Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   mrzim na svirci (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=339)

BAJA 28-01-2007 23:32

mrzim na svirci
 
evo kako sam naslov kaže tako i ide tema!!
Danas sam svirao na stalnoj gaži i desilo se nešto što mrzim, a to je da sviram sat vremena lagane stvari tipa; dobro mi došel prijatelj, sve je ona meni, ribare, suza za zagorske.... mrzim lagane stvari, pa taman da mi davali ljudi milijune kuna! Pod ovom temom nije bitno koje pjesme mrzite nego šta mrzite na gažama, meni je trenutno palo na pamet da mrzim lagane pjesme!!!!!

eXeR 28-01-2007 23:39

Quote:

Originally Posted by BAJA (Post 6197)
evo kako sam naslov kaže tako i ide tema!!
Danas sam svirao na stalnoj gaži i desilo se nešto što mrzim, a to je da sviram sat vremena lagane stvari tipa; dobro mi došel prijatelj, sve je ona meni, ribare, suza za zagorske.... mrzim lagane stvari, pa taman da mi davali ljudi milijune kuna! Pod ovom temom nije bitno koje pjesme mrzite nego šta mrzite na gažama, meni je trenutno palo na pamet da mrzim lagane pjesme!!!!!

ja jako , al jako mrzim kad sviramo, npr. pjesme tipa Dok palme njisu grane, Marijana, zbog jedne divne crmne zene. to mrzim, tj, nepodnosim, neznam zasto, iako su lijepe pjesme, al ih nevolim svirati. jos takodjer mrzim svirat kad cujes tamure, i mi smo sokci i to.. ...

saky 28-01-2007 23:41

a ja mrzim kad mi dodju na gazi pa kazu da sviram nesto zivlje, da im je to presporo..mrzim ljude koji nemaju blagog pojma o muzici i uopce te ne dozivljavaju na svirci koliko god dobar bio..mrzim ljude kojima je jedino mjerilo kvalitete benda to da li imaju kratke pauze i da li znaju napravit stimung..mrzim svirace koji sviraju na gazama a ne bi trebali svirati ni u seoskom izvornom drustvu..mrzim svirace koji gledaju samo proklete pare i boli ih kurac kako zvuci to sto izlazi iz njihovih instrumenata..mrzim svirace koji bi se dali jebat u dupe za pare..ima jos toga sto mrzim na gazi..nekad mrzim sebe sto zivim od tih istih gaza pa moram trpiti sve sto mrzim..u biti, mrziti je teska rijec, ajmo reci da ja ovo sve ne volim..

eXeR 28-01-2007 23:42

Quote:

Originally Posted by saky (Post 6201)
a ja mrzim kad mi dodju na gazi pa kazu da sviram nesto zivlje, da im je to presporo..mrzim ljude koji nemaju blagog pojma o muzici i uopce te ne dozivljavaju na svirci koliko god dobar bio..mrzim ljude kojima je jedino mjerilo kvalitete benda to da li imaju kratke pauze i da li znaju napravit stimung..mrzim svirace koji sviraju na gazama a ne bi trebali svirati ni u seoskom izvornom drustvu..mrzim svirace koji gledaju samo proklete pare i boli ih kurac kako zvuci to sto izlazi iz njihovih instrumenata..mrzim svirace koji bi se dali jebat u dupe za pare..ima jos toga sto mrzim na gazi..nekad mrzim sebe sto zivim od tih istih gaza pa moram trpiti sve sto mrzim..u biti, mrziti je teska rijec, ajmo reci da ja ovo sve ne volim..

i ja takodjer. i mrzim kad netko narucuje Sve je ona meni 100 puta

Trabi 28-01-2007 23:51

Mrzim onih petnaest zadnjih, putnih pjesama koje se sviraju nakon "Laku noć svirači".:mad: :mad: :mad:
Mrzim doći na svirku i skužiti da nas je tip naručio dva sata prerano.:angry: :angry:
Mrzim rečenicu "Bas na trešće:hik: :pivo: :hik: ".:violent: :violent:
itd,itd,itd...

Hrvoje 28-01-2007 23:59

Trabi, a jel mrziš ono "Okreni ga, okreni ga!", hehehe - sjeti se "Stare pošte" u Zlataru... :D

eXeR 29-01-2007 00:03

Quote:

Originally Posted by Trabi (Post 6210)
Mrzim onih petnaest zadnjih, putnih pjesama koje se sviraju nakon "Laku noć svirači"


me2. ajde jos jednu, ajde jos jednu. i mrzim kad dugo ne previmo pauzu,tj kad sviramo vise od 1 sat u komadu.

_maestro_ 29-01-2007 00:23

mrzio sam kad su mi se čudili ako bih naručio bezalkoholno piće.

ne volem...

nikog lutko, tak'a mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene prošlo

ne volem

ujne, strine, šogore, komšiluk
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo

ne volem

kad mi gaće uđu di već uđu
te što brinu brigu tuđu
košticu u štrudli od višanja

ne volem...

itd... negdje pred kraj pjesme kaže da ne vole tamburaše, svaku pesmu bar za strofu skrate, mater im...

Trabi 29-01-2007 01:00

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 6224)

ne volem...

Inače koristim frazu kao znak primašu da skrati bar za strofu:top: :krez: :top:

Što se tiče okretanja basa nije da mrzim, al mi je strašno glupo prestat svirat usred pjesme da bi nekom konju zavrtio bas.
Scena nakon: Poluzatvorene oči, lagano uzdignute glave a la Mišo Kovač i povik "To majstore!!!".

Trabi 29-01-2007 01:03

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 6218)
mrzim kad dugo ne previmo pauzu,tj kad sviramo vise od 1 sat u komadu.

Ovo zapravo volem:o
Brže svirka prođe:top:

EDIT: sorry, previše sam quotao, evo sad je bolje.

eXeR 29-01-2007 01:22

Quote:

Originally Posted by Trabi (Post 6234)
Ovo zapravo volem:o
Brže svirka prođe:top:

mislis na to ajd jos jednu, ili na dugo sviranje? ma ja najvise volim da znamo kad je kraj,a ne da sviramo do kad ima ljudi, jer nikad neodu.

BAJA 29-01-2007 09:29

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 6236)
ma ja najvise volim da znamo kad je kraj,a ne da sviramo do kad ima ljudi, jer nikad neodu.
ja takodjer. i mrzim kad netko narucuje Sve je ona meni 100 puta.

Ja isto volim kad se zna vrijeme kraja svirke!
Također mrzim kad sviramo oko jednog stola, nakon toga dolazimo za susjedni stol i opet iste pjesme! mislim si, pa ljudi koji vam je k..ac jesi li je sad čuo!!:bonk: :bonk:

Nekad si kontam što je maestro jednom prilikom rekao; ja bi volio doć na koncert, odsvirat svoje pjesme i gas sa pozornice:D :top:

_maestro_ 29-01-2007 10:48

Quote:

Originally Posted by BAJA (Post 6239)
Nekad si kontam što je maestro jednom prilikom rekao; ja bi volio doć na koncert, odsvirat svoje pjesme i gas sa pozornice:D :top:

da, odsvirati svoje... pošteno, korektno, a ne se mrcvariti sviranjem.
koncert je tu jedan od mogućih vidova takve svirke. ima i drugih načina, bitno je da se osjećaš kao čovjek dok sviraš, a ne kao cirkuski pajac.
moš mislit šta ima od glazbe i kvalitete u 4 sata ujutro u birtiji... samo mlatiš po žicama.

dakle, cijela ova tema mrzim i sve šta su ljudi tu nabrojali i šta će još nabrojati se može svesti na jedno: svi mrzimo isto, svi mrzimo kad nam je na svirci u pitanju osobno dostojanstvo koje bude dovedeno u pitanje na načine koje ste sami naveli u svojim postovima.

zato uvijek tvrdim da na gaži ne mogu biti zadovoljni oni koji vole sviranje, nego oni koji vole novce.
zato sam protiv toga da klinci rano počnu svirati po gažama, moglo bi im sve sve to ogaditi kad malo poodrastu. ili bi mogli otupiti, oguglati na neke stvari na koje nije dobro biti otupljen.

drago mi je da ovaj put tema nije potekla od mene.

longee 29-01-2007 17:31

Quote:

Originally Posted by BAJA (Post 6239)
Nekad si kontam što je maestro jednom prilikom rekao; ja bi volio doć na koncert, odsvirat svoje pjesme i gas sa pozornice:D :top:

Bit će da se ponavljam, ali lijepo je _maestro_ rekao... Treba se zatvoriti u 4 jebena ćoška i trljati dok god ne budeš sposoban za takvo što. Za mene je nažalost (pre)kasno, vi koji ste mladi (ako jeste :krez:), odlučite se na to dok nemate neke obveze (tu ne mislim na školu, jer je škola Qua od obveze...).

Žao mi je što si ja to nisam ostvario. Sad sam isfrustrirani amater. Goddamnit :bonk:

jaksa 29-01-2007 18:09

ne volem
 
mrzim kad sviram ljudima za koje riječ "tamburaši" znači opći pojam za muzičare, ma ne za muziku....i onda traže pjesme od nirvane, pa te pogleda... kaže: "teška ha?"......i slično...

Fićo 29-01-2007 22:22

Quote:

Originally Posted by jaksa (Post 6328)
i onda traže pjesme od nirvane, pa te pogleda... kaže: "teška ha?"......i slično...

Ili naruči Johnny Be Good...i to frajer koji radi u Institutu za etnologiju i folkloristiku!!! :bonk:

Petar 30-01-2007 00:11

Zašto onda svirate gaže?!!
Radi ono što voliš!!!

_maestro_ 30-01-2007 00:28

Quote:

Originally Posted by Petar (Post 6440)
Zašto onda svirate gaže?!!
Radi ono što voliš!!!

... blago tebi :krez:

Petar 30-01-2007 00:33

Svaka čast tebi, maestro! Ti se držiš moje parole!

BAJA 30-01-2007 11:06

Quote:

Originally Posted by Petar (Post 6440)
Zašto onda svirate gaže?!!
Radi ono što voliš!!!

najbolje da ne volim!!:krez: Pa nema tog posla ili hobija gdje te nešto ne živcira!!
Ovo je Jakša dobro rekao za nirvanu! Mi sviramo u jednom bircu i kaže čupavi konobar; ja znam jedne tamburaše koji su na tamburicana svirali stvari od deep purple-a!! :bonk: :bonk: >Mislim u sebi pa koji ti je k..ac što njih niste zvali! I šta ćeš mu na to reć?


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:21 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.