Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Ostalo (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Prijenos tambure preko granice (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=3755)

SBruno 15-01-2011 10:26

Quote:

Originally Posted by tamish (Post 93266)
Evo, gospodo, NEŠTO ZA KAFU!!!
Privitak 6177

Tamish,ne valja ti marka kafe,bolja je ona coffe to go:krez:

mungos007 27-04-2012 22:29

Prijevoz tambura u Srbiju
 
Mene zanima da li se mora Atacarnet vaditi i za Srbiju i to samo za tambure s time da nas petorica ide i pet tambura, znači na suvo!?

tamish 27-04-2012 22:35

rent-a-brac....prim&kontra&celo&begeshh
 
...na tu temu sam razmisljao da mladi, a i stari "lavovi" prelaze granu sa rukama u dzepovima, dok ce kvalitetni instrumenti da ih cekaju na mestu svirke....nisam razradjivao ideju do sitnih detalja, da budem iskren...znam da nesto slicno radi gazda Milance na Krnjasu:krez:!

PEJIN 28-04-2012 03:25

Quote:

Originally Posted by mungos007 (Post 103675)
Mene zanima da li se mora Atacarnet vaditi i za Srbiju i to samo za tambure s time da nas petorica ide i pet tambura, znači na suvo!?

ako idete na prelaz batina prijavite tambure na vasoj strani a na nasoj komotno KAZITE DA IDETE DA SVIRATE PRIVATNU ZURKU I TO KOD MENE EVO VAM MOJ BROJ MOBILNOG + 381641147955
ukoliko budu kenjali vratite se do zmajevca ili do karanca tambure ostavite kod josica ili kod baje u barnjskoj kuci tj zamolite gazdu da vam pricuva tambure do sutra i mene pozovete na isti broj i imate tambure :top:

saky 28-04-2012 09:40

kapa do poda majstore!

tamish 28-04-2012 13:46

!!!
 
Quote:

Originally Posted by PEJIN (Post 103679)
... mene pozovete na isti broj i imate tambure :top:

mislim, sta reci...Pejine, dobrotvore i altruisto, ja u tom pravcu ne razmisljam, al eto, umem to da prepoznam kod drugih, i dobro je da takvih ludina jos ima onda ima i nade, i zato.....:top:

Mislav 28-04-2012 17:48

Quote:

Originally Posted by mungos007 (Post 103675)
Mene zanima da li se mora Atacarnet vaditi i za Srbiju i to samo za tambure s time da nas petorica ide i pet tambura, znači na suvo!?

ako svaki od vas nosi jedan instrument onda vam ne treba ata-carnet niti ce vas itko zezati posto ste muzicari i to su vasi osobni instrument.

basdžija 28-04-2012 18:01

Quote:

Originally Posted by Mislav (Post 103687)
ako svaki od vas nosi jedan instrument onda vam ne treba ata-carnet niti ce vas itko zezati posto ste muzicari i to su vasi osobni instrument.

To baš i nije tako - sve ovisi o čovjeku na granici ;)
ovo pogotovo vrijedi za prijelaze prema BiH .

Mislav 28-04-2012 19:11

Quote:

Originally Posted by basdžija (Post 103689)
To baš i nije tako - sve ovisi o čovjeku na granici ;)
ovo pogotovo vrijedi za prijelaze prema BiH .

naravno da uvijek mozes naletiti na idiota ali po zakonu mozes furati po covjeku jedan instrument, jedan laptop jednu kameru/fotic itd
To se tretira kao stvari za osobnu upotrebu, ali kako smo u banana drzavi a i susjedi su nam takvi, sve je moguce, nazalost:bonk:

PEJIN 29-04-2012 11:20

Quote:

Originally Posted by tamish (Post 103686)
mislim, sta reci...Pejine, dobrotvore i altruisto, ja u tom pravcu ne razmisljam, al eto, umem to da prepoznam kod drugih, i dobro je da takvih ludina jos ima onda ima i nade, i zato.....:top:

nada umire poslednja :D

VeljoSB 29-04-2012 15:47

Tranzit kroz BiH jednom i nikad više, više smo imali tih papira i dozvola uza se nego same opreme, ali kad jaran neće bolan da te pusti dok mu ne dadneš bar dvaes maraka. To je zakon kod njih, KM! :bonk:

mungos007 30-04-2012 12:08

hvala puno na pomoći, inače smo jako mlad sastav i svi smo mladi od 13g do 23, a idemo svirati u Sentu iz Sl. Broda. koji bi granični prijelaz bio najbolji i najbliži???:bonk:

basadzija 30-04-2012 12:34

Prije ćete imati problema s godinama, nego s tamburama!:D

mungos007 30-04-2012 12:39

ma moram i punomoć vadit još za nih ufff zaj....ancija!!!!!:cool:

PEJIN 30-04-2012 14:45

Quote:

Originally Posted by mungos007 (Post 103700)
hvala puno na pomoći, inače smo jako mlad sastav i svi smo mladi od 13g do 23, a idemo svirati u Sentu iz Sl. Broda. koji bi granični prijelaz bio najbolji i najbliži???:bonk:

bogojevo tj erdut sa vase strane,prijavite tambure kod vas na carini i ako sta pitaju idete da se druzite sa kolegama iz sente (decijim orkestrom :krez::krez)
posle granice marsuta ti je bogojevo,srpski miletic,odzaci,lalic ,ruski krstur ,kula,lipar,bajsa,backa topola ,novo orahovo,tornjos ,gornji breg ,senta -ukoliko nije sonta sto je mnogo blize
za povratak kuci ista mesta samo obrnuto
atnes,gerb injrog,sojnrot,ovoharo ovon,alopot akcab,asjab,rapil,aluk,rutsrk iksur,cilal,icazdo,citelim iksprs,ovejogob....:D

MarkBass 30-04-2012 15:25

Quote:

Originally Posted by VeljoSB (Post 103696)
Tranzit kroz BiH jednom i nikad više, više smo imali tih papira i dozvola uza se nego same opreme, ali kad jaran neće bolan da te pusti dok mu ne dadneš bar dvaes maraka. To je zakon kod njih, KM! :bonk:

Veljo onda si prolazio kroz bih prije globalne krize... sada se ne prelazi bez 50km :)

VeljoSB 30-04-2012 16:40

Quote:

Originally Posted by MarkBass (Post 103704)
Veljo onda si prolazio kroz bih prije globalne krize... sada se ne prelazi bez 50km :)

Prije tri godine, sad ne znam kako je... Niti želim znati. :)

mungos007 01-05-2012 11:00

Hehehe, zanimljivo sad imam i previše načina za izvući se na carini hhhh. Senta je 100%! Što se tiče puta ići ćemo po karti... prava avantura nema šta:ples:

mungos007 08-05-2012 14:29

najnovija saznanja sa graničnog prijelaza erdut su da ako se ide kao orkestar ili bend, grupa i sl, te u jednom vozilu, auto ili kombi, bez obzira na to što svatko nosi svoj osobni instrument, MORA vaditi ATA-CARNET:mad:

tihach 28-07-2013 11:17

Ima li neko kakvih saznanja po pitanju ata carneta za BiH,s obzirom da smo sad u Uniji.
Konkretno,bend ide u busu sa svatovima,bez razglasa.Svitac mi je malo pojasnio,ali da čujem i "second opinion",ako neko ima kakva svježa iskustva.
U našoj gospodarskoj komori rekli su mi da moramo vadit ata carnet,ali to je i za očekivat kad njima to plačaš.


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 12:12 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.