Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Ozvučenje, recording i softver (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Home recording - kućno snimanje (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=170)

smele 18-02-2007 16:03

Quote:

Originally Posted by rodjo (Post 9111)
Jesam:D,i to s Bosutskog :wah:

pa kontam da si mi poznat... jedno vrijeme si radio sa salkom (volic-petrovic)?
a ti si, ak se dobro sjecam... završki... ili tak nešto? :krez:

dkranjce 18-02-2007 22:33

Quote:

Originally Posted by maestro
bas na tu toplinu su mislili i oni snimatelji koje sam spominjao. i fotografi pričaju o sličnoj stvari, toplini i prirodnosti.


Quote:

Originally Posted by georges (Post 9092)
Ej da, moj dragi Maestro sve je u kurcu, mi fotografi smo najvece zrtve te digitalizacije... dobra stara vremena su iza nas... bojim se i za muzicare...

generacijo, nije to baš sve tako...crno:krez:
Druga vremena jesu iza nas, ali i ova nova donijela su masu kvalitetnih stvari - samo se treba prilagodit!
Toplina o kojoj govorite je ustvari šum, saturacija trake(ili filma, svejedno)....ukratko nesavršenost analogije....
Čuo sam za priču; u jedan londonski studio došao je producent jednog poznatog banda da uradi mix i dao je tehničaru iz tog studija da uradi.
Momak se potrudio, 120% sebe dao je u to da bi pokazao što sve može i zna....
Pozvao je producenta kad je mix bio gotov, i ovaj mu je sve "reglere", gumbiće i potenciometre pokvario, veli da taj mix zvuči presavršeno i da se to ne traži:top:
Digitalija i home recording donijele su revoluciju u snimanje glazbe, postalo je skoro sve skoro svima dostupno za nikakve ili jako male novce.
Sjećam se od prije 20 - 25 godina, revox trakaš 4-kanalni (ili 8 kanalni, mutno mi je...) koštao je preko 20.000 Sfr!!!!
A on sam nije apsolutno ništa.
Pa ti sad snimi demo!!!

Tatinim sinovima su pokupovali jako skupu opremu sa kojom su oni derali one koji su htjeli nešto snimit, a snimali su katastrofalno!!!
I oni su se prvi počeli bunit protiv digitalnog, kompjutera...razlog je jasan, zar ne?

Danas su se stvari iskristalizirale ili su na dobrom putu da "dođu na svoje", vani posao o dalje rade oni koji znaju posao...
Čini mi se da je ponovo došlo do revivala žive svirke, sampleri - tamo gdje se zahtjeva nešto aranžerski zanimljivo
Uostalom, tamo je to veliki biznis i nema mjesta nikakvim ustupcima, zato i imaju škole na kojima se uči i studira i stječu se diplome...

I kod nas polako sve dolazi na svoje. Svježi primjer kako treba je, vjerovali vi meni ili ne - Thompson!!!
Ovako, njegov lik i djelo mogu biti predmet razgovora (ne ovdje, naravno), ali probajte svi eliminirat predrasude i posmatrat zadnji CD kao običan glazbeni uradak!

1. sve je živo svirano
2. ekipa koja je radila je respektabilna (od samih glazbenika u bendu do kompletnog pratećeg osoblja, uključujući omot, marketing...)
3. itd, itd... CD sam kupio (iz sentiš razloga), moj veliki prijatelj je napisao jednu pjesmu i album zvuči doista moćno, energično i "sa zrakom"...


Kažu da jedna lasta ne čini proljeće ali ja sam sklon drugačije razmišljati. Zato jer...pričica ide ovako:cool:

U sedmom mjesecu našao sam se sa Mariom Zbiljskim ovdje kod mene, imao je materijal za CD pri kraju, slušali smo ga na kompjuterskim zvučnicima i ja sam ostao - paf:top: :top: :top:
Neki dan sam dobio gotov CD, veli da uskoro ide van i tada a i danas tvrdim da je to jedan od najboljih tamburaških materijala ikad snimljenih!
Produkcijski, bojom tona, izborom materijala - na svjetskom nivou! Tambura koju će slušati, duboko vjerujem u to i ljudi koji nisu tamburaši, i stranci....uostalom materijal je i rađen čini mi se sa tom namjerom. Moja ocjena: 9 od 10 (10 će dobiti za drugi album, kad ga uradi....:)
Ovo sam napisao u ovu rubriku sa razlogom, i MNario je lik koji se definitivno uklapa u moj optimizam

I zato, uskoro će Zbiljski biti gost foruma, moći ćete ga pitati što vas zanima a i ono što mislite da bi druge zanimalo...

Jebogapatak, nije niti svjestan da mnogima otvara vrata...

rodjo 18-02-2007 23:09

Quote:

Originally Posted by dkranjce (Post 9175)
U sedmom mjesecu našao sam se sa Mariom Zbiljskim ovdje kod mene, imao je materijal za CD pri kraju, slušali smo ga na kompjuterskim zvučnicima i ja sam ostao - paf:top: :top: :top:
Neki dan sam dobio gotov CD, veli da uskoro ide van i tada a i danas tvrdim da je to jedan od najboljih tamburaških materijala ikad snimljenih!
Produkcijski, bojom tona, izborom materijala - na svjetskom nivou! Tambura koju će slušati, duboko vjerujem u to i ljudi koji nisu tamburaši, i stranci....uostalom materijal je i rađen čini mi se sa tom namjerom. Moja ocjena: 9 od 10 (10 će dobiti za drugi album, kad ga uradi....:)
Ovo sam napisao u ovu rubriku sa razlogom, i MNario je lik koji se definitivno uklapa u moj optimizam

I zato, uskoro će Zbiljski biti gost foruma, moći ćete ga pitati što vas zanima a i ono što mislite da bi druge zanimalo...

Jebogapatak, nije niti svjestan da mnogima otvara vrata...




:) :) :) :) :) :)

_maestro_ 19-02-2007 03:18

Quote:

Originally Posted by dkranjce (Post 9175)
Jebogapatak, nije niti svjestan da mnogima otvara vrata...

i pokazuje put. nisam čuo to, ali se nadam da je uspio realizirati nešto što je recimo meni uvijek bila samo želja. kvalitetnu, kvalitetnu glazbu napravljenu s tamburama.

Hrvoje 19-02-2007 07:09

Mz
 
@dkranjce - jesu li na spominjanom albumu Marija Zbiljskog i neke (sve) pjesme čiji su isječci na - http://www.fosigo.com/mariozbiljski/demo.htm ?

dkranjce 19-02-2007 09:15

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 9197)
@dkranjce - jesu li na spominjanom albumu Marija Zbiljskog i neke (sve) pjesme čiji su isječci na - http://www.fosigo.com/mariozbiljski/demo.htm ?

Ne! I sad on do 10 znakova

Svitac 19-02-2007 13:55

Quote:

Originally Posted by rodjo (Post 9007)
Koristim Audio-tehnicu (bubu) za tamburu i SM58 za vokal-do sada najbolja kombinacija, a bilo je i Unisphera, Behringera, Shure 565, SM57,EV, Bayer-Dynamic, Seinheisser,ali od svega navedenog uvjerljivo najjadnije je zvučao (NOVI) Behringer,probam se još sjetiti modela.:down:

Koji model Audio-tehnice koristiš?
Jel možda ATM350 ili nešto drugo
http://www.audio-technica.com/cms/wi...978/index.html

Evil Dick 20-02-2007 02:34

Quote:

Originally Posted by dkranjce (Post 9175)

U sedmom mjesecu našao sam se sa Mariom Zbiljskim ovdje kod mene, imao je materijal za CD pri kraju, slušali smo ga na kompjuterskim zvučnicima i ja sam ostao - paf:top: :top: :top:
Neki dan sam dobio gotov CD, veli da uskoro ide van i tada a i danas tvrdim da je to jedan od najboljih tamburaških materijala ikad snimljenih!
Produkcijski, bojom tona, izborom materijala - na svjetskom nivou! Tambura koju će slušati, duboko vjerujem u to i ljudi koji nisu tamburaši, i stranci....uostalom materijal je i rađen čini mi se sa tom namjerom. Moja ocjena: 9 od 10 (10 će dobiti za drugi album, kad ga uradi....:)
Ovo sam napisao u ovu rubriku sa razlogom, i MNario je lik koji se definitivno uklapa u moj optimizam

I zato, uskoro će Zbiljski biti gost foruma, moći ćete ga pitati što vas zanima a i ono što mislite da bi druge zanimalo...

Jebogapatak, nije niti svjestan da mnogima otvara vrata...

Pretpostavljam da se radi o cardasima, neki dan sam cuo puno o tome od majstora andrije, kaze da je strasno dobro..

profesor 20-02-2007 03:04

Ja sam nešto zbrljo u pisanju.

Zbilja mi je večeras dao ime stranice na kojoj se mogu kupiti te snimke, koje nevodno neće biti u prodaji na cd-u.


Ja sam zapisao www.songpddler.com
:bonk: :bonk: To nije rezultiralo nikakvom stranicom, pa ako netko zna gdje sam fulao neka ispravi. Možda netko zna o kojoj se stranici radi.

Evil Dick 20-02-2007 03:09

Quote:

Originally Posted by profesor (Post 9322)
Ja sam nešto zbrljo u pisanju.

Zbilja mi je večeras dao ime stranice na kojoj se mogu kupiti te snimke, koje nevodno neće biti u prodaji na cd-u.


Ja sam zapisao www.songpddler.com
:bonk: :bonk: To nije rezultiralo nikakvom stranicom, pa ako netko zna gdje sam fulao neka ispravi. Možda netko zna o kojoj se stranici radi.

Ja bi reko da je www.songpeddler.com i koliko vidim snimci su vec gore, vec slusam pomalo :top:

profesor 20-02-2007 03:25

To je toooooooo


Vidjeh večeras da i S Lole sviraju na one nekakve bube, ali zaboravih pitati koja firma.

Evil Dick 20-02-2007 03:29

Quote:

Originally Posted by profesor (Post 9326)
To je toooooooo


Jesi li morao platiti???

Nisam jer imas od svake pjesme isjecak koji mozes besplatno preslusat, cijele pjesme se placaju.. samo odes na onu stranicu i u search napises zbiljski..

profesor 20-02-2007 03:30

učinio i poslušao već nešto, shvatio sam čima sam napisao:top: :top:

dspegelj 20-02-2007 14:54

Quote:

Originally Posted by longee (Post 9081)
Otkud ti to? Cubase za pisanje nota i uređivanje midija?

Dok se uređivanje midija može prihvatiti kao samo jedna od funkcija Cubase/Nuendo softwarea, zapisivanje nota je katastrofalno nepraktično u istom. Programi za notaciju su: Sibelius, Finale, Encore itd...

Cubase i Nintendo (:krez:) se mogu komotno koristiti kao softwareski kućni multichannel recording studio ;)

Inače, kad ćete opet u Istru da se družimo:top::D

Pozdrav NHT od NIT :krez:

longee [onaj-što-je-svir'o-Matin-bas]:ples::)

Sve se moze koristiti za kućno snimanje. Ja govorim o nekoj polu profi varijanti koja nije preskupa da ju svatko ne bi imao kod kuce. Nisam vidio niti u jednom studiju da koriste Cubase ili Nuendo za nesto drugo osim za uređivanje midija. Ti su programi simpa jer imaju solidne instrumente,ali to nije na profi nivou. Meni je osobno najlakse napraviti midi u Nuendu,audio i miks u Toolsima i mastering u Wave Labu.

rodjo 20-02-2007 16:11

Quote:

Originally Posted by Svita (Post 9215)
Koji model Audio-tehnice koristiš?
Jel možda ATM350 ili nešto drugo
http://www.audio-technica.com/cms/wi...978/index.html

Da,svi osim primasha ga koristimo,ja sam vrlo zadovoljan, jedino je upitno koliko je dobar za bas,rijetko dobro,mislim da će se uskoro odlučit za tzv."kocku" (za bas bubanj).

longee 20-02-2007 18:54

Quote:

Originally Posted by dspegelj (Post 9370)
Sve se moze koristiti za kućno snimanje. Ja govorim o nekoj polu profi varijanti koja nije preskupa da ju svatko ne bi imao kod kuce. Nisam vidio niti u jednom studiju da koriste Cubase ili Nuendo za nesto drugo osim za uređivanje midija. Ti su programi simpa jer imaju solidne instrumente,ali to nije na profi nivou. Meni je osobno najlakse napraviti midi u Nuendu,audio i miks u Toolsima i mastering u Wave Labu.

Cubase/Nuendo software je definitivno preskup da bi ga svatko imao kod kuće. Osim ako nije s torrenta ili p2p.:krez:

Ja napravim audio i miks u Cubaseu, mastering u Wave Labu (:top::D), a midijem se ne bavim.:krez:

Nego, ne odgovori ti meni... :angry::krez:
Kad ćemo ponovno u Školjku na "otoku"? :ples:
Javi mi da se "infiltriram" :D

smele 20-02-2007 19:05

Quote:

Originally Posted by rodjo (Post 9374)
Da,svi osim primasha ga koristimo,ja sam vrlo zadovoljan, jedino je upitno koliko je dobar za bas,rijetko dobro,mislim da će se uskoro odlučit za tzv."kocku" (za bas bubanj).

kocka iliti... AKG D12.... e, da mi je jos jednu naci... jednu imam, al hocu jos jednu... definitivno najolji mic za bas bubanj.... bar sto se tice live svirke... nije preporucljivo snimat na njega....

georges 22-02-2007 03:22

Quote:

Originally Posted by dkranjce (Post 9175)
Zato jer...pričica ide ovako:cool:

U sedmom mjesecu našao sam se sa Mariom Zbiljskim ovdje kod mene, imao je materijal za CD pri kraju, slušali smo ga na kompjuterskim zvučnicima i ja sam ostao - paf:top: :top: :top:
Neki dan sam dobio gotov CD, veli da uskoro ide van i tada a i danas tvrdim da je to jedan od najboljih tamburaških materijala ikad snimljenih!
Produkcijski, bojom tona, izborom materijala - na svjetskom nivou! Tambura koju će slušati, duboko vjerujem u to i ljudi koji nisu tamburaši, i stranci....uostalom materijal je i rađen čini mi se sa tom namjerom. Moja ocjena: 9 od 10 (10 će dobiti za drugi album, kad ga uradi....:)
Ovo sam napisao u ovu rubriku sa razlogom, i MNario je lik koji se definitivno uklapa u moj optimizam

I zato, uskoro će Zbiljski biti gost foruma, moći ćete ga pitati što vas zanima a i ono što mislite da bi druge zanimalo...

Jebogapatak, nije niti svjestan da mnogima otvara vrata...

Evo i ja sam pak sada optimista kada to cujem ! S tim se stvarno moze u Svijet. Danas cu napokon mirno spavati... Mario Zbiljski :top:

georges 26-02-2007 00:17

Pa dobro, jel' sam samo ja skinuo tih deset instrumentala od Zbiljskog na
http://www.songpeddler.com/ ? Nekako mi ne reagirate na taj dobro obavljen posao... il' vam se mozda ne svida ?

dkranjce 26-02-2007 14:16

Quote:

Originally Posted by georges (Post 9932)
Pa dobro, jel' sam samo ja skinuo tih deset instrumentala od Zbiljskog na
http://www.songpeddler.com/ ? Nekako mi ne reagirate na taj dobro obavljen posao... il' vam se mozda ne svida ?

Bojim se da se traže načini kako na leru doć do materijala...
Znaš, puno je dat' 10-ak $ za nešto što je naš kolega uradio. I k tomu još jako, jako dobro...
Ili možda treba slušat one koji su davno svoje odsvirali???
A kako bi očekivali da netko tko nije iz ove tamburaške branše to podrži kad smo i sami...ma zna se kakvi:krez:

U to ime, i u ime nekih budućih i još boljih projekata - živjeli!:mad:


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 06:24 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.