Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Nevezano za tamburanje (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=10)
-   -   sa prima na gitaru (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=1583)

ruda 30-05-2008 07:58

hobby radionica
 
...

tamish 30-05-2008 08:31

Opaaaa...
 
Boooogami, majstore....lepo ti ide ovo s gitarama.:top: ..jesi li slikao dok si onih 30 primova "opravio"???
To bi bilo zanimljivo isto!:)

lički drvosječa 30-05-2008 12:34

Quote:

Nemam baš puno slobodnog vremena, ali svaki slobodan trenutak iskoristim za ovo
BTW. nisam drvene struke, ćak suprotno, metalac
Nemojte me popljuvati, još se učim
Nadam se da nisam pretjerao sa ovime, ipak je ovo tamburaški forum:cool:

Ruda samo naprijed!Vidi se trud i ljubav a konačnu ocjenu bih mogao dati tek kad primim u ruke!Ovako sve pohvale!!:top:

bracek 30-05-2008 12:57

ovo izgleda vrhunski. Gdje se to može vidjeti u živo, opipati, probati?

Blank... 30-05-2008 16:44

Eh, ali nisi stavio ovog zadnjeg stratića pored jednog odraslog, da vide kakav je cakani :)

bogics 31-05-2008 18:00

Quote:

Originally Posted by ruda (Post 44293)
Nemojte me popljuvati, još se učim

Nadam se da se samo zajebavas :bonk:
Ovo PREDOBRO izgleda i samo NAPRED!! Svaka cast!! :pljesak: :pljesak::pljesak:

Turbo Grom 09-07-2008 15:00

Jarane svaka čast!! Predobro izgleda a vjerujem i da zvuči tako! :top:

_maestro_ 16-08-2008 18:08

Quote:

Originally Posted by ruda (Post 49368)
Gotovo
Čak i svira

jel štima dobro? kakva je to menzura? piše tamo 19 ".

sbGoogle 17-08-2008 00:41

svaka ti cast ovo je strava...a ako bi mogo mozda te nacrte i to sto imas za praviti prime i gitare staviti tu na forum...mozda ima jos neko ko bi se iskuso u tom poslu...:krez::krez::krez:

longee 04-11-2008 11:29

Quote:

Originally Posted by ruda (Post 56014)

Opaa... Sviđa mi se. Pogotovo kut glave :D

Pišta 04-11-2008 11:49

Quote:

Originally Posted by ruda (Post 46645)
evo, mini gitara je gotova
za probu sam bacio jednu ruku shellaka
http://i273.photobucket.com/albums/j...m/P1010043.jpg

Svaka čast majstore,jako lijepo izgleda,možda bi mogao na istu šemu napraviti takav električni prim:top: Samo naprijed!

Blank... 04-11-2008 12:19

Quote:

Originally Posted by Pišta (Post 56040)
Svaka čast majstore,jako lijepo izgleda,možda bi mogao na istu šemu napraviti takav električni prim:top: Samo naprijed!

Ej ej, stan'te malo! Električni prim (TM) sam ja prvi na ovome forumu spominjao.

Ako netko misli praviti Električni prim (TM) neka mi se slobodno javi za otkup prava :D

Pišta 04-11-2008 12:22

Quote:

Originally Posted by Blank... (Post 56052)
Ej ej, stan'te malo! Električni prim (TM) sam ja prvi na ovome forumu spominjao.

Ako netko misli praviti Električni prim (TM) neka mi se slobodno javi za otkup prava :D

Ma samo neka netko kompetentan to i napravi,a kasnije se dogovarajte tko ga je prvi izmislio:krez:

AntiProtivan 04-11-2008 14:21

Prilicno davno sam vidio ovaj sajt firme koja izradjuje i prodaje instrumente od fiberglasa, za koje se tvrdi da su odlicni.
Ovdje se radi o gudacim instrumentima, i kao kuriozitet se na jednom mjestu spominje celo od fiberglasa koje je bilo vise dana pod vodom u New Orleansu za vrijeme poplava nakon tajfuna koji je poplavio grad prije par godina.

Jedino sto je trebalo mijenjati na celu su bile zice i konjic !!!

Evo i linka: www.luisandclark.com


Bilo bi zaista interesantno kada bi neko napravio par nekih tamburu od fiberglasa, cisto eksperimenta radi, ko zna kako bi se taj instrument ponasao i kako bi zvucao ?!? :D

Hrvoje 04-11-2008 14:41

Prije nekih godinu dana smo započeli diskusiju na tu temu...
http://www.forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=968

AntiProtivan 04-11-2008 14:49

Ehh, onda mora da sam to ja ovdje i vidio, pa se sad pravim pametan ! :krez:

Nego, da ne otvaram novu temu, ima li vec tema gdje se prica o travama i medikamentima za bolje pamcenje, ocito da mi treba nesto takvo ! :(

longee 04-11-2008 15:19

Quote:

Originally Posted by AntiProtivan (Post 56070)
Prilicno davno sam vidio ovaj sajt firme koja izradjuje i prodaje instrumente od fiberglasa, za koje se tvrdi da su odlicni.
Ovdje se radi o gudacim instrumentima, i kao kuriozitet se na jednom mjestu spominje celo od fiberglasa koje je bilo vise dana pod vodom u New Orleansu za vrijeme poplava nakon tajfuna koji je poplavio grad prije par godina.

Jedino sto je trebalo mijenjati na celu su bile zice i konjic !!!

Evo i linka: www.luisandclark.com


Bilo bi zaista interesantno kada bi neko napravio par nekih tamburu od fiberglasa, cisto eksperimenta radi, ko zna kako bi se taj instrument ponasao i kako bi zvucao ?!? :D

Fiberglas to nije. To su ploče od ugljikovih vlakana. Carbon-fibre.
Fiberglas je polipropilen.

EDIT: Iako već postoji thread, budući sam već postao reply, napisat ću tu.
Svirao sam Adamas gitaru koja ima glasnjaču od carbon fibera. Ništa lošiji ton od vrhunske smrekove daske na Ovationu. A i proizvođač je isti.
ADAMAS <-- klik me

profesor 04-11-2008 22:04

Teško da će netko raditi kalupe i sve to za tambure, ali možda bi bilo zgodno i jednostavnije (čitaj: jeftinije) probati samo glasnjaču od toga karbonnešto, pa lijepiti na drvo umjesto smreke.

Benito 04-11-2008 22:38

Eto, uze mi profesor riječ iz usta..... Ili misao iz glave, kako kome milo... :o

AntiProtivan 05-11-2008 07:53

Quote:

Originally Posted by longee (Post 56074)
Fiberglas to nije. To su ploče od ugljikovih vlakana. Carbon-fibre.
Fiberglas je polipropilen.

EDIT: Iako već postoji thread, budući sam već postao reply, napisat ću tu.
Svirao sam Adamas gitaru koja ima glasnjaču od carbon fibera. Ništa lošiji ton od vrhunske smrekove daske na Ovationu. A i proizvođač je isti.
ADAMAS <-- klik me

Naravno Longee, ja sam u brzini napisao fiberglas iako sam mislio na carbon fiber, u pravu si.. materijal lagan kao pero a cvrst kao celik, materijal snova za sirok dijapazon upotrebe, a eto uvali se i medju instrumente, ko zna sta cemo imati za 30-tak godina..


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:58 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.