Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Instrumenti (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=11)
-   -   cimbale (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=1873)

sportbilly 15-10-2008 17:32

cimbale
 
Dakle,
u mogućnosti sam nabaviti cimbale poznatih majstora - Bohak, Schunda, nešto poput ovih cimbala na slici:

http://img90.imageshack.us/img90/4176/cimbale1gm4.jpg
http://img90.imageshack.us/img90/cim...jpg/1/w640.png

Napominjem da su ove cimbale na slici, majstora Schunde, prodane, sliku sam stavio samo kao primjer.

Pa ako ima ozbiljnije zainteresiranih neka se jave na e-mail: sportbilly@net.hr

VeljoSB 15-10-2008 18:35

Kolika je cijena jednog takvog? od - do?

sportbilly 15-10-2008 19:34

od 2000-3000 EUR, naravno ovisi o stanju u kakvom su, žicama i sl...

tamish 15-10-2008 20:24

najbolje!!!
 
To su vrhunski majstori, plus Somsak eventualno od "mlađih"...a cene za očuvane instrumente idu još i više...ne zaboravimo da su kod njih, između ostalog, naši majstori učili gradnju tambura!

VeljoSB 15-10-2008 23:12

U jbt, puno je to para za mene koji bi tim povodom bio amater i k tome samouki jer na ovom području za cimbal malo tko zna a kamo li svira.:bonk:
Od kako sam prvi puta čuo taj predivan zvuk imam želju nabaviti jedan i naučiti svirati, upravo ovakav kao što je na fotki, neću one što se nose oko vrata.:D:D
Sad znam kome se obratiti.:top:
Ajd mi molim te sportbilly ostavi nekakav kontakt telefon, PP, da ga imam kad se odlučim, kad skupim šušku!:krez:

Hrvoje 16-10-2008 01:28

Cigankušoooo...
 
Ne znam di nam je jedina cimbalistica na ovom forumu... Vjerujem da bi ona bila zainteresirana za ovu temu...

_maestro_ 16-10-2008 12:12

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 54222)
Ne znam di nam je jedina cimbalistica na ovom forumu...

eno je upravo naštimava svoj cimbal. bit će gotova za 2 tjedna. :krez:
šala, šala... :) ;)

slay 16-10-2008 18:11

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 54253)
eno je upravo naštimava svoj cimbal. bit će gotova za 2 tjedna. :krez:
šala, šala... :) ;)

E, da. Ispričavam se na OT, ali čini mi se kao zgodna prigoda da ovo pitam kad je već maestro spomenuo: nije mi jasno zašto je kod ovakvih instrumenata (isto kao i kod klavira) štimanje toliko zahjevan posao. Dobro, jasno mi je da ima jako puno žica za naštimati, ali zašto je to toliko veliki problem? Zar nije uz štimalicu taj posao sada omogućen praktički svima?

VeljoSB 16-10-2008 18:12

Nije baš uvijek za vjerovati štimerima, nekad je najbolje oslonit se na sluh, ipak je uho najbolji štimer.:D

tamish 16-10-2008 20:10

štimovalo - cimbovalo...
 
Quote:

Originally Posted by slay (Post 54285)
....ima jako puno žica za naštimati, ali zašto je to toliko veliki problem? ...

istina da štimalica BITNO olakšava, kod cimbala je "koska" što se za svaki ton ( i poluton ) štimuje 4 do 5 žica unisono (kao prve dve na tamburama):krez:
Još ako je i materijal mek (kod mene su od neke legure sa puuuno mesinga) , meke su ko žvaka, i moraju svako malo da se dotežu...:mad: postoje i čelične legirane bronzom, drže štim mesecima, al nije to taj zvuk...opet - hajd' kompromis...:krez:

cigankusa 19-10-2008 01:15

....meni je ovo jako sumnjivo......
bilo bi presavršeno da bi bilo istinito...mislim ovo schunda i bohak za 2000-3000 eura ... i još k tome da nije problem nabaviti....hm...
a vidjet ćemo...:krez:
a cigankusa...ma da maestro štimam još uvijek...:PP to mi je sudbina...a baš sam si morala život upropastit...

tamish 19-10-2008 08:12

pedale, bicikli....
 
Quote:

Originally Posted by cigankusa (Post 54521)
....meni je ovo jako sumnjivo.........

Ma meni i nije...Cimbalom sa slike koji je prodat - nema pedale, što možda može da znači da se radi o ispodprosečnom instrumentu, opet s druge strane, jel zna neko da su schunda i bohak pravili isključivo pedal-cimbala? Koliko se sećam renome je schunda i stekao dodavši te pedale, poboljšao performanse instrumenta, evoluirao pređašnji tip bez pedala. Ko zna?

sportbilly 20-10-2008 14:23

Joj ljudi,

cimbale na slici su slikane bez pedale jer nam se nije dalo stavljati pedalu kad smo slikali, inače ove cimbale imaju pedalu.

By the way, cimbale na slici je kupio od mene gosp. Kanski, a oni koji znaju o kome govorim, sigurno znaju da dotični ne bi kupio "bilo kaj".

Srdačno,

ivan1988 20-10-2008 18:24

Quote:

Originally Posted by sportbilly (Post 54638)
Joj ljudi,

cimbale na slici su slikane bez pedale jer nam se nije dalo stavljati pedalu kad smo slikali, inače ove cimbale imaju pedalu.

By the way, cimbale na slici je kupio od mene gosp. Kanski, a oni koji znaju o kome govorim, sigurno znaju da dotični ne bi kupio "bilo kaj".

Srdačno,

To sam i mislio.. Bas sam htio pitati dal ih je Kane uzel..:D

tamish 20-10-2008 18:30

cimbalociped...
 
Quote:

Originally Posted by ivan1988 (Post 54700)
To sam i mislio.. Bas sam htio pitati dal ih je Kane uzel..:D

To sam i mislio...montirao čovek lepo pedale, seo i odvez'o!

ivan1988 20-10-2008 19:23

Quote:

Originally Posted by tamish (Post 54701)
To sam i mislio...montirao čovek lepo pedale, seo i odvez'o!

A fale kotači :bonk:

cigankusa 27-10-2008 15:16

e sad sam zadovoljena;P
onda sam si gotovo pa riješila najveći živitni problem: kupnju novog cimbala...
javim se uskoro na privat, ok???

sportbilly 27-10-2008 19:01

Quote:

Originally Posted by cigankusa (Post 55376)
e sad sam zadovoljena;P
onda sam si gotovo pa riješila najveći živitni problem: kupnju novog cimbala...
javim se uskoro na privat, ok???


pa javi se, dapače ;)

sportbilly 17-12-2008 15:57

ponuda još uvijek stoji pa neka se jave zainteresirani ako ih ima.
pozz


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 02:15 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.