PDA

View Full Version : gmail uploadovi

Pages : [1] 2 3 4 5

marek
30-09-2006, 12:09
predlažem da se na ovome postu stavljaju obavijesti o novim stvarima koje su uplodane na gmail. također može biti sticky ako se darko il danica slože.

i molimo za nove smajliće. :D

edit: informacija za sve koji hoće skidati pjesme s gmaila!
treba vam uname i lozinka, a za to se javite meni na pvt!

danicam
30-09-2006, 15:53
Ej,
samo sam htjela javiti, da sam već probala da li ta ideja s gmailom hoće raditi, i jeste, RADI :)
Zainteresirani tako mogu doći do prvih dviju pjesama, koje sam uploadala:

Krunoslav Golubičić - Lenka (prekrasna pjesma, koju je Kruno izveo na Festivalu šokačke pisme u Županji prije pola godine)
Tamburaši za dušu - Moja se duša zaplela (što da kažem, TZD :cool:)

marek
30-09-2006, 17:06
Ej,
samo sam htjela javiti, da sam već probala da li ta ideja s gmailom hoće raditi, i jeste, RADI :)

naravno da radi. funkcinira kao i običan e-mail.
dake kad hoćete nešto uplodati samo pošaljete e-mail s pjesmama na "tambura.com.hr@gmail.com".

evo i mojih stvari:

solo tambura-v.bebelkov
sarajevski splet-KUD graničari
TS Zvona-kolko kukunješce
mladi šokci-plesovi iz baranje

upozorenje: kao što svi mogu stavljati što hoće tako i svi mogu obrisati što je gore. Molim sve članove da to ne čine!!! :)

Unaprijed hvala svima koji pridonesu razmijeni mp3-a.

danicam
30-09-2006, 22:46
naravno da radi. funkcinira kao i običan e-mail.
dake kad hoćete nešto uplodati samo pošaljete e-mail s pjesmama na "tambura.com.hr@gmail.com".

hvala, nisam točno znala kako da to uploadam :p

Ivso
01-10-2006, 03:15
A kako se skida preko tog gmaila?

saky
01-10-2006, 11:22
Uploadano : Prigorski decki
Pozdrav!

marek
01-10-2006, 13:36
A kako se skida preko tog gmaila?

isto kao i običnom poštom....

odeš na link: "gmail.google.com" i otvoriš poštu.
kad ju otvoriš vidiš pjesme u tom mailu i skineš (desnim klikom pa save target as)

hedonist
01-10-2006, 13:51
Lijep pozdrav dragom društvu...ne mogu prešutiti,ali pjesma "Kako si mi sada Šokadijo moja"...fenomenalna pjesma kako si i sama rekla Danice...nema veze sa Šarmerima.Riječ je o Trenk-u...i o njihovoj autorskoj pjesmi s jedne od Požega,možda je čak i 1995-a u igri...

saky
01-10-2006, 15:11
krivo prijatelju..pjesmu je napisao M. Subotic, clan Sarmera (neznam da li jos uvijek?!?), a za Trenk je Stanko Saric malo "prepravio" tekst i onda su je oni snimili..eto toliko..pozdrav!

hedonist
01-10-2006, 16:23
Saky...nisam znao.Kad smo kod Subotica on je jos uvijek clan Sarmera,mozda i najsvjetliji dio te njihove price.Sad jedino ne kuzim..pjesmu su snimili i Sarmeri,ili...?Mislim kad sam rekao da je to od Trenk-a autorska pjesma samo sam htio naglasiti da su je oni snimili i "mozda" premijerno izveli ili se varam,ha...?

marek
01-10-2006, 17:55
Stavila sam nove pjesme:

Šarmeri - Kako si mi sada Šokadijo moja (pjesma je jako poznata, ali malo ljudi zna, da je to rad Šarmera! - fenomenalna stvar inače!)

...poslušah ovu pjesmu. Do sad ju nisam čuo. Sviđa mi se njihov pjevač; ima ono nešto. Simpatičan je jer ga muči izgovor jednog glasa, zar ne? :)

uglavnom pjesma je osjećajna.
p.s. Danice pa ti voliš sve muške pjesme. :D :D

grasak
01-10-2006, 20:23
Dali mi netko može pomoći i objasniti korak po korak kako se registrirati na gmail.gooogle.com ja sam sve isprobavao i nemogu se registrirati, jednostavno ne mogu naći link gdje piše REGISTRIRAJ SE!

Evil Dick
01-10-2006, 21:51
I ja sam se htio registrirat ali nisam nasao nigdje kako, heh, bas cudno.. a sto se tice mp3ca za njih se i nemoras registrirati samo se spojis na tambura.com.hr account

marek
01-10-2006, 22:20
Dali mi netko može pomoći i objasniti korak po korak kako se registrirati na gmail.gooogle.com ja sam sve isprobavao i nemogu se registrirati, jednostavno ne mogu naći link gdje piše REGISTRIRAJ SE!

zašto bi se registrirao?
za upload pjesma samo šalješ mail na onu adresu.

a ako si hočeš otvoriti e-mail na google-u onda ti netko mora posalti pozivnicu. samo preko pozivnice se možeš registrirati!
ako trebaš ja ih još imam pa mi napiši pvt na koji mail da pošaljem.

Evil Dick
02-10-2006, 00:51
Kad smo vec kod toga meni je najbolja verzija ona od tamburasa za dusu ;) a i nesvidja mi se ova od sarmera samo zbog vokala, nevolim kad neko pjeva ko da ce se usrat svaki cas :D

idem i ja malo prosvrljat po svojoj kolekciji pa cu poslat nesto..

Hrvoje
02-10-2006, 01:20
Evil Dick je napisao:

nevolim kad neko pjeva ko da ce se usrat svaki cas

Jel to znači da ne voliš Thompsona? :D

Evil Dick
02-10-2006, 01:36
Jel to znači da ne voliš Thompsona? :D
:D :D
mislim stvar je super snimljena, ali mi je svejedno taj vokal nekak cudan, ne lezi mi bas...

Evo upravo se salje par stvari:

1. Peter Kosovec - Hora bukurest i Cardas

2. Tamburaski orkestar Mileta Nikolica - Harem

3. TRroma - Coparopa

svo troje su instrumentali...

saky
02-10-2006, 03:04
odgovor Hedonistu : kao sto mozes i zakljuciti na temelju ovih postova Sarmeri i jesu snimili tu pjesmu ;) meni se isto osobno puno vise svidja kako to Drago pjeva, ali mi je tekst (iako neznatno promijenjen) vise svidja u "origigi" verziji..pozdrav! :)

saky
02-10-2006, 03:24
Uploadano : Peter jede basprim (video clip - real media)

danicam
02-10-2006, 11:57
p.s. Danice pa ti voliš sve muške pjesme.

Sada neznam da li je to trebala biti uvrijeda ili kompliment :D Pa čuj, ja tu neću nešt pričati, u pravu si!! Meni je jednostavno prirodnije (mada sam dosta emancipirana i u nekim smjerovima se borim čak i borim za prava žena ;) ) kada se tamburaška svirka, pa tako i pjevanje ostavlja bećarima :) Meni dosta umjetno zvuči kada neke ženske (nemogu poslušat, ma bilo kako dobra pjesma bila, npr. Martu Nikolin, Đenku i ostale, neznam kako da objasnim ali i kada probam slušati, jako sam nemirna a radije pustim neke dobre Tamburaše za dušu :p) pjevaju komponirane tamburaške pjesme. Ženske su mi ok jedino u folkloru!!

P.S. Nemojte nešto loše o meni mislite (poslije ove moje izjave - smajlić, onaj koji se smije -)

marek
02-10-2006, 12:19
Sada neznam da li je to trebala biti uvrijeda ili kompliment :D

ma kompliment, naravno! :)
al je neobično za curu da voli, ajmo reć, (tzv.) "muške pjesme".
samo tako dalje. ;)

grasak
02-10-2006, 16:34
pogledaj privatne poruke i pomozi. znam da sam smotan ali za to imam tebe koji ćeš mi nadam se pomoći

saky
02-10-2006, 17:36
Uploadano : Tucina kola

Evil Dick
02-10-2006, 20:25
Evo ovaj put sam uploadao par stvari uzivo:

1. Orkestar Mileta Nikolica - Za moju milicu (Live @ Southside Serb Club)
- ovo je inace meni najdraza tamburaska banda, kako bi se reklo ;)

2. Zlatni Dukati - Kabanica (live u Vukovaru)

3. Tamburasi za dusu - I mi smo sremci (live negdje meni nepoznato, hehe)

ako budete dobri ima toga jos punooo :rolleyes:

pozdrav...

saky
03-10-2006, 12:29
Uploadano : Ansambl Jovice Nikolica - Romano Rat

Evil Dick
03-10-2006, 18:44
Evo upravo se salju tri stvari od rumunjskog orkestra Taraf De Haidouks:

1. Briu (sa albuma Honourable Brigands, Magic Horses and Evil Eye)

2. Rustem (sa albuma Taraf de Haidouks)

3. The return of the magic horses UZIVO (sa albuma Band of Gypsies)

mislim da se ovo svakako isplati ici poslusat u lisinski...

danicam
03-10-2006, 20:52
uploadano:

1. Jerry Grcevich i Dike - Uvertira
2. Jerry Grcevich - Gypsy dance
3. Jerry Grcevich - Mađarski čardaš

(ma da pretpostavljam da većina od vas ove stvari već ima, stavila sam ih i unatoč tome ;) Možda se tko nađe kome ovo fali :))

UŽIVAJTE!!

saky
04-10-2006, 14:27
Uploadano : Tamburica 5

grasak
04-10-2006, 21:06
Evo jedan prijedlog od mene: Kada šaljete pjesme u gmail dali je moguće da onda napišete ime izvođača i pjesmu jer je puno lakše kada se skida odmah znam (ja a i ostali koji skinu) o čemu se radi i gdje ću ju svrstati. Hvala

saky
04-10-2006, 22:38
jel to ide mene? ja ti fino u topicu naznacim o kome se radi (jer uglavno za sada uploadam albume ili tome slicno..) i onda dobijes pojedinacno ime svakog file-a..ne pada mi napamet preimenovati svoje file-ove ;) pozdrav!

marek
04-10-2006, 22:47
pokušajte izbjegnuti dijakritičke znakove....
a ideja da si preimenujte fajlove nije tak loša. :)

Hrvoje
04-10-2006, 22:57
Upravo uploadano

Sar E Roma - Za za.mp3 Zapravo Ža ža...

Sar E Roma - Baro foro.mp3 Iz sentimentalnih razloga, tu smo pjesmu nekoć davno izvodili na probama s bendom...:)

Sar E Roma - Dve gitare.mp3 upravo se uploada (cca 7 MB)

Uživajte!

P.S. Ukratko za one koji ne znaju, Sar E Roma je sarajevski ciganski sastav koji je imao za pjevača jednog ne-cigana, Harisa Džinovića. Bio je enormno popularan u 80-ima (mislim da je čak par puta punio Lisinski i sve ostale relevantne koncertne dvorane u ex-YU), ako netko ima više informacija neka započne topic "Sar E Roma"... Ako se ne varam od muzičara jedino je Branko "Brane" Pavlović još živ, al' k'o što rekoh nemam baš puno informacija o ovom legendarnom bendu (samo ono što sam uspio naći na netu).

saky
04-10-2006, 23:32
marek, ne dolazi u obzir, barem sto se mene tice :)
Zivio!

Evil Dick
05-10-2006, 00:04
A ni mene ;) imam osjecaj da i mene ide, ali tako mi je slozeno.. mozda ne pise ime filea ali napisem tu na forumu, a i uglavnom pise kad otvoris u winampu o cemu se radi..

georges
05-10-2006, 13:40
Ako mi Branko dozvoli, pustit cu vam malo njegovog carobnog solo bas-prima na net. Samo ako mi dozvoli i ako se snadem s tim prokletim internetom.

aussie^tamburas
05-10-2006, 20:21
pozdrav,
zelim skidati pjesme ali ne kuzim kako? kako unidjem u tambura.com.hr@gmail koja je iskrica. ja sam se registrirao na gmail ali vidim da sam pogrjesio.

Molim pomoc

hvala

marek
05-10-2006, 21:01
pozdrav,
zelim skidati pjesme ali ne kuzim kako? kako unidjem u tambura.com.hr@gmail koja je iskrica. ja sam se registrirao na gmail ali vidim da sam pogrjesio.

Molim pomoc

hvala

javi mi se na pvt. :)

grasak
05-10-2006, 21:09
Što se tiče prijedloga kojega sam stavio u vez stavljanja u fajlu ime pjesme, javno se ispričavam svima koji su se uvrijedili SAKY, EVIL...... jer nije bilo upućeno nikome osobno već općenito sam iznio prijedlog ako bi tko htio ali budući da su se neki uvrijedili povlačim svoj prijedlog i još jednom se ISPRIČAVAM!

OPROSTITE!

aussie^tamburas
05-10-2006, 21:10
bog marek,
zelim skidati pjesme sa gmail. koja je lozinka i iskrica? hvala lijepa ne boj se nedam nitkom log in itd i necu nista izbrisati. Hvala lijepa

PS ako moze sto prije jedva cekam da skim pjesme. hvala

javi se

aussie^tamburas
05-10-2006, 22:45
hvala lijepa za pomoc, najbolja stvar mi je Lenka od vestica sto kruna odradi. Kruna je moj Zupanjac ;). Svaka ti cast prijatelju. Jedva cekam da cujem solo od pavlovica.

pozdrav

saky
06-10-2006, 00:08
Što se tiče prijedloga kojega sam stavio u vez stavljanja u fajlu ime pjesme, javno se ispričavam svima koji su se uvrijedili SAKY, EVIL...... jer nije bilo upućeno nikome osobno već općenito sam iznio prijedlog ako bi tko htio ali budući da su se neki uvrijedili povlačim svoj prijedlog i još jednom se ISPRIČAVAM!

OPROSTITE!

ma daj, pa tko bi se uvrijedio? samo sam rekao da ne zelim preimenovati svoje fileove na hardu, jer mislim da je dovoljno jasno kad uploadam nesto o cemu se radi..eto toliko :) ziv ti bio meni! :)

marek
06-10-2006, 09:13
poanta je da se izgube dijakritički znakovi prilikom skidanja.
bar je tako kod mene...

stucz
06-10-2006, 09:35
Evo i ja sam stavio par stvari, vjerojatno ih imate al ak nekom zatreba il slucajno nema...

Jerry Grchevich - Blago njemu on je tamburas
Jerry Grchevich - Vatrogasna polka/Kad cujes tambure

Zvonko Bogdan - Te Merav (Te san laco trgovco)
Zvonko Bogdan - Kad bi ove ruze male

Hrvoje
06-10-2006, 13:43
Evo za aussieja, a i ostale koji nemaju, a žele čuti Tamburaše za dušu uploadao sam cjelokupnu svoju kolekciju na gmail...

Live snimke (ako netko zna gdje je to snimljeno nek slobodno napiše)

01. Salasu malom ritu.mp3
02. Duge su mi noci.mp3
03. Cura bere cvijece.mp3
04. Bunjevacko prelo.mp3
05. Lazem sebe da mogu bez tebe.mp3
06. Kucerak u Srijemu.mp3
07. Tri metera somota.mp3
08. Rida kraj Bida.mp3
09. Rastao sam pokraj Dunava.mp3
10. Jedan stari kontrabas.mp3
11. I mi smo sremci.mp3
12. Snjezanino kolo.mp3
13. Vec odavno spremam svog mrkova.mp3
14. Instrumentali.mp3
15. Ja se oprastam cigani sa vama.mp3
16. Svila se grana bisera bijelog.mp3

Studijske snimke - nikada izdan album po Daničinom prijedlogu (hvala Danici za imena pjesama i ideju za naziv album) nazvao sam ga "Za dušu"

Tamburaši za dušu - Ej putevi prijatelji.mp3
Tamburaši za dušu - Gdje je pravda u ljubavi.mp3
Tamburaši za dušu - Jabuka stara.mp3
Tamburaši za dušu - Marija.mp3
Tamburaši za dušu - Merak kolo.mp3
Tamburaši za dušu - Najljepša si Slavonijo moja.mp3
Tamburaši za dušu - Ne pitajte kako mi je.mp3
Tamburaši za dušu - Nevjero moja.mp3
Tamburaši za dušu - Ošini po prašini.mp3
Tamburaši za dušu - Ševa.mp3

Ne da mi se sad još i postati što se nalazi u kojem mailu (1. 2. 3. dio), otvorite pa vidite...

Evil Dick
09-10-2006, 00:04
Evo salje se par stvari upravo:

1. Zagrebacki becari - Moj dilbere

2. Goran Medanovic & Zlatni vez - Nisam vise duso kraj tebe (bend iz vrbovca koji se raspao, dvojica sviraju eto samnom u TS "Svita" pjesma je sa nekog festivala, cini mi se sa podravine i meni nije losa, inace jedna mlada ekipa iz vrbovca je preuzela to ime nedavno..)

3. Ide jesen, svatovi u kola => ko pogodi tko svira ima 5 iz glazbenog i sladoled, hehe

saky
09-10-2006, 00:22
jesu Ljubimci mozda? :)

Evil Dick
09-10-2006, 00:24
Hmmm, nisu.. pokusajte ponovno :D

saky
09-10-2006, 00:28
onda nemam pojma :)
i tko su ti zagrebacki becari?
u biti, sad sam se sjetio pa sam provjerio :) Prvi album Dukata, pjeva Marijan Majdak :) koliko to nisam slusao..prim svira danas pilot Croatia Airlines-a Buckovic, a kontru Mario Plese..dobro je to :)

Evil Dick
09-10-2006, 00:40
onda nemam pojma :)

hehe, ovo prvo ima u biti jednostavan odgovor ali malo neocekivan..

a ovo drugo sam ja htio pitat jel netko zna ista vise o tom sastavu, jedan frend mi je bio rekao da je cuo i da zna za njih, samo sto ga nisam stigao pitat nista vise, kad ga sretnem pitat cu..

saky
09-10-2006, 00:45
je, cudno je cut Dukate bez Stanka :) i Majica..ali bas mi je album nekako, neznam, old school ali dobar..

Evil Dick
09-10-2006, 00:57
Hehe ;) e bas tako old school ali dobar.. i "Pod tvojim prozorom" mi je fora, s ovak malo izmjenjenim tekstom.. u svakom slucaju album je bas dobra stvar..

Hrvoje
09-10-2006, 01:15
Mi s tog albuma "Ni sokaci nisu što su nekad bili" by Z.Dukati & M.Majdak sviramo zgodan instrumental "Kolo iz Banata", čak smo ga, brijem, izveli i na festivalu "Tamburaška noć" u zagorskom mjestu Mače...

Jedan mali prijedlog, pošto se na gmailu ne vidi tko je poslao kaj, mogli biste u mailu kad šaljete mp3ce napisati kratko tipa "evo par mp3ca od mene, Hrvoje". Tek tak da se zna.

Hm, baš gledam mp3 ID-tag za ovo Kolo iz Banata i piše u komentaru pod Orig.artist "Cigani tamburaši iz Deronja kraj Sombora", jel to znači da su to kolo skinuli od njih... Hm... I vidim da je većinu pjesama (ako ne sve) napisao Ivanković... A tko je taj Majdak? Jel još živi i pjeva?

aussie^tamburas
09-10-2006, 09:33
hrvoje ne kuzim jel ima album od dukate sto nije prijavit na njihovu stranicu? www.najboljihrvatskitamburasi.com Jel su oni snimili banatsko kolo? jel moze netko taj underground album staviti na gmail? hvala

aussie^tamburas
09-10-2006, 09:47
procitao sam biografiju dukata(NHT)

“Zlatni dukati“, danas “Najbolji hrvatski tamburaši“ su tamburaška skupina koja djeluje, od sada već daleke, 1983.g. kada se pojavljuju na tadašnjoj glazbenoj sceni s albumom “Ni sokaci nisu što su nekad bili" u izdanju tadašnjeg "Jugotona" a u slijedećem sastavu:

Zoran Bucković - prim
Stanko Šarić - basprim
Zdravko Šljivac - basprim
Željko Miloš (Yinks) - čelo
Mario Pleše - kontra
Mato Lukačević - bas
Marijan Majdak - vokalni solist

U ovom sastavu grupa djeluje kratko vrijeme, tek jednu sezonu, da bi dvojica članova tadašnje ekipe, Mato Lukačević i Stanko Šarić, nastavili nastupati pod imenom "Zlatni dukati" udruživši se sa skupinom tamburaša iz svog rodnog mjesta Štitar. Predvođeni Šimom Dominkovićem, ekipa u sastavu: Andrija Miličić, Mato Miličić, Mirko Gašparović, Josip Dominković, Mato Lukačević i Stanko Šarić, a nešto kasnije im se pridružuje i Hrvoje Majić (sada pokojni) u narednih nekoliko godina, nastupaju u okolici Županje tj. na prostoru istočne Slavonije sve do 1985.g. kada se ekipa razilazi zbog nesuglasica. Godinu dana kasnije Mato Lukačević u suradnji sa Stjepanom Bogutovcem - Stipom ponovno okuplja ekipu u sastavu:

Petar Nikolić - violina
Hrvoje Majić - basprim
Mirko Gašparović - basprim
Stjepan Bogutovac - basprim
Mato Miličić (Pišta) - kontra
Mato Lukačević - bas

jel netko ima te stare snimke ili albume sto su radili??? bas bi htjeo slusati dukate sa violinom. Molim vas posalji na gmail.

hvala lijepa. Ja imam sve albume sto su na stranicu dukata hvaljuljuc Hrvoju ali zelim cuti te Old School stvari i vidim da postoji. hvala lijepa.

saky
09-10-2006, 10:40
Hm, baš gledam mp3 ID-tag za ovo Kolo iz Banata i piše u komentaru pod Orig.artist "Cigani tamburaši iz Deronja kraj Sombora", jel to znači da su to kolo skinuli od njih... Hm... I vidim da je većinu pjesama (ako ne sve) napisao Ivanković... A tko je taj Majdak? Jel još živi i pjeva?

Meni se cini da je to rumunjski (a mozda i madjarski, nekako mi vise vuce na to..:)) instrumental (koliko sam ja upoznat Banat se nalazi dijelom u 3 drzave, Rumunjskoj, Madjarskoj i Srbiji..) ali nisam pretjerano siguran..sto se tice "Cigana tamburasa iz Deronja", poznato je da su Milos (celista) i Dzeno radili sa bendovima u Zagrebu (Ex Panonia, pa i Dukati), ali o tom bi Mario Plese mogao reci puno, puno vise pa ga ovim putem molim da se ukljuci u raspravu i prekine moje lupetanje :) sto se Majdaka tice, mislim da je nedavno gostovao sa Trenkovcima u "Narodnom veselju" na Z1 i izveo je par lijepih pjesmica (ono sto sam ja vidio bila je neka ruska romansa i "Kad sam bio mladjan lovac ja") pa vjerujem da je jos uvijek ziv :)

Hrvoje
09-10-2006, 11:38
Hej, aussie...

Nemam nikakvih snimki s violinom, ali uploadao sam ovaj album koji imam s Majdakom... Album se zove "Ni sokaci nisu što su nekad bili", u mojim uploadovima fali track 5, ali on je već prije uploadana i spomenuta pjesma "Ide jesen, svatovi u kola".

Uživaj!

aussie^tamburas
09-10-2006, 12:00
hvala hrvoje skinio sam pjesme kad si stavljao hehe. Jer stalno gledam ako ima nesto novo ;) sad slusam meni je dobar pjevac M. Madjak ali volim i Stanku. Sto se tice kolo iz banata 99% sam siguran da je to rumunjska stvar slazem se sa Saky-em. Imam prijatelje sto sviraju madjarsku i rumunjsku glazbu violina, berda(gudacka) i harmonika. Lete do te drzave svake godine da uce od rome rekli su mi da je to rumunjska stvar ali mogu saznati sto posto. Ako netko ima dukate s violinom molim vas da stavite na gmail

hvala lijepa

Pozdrav

aussie^tamburas
09-10-2006, 20:42
bas bih htjeo znati koliko albuma su dukati snimili prije NEK ZVONE TAMBURE jel netko zna. Imam jedan sto mi je hrvoje stavio na gmail i mora biti jedan sa violinom. jel netko zna? hvala

saky
10-10-2006, 00:05
mislim da sa violinom nisu nista snimili..barem ja nemam takvu informaciju..

Evil Dick
10-10-2006, 15:09
Ima jos jedan stari album "Samo tako Šokadijo moja" koju su dukati u onoj prvoj postavi snimili sa Šimom Jovanovcem.. tamo je slavonsko kolo snimljeno s violinom, pa cu staviti na gmail specijelno za naseg aussie^tamburasa ;)
a mogao bi ti aussie s nama podijeliti i nesto svojih mp3-ca, sigurno imas nekih zanimljivih stvari ;)

evo uploadano..

aussie^tamburas
10-10-2006, 16:18
hvala Evil Dick,
Ja mislim da ja imam taj album na kazeti negdje ali bas bi htjeo imati remaster veziju. jel omot plavi i pokazuje seljake kako rade u narodnoj nosnji? imam puno stvari ali neznam kako da napravim listu?

saky
10-10-2006, 16:19
vidis, nisam ni znao da to imam :)

aussie^tamburas
10-10-2006, 16:22
saky ili evil dick jel mozete staviti cijeli album na gmail hvala. Mi smo poceli trgovati ko cigani...Samo tako romale hehe

marek
10-10-2006, 16:31
imam puno stvari ali neznam kako da napravim listu?

u winamp listi si staviš sve pjesme s diska (il ih odvučeš štakorom il add-add dir pa nađeš driektorije)
zatim s desne strane u toj listi ideš na load list-save list, napišeš ime liste i kam očeš sejvati i vojla.

saky
10-10-2006, 16:34
ako ga Dick ne stavi, budem ja..ali kasno navecer danas..

aussie^tamburas
10-10-2006, 16:35
ej dicky sta kazes?

Evil Dick
10-10-2006, 16:38
ako ga Dick ne stavi, budem ja..ali kasno navecer danas..

ja bih ga stavio sad ali nemam vremena jer mi treba net trenutno a uploadanje bi mi pojelo cijelu vezu.. stavim ga kasnije...

aussie^tamburas
10-10-2006, 16:39
Bog Ljudi,
Evo pitanje. Ja sam cuo od Tza Dusu Da imaju 2 albuma snimita mozda sam krivo razumijo ali cuo sam da su Sandala(Da si Moja Djevojcica Zivjela bi ko kraljica) snimili u studio. Ja imam taj fajl sto se zove lubenica. Ali to je uzivo. Jel netko zna nesto o tome?

Evil Dick
10-10-2006, 19:29
Evo pitanje. Ja sam cuo od Tza Dusu Da imaju 2 albuma snimita mozda sam krivo razumijo ali cuo sam da su Sandala(Da si Moja Djevojcica Zivjela bi ko kraljica) snimili u studio. Ja imam taj fajl sto se zove lubenica. Ali to je uzivo. Jel netko zna nesto o tome?

Imam ja brdo tamburasa za dusu uzivo sa raznih svirki, plus dva studijska albuma (na jednom je snimljen prim) ali "Da si moja djevojcica" nemam studijsku verziju (imam onu sto si spominjo live) hmmm, mozda onda ima jos jedan negdje..
a i onaj studijski sto je hrvoje uploadao od 10 pjesama ja imam sa 12 pjesama, neznam odakle su mi se stvorile dvije viska :D

saky
11-10-2006, 00:05
a ja imam 11 pjesama :) daj stavi popis pa da vidim sta mi fali ;) i daj mi reci taj album gdje je snimljen prim, jel ima 8 stvari i uglavnom su miksevi? Tipa "Slavonija mix", "Dalmacija mix", "Lika mix" itd..?

aussie^tamburas
11-10-2006, 07:19
Vidim onda da sam krunu razumijo kad mi je pricao da ima 2 albuma. Kruna bas si legenda! JA imam njihov album bez prime i pjesme po redu

1. Ne Pitajte kako mi je
2. Nevjero Moja
3. Najlijepsa si slavonijo moja
4. Gdje je pravda u ljubavi
5. Jabuka Stara
6. Merak Kolo
7. Ej Putevi Prijatelji
8. Marija
9. Osini po prasini
10. Seva
11. Neka prica ko sta hoce
12. Zivot k'o pjesma prolazi

Znaci ako je drugi album sa primom sigurno su aranzmani drukciji
Koje pjesme fale? i Koje pjesme imaju na album sa primom?

saky
11-10-2006, 09:39
eto vidis, ja nemam ovu 12-tu stvar..a pjesme na albumu s primom koje ja imam su redom :

1. Slavonija mix
2. Ribari
3. Dalmacija mix
4. Lika mix
5. Zagorje mix
6. Podravina mix
7. Hercegovina mix
8. Lagani becarac

aussie, stavi ti ovu 12. stvar na gmail, a ja cu uploadat ovaj album..

Hrvoje
11-10-2006, 10:03
Saky, Danica je već uploadala ovu pjesmu 12. Život k'o pjesma prolazi pod nazivom - Moja se duša zaplela. To je jedna po meni skoro jako dobra pjesma. Što mislim pod "skoro" jako dobra pjesma? Ima dobru melodiju, intermezzo (uvod), tekst, ali nema - refren... :confused: Tj. ima neki "kakti" refren, ali koji nije ni upečatljiv ni prepoznatljiv...

saky
11-10-2006, 11:06
Hvala, skinuo sam ju (danke aussie :))..

Uploadano : Tamburasi za dusu (s primom)

Evil Dick
11-10-2006, 12:37
a ja imam 11 pjesama :) daj stavi popis pa da vidim sta mi fali ;) i daj mi reci taj album gdje je snimljen prim, jel ima 8 stvari i uglavnom su miksevi? Tipa "Slavonija mix", "Dalmacija mix", "Lika mix" itd..?

Hehe evo rijesilo se sve, samo sto je meni seva jos uvijek posljednja stvar na albumu ;) a za ovaj drugi album ->da to je bas taj :D
samo neznam koji je tamburač na primici.. a i na njemu je zadnja stvar seva, ista je ko i na prvom albumu samo malo drukcije mixana ali razlike u biti nema..

saky
11-10-2006, 13:12
mislim da je to decko koji je svirao kasnije terc-basprim..onaj koji sad svira sa mikijem, susom i ekipom kad prate Bogdana..

aussie^tamburas
11-10-2006, 13:22
saky,
skinio sam mp3ice sa primom i malo preskaceju jel su tako snimite?

saky
11-10-2006, 14:05
nazalost..ali mislim da samo 2 file-a preskacu i to po jednom u svakoj pjesmi..nista strasno..barem je kod mene tako..

aussie^tamburas
11-10-2006, 15:54
Georges jovice lepi mp3 su na gmail za tebe mora biti 6 javi mi kad si skinio. hvala

tamish
11-10-2006, 22:42
Uploadovano sa dialup-a...joooj!

Pozdrav sa bliskoga vam istoka i to sa "cherge na vodi" (tako se zove splav 'di ovi sviraju...)

Hrvoje
11-10-2006, 23:36
Ej, tamish, to mi je žao što nisam doživio živu muziku na splavima kad sam bio u Beogradu kod prijateljice... Prošli smo Skadarlijom, ali na splavi nekako nismo stigli, kaj ćeš kad mi se frendovi ne "lože" na takvu muziku...

Više sam čuo turbo folka kako trešte iz automobila u Hrvatskoj nego za tih par dana što sam proveo u Beogradu i ostatku Srbije :rolleyes: (uf, al' kad sam čuo trubače da su počeli svirati na nekoj svadbi u Kragujevcu došlo mi je da uletim u salu da malo čujem, ali morao sam u Beograd s ekipom pa nazad za Zagreb).

Btw, svaka čast za upload s dial-up vezom, donedavno sam se i ja mučio s 4-5 kB/s sad ide i do 100 kB/s - tko čeka dočeka :D

aussie^tamburas
12-10-2006, 17:10
Evo malo da ozivim ovaj topic. Slusao sam Pink Pantere hehehe Salim se! dobro je to tamish jel imas jos da cujem?

tamish
12-10-2006, 20:38
Ama, imam ja od Pantersa ceo CD, al' imam samo ovaj moj dialup za upload, a, pravo da vam ka'em, malo mi bezveze da kacim na net novi CD koji su ljudi izdali regularno... Za neke lajv snimke iz kafane, i materijal sa krckavih ploca nema problema - tu mi je savest potpuno cista! ( i toga ce biti. )
Ovako, imate jednu(po mom izboru) tek da zagolica ...Inace, sve su im rokachine, pa cak i lagane stvari zavrsavaju u brzom tempu sa sve usklicima "cepaaaaj!" "roookaaaaaj!" a, da, i "cepaaaj Katalinskiiii!" ( ovo poslednje pamte oni stariji!)
Inace, za trubace ne marim nesto posebno. Ne prija mi kada utroba poskakuje od truba, to vam je cista fizika(akustika)...Mnogo je bolje najeziti se od tamburaskih jurisha, utrcavanja i ostalih , kako li se vec zovu - ukrasa!
Splav na kome Pantersi sviraju pripada Tomi-shefu, i sad vam je to fancy mesto di dolaze diplomate da ih slusaju, pa i skacu po astalima, i krkaju prstima (posto se po tradiciji escajg ne sluzi!) specijalitet kuce koji se zove "Djindji-rindji" cije je ime Dr.Nele pozajmio za refren pesme "Bubamara" Toma&the Gang imaju copyright na ime!

Ajd', ziveli!

dkranjce
12-10-2006, 21:09
...pravo da vam ka'em, malo mi bezveze da kacim na net novi CD koji su ljudi izdali regularno... Za neke lajv snimke iz kafane, i materijal sa krckavih ploca nema problema - tu mi je savest potpuno cista! ( i toga ce biti. )

Tako je, majstore!!!!!

aussie^tamburas
13-10-2006, 06:40
ok sorry ja mislio da su to neke stare snimke. Kad se opet vratim u hrvatskoj nekako cu nabavit. Sto se tice trubace ja to obozavam. Bas sam htjeo spomenuti Buba Mara. Nisam gledao ovaj film dugo zaborvaio sam kako se zove. Mislim da se zove Crna macka, Bijela macka. Jel buba mara u tom filmu kad imaju trubace na cergi i sviraju sevu? Film je o 2 ciganske mafijaske familije sto se spoje skupa zbog svatove? i buba mara se udaje za jednog Diva hehehe. jel to to ili jel sam ja to pomijesao? Jednu pjevacicu sto ja jako cijenim zove se Lili Ivanova bugarka ima 65 godina a izglda ko da ima 35. Jako dobar glas i jako dobre pjesme i ako bas ne razumijem bugarski. Morat cu staviti na gmail neke pjesme da cujete. Pozdrav!

tamish
13-10-2006, 07:57
Jeste, Aussie, a glavna fora jee da je stari deda umro neposredno pre svadbe, pa da im ne remeti pripreme, oni ga onako ukocenog, al' nasminkanog, drze za stolom ko da se nista nije desilo!
Inace, cini mi se da Bubamaru u filmu izvode cisto tamburaski (ne secam se trubaca da sviraju bas Bubamaru)

A Djindji-rindji je specijalitet koji ce' da krkash, kad te odvedem na Panterse, naravno, kad skoknes iz ZG u BG (preko Okucana!)...

A ti, Hrvoje, obavezno da mi se javis kad budes sledeci put dolazio! Naravno, ovaj poziv vazi za sve forumdzije!

Ajd' uzdravlju!

tamish
15-10-2006, 11:59
Uz napomenu "Vise uz tamburu - manje uz PC!" stavio sam vam na raspolaganje vezbice i pratnje sto su napravili PC-ju vichni "Lolini" KUDovci. Nadam se da ce svako naci nesto korisno! Sve vezbe su uradjene za Guitarpro, s tim da se mogu konvertovati za tefview pomocu "ptb to tef convertera".

aussie^tamburas
17-10-2006, 16:13
jel imas te failove u encore formatu .enc

puno bi pomoglo

tamish
17-10-2006, 17:00
jel imas te failove u encore formatu .enc

puno bi pomoglo

E, ne'am!

Sorry!

_maestro_
17-10-2006, 17:12
midi format je idealan. i univerzalan.
svatko lijepo učita u svoj software, koji god da ima... encore, sibelius, finale, cubase, sonar...
fajlovi su manji od 20kB.

aussie^tamburas
17-10-2006, 17:16
Tamish jel imas partiture od tamburaske pjesme vojvodanske, ciganske pjesme i kola itd

hvala

tamish
17-10-2006, 19:01
Tamish jel imas partiture od tamburaske pjesme vojvodanske, ciganske pjesme i kola itd

hvala

Aussie,

Na zalost, nemam.

Pozdrav!

Hrvoje
17-10-2006, 19:06
Ej, aussie, oćemo skupit pare pa da kupimo Ciganima iz Deronja jedan kompjuter, encore, muzičku teoriju pa nek lijepo izvole naučit note i zapisat aranžmane... ;) :D Btw, ispričavam im se ako znaju note... Vjerojatno maestro zna jel' vladaju muzičkom teorijom i u kojoj mjeri? Ili je to ono po sluhu i iskustvu?

tamish
17-10-2006, 19:09
Stochelo Rosenberg ih ne zna, licno mi je prizn'o.

_maestro_
17-10-2006, 19:13
meni je miloš pokazivao na kontri ovako:
- gemol, pa cemol pa onda ovaj skršeni dur i pre gemola još imaš ovde uski mol

tamish
17-10-2006, 19:16
To vam je, ljudi, teorija muzike koja zivi pomocu usmenog predanja generacijama. E tu vec moze stojati prica o genetskom kodu.

Svitac
17-10-2006, 20:16
tamish, s čim otvaraš .mus fileove?

tamish
17-10-2006, 20:43
Svita,

Ni ne otvaram .mus fajlove. .mid .gp .ptb i .tef samo. Ako je imao neki .mus nisam ga otvorio, okacio sam na net sve sto su mi drugi sviraci poslali.

_maestro_
18-10-2006, 09:11
tamish, s čim otvaraš .mus fileove?
jedan od softvera koji otvara, editira i kreira .mus fajl je codamusicov (link-->) FINALE (http://www.codamusic.com)

možda ima još koji
edit: i sibelius otvara .mus file, iako ne baš svaki. obično može otvoriti potpuno ispravno spremljen .mus file kreiran nekom starijom verzijom finala. finale nove verzije izdaje skoro svake godine, aktualna verzija je 2007. odličan softver za note. po meni broj 2 na svijetu. odmah iza sibeliusa. i jedan i drugi su skupi, cijena je u rangu veličine 500€

saky
19-10-2006, 02:36
Uploadano : Predrag Gojkovic Cune - Evo srcu mom radosti

saky
20-10-2006, 12:50
uploadano:
Janika Balaž :cool: - Evo srcu mom radosti (instrumental)

na ovo se najezim svaki put kad cujem..pre, predobro odsvirano..jedan je Jani :)

Hrvoje
20-10-2006, 13:55
Uploadano:

Pero Pavlovich - Evo srcu mom radosti (instrumental) - tamburaška verzija

Al Dino - Evo srcu mom radosti - pjevana verzija, uz synth (el.piano)

marek
21-10-2006, 15:24
uplodano.

9-moj nevene.mp3
7-djevojka je posla.mp3
Niz polje idu, babo, sejmeni.mp3 (hvala znalče)
ZVONA-Moj je dado puno radio.mp3
01 Stric Mata_Zvona.mp3

danicam
22-10-2006, 21:08
Uploadano:

Ex Panonia - Moji su drugovi (live - Tercia Koljnof, Mađarska)

Ivso
23-10-2006, 11:54
Od Bajage stvar, al super mi je !!! Na tamburi još bolja...

saky
23-10-2006, 13:30
osvirali su ju traljavo, kao da prvi put sviraju :)
Danice, koja je to Ex Panonia? Susa, Miki ili Belan i Kozina ekipa?

Svitac
23-10-2006, 14:06
Uploadana još jedna verzija te pjesme sa albuma "Tamburaški evergreen", po meni jako dobro obrađena.

Evil Dick
23-10-2006, 21:04
Uploadano za sakya i ostalu ekipu:

1. Šukar - Svita

2. Šukar - Cigani ljubljat

3. Šukar - Maruška

sve tri stvari su live (sa albuma en concert)

saky
23-10-2006, 23:46
Hvala, hvala :)

danicam
24-10-2006, 22:50
ovako, nisam bila na toj svirci, al mislim da su ovi drugi svirali! pitala sam frenda koji je bio, al mi nije znao reć :rolleyes:

Ivso
24-10-2006, 23:26
Tko svira ovu drugu verziju (album evergreen)?

_maestro_
24-10-2006, 23:35
osvirali su ju traljavo, kao da prvi put sviraju :)

šuša i miki već dugo ne nastupaju pod imenom ex panonija. bar ne službeno.
možda ono nije toliko loša svirka koliko je loša snimka... vald je neko mobitelom snimao...;)

saky
25-10-2006, 00:09
sve je moguce maestro, ali mislim da nisam daleko od istine ako kazem da mi se cini da tu stvar ne izvode bas cesto..a sto se tice suse, mikija i ex panonie..ljudi ih cesto znaju tako zvati kad prate Bogdana..tako da je moguce da je ovo iz Madjarske set nakon ili prije nastupa s Bogdanom..a mozda i grijesim ;)

danicam
25-10-2006, 09:09
a sto se tice suse, mikija i ex panonie..ljudi ih cesto znaju tako zvati kad prate Bogdana..
da, to je istina, da ih ljudi često tako zovu!

tako da je moguce da je ovo iz Madjarske set nakon ili prije nastupa s Bogdanom..a mozda i grijesim ;)
pa moguće je, al ne u ovom slučaju :D svirala je baš ex panonija :p

Svitac
25-10-2006, 09:36
Tko svira ovu drugu verziju (album evergreen)?
To bi trebao biti "Ad Libitum" iz Novog Sada.
Inače je mix, samo što je ova stvar izvađena iz mixa.

saky
25-10-2006, 11:13
danice, bas mi je drago :P

Hrvoje
25-10-2006, 17:52
Novo, novo, najnovije na gmail accountu! :ples:

Barabe - Nisu one za nas (incomplete)

Ovo sam poslao samo da mi pomognete razriješiti misteriju - tko su ovi dečki? Nikad nigdje nisam čuo za njih, moguće da im to nije pravo ime (fora Prigorski dečki / Kućni ljubimci), stvar mi se sviđa i čuje se da dečki znaju pos'o pa je valjda netko od vas nekad čuo za njih. Inače mp3 sam dobio od Stevea Lojzera iz Kanade, inače primaša jednog od najpoznatijih kanadskih tamburaških bendova - "Sanjara"...

Inače mp3 se zove "Ajde prika.mp3" da vas to ne zbuni...

EDIT: Tek sam sad čuo i skinuo "Djevojka je bor sadila" od Franje Kneževića i Berde banda, valcer... :eek:

Hrvoje
25-10-2006, 19:26
Sokacki disko.wmv (video isječak) - reportaža iz Exploziva RTL Televizije

marek
25-10-2006, 22:29

hvala..... :)

Evil Dick
26-10-2006, 01:43
Kopkajuci malo po svojim folderima udjem u jedan di nisam bio dosta dugo i pise lijepo Cigani live sa nekih 20tak stvari, posto nisam slusao dugo pustim to i prve dvije stvari me jako zainteresiraju, dva audio intervjua:

Prvi upload Milos Jovanovic intervju, predstavljanje prvog orkestra => Pitanje za Maestra=> dali se ovdje radi o vasem Milosu Jovanovicu??

problem je jedini sto u tom folderu ima i drugi intervju pa se predstavlja drugi orkestar => upload br.2 intervju Bata Nikolic

i na kraju stavit cu dvije pjesme, nisam siguran dal sviraju ovi prvi ili drugi.. ako neko zna nek napise..

danicam
26-10-2006, 12:33

pogledala sam, :top: (Ivica Glavašević je KRALJ!! :D :top:)

saky
26-10-2006, 12:45

Ovo sam poslao samo da mi pomognete razriješiti misteriju - tko su ovi dečki? Nikad nigdje nisam čuo za njih, moguće da im to nije pravo ime (fora Prigorski dečki / Kućni ljubimci), stvar mi se sviđa i čuje se da dečki znaju pos'o pa je valjda netko od vas nekad čuo za njih. Inače mp3 sam dobio od Stevea Lojzera iz Kanade, inače primaša jednog od najpoznatijih kanadskih tamburaških bendova - "Sanjara"...

Inače mp3 se zove "Ajde prika.mp3" da vas to ne zbuni...

EDIT: Tek sam sad čuo i skinuo "Djevojka je bor sadila" od Franje Kneževića i Berde banda, valcer... :eek:

Hrvoje, imam ja cijeli jedan album njihov, gdje je izmedju ostaloga i ova stvar..neznam nista o tim deckima, osim da su paori, daklem slavonci :) ali znam tko bi mogao znati vise o njima, tako da kad saznam, javim :) a Franja, Berde i valcer "Djevojka je bor sadila"..sta reci, svatko ima nekakve svoje vizije :) meni je to iskreno bezveze :)..eto toliko..

danicam
26-10-2006, 12:47
imam ja cijeli jedan album njihov, gdje je izmedju ostaloga i ova stvar..neznam nista o tim deckima, osim da su paori, daklem slavonci :)
valjda imamo isti cd - Kao momak i sad živim - evo stavila sam front tog cd-a... pa ako netko nekog od njih zna ;) javite ;)

Evil Dick
26-10-2006, 12:55
ajd jos ubaci i zadnju stranicu kako imas da slozim pjesme poredu, pliiiiz :D

danicam
26-10-2006, 12:59
ajd jos ubaci i zadnju stranicu kako imas da slozim pjesme poredu, pliiiiz :D
taj nemam :sad: :D
aaaaali: ;) evo ti:

1. Kao momak i sad živim
2. Od Požege do Širokog Briga
3. Dal je istina
4. Crne oči
5. Ova naša livada
6. Oj, Anice dušo moja
7. Teci, teci rijeko
8. Po livadi pala kiša rosulja
9. Tošin bećarac
10. Ajmo prika

saky
26-10-2006, 13:10
Po slici prepoznajem samo jednog covjeka, i to je Toso koji sad pjeva i svira basprim u Mladi 6..

BAJA
26-10-2006, 13:50
ja sam ih prije pet-šest godina čuo(prvi i zadnji put) u Rubalovoj emisiji na narodnom radiju, koju je vodio petkom u živo i ta je emisija trajala pa do jedno 02:00h! imam ih doma snimljeno na kazeti, samo bi se morao jaaakoooo potrudit da je nađem!!
Tu kazetu sam preslušao barem 1000 puta!! Tako su se bili naderali(ne znam čega, valjda rakije) da su u eter pjevali perverzne bećarce:D tipa "sve sam jebo samo majku nisam, a i nju ću al ne znam čiju ću..."
A i čuo sam isto bećarac koji kaže "ma nisu ovo barebe ni lole, već smo šokci iz valpova momci", po tom se da zaključit da su bili poznati

evo sad sam poslušao od TDZ- lagani bećarac, šta pjesma ide iz C-dura?

BAJA
26-10-2006, 14:50
e saky imaš li bećarac sličan ovom od tdz-a ali od mladi 6?

saky
26-10-2006, 15:03
imam od mladi 6 becarac, srijemski becarac i molski (blago tebi zelena sumice)..ovaj prvi i je mislim iz C dura (ne da mi se provjerit)..budem uploadao sve tri stvari pa skidaj ;)

evo, uploadano..

danicam
26-10-2006, 19:05
imam od mladi 6 becarac...
kada već pričate o mladi 6, imam ja jedan live snimljen bećarac, počinje vako: "aaaj, oj županjo bečki perivoje, u tebi su najlipše gospoje"

uploadat ću ga

BAJA
27-10-2006, 10:43
Kako su mi dobri ovi bećaraci od mladi 6, tošo mi ga jeb...čki otpjeva!!:D
Tražio sam od sakya i to je taj, zato saky hvala, ali ovaj-live od danice mi je još jači, valjda zato što ga prvi put čujem

nido
27-10-2006, 11:14

Ovo sam poslao samo da mi pomognete razriješiti misteriju - tko su ovi dečki? Nikad nigdje nisam čuo za njih, moguće da im to nije pravo ime (fora Prigorski dečki / Kućni ljubimci), stvar mi se sviđa i čuje se da dečki znaju pos'o pa je valjda netko od vas nekad čuo za njih.
Mislimda su BARABE iz Našica , u njima bi po mojim informacijama trebao svirati KEŠ iz kućnih ljubimaca koji je za vrijeme studija svirao u I.G.K. i po Guštima. Mislim da bi to maestro i gazy mogli znati. ja sam "samo čuo" tako nešzo

saky
27-10-2006, 11:52
brljo, imas sliku na prethodnoj stranici pa pogledaj jel je on..ja sam samo prepoznao onog iz Mladi 6..

Svitac
27-10-2006, 12:06
brljo, imas sliku na prethodnoj stranici pa pogledaj jel je on..ja sam samo prepoznao onog iz Mladi 6..
Ne znam da li sad svira s njima, ali na ovoj slici što je Danica poslala sigurno nema Keša!

saky
27-10-2006, 12:31
ja tog Gotovinu neznam, ali vjerujem da taj bend ne postoji vise..

Evil Dick
27-10-2006, 13:15
ja sam ih prije pet-šest godina čuo(prvi i zadnji put) u Rubalovoj emisiji na narodnom radiju, koju je vodio petkom u živo i ta je emisija trajala pa do jedno 02:00h! imam ih doma snimljeno na kazeti, samo bi se morao jaaakoooo potrudit da je nađem!!
Tu kazetu sam preslušao barem 1000 puta!! Tako su se bili naderali(ne znam čega, valjda rakije) da su u eter pjevali perverzne bećarce:D tipa "sve sam jebo samo majku nisam, a i nju ću al ne znam čiju ću..."
A i čuo sam isto bećarac koji kaže "ma nisu ovo barebe ni lole, već smo šokci iz valpova momci", po tom se da zaključit da su bili poznati

evo uploadano barabe bezobrazni becarac kod rubale ;)

hedonist
27-10-2006, 13:29
Uz Tošu su još i dvojica sa covera CD-a Baraba danas članovi Mladi šest,tako da Barabe kao takve danas očigledno ne postoje...

danicam
27-10-2006, 14:17
evo uploadano barabe bezobrazni becarac kod rubale ;)
baš mi se sviđa snimak, ko da su snimili nekakvu priču :top: (na neki način me taj stil podsjeća na bogdana, haha :D)

kada se već priča o bećarcima, imam jedan cd sa čisto bezobraznim bećarcima (ja ga nemogu slušat ni 5 minuta...:eek:),
- zove se "razigrani doro" i izvođači jesu: graničari, berde band, slavonska duša, marsonia, kud kolo, kud seljačka sloga, kud vranovci, kud šokadija, kud tomislav (uploadat ću nešto od toga, mogu i cijeli cd, ako nekog zanima :D )

al znate što mene uvijek najviše iznenadi? kako svi članovi sastava odmah znaju pjevat, kada se radi o bećarcima :D :D

saky
27-10-2006, 14:25
Uploadaj Danice, ja sam imao knjigu istog naziva koja je tiskana u jako malo primjeraka i pravi je raritet (nije bila moja, od burazove frendice) i u njoj je bilo valjda tisucu prostih becaraca iz sela Djakovstine a i sire..

Hrvoje
28-10-2006, 00:50
Ajme majko mila, kol'ko prostih bećaraca pa di su svi ovi silni moderatori, administratori, cenzori... I to još cura uploadala... Joj, joj... :bonk:

Glavno da je veselo... :ples:

Hrvoje
28-10-2006, 14:40
2. Zlatni Dukati - Kabanica (live u Vukovaru)

Evo možda malo kasno palim, ali slušao sam malo tu stvar i na početku druge kitice Stanko zaboravi tekst i kaže "Opa!", a poslije po tiho pita "Di smo?" i onda proda spiku - "Eto vidite kako to ide kad pukne žica, svašta se dogodi. Ajmo, teraj samo! Opa!" i onda krene "Nemam kuću nit ambare..." - legenda kako se izvuko! :D Ja sam prvo mislio da je fakat nekom pukla žica, al' mi je Pero rek'o da ne mora bit' i ja sad slušam opet i stvarno se čuje kak pita "Di smo?", 'ko ne vjeruje nek posluša.

onda nemam pojma

hehe, ovo prvo ima u biti jednostavan odgovor ali malo neocekivan..

Ovo pitanje je ostalo visiti u zraku i nije odgovoreno, a mene zanima tko su ti Zagrebački bećari koji izvode Moj dilbere? I tko svira tarabuku? :D

Evil Dick
28-10-2006, 14:58
ostalo je samo pitanje tko su zagrebacki becari.. kad navrati hedonist nek napise koji redak, cini mi se da je reko da zna ponesto o njima..
a ovo da je neocekivan odgovor se odnosilo na uploadani mp3 dukata sa albuma ni sokaci nisu..

Hrvoje
28-10-2006, 15:00
A tako znači... Onda niš, mislio sam da znaš k'o su ti ZG bećari... To će očito ostati enigma još neko vrijeme...

Hrvoje
29-10-2006, 12:28
Merima Njegomir - Tamburice, kad bi plakat znale (live Kolarac - Beograd 2002.)

Olivera Katarina - Đelem, đelem

Olivera Katarina - A što ti je mila kćeri

Ove tri su za sve one koji su alergični na pjevačice i tambure. :top:

A u nastavku tog maila na gmailu nalaze se i dvije meni posebno drage pjesme...

Apsolutno Romantično - Pusti me (tamburaška verzija) - www.apsolutnoromanticno.com

i

Šaban Bajramović - Bubamara

I lijepo bih molio ako netko ima original Larinu pjesmu iz filma Doktor Živago, stvarno bih htio čut te tambure, jer svuda nešto u zadnje vrijeme nalazim info da se misli da su to balalajke, ali su u stvari tambure, a ja nemam tu originalnu verziju iz soundtracka pa ako netko ima neka uploada da čujemo mi ostali o čemu se tu radi - tko svira uopće te tambure?

danicam
30-10-2006, 10:03
Apsolutno Romantično - Pusti me (tamburaška verzija)

ovo je dobra stvar! imam je već duže kod kuće i baš mi se sviđa! :top:

Evil Dick
30-10-2006, 15:26
Hm, probao bih zamolit one koji skidaju s gmaila da ne rade forward poruke na drugi mail, nego da skidaju sa download opcijom, jer se dogada onda da u jednom mailu ima 5 podmailova sa istom pjesmom/pjesmama..

_maestro_
30-10-2006, 15:33
dakle, vako.
u postovima na zadnje 2 stranice ima par pitanja koja su postavljena meni, pa da odgovorim.
evil dick: ono u snimci s radija nije "moj" miloš jovanović. sve jovanovići i nikolići, par imena u upotrebi, pa se često događaju duplikati.

nido: kešuba dražen, iliti keš je izuzetno nadaren i talentiran tamburaš iz našica. svirao je brač s kućnim ljubimcima i u igk prije toga. čovjek je prilično skroman i samozatajan, pa se za njega ne zna šire, ali je stvarno dobar glazbenik. čuo sam da vodi tamburaški orkestar u našicama.

više vas je pitalo za zagrebačke bećare. taj tamburaški sastav je počeo svirati u zagrebačkom gradskom podrumu početkom 80-tih.
u prvoj postavi su svirali članovi željezničarskog kud-a vinko jeđut (danas kud željezničar). bilo ih je 8 (sve dionice su imali zastupljene).
ubrzo dolazi do promjena u bendu, mnogi svirači prolaze kroz njega, više ne samo iz željezničarskog kuda. smanjuje se broj svirača, pa nekad ih svira 6 ili 5, čak i 4.
od članova iz početne postaje ne ostaje nitko.
bend je radio do početka rata, kad svirači odlaze u vojsku, kako koji svirač i kako koju vojsku :D.
svirali su u bendu: đuro horvatović, darko robinić, lazo, toni, kid...
poslije u bend dolazi mladen čipera-čipi koji postaje i vođa benda, ivan tomić, zec (basist), beli (svi iz igk)... puno ih je prošlo kroz taj bend. nekima ne znam imena, nekih se svirača ne mogu sjetiti...
poslije rata čipi, kao vođa benda odlazi svojim putem i bend nestaje sa scene...

Evil Dick
30-10-2006, 20:26
dakle, vako.
u postovima na zadnje 2 stranice ima par pitanja koja su postavljena meni, pa da odgovorim.
evil dick: ono u snimci s radija nije "moj" miloš jovanović. sve jovanovići i nikolići, par imena u upotrebi, pa se često događaju duplikati.

a i mislio sam da nije, cim predstavlja tamo na pocetku todora celistu.. ali vrijedilo je pitat u svakom slucaju.. ;)

Ivso
31-10-2006, 18:08
Jel ima netko pjesmu "Svirci moji" , ali verziju od Čaića. Nije bitno da baš on pjeva nego verzija teksta.... Pa ako netko ima bio bi mu zahvalan da uploada na gmail !

saky
01-11-2006, 13:58
Uploadano : Propast Sveta

saky
01-11-2006, 15:03
Ivso, stavio sam pjesmu na gmail..

Hrvoje
02-11-2006, 00:14
Evo opet ja uploadam stvari koje me nitko nije tražio (nisu čak ni tamburaške) iz sebičnog razloga da su meni dobre :bonk: A možda se i nekom drugom dopadnu... Danas je na redu bend Harmonia - http://www.harmoniaband.com/ Na sajtu ćete nać sve relevantne informacije, a kao zanimljivosti bih izdvoji da je pjevačica Daničina zemljakinja, Slovakinja (jako mi se sviđa kako je otpjevala "Bodaj tobi dole"). I da, violinu majstorski svira Marko Dreher koji inače svira basprim ili violinu (kako kad) u Otrovu.

Harmonia - Hora H-mol

Harmonia - Bodaj tobi dole

Harmonia - Ca la breaza

P.S. Evo još malo info o Marku Dreheru s Otrov(nog) site-a...

Marko Dreher, brac/violin

Marko Dreher was born into a family of Croatian musicians in Chicago in 1983. He began classical violin studies and started sitting in with his father’s tamburica band at the age of four and has played tamburica professionally since age seven. Marko has toured with I Solisti Di Zagreb, as well as with such greats as Zvonko Bogdan and Miro Skoro. He performs regularly with the Jerry Grcevich Tamburica Orkestar and with Otrov and Harmonia.

In 1998 Marko was the youngest person to ever receive the TAA founder’s award. Marko has degrees from Oberlin Conservatory and The Cleveland Institute of Music and is on the faculty of the Vamos School of Music. He has served on the staff at the Eastern European Folklife Center (EEFC), which runs internationally acclaimed summer school programs to train Balkan musicians, singers and dancers. In 2004 he taught classes in violin and tamburica.

marek
02-11-2006, 08:35
eto ako netko još nije naišao na ove pjesme nek ih pogleda.
http://www.tzobizovac.hr/downloads/0/
mogu ih staviti i na gmail ako hoćete...

Hrvoje
02-11-2006, 15:37
Evo još jedan zanimljiv link, pa tko nije poslušao može čut malo čime se Mario Zbiljski bavi osim sviranjem prima u Lolama... Meni su zanimljivi demo1 i demo3...

http://www.fosigo.com/mariozbiljski/demo.htm

Hrvoje
03-11-2006, 17:51
Ne znam jel' i drugi imaju problema, ali ja kad skidam zip fajlova Afiona, javlja mi se greška i nemrem otpakirat fajl... :( Probao sam samo jedan skinut, ne znam koji (mislim Marijo, Marijo live - Čvara)...

marek
03-11-2006, 22:27
Ne znam jel' i drugi imaju problema, ali ja kad skidam zip fajlova Afiona, javlja mi se greška i nemrem otpakirat fajl... :( Probao sam samo jedan skinut, ne znam koji (mislim Marijo, Marijo live - Čvara)...

crc error?
pa ne znam eto slal sam s faksa i s brzog kompa tak da stvarno ne znam kaj je moglo ić po zlu. (ja inače imam p2 500mhz i spori disk, pa zna meni srat dok skidam filmove u rar paketima s wifi-a).

a ništ bum slal onda pojedinačno, al bute se morali strpiti do ponedjeljka. :)

Som
04-11-2006, 23:31
Kak bi ja mogo doći do passa za gmail :(
hvala unaprijed :top:

Hrvoje
05-11-2006, 02:44
Some, poslal sam ti PM s passwordom...

saky
05-11-2006, 12:29
Hrvoje, sto se Afiona tice, meni sve radi..probaj skinut s nekog drugog kompa pa vidi..zivio :)

Hrvoje
05-11-2006, 13:45
Skinuo sam sad ponovno i svi fajlovi mi rade i normalno se otpakiravaju... :top: Valjda mi je comp bio loše volje prije... :rolleyes:

Hrvoje
06-11-2006, 00:58
Gusti Draksar - Šest let mi je minulo

prekrasna i pretužna međimurska pjesma, puno hvala Mareku koji mi je poslao Draksarove pjesme... Inače i tekst, melodija, aranžman, pjevanje sve mi se jako sviđa... Totalno otpjevano i odsvirano s dušom, ne znam što me više pogađa u srce, violina ili trombon.... Međimurska je tuga pregolema... :sad:

Evo i teksta ove pjesme...

Šest let mi je minulo
nesam bil v Međimurju
bil sam v ruskoj zemlici
šest let je vu žalosti
bil sam v ruskoj zemlici
šest let je vu žalosti

Mrzli vetri
zima je
saki ftiček smrzel je
ki god vuju doleti
nebre nit popevati
ki god vuju doleti
nebre nit popevati

V noči mi se sejalo
da sam bil v Međimurju
vjutro sam se prebodil
iste sam v rusiji biv
vjutro sam se prebodil
isče sam v rusiji biv

Nedaj vam Bog probati
niti pak doživeti
nedaj vam Bog probati
to tožnu sibirijU
nedaj vam Bog probati
to tožnu sibirijU

Božeku se molila
moja stOra mOjčica
k sebi me dozivala
z mojega Međimurja
k sebi me dozivala
z mojega Međimurja

Živ mi dojdi
sinek moj
dojdi k svoji dečici
kaj se nabum plakala
kak za tvega japeka
kak za našeg dedeka
ki spi v ruski zemlici !

marek
06-11-2006, 10:27
Gusti Draksar - Šest let mi je minulo

prekrasna i pretužna međimurska pjesma, ... Međimurska je tuga pregolema... :sad:

potpisujem.
pjesma je baš iskrena i to se stvarno dešavalo našim ljudima nekad davno...

saky
06-11-2006, 11:10
Tko je taj Draksar? Stvarno nisam cuo za njega, a htio bih :)

Hrvoje
06-11-2006, 12:58
@Saky - ni ja ne znam puno o njemu, slučajno sam nabasao na kazetu koju mi je posudio Pero (ja mislim), pa sam je izgubio, a sad mi je Marek poslao neke mp3ce.. Nemam još sve, al' mog'o bi uploadat na gmail kad stignem još nekaj... Inače na ovom linku ima nekih informacija o tom CD-u. Draksar je sve stvari otpjevao i svirao bas i trombon...

http://www.kotoriba.hr/ar121999.htm

Som
09-11-2006, 13:03
Otrov - Ranom zorom

Hrvoje
09-11-2006, 14:18
Evo i da prvi puta široj javnosti predstavim dvije stvari koje sam snimio (isprogramirao) u svom "kućnom studiju"...

Hrvoje Ban(d) - Sirdes

Hrvoje Ban(d) - Rockeri starog kova

Više info na temi Ostalo->Home recording - Kućno snimanje

P.S. Ako još netko nešto snima sam doma neka uploada ili ako ga je ovo zaintrigiralo može me pitati za kakav savjet, program i slično... :top:

krunopz
09-11-2006, 16:55
Evo par ljubavnih od mene.

Mladen Kvesic- Ukrali je, odveli je
O.K. band- Ti se vrati mome narucju
S.becari- Gdje je ljubav tu si ti
Zdenko Batorek i Blanka Dosen- Slavonija u dugim nocima

Posebno mi se svida obrada Becara pjesme od Latina, a primjetiti cete i da O.K. bandu pjeva Igor Delac. Svojevremeno je pjevao tamburaske po festivalima sam. Sad je u Starfishu ali to svi vjerojatno znaju

saky
09-11-2006, 16:59
Tko je Igor Delac i sta je to Starfish? :)

krunopz
09-11-2006, 17:03
Evo nasao sam neki album sa obradenim tamburaskim i pop pjesmama u izvedbi V.Pezo. Mozda se nekome svide... Meni nisu lose

Gdje Neretva hladna tece
Jesen u meni
Kako mi je tako mi je
Put putujem

krunopz
09-11-2006, 17:04
Tko je Igor Delac i sta je to Starfish? :)

Ma jedan celavi decko iz Osijeka sa jos nekim deckima iz Osijeka

saky
09-11-2006, 17:07
aha, hvala :)

dkranjce
09-11-2006, 23:06
... može me pitati za kakav savjet, program i slično... :top:

Hrvoje, drag si momak, probudio si ovaj forum i koliko vidim masu stvari radiš sa najboljom namjerom, ali...

Ovo je vrlo osjetljiva tema, nemoj da se i ovdje događaju stvari tipa "A4" i slično; u "recordingu" sam...od maturskog rada iz fizike sa temom "elektroakustika", ...prije 25 god.:( za ilustraciju - doma imam između ostalog ovo: avalon vp737, spl goldmike 2, lexicon pcm70...od mikrofona imam 4 (četiri) neumanna, brauner i dosta drugih puuuuuno skupljih od onih za 20Kn, o slušalicama i kompjuteru i "karticama" ne da mi se:cool:

I zato, oprezno sa mogućim odgovorima, nikoga pa i nehotice nemoj navoditi na krivi put!!!

Živio

Hrvoje
11-11-2006, 11:11
Ok, dkranjce, onu temu i svoju ponudu da svoje skromno znanje o snimanju podijelim s drugima sam (kao i sve ostale) stavio u najboljoj namjeri i nitko sretniji od mene kada bi ti svoje znanje i iskustvo slijedeći moj primjer isto velikodušno ponudio kolegama.

Ne dopada mi se da je baš nešto u zadnje vrijeme postalo "in" okomiti se na mene... Al' za to sam kriv sam, puno pišem, "petljam" se u posao u koji se bolje razumiju stari lisci na ovom forumu i onda povrijedim (nehotice) nečiju taštinu i kad se okomite na mene totalno sam u banani... :ples: Trebao bih možda krenuti neku temu koja mi je struka, tipa mala škola češkog ili "Kako zbarit Čehinju?" - možda bi bilo zainteresiranih... :D :pivo: České pivečko je nejlepší na světě, že jo, Dani? :D

dkranjce
11-11-2006, 13:16
Ok, dkranjce, onu temu i svoju ponudu da svoje skromno znanje o snimanju podijelim s drugima sam (kao i sve ostale) stavio u najboljoj namjeri...

Ne sekiraj se, tako te i doživljavam:)

Usput, i ja koristim encore sa svim njegovim manama:top:

Živio

Pis
13-11-2006, 11:52
VICE VUKOV I ''EX PANONIA'' - Stavi svjetiljku u prozor
VICE VUKOV - MIRNO TEKU RIJEKE

Evil Dick
14-11-2006, 02:16
Evo za Maestra i ostale uploadano Otac i sin

Nadam se samo da mi nece zampovci zamjeriti i uci mi u trag :)

Uzivajte!

Hrvoje
14-11-2006, 08:13
Uploadano:

Tamburijada - Moja mala nema mane (video clip)

Upute o raspakiravanju na temi - Tamburijada...

Evil Dick
14-11-2006, 15:32
Imam jedno pitanje prvenstveno za stare vukove na forumu, maestro, dkranjce... jel zna netko tko svira prve dvije stvari, snimke su dosta stare:

1. Makedonsko oro

2. Hej, zalim zalim

Treca je za maestra:

3. 7 mladih - Emina

dkranjce
14-11-2006, 15:40
Imam jedno pitanje prvenstveno za stare vukove na forumu, maestro, dkranjce... jel zna netko tko svira prve dvije stvari, snimke su dosta stare:

1. Makedonsko oro

2. Hej, zalim zalim

Treca je za maestra:

3. 7 mladih - Emina

prije 20-ak godina Tamburica 5 je snimila ove stvari, ne znam je li to ta verzija, makedonsko oro na isti način dosta kasnije je snimio i Jerry...

p.s. morat ću se i ja prijavit na taj account:) al me veza j**e, sporo brate, presporo...

Evil Dick
14-11-2006, 15:45
Onda bi mogli bit Tamburica 5 ipak, nekak mi to nije vuklo na njih ali bi onda moglo biti, nemam pojma zbilja, kad netko bude siguran nek javi..
Imam cijeli album taj, ima i snimka sanjke zure sa onom frljom kakvu sviraju i ljubimci i kosovec, vjerojatno je to majic tu i pokupio..

aussie^tamburas
14-11-2006, 15:52
Hrvoje ne radi mi moja mala nema mane sve sam probao u p m. hvala za suza za zagorske brege. ;)

dkranjce
14-11-2006, 15:58
Onda bi mogli bit Tamburica 5 ipak, nekak mi to nije vuklo na njih ali bi onda moglo biti, nemam pojma zbilja, kad netko bude siguran nek javi..
Imam cijeli album taj, ima i snimka sanjke zure sa onom frljom kakvu sviraju i ljubimci i kosovec, vjerojatno je to majic tu i pokupio..

99% tamburica 5

krunopz
14-11-2006, 18:11
Rekao sam da cu uploadati Od Lampasa album Pod starim krovovima... Prve tri pjesme su gore... vidjet cemo kada ce stici ostatak. Malo me veza zafrkava

Hrvoje
14-11-2006, 18:13
Ja se iskreno čudim kak nam ovi tam iz gmaila ne blokiraju account ili nekaj... Ono, ima 1.4 GB mp3ca, clipova i slika, ljudi tam uploadaju i downloadaju s raznih IP adresa, brijem da je i više ljudi istovremeno ulogirano...

Gmail je zakon! :top: :D

EDIT: Nego htjedoh reći - uploadao sam slike s Tamburijade...

krunopz
14-11-2006, 18:17
Sto bi nas blokirali... Pravimo im prometa

i JA volim Gmail:ples:

Hrvoje
14-11-2006, 18:20
Kruno, upravo smo bili istovremeno ulogirani, ja sam slao slike, a ti Lampaše... Znači i to može... :top:

Hrvoje
18-11-2006, 16:47
Dakle nisam ništa uploadao na gmail, ali ima na tamburaland sajtu zanimljivih mp3ca, npr. live NHT Širok Dunav, Neko sasvim treći i drugih stvari...

Evo linka pa skinite tko nije i tko nema te stvari...

EDIT: Link je mrtav... Sorry :o

saky
19-11-2006, 03:56
Stari ti linkovi ne rade vec godinama..

marek
19-11-2006, 13:50
pogledajte si:
http://www.tamburaland.com/mp3/

Pis
23-11-2006, 08:37
Pere_Tumbas_Hajo

_maestro_
26-11-2006, 22:00
Pere_Tumbas_Hajo

grozno odsvirano. lagani užas. vald su svi bili živčani, posvađani i nadrkani dok su to snimali. nikako da se dogovore po čijem će biti tempo... :mad:

kud si baš to postao. ima od tumbasa i kvalitetnih snimki...

edit: evo sam poslao par snimki koje su odsvirane kak spada. zvuk je naravno, koma. snimljeno na 1 mikrofon...

Hrvoje
29-11-2006, 20:11
Uploadano:

Subotički bećari - Bećarac....

Dečki super tamburaju, ludilo, morate poslušat... Najbolji vojvođanski tamburaši koje sam čuo, majke mi! :D

Ako vam se sviđa mogu još postat. "Ej salaši" verzija im je isto odlična... :D

Evil Dick
29-11-2006, 20:45
Uploadano:

Subotički bećari - Bećarac....

Dečki super tamburaju, ludilo, morate poslušat... Najbolji vojvođanski tamburaši koje sam čuo, majke mi! :D

Ako vam se sviđa mogu još postat. "Ej salaši" verzija im je isto odlična... :D

Hmda, jako zanimljiv dozivljaj slusati ovo.. sta je ovo, jel neki covjek orkester? :confused: :D

marek
29-11-2006, 22:59
hvala maestru na snimkama pere tumbasa haje.
ja te pjesme osjećam. osjećam da su žive, vesele, razigrane...
(možda zato jer obožavam slavonske i ova kola i sve te pjesme koje imaju slavonski štim (vojvođanski itd), al ipak treba znati odsvirati te pjesme tako da se to doživi.
da pobude emocije u tebi.

edit: zaboravih reći.
poslušah čelo solo i to mi je treći solo čela koji sam čuo u životu i svaki puta me te solaže oduševljavaju. (prve dvije sam čuo u starom petrovom selu od jednog profesora dirigenta).
htio bih naučit svirati čelo, al čelo je tako teško za svirati. mislim tvrda su...

aussie^tamburas
30-11-2006, 04:24
Jel netko ima pjesmu Zelim biti Slavonijo stobom? Sto je Vera Svoboda snimila sa Lolama. Ako netko ima i druge verzije molim vas stavite na gmail i javite se.

hvala

danicam
30-11-2006, 10:06
uploadala sam pjesmu :)

BAJA
01-12-2006, 14:59
Hmda, jako zanimljiv dozivljaj slusati ovo.. sta je ovo, jel neki covjek orkester? :confused: :D

A ne! Neka opasna matrica:D :D :ples:

Hrvoje
01-12-2006, 18:57
Uploadano: Triola - Bel konj (s Majićevog memorijala)

Hrvoje
05-12-2006, 01:29
Uploadano - dukati.txt

A kaj je to? Pa jedno popodne sam si uzel vremena i rek'o - ajd da zapišem otkud idu sve pjesme Dukata koje imam pa da imam brzu referencu kad si oću nešto zasvirat, zapjevat od njih i tako sam si to zapisao u jedan tekst fajl s nekim bilješkama i oznakama koje su vjerojatno samo meni razumljive. :D Al' ono, ako nekome treba, stavio sam na gmail, ako ima grešaka u harmama ili zapisu, sorry. Meni je uglavnom bitno da znam otkud je kitica, refren, kol'ko modulacija i to... Nadam se da ovo opet neće biti shvaćeno da dijelim savjete i otkrivam toplu vodu, ovo radim u najboljoj namjeri.

BAJA
05-12-2006, 14:08
Trebao bih sa Mostar sevdah mujo kuje i lijepi li su Mostarski dućani

Hvala

Hrvoje
14-12-2006, 01:43
TS Javor - Kad te pjesmom opijem

Najbolji istarski tamburaši :D , band od longeeja... :top:

Evil Dick
15-12-2006, 12:31
Evo uploadano za Hrvoja sa malim zakasnjenjem...

1. Kucni ljubimci - Cajka

2. Cajka (nepoznat band)

Hrvoje
15-12-2006, 13:14
Hvala, Evil Dick! :top:

Kak bi rekle Divasice u pjesmi "Euforija" - "Bolje ikada, e, e, nego nikada e, e" :D

Hrvoje
18-12-2006, 14:12
Evo jedne prigodne, a izvođači su već spominjani na ovom forumu...

Peter & Sonya Kosovec - Badnje veče

Sve instrumente je naravno odsvirao Peter, a pjevaju on i seka. Posebno mi se sviđa intermezzo s "mariachi" trubama! :top: Taj Peter je stvarno multitalent... :D Pokušavam nać kad je to snimljeno, al' baš mi i ne ide, pa ako netko zna kada je to snimljeno i na kojem albumu, bio bih zahvalan.

Hrvoje
21-12-2006, 00:07
EDIT: ****IZBRISANO**** zbog povrede autorskih prava

Evo par pjesmarica s raznim pjesmama (note, tekst, akordi)...

Pjesmarica A-LJ.pdf
Pjesmarica M-R.pdf
Pjesmarica S-Ž.pdf

Ima zanimljivih stvari, npr. u jednoj od pjesmarica piše da je za "Jesen stiže, dunjo moja" tekst napisao neki M.M.Petrović, a glazbu Isidor Bajić... A na http://www.crorec.hr/crorec.hr/izdanje.php?OBJECT_ID=107233# kaže da je tekst i muzika djelo Ištvana Bogdana... Hm... Tko bi ga znao.

Uglavnom - ako imate ADSL, skinite te pjesmarice ima stvarno dobrih stvari, nažalost nemam sadržaj, al' ima Bogdanovih stvari, romansi, starogradskih, dalmatinskih, zagorskih, slovenskih, bosanskih, srpskih, svega...

EDIT: Evo pronašao sam više informacije o autoru predivnih stihova pjesme "Jesen stiže, dunjo moja". Riječ je o srpskom pjesniku Miloradu Petroviću Seljančici - http://www.oskosta.org/zaboravljeno.htm. Vjerojatno je politički podobnije da se napiše da je stihove naslovne pjesme "svehrvatskog" filmu kao što je "Long dark night" napisao Mađar nego Srbin, iako je to neistina. :rolleyes: Još je tom Miloradu Petroviću "mrlja" u karijeri pjesma "Igrale se delije nasred zemlje Srbije" (inače imam odličnu verziju te stvari od Cuneta u mixu, live). Hehehe, sad sam našao da Oliver kaže da nikada neće pjevati u Beogradu, a pjeva srpsku pjesmu... Možda su i njemu prodali da je to "mađarska romansa" :D http://www.bih.net.ba/fun_novosti+M589e96e7fa9.html

EDIT2:Jovan Jovanović - Zmaj? Hm... Evo još par linkova di se spominje taj Milorad Petrović kao autor "Jesen stiže..." (stavite find na stranici pa upišite pojam "jesen") -
http://www.portmol.com/modules.php?name=News&file=article&sid=20
http://www.dnevnik.co.yu/arhiva/06-02-2002/Strane/kultdod.htm
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2001/08/06/pisma/srpski/pisma.shtml

Tamish, jel' ti imaš nekih informacija o tome?

profesor
21-12-2006, 00:27
Mislim da je na jednom mjestu Bogdan za Jesen stiže rekao da je to stari kabaretski šlager a da je naše reči napisao J J Zmaj (Aždaja)

Imam to na nekoj snimci na kojoj piše da je sa hipodroma. To govori pa počme pjvat jesen stiže... valjda se na nju odnosi

Hrvoje
21-12-2006, 00:38
Ja sam sad poslušao snimku onog prvog koncerta u Lisinskom i kaže samo ovo:

"...pre prvog svetskog rata kabaretski šlager u Budimpešti i u Madjarskoj bio je ovaj i ja sam specijalno dobio večeras jednu molbu da ovu pismu ni slučajno ne izostavim... Jesen stiže dunjo mooooja..."

profesor
21-12-2006, 00:57
Stavio ja na gmali

_maestro_
21-12-2006, 01:00
Još je tom Miloradu Petroviću
http://www.oskosta.org/seljancica.jpg

čini, ne čini
po mesečini
po tijoj noći
draga će doći

http://www.oskosta.org/zaboravljeno.htm

ko će ga znat... nešto tu smrdi. opet svojatanje. kao kod kaleš bre anđo.

igrale se delije je bilo kolo koje se izvodilo u folklornoj koreografiji igara iz šumadije.
ta koreografija je bila prilično raširena i poznata po ansamblima prije.
plesovi su bili: poskok -> ti momo, ti devojko -> igrale se delije -> čačak -> moravac
najpoznatija je bila u izvedbi beogradskog profesionalnog folklornog ansambla "kolo", a i ja sam je svirao po zg-kudovima do 1990.

Hrvoje
21-12-2006, 01:11
A tko je taj lik? Jel' postojao ili ga je netko izmislio... Neka forica kao "Vidakovićeve tambure"...? Pošto se na netu njegovo ime jedino spominje na crorec.hr, diskografija.com i stranici NHT-a kao jedinog autora "Jesen stiže...". Sad se nekom može činiti nebitno tko je napisao stvar i ok, nek su napisali autor xxx ili narodna, starogradska, romansa, ali pisati pod autora nekog tko to nije napisao je jednostavno pogrešno. :(

Pisat ću potomcima tog Milorada Petrovića i Isidora Bajića da oderu Kroaciju Rekords za masne pare za autorska prava! :mad:

EDIT: E, da kad smo kod te Anđe, u pjesmaricama koje sam uploadao sam još jednom naišao na informaciju da je to makedonska pesna. Otkud tebi informacija da je ta pjesma iz/oko Vranja? Jer stvarno nigdje još nisam naišao na taj podatak.

http://web.vip.hr/h.ban.vip/andjo.jpg

EDIT2: O "Delijama", izgleda da je tu sve "čisto" i da nema nekog svojatanja - http://www.nasasrbija.co.yu/drvo/pesma5_3.htm

_maestro_
21-12-2006, 02:05
ne tvrdim više ništa za kaleš bre anđo. ako sam i tvrdio ranije, povlačim tvrdnju.
taj podatak o vranjanskom porijeklu pjesme sam sigurno negdje čuo i to sigurno od izvora kome vjerujem, zato sam ga prihvatio i uvažio. znači da svojatanje ipak postoji u tom i mnogim drugim slučajevima. što nije čudno.

najrelevantniji može biti sam tekst pjesme. ako je makedonski, to je to. ako je na dijalektu južne srbije, onda je opet jasno.

igrale se delije, piše da je nastala 1919 g. poznati su autori. pjesma je postala folklor. osim glazbe i teksta, koreografiran je i ples... to je rjeđi slučaj, ali nije presedan. znamo da je mnoge npr. međimurske narodne pjesme komponirao florijan andrašec, a muzikolog i župnik vinko žganec ih je proglasio narodnima. jer je njegov orguljaš florijan de facto bio narodni umjetnik. ima još takvih primjera. spominjani isidor bajić npr. njegove se pjesme isto smatraju narodnima.

za autorska prava sad je kasno. ona vrijede max. 50 godina nakon smrti autora. pod uvjetom da je autor zaštitio svoje djelo.

BAJA
21-12-2006, 11:30
"cajka iz N.S-a" mi je odlična pjesma! Ja je čuo negdje davno i odma mi se svidila, a do sada je nisam imao prilike čut! :ples:

BAJA
21-12-2006, 11:50
SAad kad sam čuo obe, da sam sebe nadopunim, bolja mi je verzija od nepoznatih svirača(anonimusa)

sviraczs
21-12-2006, 12:28
jel ima tko od Navracica Horu Bukurestu?

krunopz
21-12-2006, 12:52
A tko je taj lik? Jel' postojao ili ga je netko izmislio... Neka forica kao "Vidakovićeve tambure"...?

Moram pitati sto je to sa "Vidakovicevim tamburama"??? Ja imam neku kao njegovu (tako pise). Meni je sasvim ockej, pa me zanima o cemu se to tu radi?

Svitac
21-12-2006, 13:04
Imam ja snimku, ali ne ovdje na poslu.
Uploadat ću sutra na gmail, ako me netko ne preduhitri. ;)

_maestro_
21-12-2006, 13:16
Moram pitati sto je to sa "Vidakovicevim tamburama"??? Ja imam neku kao njegovu (tako pise). Meni je sasvim ockej, pa me zanima o cemu se to tu radi?

Dobro pitanje. Samo nitko ne zna 100% odgovor.
Uglavnom, vjeruje se da je Vidaković izmišljeni lik kako bi se manje prepoznatljivim tamburama mogla nabildati cijena, jer fama o njemu postoji.
Neki kažu da je postojao, ali nije radio tambure... Ima raznih priča.

Ajde, postaj fotografiju te tvoje Vidaković tambure. To bi moglo biti interesantno za raspraviti.

sviraczs
21-12-2006, 14:05
ima neki Vidakovic iz Bizovca,ili Miholjca!to je neki mladji majstor,mislim da se zove Tomislav!A pricu o starom vojvodjanskom Vidakovicu sam cuo od Paje iz Subotice!on tvrdi da je Vidakovic bio birtas u cijoj su se kafani cigani sastajali i prodavali-kupovali tambure!iako romi tvrde da postoji,ja jos nisam od nikoga cuo da je vidio etiketu!moguce je da su svi ti stari majstori (Bocan,Kudlik,Torma,Gez,Beli)radili u manufakturi,pa su iz nje izlazille te tambure!Ne znam,ali tambure za koje cigani tvrde da su Vidakoviceve,koje sam ja vidio,su jako dobre!!!

Evil Dick
21-12-2006, 14:39

Imam ja i navracica a imam i jednu bolju verziju (bar meni) u izvodjenju KUD-a Abrasevac iz Kragujevca.. ako ulovim vremena stavit cu danas ako ne, do sutra je garant na gmailu :top:

krunopz
21-12-2006, 14:40
E, vidite ja nisam do sad cuo za tog starog Vidakovica. Ja sam mislio da se radi o ovome iz D.Miholjca. Tu ja imam. Nemam se sto pozaliti na ovog drugog. Imam tamburu vec 10 godina(a stara je navodno 13) i jos uvijek je kao kad sam ju kupio. Mekana je, zvuk ima...i ne bih je mjenjao ni za koju drugu, iako svaka cast drugim, posebno starim majstorima.
Hvala na objasnjenju :top:

_maestro_
21-12-2006, 14:45
a ja nisam znao za ovog vidakovića iz miholjca...:bonk:

Hrvoje
21-12-2006, 14:53
Samo mala ispravka, nije KUD Abraševac, već KUD Abrašević.

http://www.abrasevic.co.yu/ - samo na ćirilici, pa tko "ne ume da čita ćirilicu" sorry. :o

Evil, imaš studijske snimke Abraševića ili live? Ja imam odličnih live snimaka...

Evil Dick
21-12-2006, 15:00
Sori na gresci, te sve stvari su mi na drugom kompu pa sam napisao po sjecanju makar mislim da meni tako pise, nemam pojma...

imam ponesto snimaka, ova hora bukuresti je studijska.. cini mi se da sam negdje procitao da tamo harmoniku pici ljubisa pavkovic, ali nisam 100% siguran..

eXeR
21-12-2006, 16:51
imae par pjesama novih od mene, ako ocete cujte ih

sviraczs
22-12-2006, 04:23
ja se time ne bi bas hvalio!zvuci tocno,ali kao da svira 100 baba!!!

sviraczs
22-12-2006, 04:28
evo nesto moje!nije studijski snimak,ali je snimano samo na basprim i celo!

Svitac
22-12-2006, 08:39
Evo sviraczs, Hora uploadana na Gmail.

_maestro_
22-12-2006, 11:29
ajme, koji kućni ljubimac ono pjeva cajku? skroz je dobar. je li keš?

Svitac
22-12-2006, 12:01
ajme, koji kućni ljubimac ono pjeva cajku? skroz je dobar. je li keš?
Nije Keš! Cajku pjeva Kanski.

georges
22-12-2006, 12:37
evo nesto moje!nije studijski snimak,ali je snimano samo na basprim i celo!

Sviraczs, ima li jos toga ? Taj tvoj " after-beatski " celo-bas mi se jaaako svida ! Jel' si puno slusao onaj LP Z.Bogdan i Ladislav Balog ?:top:

sviraczs
22-12-2006, 13:00
Evo sviraczs, Hora uploadana na Gmail.
zahvaljujem!

saky
22-12-2006, 13:08
ja se time ne bi bas hvalio!zvuci tocno,ali kao da svira 100 baba!!!

mislim da to nije exerova banda..koliko znam rekao je da je primas, a tamo ga nema..exeru, tko to svira?

_maestro_
22-12-2006, 13:28
Sviraczs, ima li jos toga ? Taj tvoj " after-beatski " celo-bas mi se jaaako svida ! Jel' si puno slusao onaj LP Z.Bogdan i Ladislav Balog ?:top:

još da ima onakav basprim kao čičak, kotiran do a3, može snimiti cijeli tamburaški orkestar s čelom i basprimom. :o

a onaj LP s bogdanom i balogom je ustvari pola LP... :down:
s druge strane ploče je bogdan s tamburašima. prvi bogdanov album...

:krez:
(ovaj smajli mi je svjecki, nema veze s postom)

sviraczs
22-12-2006, 13:31
još da ima onakav basprim kao čičak, kotiran do a3, može snimiti cijeli tamburaški orkestar s čelom i basprimom. :o

a onaj LP s bogdanom i balogom je ustvari pola LP... :down:
s druge strane ploče je bogdan s tamburašima. prvi bogdanov album...

:krez:
(ovaj smajli mi je svjecki, nema veze s postom)
da,ali je snimljen cijeli album!

Evil Dick
22-12-2006, 15:00
Uploadano:

Veliki narodni orkestar KUD 'Abrasevic' Kragujevac - Hora Bukuresti

tamish
23-12-2006, 19:04
...konacno, uspeo!

eXeR
24-12-2006, 01:56
naravno da nisam ja. to je studijski snimak 2 braca, celo, konta i bas.

saky
24-12-2006, 04:00
ok..a tko svira ako znas..?

dkranjce
24-12-2006, 08:11

Dobro je to, exer, dobro...:top:

eXeR
24-12-2006, 11:26
Dobro je to, exer, dobro...:top:
dobro? nemogu vam reci ko svira.

saky
24-12-2006, 11:30
joj, daj me nemoj..sta nemozes reci tko svira..zanima me iz razloga sto ja skupljam sve takve razno razne pizdarije kao hrcak, arhive radi..i onda sam zivcan kad imam ime file-a tipa : "aaaaaa" i "dor" ili kako vec sve ne..ako ti je bad reci ovdje posalji mi PM, necu sirit dalje ako ne zelis..ajd zivio!

dkranjce
24-12-2006, 11:59
dobro? nemogu vam reci ko svira.

Da, dobro...:)

Ne zanima me ko svira...

Na žalost, malo me toga može impresionirati :krez:

Becar
01-01-2007, 16:13
Uploadane note Kondorov let

Uzivajte! :top:

eXeR
04-01-2007, 14:55
joj, daj me nemoj..sta nemozes reci tko svira..zanima me iz razloga sto ja skupljam sve takve razno razne pizdarije kao hrcak, arhive radi..i onda sam zivcan kad imam ime file-a tipa : "aaaaaa" i "dor" ili kako vec sve ne..ako ti je bad reci ovdje posalji mi PM, necu sirit dalje ako ne zelis..ajd zivio!
svira,,,,,,????????!!!!!!!!!! ja ne sviram. )- ma to aaaaaaaa i dor . neznam imena pjesama pa sam stavio. kuzis :))))((((

saky
04-01-2007, 15:36
ma ti si super..

_maestro_
06-01-2007, 02:01
...Na žalost, malo me toga može impresionirati...

na žalost i mene muči sličan problem. godine valjda. u kombinaciji s još nekim stvarima. jedino nisam siguran jesu li te neke stvari subjektivne ili objektivne prirode. u zadnje vrijeme me impresioniralo i oduševilo malo toga u tamburaškoj i sličnoj glazbi:
- mostar sevdah reunion
- tamburaši za dušu
- lakoća s kojom jedan deran svira prim.

danicam
06-01-2007, 21:51
uploadano:

Söndörgő - Čačak
Vujičić - Trojanac

Hrvoje
11-01-2007, 00:35
Molio bih nekog da stavi tu pjesmu na gmail ili da mi pošalje na moj mail. Jako volim tu pjesmu, ali izgubio sam kazetu, a nemam mp3. Inače bila je na Požegi '96. Zanimljivosti radi ovi ljudi su napisali pjesmu - DUJMIĆ RAJKO - GRUBOROVIĆ DUŠAN - ŠLJIVAC ZDRAVKO (s crorec.hr)...

Hvala!

stucz
11-01-2007, 22:06
Imam nekih 18 pjesama TZD i stavil bi neke od tih na gmail al sam zaboravil pass i username...:bonk:
anyone plizz?

fala puno!

stucz
11-01-2007, 22:44
Zvonko Bogdan - Sto li radi moja ljubav (Suncani Dan)