PDA

View Full Version : Cjenik gaze


z_kc
23-10-2007, 00:12
evo zanima za koliko svirate gaze, pratnje, svatove, itd. (pod tim mislim na one prosjecne sastave, ne na gazde, nht, lole i sl.-naravno da je njihova cijena mnogo veca). ustvari zanima me razlika cijena npr. u zg, slavoniji, podravini, zagorju, dalmaciji, tj. gdje tamburasi traze najvise, a gdje najmanje (OKVIRNO GLEDANO)

matija_vg
23-10-2007, 00:22
:krez: :krez: nemoj me jebat treba imat muda takvu temu otvorit......mislim da baš i nebudeš dobio puno odgovora tak da ti projekt pada u vodu:D :D

bez zamjerki ali NE:)

po meni malo glupa tema sorry

klas
23-10-2007, 00:24
mislim da je na to pitanje teško dati odgovor....
...svaki bend ima neke svoje "stalne mušterije" i za njih ima formiranu jednu cijenu, za one druge ima drugu cijenu...sve ovisi o tome koliko se svira,kakve su želje onoga tko te angažira....
..i kod nas se cijene jako jako razlikuju...od ovih tzv.neafirmiranih bendova do onih malo boljih ima razlike i do 3-4 puta višoj cijeni...

Mislav
23-10-2007, 13:08
:krez: :krez: nemoj me jebat treba imat muda takvu temu otvorit......mislim da baš i nebudeš dobio puno odgovora tak da ti projekt pada u vodu:D :D

bez zamjerki ali NE:)

po meni malo glupa tema sorry

Istina, poslovna tajna se ne otkriva:krez:

z_kc
23-10-2007, 20:28
da, malo sam krivo formuliral poitanje, ali nwm., stvarno ovak malo glupo izgleda :bonk: :krez:

chico
24-10-2007, 00:57
5 glavi vura,ne jebem.......i prolazi....stalno...:cool:

Blank...
24-10-2007, 07:08
po meni malo glupa tema sorry

Zašto? Umjesto da postavi pitanje na forumu, mogao je nazvati i pitati "pošto svirate svatove"? I ti bi mu rekao, na što bi z_kc došao na forum i rekao "Momci, ovi sviraju za toliko novaca, a oni drugi za toliko".

Ne vidim problem. Ali, ja nisam profesionalac.

DUGI
24-10-2007, 08:10
Zašto? Umjesto da postavi pitanje na forumu, mogao je nazvati i pitati "pošto svirate svatove"? I ti bi mu rekao, na što bi z_kc došao na forum i rekao "Momci, ovi sviraju za toliko novaca, a oni drugi za toliko".

Ne vidim problem. Ali, ja nisam profesionalac.

Ja najvise mrzim kad ja velim svadba npr. 1000 eura a onda se nadu pametni i kazu mi ti mozemo za 600 eura .

klas
24-10-2007, 08:56
ova tema bi mogla onda pokrenuti hrpu pitanja zašto jedan bend svira za jednu cijenu,a drugi za drugu...odnosno zašto jedni ruše cijenu drugima....
...prije par godina smo i mi bili u toj situaciji....jedan poznatiji bend je nas pitao zašto mi sviramo jeftino(???)...i zašto njima rušimo cijenu...(toliko o njima,ako im klinci mogu srušit cijenu)
...pa ne mogu nekom naplatiti istu cijenu kao i on...sviro sam tek nešto oko 3 godine...
...svatko ima svoju cjenu...a danas je konkurencija takva da se ljudi bore za što više svirki....iako mislim da borba nije potrebna...posla ima za sve koji žele kvalitetno raditi...

HrvojeSB
24-10-2007, 09:15
mislim da je na to pitanje teško dati odgovor....
...svaki bend ima neke svoje "stalne mušterije" i za njih ima formiranu jednu cijenu, za one druge ima drugu cijenu...sve ovisi o tome koliko se svira,kakve su želje onoga tko te angažira....
..i kod nas se cijene jako jako razlikuju...od ovih tzv.neafirmiranih bendova do onih malo boljih ima razlike i do 3-4 puta višoj cijeni...


U pravu si 100% :D

Tesko je ikome o tome pricati... Tema je škakljiva. :bonk:

_maestro_
24-10-2007, 10:59
ma šta bi bilo škakljivo. naprotiv, treba se znati i okvirno se dogovoriti kako se kreću cijene. inače se otvara prostor nelojalnim likovima za muljanje.

svatko svira za ono na šta pristane (dogovori se).
ja sam svirao s puno bendova, bilo kao član ili kao zamjena i sve su cijene "tu negdje"...
npr. neafirmirani bend bez razglasa može biti zadovoljan ako svatove pogodi za 1000€.
ima ih koji sviraju za 5000 kuna, a i manje...
pratnja 1000 -1500 kuna... za bend od 5 ljudi.
ovo bi bilo za cijene u zagrebu.

najveća odstupanja su kod redovnih gaža. tu ima kalkulacija s obadvije strane (gazde i benda)... ako je pogodba slabija, vjerojatno se očekuje konkretniji "varijabilni" dio koji padne na žice.

u brodu je osnovana udruga tamburaša. jedna od stvari koju bi trebali napraviti kao udruga je i odrediti tzv. preporučljive, uobičajene cijene za pojedine vrste svirki.

edit: neki bendovi imaju okvirni cjenik po satu svirke...500 kuna.

Svitac
24-10-2007, 11:21
pratnja 1000 -1500 kuna... za bend od 5 ljudi.
ovo bi bilo za cijene u zagrebu.
Rekao bi da su cijene pratnji u prosjeku ipak nešto malo više. 1500-2000 kn...

_maestro_
24-10-2007, 11:26
Rekao bi da su cijene pratnji u prosjeku ipak nešto malo više. 1500-2000 kn...
ima pratnji koje traju po 5-6 sati, a ima i onih od 2 sata.
meni je i dalje najprihvatljivija, odnosno najpreciznija ona tarifa po satu...

DUGI
24-10-2007, 11:45
ova tema bi mogla onda pokrenuti hrpu pitanja zašto jedan bend svira za jednu cijenu,a drugi za drugu...odnosno zašto jedni ruše cijenu drugima....
...prije par godina smo i mi bili u toj situaciji....jedan poznatiji bend je nas pitao zašto mi sviramo jeftino(???)...i zašto njima rušimo cijenu...(toliko o njima,ako im klinci mogu srušit cijenu)
...pa ne mogu nekom naplatiti istu cijenu kao i on...sviro sam tek nešto oko 3 godine...
...svatko ima svoju cjenu...a danas je konkurencija takva da se ljudi bore za što više svirki....iako mislim da borba nije potrebna...posla ima za sve koji žele kvalitetno raditi...

Klas prijatelju moj ,nisam ja nista lose mislio nego kada 2 , 3 benda istih jako slicnih kvaliteta i repertuara i sta ja znam ruse cijenu jedan drugome. To me smeta . Evo u nedelju na gazi je jedan kontras bio gost na festi . Na kraju je dosao do slavljenika i pitao ga zasto ti ja nisam svirao festu da nekaj zaradim?

Pozdil sam na to!!!!!!!!!!!!!!!!

gazy
24-10-2007, 11:56
Jel to onaj na koga mislim?;)

_maestro_
24-10-2007, 12:37
Jel to onaj na koga mislim?;)
i ja znam jednog takvog... eh, da je on jedini.... :krez:

Miha
24-10-2007, 12:56
O cjeniku tamburaškog benda u kojem sviram ne bum govoril. Mogu reći da se kreće u nekim standardnim okvirima i za sad to dobro prolazi.
Ah, da. Sviram usput i na sprovodima s puhačkim orkestrom (ide nad 16). Dobim negdje od 80 - 120 kuna za 15 minuta efektivne svirke, a najbolja stvar je ke se poslodavac nemre žaliti.
EDIT: Kad sviram Tišinu onda ide posebna cijena.

klas
24-10-2007, 15:31
Ja najvise mrzim kad ja velim svadba npr. 1000 eura a onda se nadu pametni i kazu mi ti mozemo za 600 eura .

nemoj misliti da se i oni koji traže glazbu ne zapitaju zašto ovi sviraju za recimo 1000 novaca,a ovi drugi za 600 novaca...i njima je to sumnjivo....kad je pitanje sviranja u svatovima...to sve manje više ide po preporukama i ljudi već znaju koga žele....i ajmo reći da okvirno znaju cijenu...

...oni kojima nije bitna kvaliteta benda koji svira su najčešće ugostitelji kojima je samo bitno da netko svira...a kako će to na kraju ispasti nije ih baš pretjerano briga...bitno da su oni taj dan imali dobru zaradu

chico
24-10-2007, 15:40
Jel to onaj na koga mislim?;)

znam na koga mislimo,ali ovaj puta nije on mada su oba karakterno tu negdje....:down: :mad: i sjebala su me već na te fore oba ali im se to vraća s kamatama :krez: :krez: :krez:
ko je rekao da tamburaši ne mogu biti i gospoda,samo ako to žele:D

_maestro_
24-10-2007, 15:44
Jel to onaj na koga mislim?;)
hehe... znamo na koga mislimo, al to nije za forum! :sad: :bonk:

z_kc
24-10-2007, 23:40
nemoj misliti da se i oni koji traže glazbu ne zapitaju zašto ovi sviraju za recimo 1000 novaca,a ovi drugi za 600 novaca...i njima je to sumnjivo....kad je pitanje sviranja u svatovima...to sve manje više ide po preporukama i ljudi već znaju koga žele....i ajmo reći da okvirno znaju cijenu...

...oni kojima nije bitna kvaliteta benda koji svira su najčešće ugostitelji kojima je samo bitno da netko svira...a kako će to na kraju ispasti nije ih baš pretjerano briga...bitno da su oni taj dan imali dobru zaradu

to je uglavnom istina, ali nažalost ima i onih koji nabiju cijenu, a nevaljaju ni trecinu te cijene, ali uredno imaju gaze. jebi ga nema sva publika sluha.

matija_vg
24-10-2007, 23:47
to je uglavnom istina, ali nažalost ima i onih koji nabiju cijenu, a nevaljaju ni trecinu te cijene, ali uredno imaju gaze. jebi ga nema sva publika sluha.

ma u svakom slućaju kad več ima takvih onda bolje da nabijaju cjene a ne da i sebi a i ostalim kolegama spuštaju:mad: ak su tak loši nebudu najvjerovatnije dugo:) , a opet nisu cjenu spustili:top:

Hrvoje
24-10-2007, 23:54
to je uglavnom istina, ali nažalost ima i onih koji nabiju cijenu, a nevaljaju ni trecinu te cijene, ali uredno imaju gaze. jebi ga nema sva publika sluha.

To me podsjetilo na jednu svirku nedavno gdje je jedan gospodin pedesetih godina u nekoliko navrata objašnjavao ljudima bez sluha (a njegova ekipa pa valjda zna da je u društvu bilo takvih) da mi dobro sviramo i pjevamo... :bonk: :krez: I to riječima u stilu "Tko ima sluha ima, tko nema, ja vam velim - dečki lepo igraju"... :D

chico
25-10-2007, 00:51
:krez: sat svirke-500 kuna,ako je svirka duža od 5 sati,uvijek šenkamo 1 sat radi pauzi i poštenog odnosa prema ljudima :krez:
pratnja-1500-2000 kuna ovisno o tome koja je kilometraža i dali treba ostajati kod crkve do kraja (to baš i nevolem) al' pratnje jako volem opčenito
svadba s razglasom-200 € po "glavi" plus pratnja (u tom slučaju uzmemo i bubnjara pa nas je 6 )
naravno da postoje 3-4 izuzetka(društava,lokala) kada se svira i ispod navedene cijene,ali oni su to zaslužili (čitaj-platili)više nego poštenim odnosom poema sviračima
postoje i situacije kada sviramo besplatno ali se to i zna pa se nedamo nikom jebat :krez:
nikad,ali NIKAD ne sviramo ispod navedenih cijena
ponekad se cijena formira "odokativno" zbog specifičnih prohtjeva ali to redovito ispada skuplje...
stalnu gažu nemamo niti je baš nešto i ne tražimo (barem do korizme :krez: :krez:)

damir
05-11-2007, 23:51
E dragi prijatelji i kolege...Ja zivim u Srijemu i tu i sviram...Kad bih vam odgovorio na temu i rekao koju sumu novca mi jedva izvlacimo vama bi bilo smijesno...Sad listajuci ovu stranicu vidio sam da ne znam tocno tko trazi 1000 Eura...Samo mogu da sanjam....Ali dobro,takav je moj kraj...Ljudi bas ne znaju cijeniti nas rad ovdje..Pozdrav sim Tamburasima

Kulendara
06-11-2007, 13:05
E dragi prijatelji i kolege...Ja zivim u Srijemu i tu i sviram...Kad bih vam odgovorio na temu i rekao koju sumu novca mi jedva izvlacimo vama bi bilo smijesno...Sad listajuci ovu stranicu vidio sam da ne znam tocno tko trazi 1000 Eura...Samo mogu da sanjam....Ali dobro,takav je moj kraj...Ljudi bas ne znaju cijeniti nas rad ovdje..Pozdrav sim Tamburasima

Potpuno si u pravu. Ja imam rodjake u Srijemu i sredili su nam jednu gažu za neko elitno društvo. Mi smo bili zadovolji, ali pokušali smo dogovorit svirku u jednom lokalu, s razglasom, od 9 do 3, sa dvije pauze od pola sata, jedva smo navukli 100€, al smo brzo odustali jer u kafić stane 20 ljudi, ako ne i manje. :bonk:

Hrvoje
06-11-2007, 14:18
Pa s obzirom (na ozbir :bonk: ) da je prosječna neto plaća u HR* skoro dva puta veća od plaće u SR** (Srbija, ne Srijem ;) ) ne čudi da se i cijene gaža razlikuju.


*Prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za kolovoz 2007. iznosila je 4 869 kuna.
- Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske (http://www.dzs.hr/)


** Просечна зарада без пореза и доприноса у Републици Србији, исплаћена у септембру 2007. године, износи 28161 динара. - Republički zavod za statistiku Republike Srbije ( http://webrzs.statserb.sr.gov.yu/axd/index1.php?SifraVesti=217&Link= )

jaksa
06-11-2007, 14:24
Bravo Hrc, biblijo naša :)

Svileni
06-11-2007, 16:04
Ljudi ja sam iz srijema i kod nas te cijene o kojima vi pricate tesko da mogu proci!
Pratnje su u prosijeku od 1000-1500 kn + putni trosak
Vise mozete dobiti jedino kad svirate pratnju u okolici B.Grede ili Stitara ali tamo se svira pratnja od 9 ujutro!
Za svatove ako ste ok mozete uzeti 1000E!
Gaze po lokalima su vam otprilike oko 1500kn za 4 sata

Hrvoje
06-11-2007, 16:17
Hm, sad sam ja zbunjen... Ja sam mislio da se ove niske cijene u Srijemu odnose na dio Srijema koji spada po Srbiju (tipa Sremska Mitrovica, Ruma i sl. )... :confused: Zato sam i stavio usporedbu prosječnih plaća (plata ;) )...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Srijem

Svileni
06-11-2007, 16:22
Hm, sad sam ja zbunjen... Ja sam mislio da se ove niske cijene u Srijemu odnose na dio Srijema koji spada po Srbiju (tipa Sremska Mitrovica, Ruma i sl. )... :confused: Zato sam i stavio usporedbu prosječnih plaća (plata ;) )...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Srijem

Ma Hrvoje prosjek placa kod nas je puno manji nego kod vas u okolici Zagreba!A tamburas kolko ti volja, svi sviraju!

sviraczs
06-11-2007, 16:51
Hm, sad sam ja zbunjen... Ja sam mislio da se ove niske cijene u Srijemu odnose na dio Srijema koji spada po Srbiju (tipa Sremska Mitrovica, Ruma i sl. )... :confused: Zato sam i stavio usporedbu prosječnih plaća (plata ;) )...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Srijem

ako je Srijem,onda, valjda,misle na hrvatski dio!iako je to glupost,ako se za Yuge zvao Srem na ijekavici,ne vidim razlog zasto je sada Srijem!!Znam da se Marko Benic jako bunio protiv ovoga ij!!

_maestro_
06-11-2007, 17:57
Znam da se Marko Benic jako bunio protiv ovoga ij!!
hehe, sad si me podsjetio da je sremac exer isto inzistirao na srEm. eto odakle mu to.

damir
06-11-2007, 18:02
Tako je Hrvoje.Ja sam iz Srem. Mitrovice i mislio sam na ovaj dio srema.Napisao sam"SRIJEM" da ne bi slucajno doslo da nekakvih glupih rasprava...Nisam ja kriv sto sam rodjen tu gde jesam,naprotiv ponosim se time...

Kulendara
06-11-2007, 18:11
Bas sam trebao danas otici u Srijemske Karlovce, al nisam zbog prijevoza. :bonk:

damir
06-11-2007, 18:17
Bas sam trebao danas otici u Srijemske Karlovce, al nisam zbog prijevoza. :bonk: a odakle si???

Šeba04
11-01-2008, 13:24
U mom kraju (prigorje) teško je navuč i 1500 kn za gažu u nekom bircu kad ima na malom području desetak el. bendova koji sviraju za 1200kn. Pratnje su 200E a svadbe 1000E. Mislim da cijena (za svirat u nekom lokalu) ne ovisi isključivo o kvaliteti svirke nego više o broju ljudi koji neki bend dođu slušat. Ima kvalitetnih bendova koji neznaju dozvat ljude pa moraju svirat za siću.

matija_vg
11-01-2008, 18:21
U mom kraju (prigorje) teško je navuč i 1500 kn za gažu u nekom bircu kad ima na malom području desetak el. bendova koji sviraju za 1200kn. Pratnje su 200E a svadbe 1000E. Mislim da cijena (za svirat u nekom lokalu) ne ovisi isključivo o kvaliteti svirke nego više o broju ljudi koji neki bend dođu slušat. Ima kvalitetnih bendova koji neznaju dozvat ljude pa moraju svirat za siću.

Ništa se nemora....jel tak saky???

Svako svira za kolko hoće i di hoće i sam si određuje cjenu nema nikakve prisile da neko mora svirat za nekakve, "nikakve" novce:top: