PDA

View Full Version : Tamburaši za dušu

danicam
02-02-2006, 18:14
cula sam nesto u vezi TS tamburasi za dusu, da vise ne postoje... nigdje nemogu nabaviti njihov album, ili barem pjesme, ako takvo nesto uopce postoji. nema o njima informacija na netu, sto je jako steta, jer kako sam cula, nivo njihove svirke je jako kvalitetan, i zvuce jako dobro (inace ne bi pobjedili u Novom Sadu prije godinu dana). Molim sve, koji za sastav nesto znaju, opsirnije informacije, itd... ili koji imaju stvari od njih, da mi posalje... ako je to u mogucnosti!! moj mail: danicam@centrum.sk ;) HVALA unaprijed :)

danicam
09-02-2006, 10:10
jel ozbiljno nitko ne zna ništa o TS tamburaši za dušu? :confused: :(

grasak
10-02-2006, 21:07
Paaaaaaaaa, :rolleyes: ja znam da su iz Slavonije (:D ), da jako dobro sviraju i da su jako jako dobro obradili instrumental Ševa, imam nešto njihovih pjesama koje međutim čekaju kao i sve ostale da ti ih spržim i pošaljem :rolleyes: :rolleyes:

danicam
11-02-2006, 09:05
:eek: iz slavonije??? :confused: a ja sam mislila da su iz županje :D ha ha ha!! šalim se naravno. jurice slušaj, imam i ja kakve nove stvari, tak da ti mogu nešto poslat... samo da se ne sjećam što sam ti već poslala... pa poslat ću ti popis a ti ćeš opet izibrati ;)

grasak
11-02-2006, 13:32
ok. ja ću ti poslati DVD-e kada dođem kući a to je krajem mjeseca jer mi tada završavaju ispiti. spržit ću ti već složene albume i ono što mi nije poslagano po albumima. nažalost jako sam malo kod kuće tako da nisam napravio popis svega što imam ali nadam se da će ti bolje doći same pjesme nego popis kojeg nisam napravio, a pjesme sam ti ionako dužan već jako, jako duuugo :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

danicam
11-02-2006, 15:35
hvala ti puno :) ja cu ti poslat ovaj moj popis... pa izaberi, ako te nešt zanima ;)

georges
14-02-2006, 12:25
hvala ti puno :) ja cu ti poslat ovaj moj popis... pa izaberi, ako te nešt zanima ;)
I MI TRAZIMO VEC DUGO NEKE SNIMKE TAMBURASA ZA DUSU. TKO NAM MOZE POMOCI ? POZDRAV IZ BELGIJE OD ZADNJIH CETIRI TAMBURASA NA OVIM PROSTORIMA.

dkranjce
14-02-2006, 14:12
Ako budete dobri:) uskoro ću staviti na stranicu, imam neke "snimke iz birca", uskoro;)

georges
14-02-2006, 22:16
Ok puno hvala, jedva ocekujemo. :) dali bend jos postoji ?

@tamburas@
15-02-2006, 16:20
Nazalost bend od nedavno vise ne postoji:mad::mad::mad:

danicam
15-02-2006, 16:58
da, nazalost... dvojica iz tamburasa za dusu sad svira s bogdanom... :(

grasak
16-02-2006, 10:27
baš šteta, a bili su jako dobri (prema mojoj procijeni) :(

danicam
16-02-2006, 16:18
totalno se slazem sa tobom jurica. bili su ustvari, stalno jesu... jaaako dobri... ;) inace imam sad par njihovih snimki. :cool: nevjerojatno, totalno sam odusevljena :)

eXeR
23-02-2006, 16:27
kretn :D

danicam
23-02-2006, 20:49
ma mislim da to, što im fali prim je najzanimljive i tako sastav dobiva onaj "ciganski" stih ;) po meni je bas ono tako jedinstveno :cool: a sto se svirke tice - ne vidim puno gresaka - na svirkama uživo puno improviziraju, sto rijetko koji tamburas zna tako dobro kao oni!! dajem im cistu peticu ;)

eXeR
25-02-2006, 13:02
ma mislim da to, što im fali prim je najzanimljive i tako sastav dobiva onaj "ciganski" stih ;) po meni je bas ono tako jedinstveno :cool: a sto se svirke tice - ne vidim puno gresaka - na svirkama uživo puno improviziraju, sto rijetko koji tamburas zna tako dobro kao oni!! dajem im cistu peticu ;)
da,al im fali prim! odlični su oni.al bolje je s primom. improviziraju,da, al se nomoze u svim pjesmama improvizirat

danicam
25-02-2006, 14:27
da,al im fali prim! odlični su oni.al bolje je s primom. improviziraju,da, al se nomoze u svim pjesmama improvizirat

pa da, u ovom se s tobom slažem - u pravu si, da se nemože u baš SVAKOJ pjesmi improvizirat :rolleyes:... (meni osobno taj prim nekako ne fali ;))

@tamburas@
26-02-2006, 18:20
Tu definitivno ne fali prim, sa primom bi to bila sasvim druga prica i to ne bi bilo to. Njima je jedino falilo malo vokalne uskladjenosti ali sve price su sad suvisne. Da se nisu rasuli sve bi se to dalo sredit i bili bi jedni od a ako ne i najbolji bend.... stvarno šteta... velika šteta...

eXeR
27-02-2006, 20:42
Tu definitivno ne fali prim, sa primom bi to bila sasvim druga prica i to ne bi bilo to. Njima je jedino falilo malo vokalne uskladjenosti ali sve price su sad suvisne. Da se nisu rasuli sve bi se to dalo sredit i bili bi jedni od a ako ne i najbolji bend.... stvarno šteta... velika šteta...
u redu. dobri su bili,imam jedan cd. dobra im je ševa, iako nije kao original na violini,al je najbolja koju sam cuo na tamburama,

danicam
27-03-2006, 19:52
Ma sada moram ozbiljno dugo razmišljati, tko izvodi pjesmu, koju je Darko stavio na stranicu... :confused: ... :D ... Tko još uvijek nije skužio, nek pročita naziv ove teme ;) Inače, fenomenalna stvar!!

marek
27-03-2006, 20:28
i kolko posto od pjesme su oni izimprovizirali?

dkranjce
27-03-2006, 20:57
Ma sada moram ozbiljno dugo razmišljati, tko izvodi pjesmu, koju je Darko stavio na stranicu... :confused: ... :D ... Tko još uvijek nije skužio, nek pročita naziv ove teme ;) Inače, fenomenalna stvar!!

Ovako, od 2. travnja (da ne bude baš prvi travanj) pa do... svaki dan će biti po jedan snimak, na stranici će biti dostupan samo 24 sata pa "ko jami - jami":)

dkranjce
27-03-2006, 21:05
i kolko posto od pjesme su oni izimprovizirali?

:confused: :confused: :confused: 16 posto, šezdeset i osam posto ili 0,24 posto, koji odgovor bi te zadovoljio??? Pa nije ovo pravljenje boze ili kobasica, koji crni postoci, pa iz svakog njihovog tona pršti energija, mladost i uživanje u svirci, i kad se nešto ne odsvira savršeno točno i tehnički dotjerano to ima smisla i šarma, mozak je brži od prstiju, sviraju kao da su obojeni - a nisu, a ti o postocima i matematici:mad:

marek
28-03-2006, 06:50
eto palo mi na pamet.:o
nemojte se ljutiti. nisam htio nesto lose.

dkranjce
28-03-2006, 16:37
eto palo mi na pamet.:o
nemojte se ljutiti. nisam htio nesto lose.

Ma nema greške, šala mala:) , teka tebe nama...:cool:

sviraczs
07-07-2006, 20:38
evo tu imate par pjesama sa gaze od tamburasa za dusu!http://www.netkosasvimtreci.org/

BAJA
13-10-2006, 12:35
da,al im fali prim! odlični su oni.al bolje je s primom.

Koji će im k**** prim kad su ovako savršeni! Po meni je u tom i čar svakog benda da ima nešto svoje, oni npr nemaju prim!

improviziraju,da, al se nomoze u svim pjesmama improvizirat
Kako se nebi moglo neiprovizirat u svakoj pjesmi?
Zanima me po čemu se ne može improvizirat?

Netko je prije u jednom postu rekao da dobro ne pjevaju, po čemu to dobro ne pjevaju, meni su baš dobri? Koji za vas t.s. dobro, tj.izvrstno pjeva?

gazy
13-10-2006, 12:46
Uupće nije upitna njihova kvaliteta u pjevanju isviranju,samo ne možeš svirati vela luku ilava mange na isti način.

gazy
13-10-2006, 12:46
Pardon na greškama

marek
13-10-2006, 13:49
Netko je prije u jednom postu rekao da dobro ne pjevaju, po čemu to dobro ne pjevaju, meni su baš dobri?

vokalno su neusklađeni...

Svitac
13-10-2006, 14:18
Kak ste počeli, još bude ispalo da nemaju pojma! :D
Gazy, imaš private mail, vidimo se u nedjelju na svirci.

danicam
13-10-2006, 14:51
vokalno su neusklađeni...

moram priznat da se ne slažem s ovom izjavom!! to, kako TZD pjevaju skroz paše uz onaj "ciganski štih" koji koriste!! :cool:

Hrvoje
13-10-2006, 20:04
Fajt, fajt, fajt! :D Ma TZD su bili super i nitko im ne može reć da ne znaju... Znaju znanje, a što se improviziranja, šaranja i ostalog tiče, netko to voli, netko ne. Ja moram priznati da mislim da nekad malčice znaju pretjerat u tome (tj. nije baš 100% po mom ukusu), ali znate ono - o ukusima se ne raspravlja... Ako je nekome furka glumiti cigane i imitirati njihov način svirke - sviraj, brate i uživaj u tome! :D

Naravno ne mogu previše suditi o njima jer imam samo neke live snimke i studijske, a isto tako što se tiče vokalne neusklađenosti mislim da se to ne može suditi po live snimkama (poznavajući probleme tamburaša s razglasom i tonmajstorima), tek da mi dođu svirat i pjevat za stol onda bih mogao nešto reći o pjevanju, ovako nema dovoljno informacija za neki suvisli zaključak.

Gazy, što se tiče sviranja Vela Luke i svih pjesama na ciganski način, to je (bila) njihova furka i ja to poštujem, dosljednost furanja svoje furke. Iako ja više volim sa svojim dečkima prilagodit stil sviranja (i pjevanja) pjesmi kako bi se mogla pokazati sva ljepota i mogućnosti tambure (na jedan način izvodimo dalmatinske, na drugi zagorske, na treći slavonske, na četvrti evergreene i slično), ali opet kažem svatko ima svoj stil i najbitnije je izgraditi stil i biti po njem prepoznatljiv.

Gigi
14-10-2006, 16:45
Dečki jesu iz Županje Danica. Na žalost više ne postoje zbog...hm...različitih mišljenja (uglavnom je Iva zajebal...). JA mogu slati prek neta njihove pjesme. Njihov album kaj su snimili u studiju, i oko 1 sat svirke uživo.

_maestro_
15-10-2006, 14:15
A bili su jedini bend koji me oduševili nakon jako dugog vremena i malog milijuna bendova bez svojih ideja, bez svog stila i zapaženih pjesama, bez širine.
Malog milijuna bendova koji su krenuli putem što su ga utabali dukati, a ne svojim vlastitim...
Malog milijuna bendova čije se ambicije iscrpljuju nalaženjem i odrađivanjem gaže s debelim talom.

:mad:

TZD su barem odlično zvučali, kod njih se čuje da su odrasli s tamburama.

Hrvoje
15-10-2006, 14:42
Sve stoji što si napisao, maestro, ali ne sviđa mi se što se Dukati spominju u malčice negativnom kontekstu... Ja sam član jednog od onog malog milijuna bendova koji su krenuli putem koji su oni utabali (kako si to sam lijepo sročio) pa sam osjetljiv kad ih netko prikazuje u ne-baš-pozitivnom svjetlu... Bili su (i ostali) najbolji i naravno da su ih svi bendovi pratili i trudili se približiti njima... A što bi trebali truditi se da budu k'o ________________ (dopišite ime tamburaškog benda koji vam se ne sviđa, ja ne želim napisati da me ne bi napali eventualni fanovi tog benda :D)?

A što se tiče "originalnosti" TZD... Mislim ono... Originalni su otprilike k'o Los Caballerosi ili Cubismo :rolleyes: If ju nou vat aj min...

_maestro_
15-10-2006, 16:03
Hrvoje, mislim da se nismo baš razumjeli. Ništa novog, događa mi se to češće.

1.) Dukate nisam spominjao u negativnom kontekstu uopće, nego ostale bendove koji su išli njihovim, a ne svojim putem. To bi ti bilo kao da su svi rock bendovi 60-tih išli za Rolling Stonesima. Postoje utjecaji, postoje uzori, sve je to ok i zdravo. Međutim, moj dojam je da kod tamburaša se nije pojavilo dovoljno širine u pristupu, dovoljno autorske snage kakvu je svojevremeno imao gazda Joza (Ivanković), pa mi tako svi tamburaški bendovi djeluju kao klonovi dukata. A Led Zeppelin, Dire Straits, U2 i mi ne ostavljaju takav dojam u odnosu na Stonese. Moje mišljenje. Nikog ne osuđujem, nego mi je žao.

2.) Takav (i tvoj) stav se očituje i u tvom postu na kojeg upravo odgovaram i po onoj crti na koju sam trebao napisati ime benda. Na crti bih ti napisao da budeš svoj, sa svojim izborom uzora, može i Dukati, dapače. Samo dajte to radite što više na svoj način. Uzore ne treba nastojati dostići, jer da ti to i uspije, opet ćeš biti samo kopija ili broj 2. Od uzora treba učiti, ali i sam biti original. Tako ne bismo imali jedne velike i 100 malih dukata, nego 101 bend, sa puno stilova, pravaca, i širokim spektrom tamburaških podžanrova.

Evo, Gazde su drugačiji od Dukata. Drugi stil, drugi pristup i žanr. Meni osobno i nije baš po ukusu, ali ipak su proširili utabanu stazu. Ili utabali svoju. Kako hoćeš.
Vidi Dike. Možda meni najdraži bend. Isto drugačiji pristup, svakako imaju svoj način.

3.) Opet nesporazum, nisam mislio reći da su me TZD oduševili originalnošću, nego energijom i kvalitetom svirke. I isto me kao i tebe, kod njih nekad zasmeta pretjerivanje u nekim improvizacijama, ali razumijem ih. To je ta energija i virtuoznost koja mora van, kao para iz ekspres lonca.

ps.
nadam se da si pogledao moje predstavljanje na forumu, tako da znaš da nemam loših namjera. naprotiv. a smisao foruma i jest razmjena i sukobljavanje mišljenja i stavova, a ne sukob osoba.
;)

zOnZi
15-10-2006, 17:11
Postoje utjecaji, postoje uzori, sve je to ok i zdravo. Međutim, moj dojam je da kod tamburaša se nije pojavilo dovoljno širine u pristupu, dovoljno autorske snage kakvu je svojevremeno imao gazda Joza (Ivanković), pa mi tako svi tamburaški bendovi djeluju kao klonovi dukata. A Led Zeppelin, Dire Straits, U2 i mi ne ostavljaju takav dojam u odnosu na Stonese. Moje mišljenje. Nikog ne osuđujem, nego mi je žao.
;)

Svaka cast maestro, u potpunosti se slažem sa svim rečenim...

aussie^tamburas
15-10-2006, 18:00
Maestro Svaka ti cast. Slazem se 100%. Zato i ima manjina tamburaski sastav koji su na vrhu. Kao sti si rekao napr. Dukati(NHT), TZD, Lole i Gazde. Zato sto su originalni i sviraju svoj stil.

Zar nije cijeli smisao biti umjetnikom, biti originalan?

To je ono što dijeli umjetnike od običnih ljudi. Kako možeš biti umjetnik, ako nisi originalan (poseban)?

Hvala

sviraczs
21-10-2006, 02:23
imam neki DVD sa gaže TZD-a,pa mogu nekom poslati,barem jednu stvar,ako ga interesira!!!?

aussie^tamburas
21-10-2006, 03:58
ja bi htjeo da vidi cijeli DVD jel mozes poslati sa postom?

sviraczs
21-10-2006, 04:00
ljudi,manje je bitna polemika,tko je koliko improvizirao,tko je krivi tekst pjevao,tko je krivu harmoniju u nekom trenutku odsvirao,bitna je energija koju nosiš u sebi,i koju bend nosi u sebi,jer ako se svi kužimo ,to je najmanji problem!!!!!Bitno je muziciranje,a ne sviranje kako je netko odsvirao i zamislio!!Ne treba biti rob zadanim harmonijama,treba to odsvirati kako ti osjećeš!

sviraczs
21-10-2006, 04:02
andre,kad budes dosao u Hrvatsku,dati cu ti!!

sviraczs
21-10-2006, 04:06
kako se stavi slika uz komentar?

aussie^tamburas
21-10-2006, 09:26
svirazc jel se mi znamo?

I***
23-10-2006, 23:30
Čemu slušati kopiju kad imaš original. Cigane!!!

nido
24-10-2006, 10:25
Svirachz,to je tekst koji mi u potpunosti sjeda! Od puno mišljenja na ovu temu tvoje biram za najbolje. Isto tako poštovanje suprotnim mišljenjima,estradnim pokušajima,zanesenjacima i prijateljima stilova (dalmatinski,durski,međimurski molski itd)

sviraczs
24-10-2006, 21:18
isuse,koje cigane?

I***
24-10-2006, 22:35
Tko nije primijetio, zadnje vrijeme ih se dosta nakotilo u Hrvatskoj.
Nažalost, tko je ikad slušao cigane Janike Balaža ili Lepog Jovice
ili Sar e Roma i još nekolicinu zna da je ovo jad i bijeda, ali
svejedno, svaki original je bolji od kopije.
Uostalom, zašto raspravljati o bendu koji više ne postoji.

aussie^tamburas
25-10-2006, 01:30
a sastav Bice skoro propast svijeta sto sviraju u zagrebu?

nido
25-10-2006, 08:39
zadnja informacija kojom baratam je da je propast sveta trenutno kod kuće u Deronjama a u Zg možete naletiti na Stevicinu (violinist) ekipu u kojoj trenutno radi i Đenin sin basprimaš Dejan, koji je inače svirao u Propasti sveta. oni po mom skromnom mišljenju jesu najbolji ciganski postav koji je nama tu dostupan,bolje su svirali od propasti sveta. barem po mom ukusu. Boško i Žare (otac i sin) na basprimovima, Vlado sin pok. Stanimira kojeg se sjećaju Maestro i stariji kolege iz vremena Zelendvor 88, kontraš, jedini (zasad) od kojeg sam čuo dobru sa-sa izvedbu,i mrvica basist OPAK i po sviranju i po OPAKOM basu i po dimenzijama ,cca 150 kg žive vage. Dečki njihov izvorni ciganski repertoar sviraju izvrsno,svakako vam preporučam jedan posjet bivšem veselom kutiću sad se to nekak drugačije zove tipa Casiano ili tak nekak. meni su osobno puno draži od propasti sveta jer se nisu postavili hard ciganski (tipa:imaš kakav fis da mi posudiš),malo su dakle kulturniji jedino što njihovu klasičnu cigansku ćud ne možeš zaobići,tj. ne ponašaju se kao kolege nego ih prvo nemožeš dobiti za stol nego namjerno sviraju u nedogled za nekim drugim stolom (trenutno gosti lokala sjede samo za ta dva stola), neide tal to se vidi,mene su davno snimili ali ne dolaze.. Na koncu dođu i brutalno te "istovare". Savjet: ako idete tamo,tambure ostavljati kod kuće,u novčaniku ne imati više od 300 kuna nikako. Neka me nitko krivo ne razumije,sve su to cake toga posla ali ja od kolega ne volim uzimati takve novce. drugi par čarapa su fiksne pogodbe.

saky
25-10-2006, 10:15
sve stoji..samo se restoran zove Calisto :)

_maestro_
25-10-2006, 15:24
... njihovu klasičnu cigansku ćud ne možeš zaobići,tj. ne ponašaju se kao kolege nego ih prvo nemožeš dobiti za stol nego namjerno sviraju u nedogled za nekim drugim stolom

hehe, kolege... pa nisu oni kolege ni među samima sobom, što bi bili prema drugima. znaš i sam ako se jedan od njih obrolja, drugi dan ga ostali uvjeravaju kako nije bilo ništa tala.

...u novčaniku ne imati više od 300 kuna nikako.

sjetio sam se zdravka mamića kad se jednom raspojasao i plesao na stolu, iskrcao nam je svih 600 DEM koje je imao pri ruci, i onda je bacio spiku:
- dečki, svirajte još, molim vas. nemam više kinte, ali znate koliko imam doma love? to nemreš vjerovat koliko ja imam kod kuće novaca...

mi smo mu naravno, vjerovali da doma ima još. prava šteta, baš je bio in the mood. a cigani uvažavaju samo za solarnu isplatu. kolko para tolko...

...sve su to cake toga posla ali ja od kolega ne volim uzimati takve novce. drugi par čarapa su fiksne pogodbe.

opet kolege. nikad od tebe pravog cigana. btw, gdje sviraš, da dođem malo sa ženom, za godišnjicu braka npr. sad mi slijedi neka okrugla brojka godina u braku. :bonk: :cool:
kolege smo, ne ;)

zec
05-11-2006, 20:18
ko je reko da ima dvd od tzd nek mi se javi

Hrvoje
06-01-2007, 19:12
Evo da malo oživim temu o bandu koji nažalost više nije među nama s dva youtube clipa, koji su se već negdje povlačili po ovom forumu, ali da ih stavim na mjesto gdje pripadaju...

http://www.youtube.com/watch?v=jro4FzpjNiE

http://www.youtube.com/watch?v=m0mfuq9nRYc

sviraczs
03-04-2007, 14:52
evo neke snimke!!

http://www.speedyshare.com/927711139.html

sviraczs
05-04-2007, 11:35
http://www.speedyshare.com/152925393.html

evo jos,pa da podijelim sa vama,naravno,ako nekog zanima!!

patos
05-04-2007, 11:50
sviracz, šta se desilo sa danijelom? čuo sam da je otišao u švedsku za nekom ženskom...
i tko pjeva na ovoj snimci?

sviraczs
05-04-2007, 11:57
sviracz, šta se desilo sa danijelom? čuo sam da je otišao u švedsku za nekom ženskom...
i tko pjeva na ovoj snimci?

da,u Svedskoj je,ali nije zenska razlog odlaska!Otis'o je zbog besparice!sad ima neku curu tamo i kol'ko sam ga ja skuzio,mislim da se nece ni vratit!Dobro mu je!

edit: pjeva neki decko iz Vk

patos
05-04-2007, 11:59
da,u Svedskoj je,ali nije zenska razlog odlaska!Otis'o je zbog besparice!sad ima neku curu tamo i kol'ko sam ga ja skuzio,mislim da se nece ni vratit!Dobro mu je!

edit: pjeva neki decko iz Vk

šteta... a tako dobar svirač.... da nije taj dečko Rele?

saky
05-04-2007, 12:01
jel mi vjerujes da sam i ja pomislio na Releta :)

sviraczs
05-04-2007, 12:02

ne znam kako se zove!!ta svirka je bila u Zg,a ja sam vec prije rek'o da necu vise radit,pa je lopov zvao tog momka!!!Dobro pjeva!!

saky
05-04-2007, 12:05
aha..znam..to je neki Reletov frend, upoznao sam ga na Memorijalu prosle godine..nemogu se ni ja sad sjetiti kako se zove..

patos
05-04-2007, 12:05
ne znam kako se zove!!ta svirka je bila u Zg,a ja sam vec prije rek'o da necu vise radit,pa je lopov zvao tog momka!!!Dobro pjeva!!

dobro, dobro... nemoj samo vikat...:bonk:

zec
10-04-2007, 09:21
gdi se moze nabaviti taj DVD gdi sviraju tamburasi za dusu.... mene to jako zanim a i kak to bi mogo dobiti...........

Fićo
10-04-2007, 09:40
aha..znam..to je neki Reletov frend, upoznao sam ga na Memorijalu prosle godine..nemogu se ni ja sad sjetiti kako se zove..

Josip Paulić Palky....imao je kratku epizodu s TZD...jedan tjedan dok su bili u Zagrebu...tj. Markuševcu...

zaim
02-05-2007, 18:09
Evo da i ja nešto napišem o ovoj ekipi(jer osjećam potrebu) koja me je nakon dugo godina vratila u život.Nakon Dukata,Dika,Trenka,Patrie i Berdebanda još jedan se band se pojavio i mamio uzdahe dobrih poznavatelja tambure a i ženske populacije:krez: :rolleyes: Nisu me smetale ni pretjerane akrobacije po tamburama jer je to jednostavno bio njihov stil sviranja a najveća fora im je bila ta što ni jednu pjesmu nisu izvodili u originalu pa makar to bilo i ''Sve je ona meni'' već bi i tu negdje ugurali nekakav mol ili dim(ali tamo gdje to i paše) tako da je svaka stvar dobivala neku novu dimenziju.Njihov najveći problem zove se Iva Plivelić i da postoji nekakav ''Time Machine'',vratio bi se unazad par godina i s njim obavio ''konstruktivne razgovore'':bonk: pa mu onda dao tamburu.Vjerujem da Kruna(kad bi bio iskren) koliko god mu je drago što je upao u Dukate(po meni sasvim zasluženo) toliko mu je i žao zbog propalog projekta(ako Ivine ''nepodopštine'' maknemo po strani) gdje je imao toliko željene slobode i u svirci i u repertoaru dok je u Dukatima to ipak malo drukčije.Zato su mnogi voljeli TZD i njihove gaže jer su bili nepredvidljivi i uvijek iznova oduševljavali svoje goste te plijenili svojom energijom(ono kad tambure pršte).Svi oni gore nabrojani bendovi su i kao TZD više ''tezgaroški'' i zato su po meni najdraži na mojoj nekakoj nepostojećoj ljestvici ALL TIME.Nažalost,jedna od tih zvjezdica se nepovratno ugasila.

_maestro_
03-05-2007, 00:16
jbg. u krajnjoj liniji, svaki bend je skupina pojedinaca. i jak je koliko je jak najslabiji pojedinac.
u tzd jedna karika je bila izgleda hrđava i pukla je, puko je i bend.
koliko je god da je svima nama bilo drago njih slušati, koliko god da su me uspjeli natjerati da se naježim kad ih slušam, u takvim okolnostima ne treba žaliti što više ne funkcioniraju jer jednostavno nije niti moglo biti drugačije. što bi rekao dkranjce, biologija je učinila svoje.
jedan od njih jednostavno nije prošao na tom ispitu, nije nadmašio samoga sebe. jer nije dovoljno samo znati dobro svirati. traže se još neke kvalitete.
i.p. ih nije imao.

stucz
24-05-2007, 20:00
sad sam naletil na ovo: :confused:

http://www.youtube.com/watch?v=THXIoqCCNqs&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=qs-TvWj5Yto&mode=related&search=

posto ih ja neznam, zanima me koji su ovo? jesu to isti?:bonk: :bonk:

markoo12
24-05-2007, 20:42
sad sam naletil na ovo: :confused:

http://www.youtube.com/watch?v=THXIoqCCNqs&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=qs-TvWj5Yto&mode=related&search=

posto ih ja neznam, zanima me koji su ovo? jesu to isti?:bonk: :bonk:

http://www.forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=138&page=35

eXeR
24-05-2007, 21:03

nisam posluso snimak jer vise ne postoji, ali kazes iz Vk je? onda je to Joža, ili ti josip.. on je snimio par stvari s tzd., dobar sam s njim, pjevo je i s nama prije. mislim da je on, iako nisam cuo snimke.. jako dobro pjeva, bio je kod benica na instrukcije, i dobro pjeva .

_maestro_
24-05-2007, 22:08
nisam posluso snimak jer vise ne postoji, ali kazes iz Vk je? onda je to Joža, ili ti josip.. on je snimio par stvari s tzd., dobar sam s njim, pjevo je i s nama prije. mislim da je on, iako nisam cuo snimke.. jako dobro pjeva, bio je kod benica na instrukcije, i dobro pjeva .

exeru, to se slaže s ovim postom sa prethodne stranice:
Josip Paulić Palky....imao je kratku epizodu s TZD...jedan tjedan dok su bili u Zagrebu...tj. Markuševcu...

eXeR
30-05-2007, 20:56
exeru, to se slaže s ovim postom sa prethodne stranice:

da josip paulic. jako je dobar pjevac...

sviraczs
31-05-2007, 05:11
da josip paulic. jako je dobar pjevac...

nije nista snimao sa TZD,radio je jednu gazu,jer ga je Makedonac zvao!!Sereš i ovako previse,daj bar,onda,ako nisi u nesto 100% siguran,nemoj bljuvat bezveze!!!:mad:

eXeR
31-05-2007, 10:30
nije nista snimao sa TZD,radio je jednu gazu,jer ga je Makedonac zvao!!Sereš i ovako previse,daj bar,onda,ako nisi u nesto 100% siguran,nemoj bljuvat bezveze!!!:mad:

snimio je... on i Tina su pjevali.snimljeno.ja sluso kod Tine..

Basmen
31-05-2007, 21:41
snimio je... on i Tina su pjevali.snimljeno.ja sluso kod Tine..

Exer nemoj se raspravljat sa sviraczsom jer ipak je na ovom polju (TZD) jaci od tebe!

bando
20-06-2007, 18:10
Pjesme :

Tamburaši za dušu - Slavonske pjesme
Tamburaši za dušu - Ribari
Tamburaši za dušu - Dalmatinske pjesme
Tamburaši za dušu - Ličke pjesme
Tamburaši za dušu - Suze za zagorske brege
Tamburaši za dušu - Pjesme iz Podravine
Tamburaši za dušu - Pjesme iz Herceg - Bosne
Tamburaši za dušu - Bećarac
Tamburaši za dušu - Ševa

To su pjesme od TZD koje su snimili u studiju sa primom, a Kruno ne pjeva ni ujednoj pjesmi pa me zanima jel to snimano bez njega i jel ima veze sa ovim (na svim pjeva kruno, nema prima) CD-om:

Tamburaši za dušu - Ne pitajte kako mi je
Tamburaši za dušu - Ej putevi, prijatelji
Tamburaši za dušu - Nevjero moja
Tamburaši za dušu - Najljepsa si Slavonijo moja
Tamburaši za dušu - Marija
Tamburaši za dušu - Gdje je pravda u ljubavi
Tamburaši za dušu - Merak kolo
Tamburaši za dušu - Aj, moja najmilija (citaj: Jabuka stara)
Tamburaši za dušu - Osini po prasini
Tamburaši za dušu - Moja se dusa zaplela
Tamburaši za dušu - Neka prica 'ko sta hoce
Tamburaši za dušu - Seva

Jesu li te sve pjesme na istom snimljenom CDu koji nikad nije pusten u prodaju, ili su to dva CDa svaki za sebe s tim da je onaj prvi Ivinih ruku djelo, tj. da je on to snimao s deckima kad je Kruno oso iz benda, jel vidim da dosta pjesama pjeva (ovo su moje teorije i ovako sam ja shvatio po pricama).

Jel zna neko nest???:o

sviraczs
20-06-2007, 20:04
tamo gdje su slavonske pjesme to je ranije snimano,kruno jos nije bio u bendu!!

saky
20-06-2007, 21:28
imas tomislav mercep sindrom? :)

sviraczs
20-06-2007, 22:01
imas tomislav mercep sindrom? :)

on mi je ideal!!!:krez: :krez:

bando
20-06-2007, 22:35
tamo gdje su slavonske pjesme to je ranije snimano,kruno jos nije bio u bendu!!

kolko sam shvatio, to su dva razlicita cda...

e a na nekim live snimkama pjeva Iva (Kućerak u Srijemu), a negdje i jos jedan pjevac (Ja se oprastam cigani sa vama i Lažem sebe da mogu bez tebe). Ko je taj drugi, mozda Danijel ili Pavic???
Jel su te pjesme isto snimane (live) prije nego sto je kruno doso?:top:

sviraczs
20-06-2007, 22:40
kolko sam shvatio, to su dva razlicita cda...

e a na nekim live snimkama pjeva Iva (Kućerak u Srijemu), a negdje i jos jedan pjevac (Ja se oprastam cigani sa vama i Lažem sebe da mogu bez tebe). Ko je taj drugi, mozda Danijel ili Pavic???
Jel su te pjesme isto snimane (live) prije nego sto je kruno doso?:top:

tada sam ja svirao u patriji,a kad sam bio slobodan,onda sam svirao celo sa TZD!Drugi pjevač je Jura iz Dika!

bando
20-06-2007, 22:49
tada sam ja svirao u patriji,a kad sam bio slobodan,onda sam svirao celo sa TZD!Drugi pjevač je Jura iz Dika!

a sta je on samo pjevao i nist svirao? ili opet neke izmjene...?

profesor
20-06-2007, 23:02
:D :D imas tomislav mercep sindrom? :)

:D :D :D :ples: :krez:

gazy
21-06-2007, 12:57
mali,sitni oftopic-čija je pjesma lažem sebe da mogu bez tebe?

Svitac
21-06-2007, 13:07
Imam neku stariju verziju te stvari koju izvodi "Kibic Pendžer", a sad jel to njihova stvar, nisam siguran.

EDIT: ...a ima i još verzija: Kole Jovanović, Boža Nikolić...

saky
21-06-2007, 13:14
ja imam isto to i jos neku narodnjak verziju gdje je samo refren isti a ostalo nema veze sa ovim verzijama..pise mi da to pjeva Boza Nikolic :)

Evil Dick
21-06-2007, 13:17
A ko vam je to dao :krez:

imam ja od nekih cigana, pa orkestar brace jovanovic, pa dika i dijamanti, pa kole jovanovic, pa boza nikolic, kibic pendzer, tovariski biseri i svima nam znani tzd :krez: :krez:

Svitac
21-06-2007, 13:26
imam ja od nekih cigana, pa orkestar brace jovanovic, pa dika i dijamanti, pa kole jovanovic, pa boza nikolic, kibic pendzer, tovariski biseri i svima nam znani tzd :krez: :krez:
Zato sam i stavio tri točkice da ne nabrajam sve ove ostale, hehe. :rolleyes: :D

sviraczs
21-06-2007, 18:22
to je napisao neki Rom kojeg sam ja sreo u Vk na nekoj gazi,i svirao je basprim,ne znam kako se zovem,al mislim da bi to Mislav znao,on je veliki poznavalac ciganske muzike,i opcenito tamburaske!!!!!!

Evil Dick
21-06-2007, 18:43
...ne znam kako se zovem...

:krez: :krez: :D

circa_flex
21-06-2007, 21:52
ako netko mi moze poslat od njih na circa_flex@hotmail.com. PUNO HVALA!

profesor
22-06-2007, 08:14
Mislim da je tu pjesmu napisao basprimaš iz Dunavskih bisera, (Brus lijeva ekipa), Mislim da je Jovica Nikolić.

sviraczs
11-07-2007, 01:41
http://www.speedyshare.com/303117420.html

RTVNS i Slavko Nasigacin!!!

_maestro_
11-07-2007, 10:41
dobro je, nije loše.
al original mi je bolji, jebajiga... :o

nego, piše rtvns, ali zvuče kao manji sastav... ???

bando
11-07-2007, 11:01
i meni je bolji original... i ne sviđa mi se ovaj pjevač, nije loš ali je Kruno meni bolji!

sviraczs
11-07-2007, 13:15
nego, piše rtvns, ali zvuče kao manji sastav... ???

ma da, manji sastav je,al' mi se nije dalo pisat!

bozobks
11-07-2007, 18:38
i meni je bolji original... i ne sviđa mi se ovaj pjevač, nije loš ali je Kruno meni bolji!

Pa dobro Bando, jel se ti moras svima ulizivat??:down:

zaim
16-08-2007, 15:40
Narode, jel ko čuo da se TZD ponovno okupljaju:bonk: Ili barem neki pojedinci.Čuo sam da su Tošu(berdaša) najurili iz ''Dika'',Danijel se vratio iz Švedske sa ''bauštele'' a tu je i nezaobilazni Iva ''Gluvi'' Plivelić.Možda je sviraczs nešto više čuo o tom?!?

saky
16-08-2007, 16:54
pa cetvorka (tj. trojka, uvijek je neki drugi begesar) radi pod tim imenom vec neko vrijeme na podrucju ZG..Grso, Iva i Cibo..oni su na onom clipu iz Gusta (Lazi vere)..ako je ovo istina za dvojac Danijel i Tosa, lako moguce da ce se prikljuciti sastavu..vid't cemo :)

sviraczs
17-08-2007, 09:41
Narode, jel ko čuo da se TZD ponovno okupljaju:bonk: Ili barem neki pojedinci.Čuo sam da su Tošu(berdaša) najurili iz ''Dika'',Danijel se vratio iz Švedske sa ''bauštele'' a tu je i nezaobilazni Iva ''Gluvi'' Plivelić.Možda je sviraczs nešto više čuo o tom?!?

Danijel se vratio,pa je opet otisao,ali samo do kraja mjeseca!Pa,ce radit sa Ivom u Zg,za Tosu nisam potpuno siguran,radi sa Ivom kad su Dike slobodne,i kad nisu:krez: !

Svileni
17-08-2007, 11:18
Danijel se vratio,pa je opet otisao,ali samo do kraja mjeseca!Pa,ce radit sa Ivom u Zg,za Tosu nisam potpuno siguran,radi sa Ivom kad su Dike slobodne,i kad nisu:krez: !

Mislim da su Iva, Toso i Danijel sada u Švedskoj.Svadba od nekog rodjaka ili tako nesto!

stepka
28-08-2007, 15:05
Tamburaši za dušu službeno više ne postoje,ali nađu se tu i tamo pa malo zasviraju,vratili su se iz Švedske,a bile su neke njihove stvari na http://www.tamburica.net

matija_vg
28-08-2007, 22:42
Tamburaši za dušu službeno više ne postoje,ali nađu se tu i tamo pa malo zasviraju,vratili su se iz Švedske,a bile su neke njihove stvari na http://www.tamburica.net

jebote otkrila si nam toplu vodu:krez:

pitaj sviraczsa kolko puta se nadu i zasviraju:D neke ivine ekipe da ali tzd ne

BAJA
29-08-2007, 09:32

odakle si ti ispala:krez::D :krez: ha ha ha ha ha

_maestro_
29-08-2007, 10:29
pa dobro, stepka je novi član foruma... ne treba očekivati da je pročitala sve postove i da zna neke stvari i neke forumaše koje vi znate.

brezanka
29-08-2007, 18:45
ej stepkica pozdrav!

stepka
30-08-2007, 19:58
pa dobro, stepka je novi član foruma... ne treba očekivati da je pročitala sve postove i da zna neke stvari i neke forumaše koje vi znate.

Hvala maestro,ali nema veze nema ni on uvijek sve suvisle komentare.:bonk: :bonk: :bonk:

Jagdino
16-11-2007, 13:24

Pesmu je napisao lokalni pesnik iz sela Beska u Vojvodini, a muziku pokojni Zoran Grozdanovic i Jovica Nikolic (otpevao) iz TS Kibic Pendzer koji su je i naravno prvi snimili. Sve ostale izvedbe su nastale kasnije i ne mogu se meriti sa originalom. Inace na tom albumu imena: ''Prica iz romana" su jos dve dobre stvari: Prica iz romana i Ej Dunave.

tamish
16-11-2007, 13:52
Pesmu je napisao lokalni pesnik iz sela Beska u Vojvodini, a muziku pokojni Zoran Grozdanovic i Jovica Nikolic ...

To je, izgleda taj Zoran Grozdanović iz Beške, majstor tambure i svirač, što je mlad umro, imam potpisan njegov rad na jednoj tamburi...

Fićo
16-11-2007, 13:59
Tamburaši za dušu službeno više ne postoje

Evo, iz razgovora s kolegom i bivšim članom Bande odabrane- Gršom, navodno TZD rade u Zagrebu. Uz Ivu i Danijela, navodno dolazi i Toša kad razmisli hoće li uz braću ili uz Dike, te Ćibo (svirao bas u Sinovima ravnice i Bandi) koji svira kontru i Gršo koji svira basprim.
Ovo nisu provjerene informacije...ovo je ono što sam čuo od Grše iz razgovora s njim. Valjda govori istinu.

Jagdino
16-11-2007, 14:06
To je, izgleda taj Zoran Grozdanović iz Beške, majstor tambure i svirač, što je mlad umro, imam potpisan njegov rad na jednoj tamburi...
Jeste, umro je pre par godina od srcanog udara na svoj 30-ti rodjendan.
Imao sam cast poznavati ga i svirati u par navrata sa njim. Bio je veliki covek i fenomenalan i nezamenjiv drug.

_maestro_
16-11-2007, 18:29
imam ja nekaj od pjesmi "tamburaši za dušu" al kolko cujem oni su se raspali tj toše i njegov brat su otisli iz benda ili tak nekaj sam cul.... al da budu opet zajedno.... veli ivan iz zlatnog veza da je bila rijeć o lovi koju su si međusobno krali.... ak on laže lažem i ja!!!!!!!!!:) tak smo culi.
e, baš dobro da si nam objasnio... da tebe nema ne bismo imali pojma šta se to dogadjalo s tzd.
:krez: :bonk:

buky1
05-12-2007, 07:07
Jutros idem na posao i upalim radio kad svira Najljepša si Slavonijo moja.... ja krenem prebaciti sa cd na radio kad ono to i svira na radiju! Radio Slavonija!!! Prosto neverovatno! :krez: Onda kontam da nije i to snimito sa Dukatima, ali nije... Uglavnom prvi put da sam TZD čuo na radiju!

EDIT: Ispravio ime pjesme

klas
05-12-2007, 09:06
vidiš baš sam i ja neki dan o tome razmišljao kak je šteta što toga nema na radiju........

sviraczs
05-12-2007, 09:14
Onda kontam da nije i to snimito sa Dukatima, ali nije...
jeste,i to je snimito sa Dukatima!!

buky1
05-12-2007, 09:16
jeste,i to je snimito sa Dukatima!!

Kada? Ovo je bila verzija bez prima, ista koja ima na starom gmailu!!

sviraczs
05-12-2007, 09:22
Kada? Ovo je bila verzija bez prima, ista koja ima na starom gmailu!!

prosle godine!!Ako je bez prima ,onda je TZD!

buky1
05-12-2007, 09:23
Ma ja mulčina napisao krivu pjesmu. Znam da je Jabuka snimita s dukatima, a pjesma na koju sam mislio je Najljepša si slavonijo moja!

Evo priznao sam, sad me možete kamenovat :krez: :krez: :krez:

sviraczs
05-12-2007, 09:28
Ma ja mulčina napisao krivu pjesmu. Znam da je Jabuka snimita s dukatima, a pjesma na koju sam mislio je Najljepša si slavonijo moja!

Evo priznao sam, sad me možete kamenovat :krez: :krez: :krez:

e,to je sad druga stvar!To je bilo na Brodu jedne godine,zato i pustaju!

buky1
05-12-2007, 09:32
e,to je sad druga stvar!To je bilo na Brodu jedne godine,zato i pustaju!

A koliko sam čuo snimano je nešta i na radio slavoniji?! Jel se može di do toga doći? I šta je uopće snimano?

sviraczs
05-12-2007, 09:42
A koliko sam čuo snimano je nešta i na radio slavoniji?! Jel se može di do toga doći? I šta je uopće snimano?

snimane su dvije ili tri emisije!!Ja ti nemam nista od toga!!

buky1
05-12-2007, 09:50
snimane su dvije ili tri emisije!!Ja ti nemam nista od toga!!

Znam ja jednog tipa sa radio slavonije pa ću probati nešta iskopati. Jesu to bile šokantrične večeri ili nešta drugo?

sviraczs
05-12-2007, 10:00
Znam ja jednog tipa sa radio slavonije pa ću probati nešta iskopati. Jesu to bile šokantrične večeri ili nešta drugo?

imas nesto od toga na gmailovima,pa pogledaj sta je!

matija_vg
05-12-2007, 12:04
Pa ja sam se već puno puta ugodno iznenadio jer sam ćuo TZD na radiju pogotovo na RVG-u vikendom kad puštaju tamburaše zna se zalomit i nešto od TZD:top::top:

ej00jesence
28-12-2007, 15:10
E, jel ima ko snimke TZD-a sa memorijala. Ono kad su svirali Ševu dok Toši pukne žica. Ayde ako ima neko, please pošaljite mi. sac_bz@hotmail.com

ej00jesence
28-12-2007, 15:16
Usput...imam ja te snimke s radija slavonije.

Jura
11-01-2008, 00:58
Ko god ima nekakve snimke od TZD-a nek mi pošalje na mail. Puno hvala!! jurabasista@hotmail.com

Bingo
11-02-2008, 21:01
mogu ti ja nekaj dostavit al bolje ti je da to ne vidiš
u zagrebu na cvetnom placu su bili grozni
ha ha dobro sviraju al ih nije ljepo slušat...
podsjetili su me na dane kad sam ja svirao... he he :ples: :bonk:

hrvoje111 je zakon!!!! :bonk:

koma, koma idem doma.... doma mi je najbolje... :sad:
:sad:
Živjeli!!!!!

dado vk
06-03-2008, 22:14
Bend još uvijek postoji, ali ne u punom sastavu, jedini član iz pravih Tamburaša za dušu koji ga je ponovno oformio je Ivica Iva Plivelić, rade na prostoru Zagreba i mislim da nisu zaslužili sa svojom svirkom da nose to ime. Ostali članovi su se razišli svaki na svoju stranu basista Tomislav Plivelić (Toša) svira u Dikama iz Vinkovaca, čelista Krunoslav Golubičić (Kruna) u NHT, basprimaš Danijel trenutno nigdje ne svira i kontraš Tomislav Pavić nigdje ne svira. Dečki su vam inače redom Iva, Danijel, Toša iz Apševaca blizu Vukovara, Kruna iz Županje a Pavić iz Nuštra kraj Vinkovaca, imam njihovih stvari na kompu dosta. Mislim da su u svoje vrijeme bili najjači bend u Hrvatskoj i jako mi je žao što su se radi gluposti raspali!

Hrvoje
06-03-2008, 22:17
Dado, hvala ti puno na informacijama... Ti si prava sveska, sve znaš o njima! :top: :hail: :ples:

klas
06-03-2008, 22:18
Dado, hvala ti puno na informacijama... Ti si prava sveska, sve znaš o njima! :top: :hail: :ples:

uze mi riječ iz usta............:krez:
samo mi nije jasno odakle mu da je kruno otišao u nht....:bonk:

Trisha
07-03-2008, 01:31
Danijel svira sa Svitovcima, jelda Svita? :D ili su to dezinformacije, ako jesu, ubiti ću glasnika(e):bonk:

matija_vg
07-03-2008, 02:14
Bend još uvijek postoji, ali ne u punom sastavu, jedini član iz pravih Tamburaša za dušu koji ga je ponovno oformio je Ivica Iva Plivelić, rade na prostoru Zagreba i mislim da nisu zaslužili sa svojom svirkom da nose to ime. Ostali članovi su se razišli svaki na svoju stranu basista Tomislav Plivelić (Toša) svira u Dikama iz Vinkovaca, čelista Krunoslav Golubičić (Kruna) u NHT, basprimaš Danijel trenutno nigdje ne svira i kontraš Tomislav Pavić nigdje ne svira. Dečki su vam inače redom Iva, Danijel, Toša iz Apševaca blizu Vukovara, Kruna iz Županje a Pavić iz Nuštra kraj Vinkovaca, imam njihovih stvari na kompu dosta. Mislim da su u svoje vrijeme bili najjači bend u Hrvatskoj i jako mi je žao što su se radi gluposti raspali!

Stvarno svak čast da nam nisi reko mi bi živjeli u zabludi:D ajd ljudi ćitajte malo i stare postove a tek onda napišite svoj osvrt:top:

Petar
07-03-2008, 02:23
To se redovito dešava novim korisnicima foruma. Ne znam jel piše u pravilniku, al za takve postove bih uveo odmah žuti karton. Zašto? Zbog spamanja teme i naučilo bi ih da nešto prvo pročitaju, a onda tek daju neko mišljenje, osvrt ili "(dez)informaciju".

Sale
07-03-2008, 10:19
Danijel svira sa Svitovcima, jelda Svita? :D ili su to dezinformacije, ako jesu, ubiti ću glasnika(e):bonk:
pa naravno da si u pravu djevojko .... nema potrebe za nasiljem nad glasnikom :)) :ples:

Zuki1989
07-03-2008, 10:49
uze mi riječ iz usta............:krez:
samo mi nije jasno odakle mu da je kruno otišao u nht....:bonk:

ima vec jedno pola godine kako je on u NHT!;) ;) ;) ;)

bando
07-03-2008, 11:06
ima vec jedno pola godine kako je on u NHT!;) ;) ;) ;)

Ima malo više :krez:

sviraczs
07-03-2008, 11:27
Ja sam cuo da TZD vise ne sviraju,tj da su se raspali u paranparčad!!Jel to istina??

buky1
07-03-2008, 12:14
Ja sam cuo da TZD vise ne sviraju,tj da su se raspali u paranparčad!!Jel to istina??

Je, rasuli se ko riža!! A svejedno nisu imali pojma:D Pogotovo onaj što je čelo svirao, kak se ono zove? :bonk:

Hrvoje
07-03-2008, 12:38
A svejedno nisu imali pojma:D Pogotovo onaj što je čelo svirao, kak se ono zove? :bonk:

Mislim da se zove Bruno ili tako nešto... :krez: :bonk:

tamish
07-03-2008, 12:42
Jeste! Bruno Sokolović!

longee
07-03-2008, 15:27
Mislim da se zove Bruno ili tako nešto... :krez: :bonk:

Dobro da nis' rek'o Trun'o:bonk:

:D

I prestanite mlađariju zajebavat' :krez:

_maestro_
07-03-2008, 16:54
I prestanite mlađariju zajebavat' :krez:

ae... tako je. šta zajebavate nove. 12 postova kao odgovor dadi_vk

Trisha
08-03-2008, 02:02
pa naravno da si u pravu djevojko .... nema potrebe za nasiljem nad glasnikom :)) :ples:

don't worry, neću im ništa ;)

Jura
21-03-2008, 07:32
evo kak izgleda nova postava TZD-a: http://youtube.com/watch?v=09z3BHZBjaA

Vedran
21-03-2008, 08:13
evo kak izgleda nova postava TZD-a: http://youtube.com/watch?v=09z3BHZBjaA

Bilo je već, i to nije nova postava TZD. Primaš i drugi basprimaš (ljevoruki) su viška.

sitni momak
22-03-2008, 10:01
Nisu ovi vidjeli GROMOVA,a nisu niti vrijedni tog imena

ej00jesence
24-03-2008, 18:43
Snažne riječi, snažnoga čovjeka!!! hahaha

marac1979
03-04-2008, 08:43
Tko zna što je s Plivelićem? Svira li gdje?

jaksa
03-04-2008, 11:24
Tko zna što je s Plivelićem? Svira li gdje?

Radi čovjek punom parom u mom kraju :)

marac1979
03-04-2008, 13:04
Radi čovjek punom parom u mom kraju :)

S kojom ekipom svira?

matija_vg
03-04-2008, 14:00
S kojom ekipom svira?

Ajd malo proćitaj imaš već na ovoj temi odgovore na sva tvoja pitanja sam treba ćitat:top: a ta nova postava po mojim zadnjim saznanjima su Gluvi, Gršo, Čibo, Franjo Žganec i po potrebi uzmu harmonikaša mislim da on nije stalni ćlan

Primash
07-04-2008, 18:27
el gledo juče ko otvorenu tv, tam su bili tamburaši za dušu...:harm: i naravno imam najkrači komentar na to sve... SMIJEH.... dečki su odlični a ljudi nikad čuli za pjesmu kak bi u mom šoru rekli otvor ženo lesu od Škore....:top: zamisli....

Svitac
07-04-2008, 20:41
el gledo juče ko otvorenu tv, tam su bili tamburaši za dušu...:harm: i naravno imam najkrači komentar na to sve... SMIJEH.... dečki su odlični a ljudi nikad čuli za pjesmu kak bi u mom šoru rekli otvor ženo lesu od Škore....:top: zamisli....

Nisam baš potpuno skužio što si ti sad htio reči. :bonk:
Sve je smiješno, al dečki su odlični, al netko nije čuo za pjesmu "otvor ženo lesu"... :krez:

jaksa
07-04-2008, 20:53
Nisam baš potpuno skužio što si ti sad htio reči. :bonk:
Sve je smiješno, al dečki su odlični, al netko nije čuo za pjesmu "otvor ženo lesu"... :krez:

ja isto nisam niš skužio kaj ovaj priča..

buky1
08-04-2008, 07:26
Da se nije malo išlo sjeme od bunike brati?:krez: :D

doktorgi
09-05-2008, 09:31

to majstore,pa to uopče nisu bili tzd

doktorgi
09-05-2008, 12:36
Nisu ovi vidjeli GROMOVA,a nisu niti vrijedni tog imena

Bitno da si ti vrijedan.
Koliko ja znam decki su odlicni, rade svoj posao i nikoga ne diraju niti koga vrijeđaju kao neki na ovom forumu i svaki od njih je kompletan svirač tj. svira, pjeva, zna se ponašati na svirci, ne zuji sa strane , izgleda na nešto.
Svi znamo da su stari tzd nešto posebno, ali i ovi nisu loši koliko sam ih ja slušao pjevač dobro pjeva, o Ivi netrebamo ni pričati jer je jedan od najboljih, ritam odličan upucan, napet, nema puno sranja pogotovito kad je majstor tu koji vodi glavnu riječ.
A osim toga ni stari tzd nebi bili tako dobri da ih Iva nije naučio svirati ( Pavića, Danijela i Tošu ) pa svirali su 8 god. dok nisu postali to što jesu tako mislim da će i ovi novi tzd biti dobri a možda još i bolji jer imaju potencijala a i majstora koji će im pokazati.

Vedran
09-05-2008, 13:44
Bitno da si ti vrijedan.
... a možda još i bolji jer imaju potencijala a i majstora koji će im pokazati.

E, nek si mu reko! :bonk:

Naravno, dečki su sve bolji, rade, vježbaju, sviraju, nastupaju... Jednostavno moraju biti sve bolji i bolji. A imaju i majstora :) Mislim da je najveća promjena za njih to što su promjenili glavni vokal. Nikome ne bi bilo lako stati na Krunino mjesto.

Ali ono s čim se ne slažem je ton tvoja dva posta. Iako si dosada napisao samo dva posta, u oba posta iskazuješ kivnost i napadaš ljude, u jednomo od postova čak iskazuješ svoje stavove kao neke vječne istine. Gotovo bi čovjek pomislio da sviraš s njima... Za takav nastup moraš nekako pridobiti ljude, ovako ih samo odbijaš.

Bez obzira na sve, slažem se s tvojim pogledima. Nije baš u redu pljuvati po svježem sastavu. Bez obzira kako se zove i tko je u njemu. I sam sam se našao u vrlo kratkom periodu u istom bendu s tri različite ekipe. Nije baš ugodno, moram priznati, ali čovjek ide dalje, pokušava ostati na površini, tamo gdje ima zraka.

Uostalom, dečki snimaju nove materijale, pa ćemo svi moći čuti što se zapravo kuha u novim TZD.

sitni momak
09-05-2008, 16:58
kada ce biti novih materijala tzd novi

Vedran
09-05-2008, 17:25

To ne znam, ali znam sigurno da rade na novom materijalu.

bando
09-05-2008, 21:25
A tko je sad konačna nova postava?

doktorgi
10-05-2008, 07:30
E, nek si mu reko! :bonk:

Naravno, dečki su sve bolji, rade, vježbaju, sviraju, nastupaju... Jednostavno moraju biti sve bolji i bolji. A imaju i majstora :) Mislim da je najveća promjena za njih to što su promjenili glavni vokal. Nikome ne bi bilo lako stati na Krunino mjesto.

Ali ono s čim se ne slažem je ton tvoja dva posta. Iako si dosada napisao samo dva posta, u oba posta iskazuješ kivnost i napadaš ljude, u jednomo od postova čak iskazuješ svoje stavove kao neke vječne istine. Gotovo bi čovjek pomislio da sviraš s njima... Za takav nastup moraš nekako pridobiti ljude, ovako ih samo odbijaš.

Bez obzira na sve, slažem se s tvojim pogledima. Nije baš u redu pljuvati po svježem sastavu. Bez obzira kako se zove i tko je u njemu. I sam sam se našao u vrlo kratkom periodu u istom bendu s tri različite ekipe. Nije baš ugodno, moram priznati, ali čovjek ide dalje, pokušava ostati na površini, tamo gdje ima zraka.

Uostalom, dečki snimaju nove materijale, pa ćemo svi moći čuti što se zapravo kuha u novim TZD.

Hvala na upozorenju nisam htio nikoga vrijeđati, niti pametovati, ispričavam se uvrijeđenima.Svakako bi volio da sam u tom bendu ali na žalost nisam, a za novi album sam i ja cuo da se snima i sam sam čuo jednu stvar i mogu reči da nije loše.

doktorgi
10-05-2008, 07:34

Kako sam čuo od njih trebao je album biti izdan u 6 ili 7 mj. ali su rekli da se to pomaknulo na jesen jer su se prijavili na Pitomaču i na Požegu sa dvije stvari pa sada rade na tome.

sviraczs
10-05-2008, 10:51
A osim toga ni stari tzd nebi bili tako dobri da ih Iva nije naučio svirati ( Pavića, Danijela i Tošu )ma jel???!!!Poprilicno hrabra i glupa izjava!!!!!!!!!Kako je moguce nekoga naucit svirat?Iva je mog'o Danijela naucit svirat neko kolo ili pjesmu,al' naucit svirat,to zajebi...Isto tako i za Tosu i Pavica!!! pa svirali su 8 god. dok nisu postali to što jesu tako mislim da će i ovi novi tzd biti dobri a možda još i bolji jer imaju potencijala a i majstora koji će im pokazati.
Biti ce sigurno bolji,u to,uopce,ne treba sumnjat!!!:top: :top:

rodjo
10-05-2008, 11:49
sviraczs....a jesu te raspiz....ljutili!!:angry:
Šta se odma ljutiš,ipak je čovjek doktor,zna valjda on.:krez: :bonk: :krez:

sviraczs
10-05-2008, 13:23
sviraczs....a jesu te raspiz....ljutili!!:angry:
Šta se odma ljutiš,ipak je čovjek doktor,zna valjda on.:krez: :bonk: :krez:

ma,kako ne bi znao,vrag ti je to!!!!:krez: :krez:

Vedran
12-05-2008, 09:36
ma jel???!!!Poprilicno hrabra i glupa izjava!!!!!!!!!Kako je moguce nekoga naucit svirat?Iva je mog'o Danijela naucit svirat neko kolo ili pjesmu,al' naucit svirat,to zajebi...Isto tako i za Tosu i Pavica!!!

Nemaš pojma! Mene je sve što znam naučio Joso Kobašević. ;) Ako ne vjeruješ, pitaj njega! :bonk:

Hrvoje
13-05-2008, 15:10
http://tamburasizadusu.blog.hr/

saky
13-05-2008, 15:18
wow, sve vrvi od informacija..

_maestro_
13-05-2008, 15:22
http://tamburasizadusu.blog.hr/
da, sve vrvi informacijama, komentarima, apdejtima.

Hrvoje
13-05-2008, 15:33
Blog je prefenomenomenalan i dvojio sam dal' da stavim ovdje link ili ga ljubomorno sačuvam za sebe, ali ipak je prevagnula odluka da ga podijelim sa svekolikim forumaškim pukom.

doktorgi
20-05-2008, 13:35
Blog je prefenomenomenalan i dvojio sam dal' da stavim ovdje link ili ga ljubomorno sačuvam za sebe, ali ipak je prevagnula odluka da ga podijelim sa svekolikim forumaškim pukom.

Hrvoje bez ljutnje ali mislim da si skroz u krivu jer TZD i dalje svira i postoji, pa kako bi snimali novi album da ne postoje.

Hrvoje
20-05-2008, 19:19
Hrvoje bez ljutnje ali mislim da si skroz u krivu jer TZD i dalje svira i postoji, pa kako bi snimali novi album da ne postoje.

Ja sam samo stavio link na onaj "blog", nisam njegov autor i ne odgovaram za (ne)točnost informacija koje se tamo nalaze. Nema ljutnje. ;)

doktorgi
21-05-2008, 15:04
Ja sam samo stavio link na onaj "blog", nisam njegov autor i ne odgovaram za (ne)točnost informacija koje se tamo nalaze. Nema ljutnje. ;)

Onda sorry na prigovoru.Da te pitam usput dali imas oba albuma od TZD, ako imas dali bi mi mogao poslati.

Hrvoje
21-05-2008, 15:10
Nemam ja, al' ima IvanZU, pitaj ga na PM, sigurno će ti rado poslati... :krez:

Jura
07-07-2008, 09:42
http://youtube.com/watch?v=CI9JXBiTki4
http://youtube.com/watch?v=MIa_UxQ3AkE

Ispričavam se zbog spamanja. Mislim da su ovi linkovi već bili u temi Tamburaši na youtubeu.

Laura
18-11-2008, 11:46
http://i47.photobucket.com/albums/f200/zwizda/PB150365.jpg?t=1227007938

http://i47.photobucket.com/albums/f200/zwizda/PB140359.jpg?t=1227008015

http://i47.photobucket.com/albums/f200/zwizda/PB150364.jpg?t=1227008441

http://i47.photobucket.com/albums/f200/zwizda/PB150368.jpg?t=1227008623

Mislav
03-12-2008, 12:26
ma tu samo iva valja i čibo,a ovo sve u k....!

S koje si ti planete pao, jadrane?:bonk:

Zganec
04-12-2008, 12:42
ma tu samo iva valja i čibo,a ovo sve u k....!

Hvala na komplimentima, ipak si ti majstor pa me tvoje mišljenje toliko povrijedilo da više neču ni izači iz kuće. Ako znaš bolje dođi pa sviraj.

svašta nešto
04-12-2008, 13:20
Dečki su mi svirali za rođendan 22.11. i mogu reći da su odlični.

basprimaš
30-12-2008, 21:30
upravo na otv-u tzd novi

iva_basprimas
10-02-2009, 17:50
Pozdrav

Neki dan sam gledao emisiju svirci moji, kad ono tzd, pa sam čuo jednu pjesmu, a ide ovako " Jer za konje i salaš, za tamburu i čardaš otišo bih na drugu planetu" pa ako netko ime nek stavi na g-mail!
Hvala u naprijed!!

duroperosataras
12-02-2009, 02:49
[/quote]Bili su (i ostali) najbolji i naravno da su ih svi bendovi pratili i trudili se približiti njima... A što bi trebali truditi se da budu k'o ________________ (dopišite ime tamburaškog benda koji vam se ne sviđa, ja ne želim napisati da me ne bi napali eventualni fanovi tog benda :D)?
A što se tiče "originalnosti" TZD... Mislim ono... Originalni su otprilike k'o Los Caballerosi ili Cubismo :rolleyes: If ju nou vat aj min...[/QUOTE]

...zašto si ljudi stvaraju ideale i misle da je nešto vrh i da se to ne može postići. Čemu tako limitirati samoga sebe ??

bracek
12-02-2009, 06:49
ja mislim da su najbolji, bili i ostali, Barde band. Čuj, sedam vrhunskih tamburaša je sigurno bolje od četvorice, isto tako vrhunskih.

Ivso
12-02-2009, 08:31
petorice braco

Hrvoje
12-02-2009, 08:54
Bili su (i ostali) najbolji i naravno da su ih svi bendovi pratili i trudili se približiti njima... A što bi trebali truditi se da budu k'o ________________ (dopišite ime tamburaškog benda koji vam se ne sviđa, ja ne želim napisati da me ne bi napali eventualni fanovi tog benda :D)?
A što se tiče "originalnosti" TZD... Mislim ono... Originalni su otprilike k'o Los Caballerosi ili Cubismo :rolleyes: If ju nou vat aj min...

...zašto si ljudi stvaraju ideale i misle da je nešto vrh i da se to ne može postići. Čemu tako limitirati samoga sebe ??[/QUOTE]

Otkud si ti sad iščupo taj moj post totalno iz konteksta? Inače ovo što si citirao sam napisao kao odgovor na maestrovu tezu (s kojom se donekle slažem) da je krajem devedesetih većina bendova nastala kao posljedica tamburaškog vala kojeg su predvodili Dukati (ovi "najbolji" su Dukati u mojem postu)...

bracek
12-02-2009, 09:31
petorice, da. no, da subjektivno primjetim, ono što sam slušao me pomalo razočaralo vokalno. svirački odlično, ali voklai nisu čvrsti, višeglasje nedorečeno...trebali bi malo na tome poraditi.

Svitac
12-02-2009, 10:58
ali voklai nisu čvrsti, višeglasje nedorečeno...trebali bi malo na tome poraditi.

Pa poradit će sigurno, mladi su još. :D :bonk:

_maestro_
12-02-2009, 11:33
Otkud si ti sad iščupo taj moj post totalno iz konteksta? Inače ovo što si citirao sam napisao kao odgovor na maestrovu tezu ......

i ljudi, kad citirate nešto, onda se potrudite da svima bude jasno da se radi o citatu. ovako se radi samo zbrka.
da je duroperosataras citirao hrvoja, većina nas je shvatila tek nakon hrvojevog odgovora...

ako želite citirati nešto, ispred teksta koji citirate treba pisati: {QUOTE], a na kraju citata treba stajati [/QUOTE}
s tim da vitičasta zagrada treba biti također uglata: ˙([) odnosno (])

Hrcak
21-07-2009, 16:06
Prije neki dan sam naletio na ovo na YouTube http://www.youtube.com/watch?v=Po6q2...eature=related. Ja volim becarac posebice malo bezobrazan, ono sto me interesira je, postoje li CD sa ovakvim pjesmama i postoje li knjige sa notama da bi mogao to skinuti? Dolazim u Hrvatsku u osmom mjesecu i doista bi volio to kupiti ( a i skinuti ako se ima gdje). Hvala.

LAZO
09-12-2009, 14:01
E, jel ima ko snimke TZD-a sa memorijala. Ono kad su svirali Ševu dok Toši pukne žica. Ayde ako ima neko, please pošaljite mi. sac_bz@hotmail.com

imam ja te snimke--sa memorijala

LAZO
09-12-2009, 14:07
ma jel???!!!Poprilicno hrabra i glupa izjava!!!!!!!!!Kako je moguce nekoga naucit svirat?Iva je mog'o Danijela naucit svirat neko kolo ili pjesmu,al' naucit svirat,to zajebi...Isto tako i za Tosu i Pavica!!!
Biti ce sigurno bolji,u to,uopce,ne treba sumnjat!!!:top: :top:

da nisu sami vježbali ne bi tako dobro svirali.......

tihi
09-12-2009, 20:49
imam ja te snimke--sa memorijala

Jel to imas video ili audio snimke?

spektrum
10-12-2009, 11:45
mislim da su tzd bend koji je najbolji koji se dosad pojavio,govorim o staroj postavi..i,5 svirača-imprivizatora je bolje od 100 obicnih ili iispodprosječnih...

LAZO
10-12-2009, 12:11
Jel to imas video ili audio snimke?

imam audio snimke

gigo
11-01-2010, 06:49
ma pet tamburasi za dusu ivo plivelic bas primas ono rest su novi i ciba kontras

basadzija
11-01-2010, 21:54
ma pet tamburasi za dusu ivo plivelic bas primas ono rest su novi i ciba kontras

si koja s planeta ti?

_maestro_
12-01-2010, 21:56
si koja s planeta ti?
baš super...
yoda učio govoriti me je.
http://blogs.fayobserver.com/faytoz/files/2008/08/yoda.jpg

eXeR
13-01-2010, 07:41
meni sadasni tzd nisu nist posebno.. ima mnogo boljih bendova

ivica56
09-01-2011, 13:49
Službene stranice tamburaškog sastava - Tamburaši za dušu

http://www.tamburasizadusu.com/

Dario P
10-02-2011, 16:07
Trebali bi promijeniti ime jer svima prvo padne na pamet stara postava.
Svaka čast Ivi Pliveliću na sviranju, a što se tiče pjevanja trebali bi boljeg pjevača.

slay
17-03-2011, 12:21
Svaka čast Ivi Pliveliću na sviranju, a što se tiče pjevanja trebali bi boljeg pjevača.

Izgleda da su pročitali tvoj post :D
http://www.tamburasizadusu.com/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=3
Evo i pjesma s novim pjevačem:
http://www.youtube.com/watch?v=hpavERd8uV4

Hrvoje
17-03-2011, 12:32
Laki legenda, jedan od najprepoznatljivih vokala u današnjoj tamburaškoj glazbi! :top:

ivekbasista
17-03-2011, 12:32
Jojjjj... Kak se on zove???... Pjevać iz stare postave Patrije...:idea:

Daaaaaa Laki je to

tihach
17-03-2011, 20:27
Jooooj!Umjesto žene u tekstu stavim policiju i to mi je pjesma za prošlu subotu,uh.:bonk::(:bonk::(:sad::sad:

stevanbeli
17-03-2011, 23:56
Jojjjj... Kak se on zove???... Pjevać iz stare postave Patrije...:idea:

Daaaaaa Laki je to

......................ubiće ga Bili ko' zeca..........................

eXeR
18-03-2011, 10:04
meni je bio odlican u Patriji...ali poslije je dosta pao u kvaliteti

lički drvosječa
18-03-2011, 11:25
S ovim pjevačem potpuno drugi band!:top:
Sviđa mi se.

eXeR
18-03-2011, 11:27
žnj

tihach
18-03-2011, 15:26
2004. godina,Vinkovačke jeseni,terasa restorana Lamut,onda sam ih vidio prvi put,i od tad ih volem (bila je to grda noć,uh).Drago mi je što nova postava ozbiljno radi dalje.Dobra stranica,dobar outfit (Reservoar dogs,he,he),sviđaju mi se nove pjesme,samo napred dečki!:top:

ivica56
14-04-2011, 19:22
http://www.tamburasizadusu.com/images/nagradnaigra.jpg (http://www.facebook.com/pages/Tamburaši-za-dušu/189575441052899)

Potrebno je samo kliknuti LIKE na Facebook page Tamburaša za dušu i možda baš Vi osvojite besplatni nastup Tamburaša za dušu...

link: http://www.facebook.com/pages/Tamburaši-za-dušu/189575441052899

Nagradna igra traje do 20.5.2011

Sretno!

cro1983
26-11-2011, 21:10
Plizzz
Ako netko ima prvi album od njih (one stare grupe) tj sljedeće pjesme:
Tamburaši za dušu - Ševa

Hvala...

tomocar
09-12-2011, 18:01
Sve su bolji.Sazrijevaju

Petar
10-12-2011, 17:52
Sve su bolji.Sazrijevaju

Da, bit će nešto od njih jednog dana! :bonk::bonk::bonk::bonk:

Kontrash122
11-12-2011, 04:16
Plizzz
Ako netko ima prvi album od njih (one stare grupe) tj sljedeće pjesme:
Tamburaši za dušu - Ševa

Hvala...

Imam neke od tih,ili čak sve,daj mail u PP da ti pošaljem. :)

cro1983
25-12-2011, 21:13
Kako sam supio doći do traženih pjesama mogu samo jedno napisati. Tamburaši za Dušu su stvarno zakonnnnnn....