Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   djevojke i žene tamburaša (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=655)

chico 04-06-2007 16:19

djevojke i žene tamburaša
 
pomalo vezano na temu "idu nam noći"postavlja se pitanje kako naša izbivanja iz obiteljskog gnijezda podnose vaše žene ili djevojke?razumiju vas ili pizde?jeli im bitno vaše duhovno zdravlje ili lova?ako šize,kojim se trikovima koristite?ukratko....bračne vode na tamburaški način ;)

_maestro_ 04-06-2007 16:58

mnoge stvari se stvari ustanovljuju i formiraju u samom početku veze. tako je i sa sviranjem i svime što ide uz to.
moja žena me je upoznala kao svirača, s tamburom u rukama. za nju je to jednostavno dio moje osobe, moj posao i sve što taj posao nosi sa sobom. to sam jednostavno ja. bez sviranja, glazbe i tambure, ostatak moje osobe jednostavno nije kompletan, to ne bih bio ja, nego netko drugi.
ako se udala za mene, znači da je to shvatila i prihvatila kao činjenicu.

da se danas recimo zaludim nekom drugom aktivnosti koja uzima isto toliko vremena kao sviranje, možda bi i mogla to protumačiti kao neki moj hir i usprotiviti se tome, ali ovo sa sviranjem je rješeno u samom startu.

da pokucam u drvo :bonk: :D

nikako ne shvaćam slučajeve, a ima ih, u kojima problemi nastaju nakon formalnog zaključenja braka. tu onda nešto nije iskreno i u brak se ušlo s figom u džepu. :mad:

klas 04-06-2007 22:25

možda sam još premlad da bih o tome komentirao iz iskustva....mislim zato sam i bio negdje postavio to pitanje...
al mogu reći da je dosad svaka moja veza naišla na neodobravanje toga što radim....došlo ja do toga da sam morao birati...jasno je šta sam izabrao....
.....uvijek si postavim pitanje dali je tako jako teško naći osobu koja bi razumjela to što radim....jer kako maestro kaže...to je dio nas i ako ne prihvaća to što radimo...jasno je da onda ne prihvaća ni nas

DUGI 05-06-2007 19:06

Ja nemam nikakvih problema ,17.06 slavim prvu godisnjicu braka a navecer sviram i to je u mojem braku i zivotu sasvim normalno. Jednom sam rekao ,ko mi zabrani sviranje moze me slobodno odmah i ubiti ja bez muzike neznam zivjet.Dokazao sam svima posto sve svirke i zarade pisem u rokovnik ,mjesecno zaradim zeninu placu i mirovinu od punice .....sve im je bilo jasno:ples: :ples: :ples:

matija_vg 05-06-2007 21:30

mozda nemam pravo glasa na ovoj temi ali ja u svojih malo godina svaka cura koju sam imao........ kak veli maestro u samom startu je znala da sa ja s tim bavim i da mi je to jedna od bitnijih stvari pa ak je islo je ak ne ne mislim da treba pokazat sebe ko osobu a ne skrivat se iza neceg kaj nisi i ne kuzim isto ko ni mastro kad cura zna da je decko tamburaš i zna kaj sve dolazi u paketu s tim i onda nakon nekog vremene u braku ili duže veze počinje nazovimo to prigovarat

Hrvoje 05-06-2007 23:03

Pogled s druge strane
 
Mogla bi se javiti i koja djevojka (žena) tamburaša pa da napiše što ona misli o ovoj temi... Provjereno znam da jedna takva postoji na forumu (a možda i njih više), neću je imenovati, al' ono... Bilo bi lijepo čuti i drugu stranu.

Trisha 06-06-2007 00:10

hm, ne osjećam se prozvano s Hrvojeve strane ... al, osjećam da moram nešto napisati, već dugo nisam :D zanimljivo je kad je cura tamburašica, baš zanimljivo ... ako dečko nije tamburaš, prvo se čudom čudi, naravno ... al ne smeta (da, znam, mi ne hodamo po gažama, ne izbivamo cijele noći ... bla bla, ali, šta ćeš prati nas taj neki glas, mislim, sve tamburaše ...) ... a tek kad su i ona i on tamburaši ... ehhh... nekako zvuči idealno ... možda i nije ... ali, ja mislim da je naaajbitnije kakva je osoba s kojoj si u vezi/braku, ne ono čime se bavi, i ako neka žena/muž ne želi prihvatiti da joj/mu bolja polovica svira, ide na gaže ... a Bože moj ... naći će se jednom osoba kojoj to neće smetat ... mada, osobno, ne vidim razlog zašto bi to ikome smetalo, ako postoji povjerenje u vezi/braku ... sviranje ne bi smjelo radit probleme, meni se čini da je problem zapravo nešto sasvim drugo, ne sviranje
eto, moje skromno mišljene u ovaj kasni sat :D

Trabi 06-06-2007 02:49

Velim ja ženi: " Evo tema o ženama tamburaša, oćeš napisat nešto?"
A sve je ona meni: "Ma neću, ne da mi se sad a i kasno je već." (20:49h op.u.):bonk:

Budem ja umjesto nje.

Upoznali smo se na gaži, znala je i zna s čim se bavim i da u svirku ne smije, ne može i ne želi dirati. Dapače, imam potpunu podršku s njene strane a u prilog toj tezi ide i činjenica da dajem otkaz poslu a ne svirci.
Mislim da ne bi baš svaka žena mirno otrpila da na godišnjicu braka odem na svirku.:top:
Jedino ne smijem sjebat dječji rođendan.:bonk: :bonk:

Ako te pokušava promijenit i maknut od tambure, onda stvari ne štimaju u temelju i pitanje je trenutka kad će se brak(veza) srušit ko kula od karata.
S druge strane, ženama(curama) koje ne odu nakon dvije godine treba odat priznanje, jer nije im lako.Puno toga moraju preuzet na sebe što inače "normalni" muževi rade, nikad nas nema doma, kad smo slučajno ipak doma onda spavamo ili smo za qurac, ko crknute kokoši.

Eto, moja misao oko 4 ujutro.:bonk: :bonk: :bonk:

Mery 06-06-2007 06:17

Bijah i ja djevojka tamburaša:cool: ..prije moje tamburaške karijere:krez: ...i prilično je dobro funkcioniralo (dok nije puklo :D )...često sam i ja išla na gaže, ak nisu bile zatvorenog tipa, i ponosila se...danas se moj dragi ponosi jer mu cura svira...

rodjo 06-06-2007 21:55

Eto,meni jučer bila 3. (sretna) godišnjica braka,koji je počeo na gaži,tako da je moja gospođa od prvog dana upoznata s mojim "porocima"! Moj svirački status nikad nije bio upitan radi braka,niti je falaBogu brak bio upitan zbog tamburanja! Samo treba biti normalan i razumijeti se,razlučiti što je posao,a što zaje... sve OK !!

_maestro_ 06-06-2007 22:36

Quote:

Originally Posted by Trabi (Post 16670)
Mislim da ne bi baš svaka žena mirno otrpila da na godišnjicu braka odem na svirku.:top:

i dugi je spominjao gažu na godišnjicu braka...

ja sam, eto, i sam datum svojih svatova tri puta mijenjao. zbog svirke, jadašta.
naime, radilo se o tome da smo tada imali nama važnu i čvrstu gažu u restoranu babilon...
zbog svoje svadbe naravno da sam mogao poslati zamjenu tu subotu, ali baš u to vrijeme se spremalo otvorenje hotela babilon, odnosno velika fešta prerastanja restorana u hotel. gazda je inzistirao da za taj događaj budemo kompletni i na raspolaganju cijeli dan, bez izuzetaka. obećali smo tako, dogovor je pao. međutim, problem je nastao kad se dan otvorenja počeo odgađati za slijedeću subotu, pa još za 7 dana, pa opet... tako sam i ja pomicao svoj dan Ž, dok mi nije dopizdilo i konačno vratio dan vjenčanja 2 tjedna unatrag, prije zadnje verzije datuma otvorenja hotela, da me onaj belaj sa babilonom ne sustiže stalno. :bonk:

patos 07-06-2007 19:25

ja npr. nemam djevojku a i nisam oženjen i baš mi je lijepo :D

i nikad nisam imao dužu vezu od mjesec dana jer sve kažu da previše tamburam i da ih sigurno varam na gažama što je djelomično i točno, jer kako kažu: "mene si isto upoznao na gaži"...

najneugodnija situacija mi je bila nedavno kada sam se usred gaže izgubio s jednom ženskom a "potencijalna" cura mi je došla na gažu i vidjela me u kombiju s drugom... nekoliko dana mi se uopće nije javljala, i kasnije smo se čuli i baš me fino izvrijeđala... užas

klas 07-06-2007 22:09

Quote:

Originally Posted by patos (Post 16787)
ja npr. nemam djevojku a i nisam oženjen i baš mi je lijepo :D

i nikad nisam imao dužu vezu od mjesec dana jer sve kažu da previše tamburam i da ih sigurno varam na gažama što je djelomično i točno, jer kako kažu: "mene si isto upoznao na gaži"...

najneugodnija situacija mi je bila nedavno kada sam se usred gaže izgubio s jednom ženskom a "potencijalna" cura mi je došla na gažu i vidjela me u kombiju s drugom... nekoliko dana mi se uopće nije javljala, i kasnije smo se čuli i baš me fino izvrijeđala... užas

patos uzeo si mi riječi iz usta....situacija identična....:sad:

Davor_T.S.K. 07-06-2007 22:53

Bolje bit dobro obješen nego loše oženjen!:bonk:
U svakom slučaju.

zagorec 007 11-06-2007 11:16

Quote:

Originally Posted by patos (Post 16787)
ja npr. nemam djevojku a i nisam oženjen i baš mi je lijepo :D

i nikad nisam imao dužu vezu od mjesec dana jer sve kažu da previše tamburam i da ih sigurno varam na gažama što je djelomično i točno, jer kako kažu: "mene si isto upoznao na gaži"...

najneugodnija situacija mi je bila nedavno kada sam se usred gaže izgubio s jednom ženskom a "potencijalna" cura mi je došla na gažu i vidjela me u kombiju s drugom... nekoliko dana mi se uopće nije javljala, i kasnije smo se čuli i baš me fino izvrijeđala... užas

A kaj ti je ova pomogla zamijeniti žicu na tamburi u kombiju??? Kolke su vam pauze na gaži, kad stigneš i u kombi sa ženskom?...ili ta aktivnost u kombiju kod tebe traje kratko?:ples:

saky 12-06-2007 11:04

Quote:

Originally Posted by zagorec 007 (Post 16990)
A kaj ti je ova pomogla zamijeniti žicu na tamburi u kombiju??? Kolke su vam pauze na gaži, kad stigneš i u kombi sa ženskom?...ili ta aktivnost u kombiju kod tebe traje kratko?:ples:

tko kaze da je bend bio u pauzi za vrijeme njegovih manevara? :)

jaksa 12-06-2007 11:49

Hvala bogu pa ima tamburaša u Publici Četvrtkom :krez: :krez:

_maestro_ 12-06-2007 12:10

a i kombi je zgodna stvar... nema to svaki bend :krez:

zagorec 007 13-06-2007 06:54

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 17061)
a i kombi je zgodna stvar... nema to svaki bend :krez:

Lijepo je imati kombi iz više razloga: svi se vozite u jednom autu na svirku, unutra zezancija, pjevuckanje, trošite samo u jednom autu gorivo ( i cestarinu) a ne u 2 ili 3, samo jedan vozi, a ostali mogu piti, komotno stanu unutra svi tamburaši i instrumenti...:hik:

lea27 13-06-2007 19:33

mogu ja vama reći da i nije baš zanimljivo bit cura tamburaša... uz to što ga nikad nema, stalno moraš slušat priče kako su tamburaši veliki švaleri... a ti mu kao moraš vjerovat da baš on nije takav...


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 15:23 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.