršenih poslova organizacije sličnih manifestacija, plan medijske kampanje i promidžbenih aktivnosti Festivala. Stoga je i obvezan osigurati i primjerenu ugostiteljsku ponudu u vrijeme održavanja Festivala, što će se definirati posebnim ugovorom između ponuditelja i Grada Požege.

Hvala!

_maestro_
30-10-2010, 13:32
Evo jedna važna novost u vezi Festivala:

Naime, grad Požega je raspisao natječaj za organizaciju glazbenog festivala "Zlatne žice Slavonije", pa svi kojima u dosadašnjoj organizaciji Festivala nešto nije odgovaralo, imaju priliku da se prijave na natječaj, te da isprave neke (eventualne) prijašnje grješke.

hoćeš reći da samom prijavom na natječaj netko ima šansu nešto promijeniti, popraviti?
to jednostavno nije točno.

osim toga ovo povećano se zove demagoška floskula...

ivan
30-10-2010, 13:43
hoćeš reći da samom prijavom na natječaj netko ima šansu nešto promijeniti, popraviti?
to jednostavno nije točno.

osim toga ovo povećano se zove demagoška floskula...

Ne, želim reći da oni koji se prijave mogu dobiti mogućnost organizacije, pa samim time i učiniti neke promjene

...ispričavam se na nepažnji prilikom formuliranja...:)

_maestro_
30-10-2010, 13:48
jbg... ja sam taj post protumačio više kao prigovor svima nama koji smo na ovoj temi iznosili svoje komentare, kritike, zamjerke.

kao jedan od konzumenata tog festivala jednostavno želim imati pravo komentiranja istoga, bez da mi bilo tko na te komentare replicira na način: "e onda ti umjesto da prigovaraš organiziraj festival, pa napravi bolje".

nadam se da će se netko kvalitetan i kompetentan prihvatiti toga.

ivan
30-10-2010, 14:05
jbg... ja sam taj post protumačio više kao prigovor svima nama koji smo na ovoj temi iznosili svoje komentare, kritike, zamjerke.

kao jedan od konzumenata tog festivala jednostavno želim imati pravo komentiranja istoga, bez da mi bilo tko na te komentare replicira na način: "e onda ti umjesto da prigovaraš organiziraj festival, pa napravi bolje".

nadam se da će se netko kvalitetan i kompetentan prihvatiti toga.

Nisam imao namjeru nikoga "prozivati"... i ja se nadam da će festival napredovati, a ne nazadovati promjenom organizacije...

Fico2107
24-02-2011, 18:19
Eto da i ja promoviram svoj bend,malo zakašnjelo,al evo i pjesme koju je naš bend izveo sa našim kolegom Markom Košutićem.
http://www.youtube.com/watch?v=apRwUKgTn_E

Još nas i danas naši podravci prozivaju zbog naziva pjesme,al eto :)

dkranjce
07-06-2011, 18:55
http://dalje.com/hr-scena/zlatne-zice-slavonije-u-pozegi-se-ove-godine-dva-puta-odrzavaju/362941

_maestro_
08-06-2011, 11:38
http://dalje.com/hr-scena/zlatne-zice-slavonije-u-pozegi-se-ove-godine-dva-puta-odrzavaju/362941
ne znam pozadinu i detalje, pa ne mogu komentirati, ali ne mogu a da se ne prisjetim takve situacije sa splitskim festivalom, kad su se održavala paralelno 2 splitska festivala. jedan je zadržao originalnu lokaciju na prokurativama, a drugi je dobio izvorni termin - prvi vikend u srpnju, na početku turističke sezone...
razlog su isto bile svađe i prepucavanja oko toga tko će biti "glavni gazda".

epilog je darwinistički - u takvoj situaciji preživljava onaj bolji i sposobniji.

druga asocijacija mi je jedan moj davni post, kad sam spominjao 2 kuda, jedan iz gornjih, a drugi iz donjih črčmrljevaca.
zajedno imaju resursa jedva za napraviti jedan pristojan kud, ali onda bi morali imati i jednog predsjednika, a to je bilo nemoguće dogovoriti, pa su i gornji i donji črčmrljevci napravili svaki svoj črčmrljevački kud, oba nesposobna za normalno funkcioniranje. taština oba predsjednika je bila zadovoljena.
program nisu mogli izvesti ni jedni ni drugi, ali su zato uspješno trošili novce iz proračuna za svoj (ne)rad...

... interesantno je kako su političari nezaobilazni faktor u bilo čemu.
... interesantan je i stav gospodina ronka: jedan gradski i koliko hoćeš seoskih festivala.
sprda li se on to s organizacijskim sposobnostima "druge strane", pokazuje li nehotice neke svoje stavove (grad bolji od sela i tako to...)?

dkranjce
08-06-2011, 11:58
sprda li se on to s organizacijskim sposobnostima "druge strane", pokazuje li nehotice neke svoje stavove (grad bolji od sela i tako to...)?

...meni je interesantnija uloga izvjesnog klarinetiste koji je isto tako jaaaako duboko u HTO...:cool::krez::sad:

Svitac
08-06-2011, 12:30

Hehe, čini se kako će ove godine biti mjesta za sve bendove željne nastupa na "Zlatnim žicama". :D

...uloga izvjesnog klarinetiste...

:rolleyes: :lol2:

krunopz
08-06-2011, 16:28
Bas moram komentirati... Kao rodeni Pozezanin... Ako ces iskreno, festival je jedino sto Pozega nudi a da je nesto vrijedilo, bez obzira u kojem pravcu krenuo... Na kraju, tako je izgledao da privuce sto vise ljudi... Ali koliko sam ja nacuo od proslih godina, zajedno su jedva pokrivali troskove, i vec sam nacuo da postoje ideje da se festival prebaci u neke druge gradove... Istina, ili ne... Nesto mi sve smrdi da ce na kraju od svega toga ispasti sprdnja pred ostatkom Hrvatske, u najmanju ruku za jedan festival... A vec se i prica da se dobar dio poznatijih bandova priklonio jednoj strani... Sve u svemu... smijesno i politicki

VeljoSB
08-06-2011, 18:57
miriše na brodfest. :rolleyes:

basadzija
08-06-2011, 22:39
miriše na brodfest. :rolleyes:

ma nije, na Brodfestu se uvijek znao gazda! :D

...pa makar on bio i u Županji....... :krez:

VeljoSB
09-06-2011, 00:49
hehehe :top:

lički drvosječa
09-06-2011, 12:40
ma nije, na Brodfestu se uvijek znao gazda! ::

I plasmani i to puno prije samog festivala....

chrvoje
27-06-2011, 03:46
Ma ove godine su zbilja ujebali sa tim zlatnim žicama, stvarno mi je žao jel to je jedino bilo kvalitetno u Požegi...nadam se da ce makar biti dvije fišijade :)...uglavnom kad se uplete politika onda je to sve u k...

ej00jesence
01-08-2011, 19:30
Dobro, ko je sad na tom festivalu LUD, a ko NORMALAN! Pa to se vise ne zna ko tu kog j...
Obadvije strane imaju istu pricu! Da imaju televiziju (i jedni i drugi), da imaju izvodace, i ostalo...! Kako znamo da je nemoguce bit na 2 strane, molio bih nekog ko zna nesta vise, da pojasni ovo ludilo?!

VeljoSB
01-08-2011, 20:36
znam samo da tamburamo 03. 09. na pekmezijadi u podvinju. :D :D:D:

Benito
03-08-2011, 15:53
Tu ima nekih informacija o jednom od festivala: http://www.pozeskifestival.com/

ej00jesence
03-08-2011, 16:36
http://www.034portal.hr/clanak.php?id=1785&naslov=enjingi--s-hrt-om-sam-dogovorio-prijenos-festivala-

boki
31-08-2011, 12:23
Onda forumaši za koji ste se odlučili Kutjevo ili Požega ?

ja mislim da je u požegi bolji izbor.jel svira možda ko od forumaša ove godine na kojem festivalu?

boki
02-09-2011, 07:46
evo ove godine idu 4 pjesme u finale:

1) Bećarine –Slike moje domovine
(Marinko Žeravica/Vedran Novoselac-Marinko Žeravica -Vedran Novoselac)
2) Slavonska duša – Pjesma Slavoniji
(Igor Gavran-Igor gavran-Igor Gregurić)
3) Max Hozić i Da Capo - A bila mi draga
(Vladimir Smiljanić-Đuro Kumer-Vladimir Smiljanić)
4) Begini – Da si kraj mene
(Ivica Plivelić Iva)

Hrvoje
02-09-2011, 08:56
Čestitke sretnim "prolaznicima"! :D:top:

boki
02-09-2011, 09:39
Benito vaša pjesma mi se svidjela šteta što nije prošla.Lole baš i nisu stvorile neku atmosferu,lead vokal Mario jel, je par puta htio pustit publiku da pjeva al nije bio neki odaziv.Što se tiče razglasa za mene je bio u redu.Jučer sam zaboravio fotić,a danas ne idem,sutra ću sliknit malo.

Pozdrav.

Benito
02-09-2011, 11:16
Hvala na podršci! :top: A kaj da velim, žiri je taj koji odlučuje tko prolazi dalje. Mi smo se bar dobro zabavili i bili na jednom lijepom izletu. A druge godine ćemo imati još bolju pjesmu! ;)

ferdo66
02-09-2011, 11:57
evo i da ja kažem koju pošto dam bio sudionik polu finalne većeri.Bilo je jako dobrih skladbi ,neke če vjerovatno postati hitovi na našim radio postajama.Pjevam u Bećarinama ida vam budem iskren nismo se uopče nadali prolasku u finale.Proglašenje pobjednika i prolaz u finale nas je zateko u bircuzu gdje dmo pjevali naš hit sa požege 2008 Moja duša imate i novi spot na youtube Bećarine Moja duša.korstim ovu priliku da se zahvalim u ime nas Bećarina dvojici forumaša koji su zaslužni za našu izvedbu pjesme Slike moje domovine.ato su tandem Marinko Žeravica tekst-glazba i Vedran Novoselac glazba -aranžman. Vidimo de u subotu pozdrav iz Đakova

boki
02-09-2011, 17:36
Koliko sam razuio vi ste glavni vokal, ovo pitanje je malo čudno,naime bio sam otraga kod zaštitnih ograda pa nisam dobro čuo što ste rekli na početku prije pjesme,moj prijatelj mene pita: "jesam ja to čuo: ajmo jedan glasni pljesak ne budite p***e" :D

Ramiel
02-09-2011, 19:20
ima li neki ˝striming˝ zlatnih žica?

ferdo66
02-09-2011, 22:18
boki ako je ovaj upit upučen Bećarinama ,ja nisam glavni vokal ja pjevam drugi glas a ovo nisam čuo ajmo jedan glasan pljesak ne budite....... ,naš glavni vokal čika Mata Pavić je jako kulturan dida mi od njega nečujemo ni bemti a kamoli ovako šta!

boki
02-09-2011, 22:47
Ja se ispričavam ako sam nekoga uvrijedio ovim postom iznad,to je mene prijatelj pitao a pošto postoje ovakvi forumi gdje smo malo opušteniji,nego u stvarnom svijetom pa sam vas ja to pitao, a sad se još jednom ispričavam jer sam sad tek skužio da sam vas pomiješao sa Slavonskom dušom-Pjesma Slavoniji :bonk:

VeljoSB
03-09-2011, 10:16
a sad se još jednom ispričavam jer sam sad tek skužio da sam vas pomiješao sa Slavonskom dušom-Pjesma Slavoniji :bonk:

ako je to bilo prije nastupa ovog benda, jel onda i dalje stoji da se čulo to "ajmo jedan glasni pljesak ne budite p***e"? :bonk::D:D

boki
03-09-2011, 14:14
pa neznam tako je mene prijatelj pito pa me zanima šta je čovjek reko,ja sam čuo nešto da je reko za pljesak

basadzija
03-09-2011, 14:44
ako je to bilo prije nastupa ovog benda, jel onda i dalje stoji da se čulo to "ajmo jedan glasni pljesak ne budite p***e"? :bonk::D:D

Ne bih se čudio da je istina! :krez:

majky
03-09-2011, 16:19
ja se u opće ne čudim, taj čovjek je totalno izgubio kontrolu... sviro sam s njim i puno neugodnih situacija smo znali imati, npr. čačkanje nosa za vrijeme večere u svatovima i ljepljenje "proizvoda" za stalak. nakon toga vidiš samo kako oni slabijeg želudca završavaju s jelom...:whip::whip: :zid:
šteta samo što Bog takvima podari vokalne mogućnosti koje neznaju iskoristiti ni 0,5 %... mogo bi još puno toga napisat al nije vrijedno spomena...:gita: