Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Servis, oprema i ozvučenje (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Trzalice (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=1917)

Pišta 28-10-2008 11:28

Quote:

Originally Posted by buky1 (Post 55464)
Ma babska "krilca"

Moja baba nikad gaće nije nosila... I dan danas zna stat na po dvora i samo noge raširit.... A ono zmija iza nje :D:bonk:

Baba rulz:top:

VeljoSB 28-10-2008 11:29

Jebeš to kad ja dam 100kn za jednu trzalicu od roga a ona sva sjajna, klizi preko žica kad ju probaš. a nakon 2h intenzivne svirke počne šuštati i zapinjati jer se potroši onaj glanz na njoj i onda moram stalno nekog kurca radit oko nje.
Pa lakše mi je dati 10kn za trzalice sa inicijalima dk i s njima svirati jer nisu loše, iako malo deblje ali stanjim ih na debljinu koja meni odgovara i udri do zore, a onog zapinjanja nema.

Osobno nisam za trzalice od roga bar što se primova tiče jer uvijek mi se događaju takvi problemi. Jedina trzalica koja mi je bila dobra bar što se trzanja tiče bila je u vlasništvu primaša iz Zdenca ali nisam navikao na tako malene trzalice, ali stvarno je bila dobro napravljena..

Mislim da je lakše naći dobar instrument nego li dobru trzalicu za isti.:bonk:

klas 28-10-2008 11:29

Quote:

Originally Posted by buky1 (Post 55464)
Ma babska "krilca"

Moja baba nikad gaće nije nosila... I dan danas zna stat na po dvora i samo noge raširit.... A ono zmija iza nje :D:bonk:

buky........misliš li da nas to zanima....:bonk:

longee 28-10-2008 11:35

Quote:

Originally Posted by ruda (Post 55461)
e dobro da si se ti javio
evo, reci kakva je trzalica koju sam ti dao

Tanka je, barem meni. Poklonio sam ju jednom sviraču kojemu nije tanka :top:


Quote:

Originally Posted by ruda (Post 55461)
sama klizi po žicama

To je istina.:top:

Quote:

Originally Posted by ruda (Post 55461)
a zašto klizi?

Ne znam :bonk:


Quote:

Originally Posted by ruda (Post 55461)
zato jer kad sam ju završio, prebrisao sam ju sa starim masnim gačama:ples:

A, to je, dakle, razlog :krez:

longee 28-10-2008 11:40

Quote:

Originally Posted by ruda (Post 55473)
dobiti ćeš uskoro debelo

Hvala.
A inače je materijal super, jako se malo čuje zvuk trzalice, ima više tona...:ples:
E, da, i malo je tamniji zvuk, onako, "vojvođanski" :D

Stari cucek 28-10-2008 12:32

Odgovor
 
Dečki, tko voli nek izvoli. Volio bi vidjeti tog majstora koji će ovo obrusiti lepezom na bušilici i to za deset minuta. Kažem vam da ovakav meterijal niste nikad vidjeli.

Gilg 29-10-2008 01:59

Quote:

Originally Posted by ruda (Post 55449)
stare gače su sastavni dio svake prave radionice....ak nemaš stare gače u radioni, nisi dobar majstor:krez:

ak ne vjeruješ, pitaj gilga


Potvrđujem....dobre su za sve slične i ine stvari,a za smeće su tek kad ih se hitrim bacanjem mogu zabost u vrata ili štok...:D

longee 29-10-2008 06:28

Quote:

Originally Posted by Gilg (Post 55566)
Potvrđujem....dobre su za sve slične i ine stvari,a za smeće su tek kad ih se hitrim bacanjem mogu zabost u vrata ili štok...:D

I ja osobno znam da je tata Zwirn polirao longeecastera starim gaćama, rekao mi je to na telefon: "Kae mali? E'o baš ti glancam tamburicu da se sija k'o pesja jajca!"

Ne bi se sijala kao "pesja jajca" da nisu bile gaće u pitanju, jer je nedvojbena veza među gaćama i testisima. :D

mužikaš 29-10-2008 16:17

Quote:

Originally Posted by Stari cucek (Post 55480)
.......... Kažem vam da ovakav meterijal niste nikad vidjeli.

Da vidio,svaki dan mi je dostupan i znam o čemu se radi (90% sam siguran). Istina malo ga je teže obraditi ali nije tako teško kao što to vi prezentirate.
Već dugo razmišljam da napravim trzalicu iz toga ali nisam bio siguran kako bi to ispalo. Hvala na informaciji!!

Cijena je previsoka definitivno.:cool:

eXeR 29-10-2008 16:37

i ja bi neku isto

Hrvoje 29-10-2008 21:42

E, Stari cucek, ovaj internet i globalizacija kvari pos'o kaj ne...? Nemre više čovjek više ni naivnom tamburašu prodat spiku (i trzalicu za bezborazno skupu cijenu)... :krez::bonk:

Pogotovo je hrabra izjava o "materijalu kakvog još niste vidjeli"... Možda ne uživo, al' čika Gugl svašta nađe... ;)

buky1 30-10-2008 06:59

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 55634)
Pogotovo je hrabra izjava o "materijalu kakvog još niste vidjeli"... Možda ne uživo, al' čika Gugl svašta nađe... ;)

Pa podjeli to s nama, na dobrobit tamburaštva i tamburaškog puka :D

Stari cucek 30-10-2008 07:48

Odgovor
 
Nemam baš vremena sjediti za računalom, ali moram odgovoriti na neke komentare.
Prvo: Već sam rekao: Tko voli nek izvoli. Nemam ništa protiv da materijale iztražuje i trzalice radi tko hoće. Ja to radim dvadesetak godina.
Imam previše godina ( a i sviračkog staža više nego puno njih godina na ovom forumu) pa baš ne volim da netko obezvrjeđuje moj rad. Ja nikoga ne tjeram da kupi od mene, a oni koji misle da znaju materijal mogu to samo nagađati.
Drugo: Mislim da jedna dobra trzalica (skoro vječna) vrijedi jedne pjesme plaćene za stolom.
I da rješimo enigmu oko cjenika: Mislio sam to prezentirati samo ozbiljnim kupcima koji se jave preko maila ili tel., ali može i ovako
Evo nekoliko orijentacijskih najčešćih dimenzija i cijena:
- za čelo 96 x 25 - 150 kn
- za kontru 96 x 22 - 150 kn
- veća za basprim 86 x 23 - 150 kn
- manja za basprim 76 x 17 - 120 kn
- veća za prim 72 x 15 - 100 kn
- manja za prim 60 x 12 - 80 kn
milimetar manje više ne utiče na cijenu
Zahvaljujem onima koji su već naručili

Lijep pozdrav svima!

Pišta 05-11-2008 07:37

Ipak sam odlučio naručiti trzalicu od starog čučeka,bez obzira na malo višu cijenu i jučer mi je stigla poštom.Pomislih,jebeš 80-100 kn (za prim) ako je to zaista čudo od materijala.Na prvu mi jako dobro zvuči(nisam stigao puno svirati) i materijal djeluje postojano i čvrsto.Vrijeme će pokazati dali se troši.Daje prilično čist i dobar sound,po mom mišljenju malo svjetliji od roga.Ako se još ne troši,ili troši minimalno,definitivno vrijedi tih novaca..Starom čučeku hvala na brzini i korektnosti isporuke,te strogom poštivanju naručene dimenzije trzalice:top:

Pišta 05-11-2008 09:47

Quote:

Originally Posted by ruda (Post 56157)
hahaha, a ja cijelo vrijeme mislio da je "stari cucek" - u prijevodu, stari pes
sorry:D:krez:

Sad si me naveo na razmišljanje,nisam to tako gledao,ali vjerojatno si ti u pravu:top: Pretpostavljam da je čovjekov nickname ustvari "stari pes",kako si i sam rekao.Neznam zašto sam ja mislio "čuček"..:bonk::bonk:

uncle musician 05-11-2008 10:47

Evo samo da pohvalim majstora koji radi ove nevjerojatne trzalice.
Bio sam u petak kod čovjeka doma, ispričao mi je cijelu priču nastanka trzalice. Od dobavljivosti materijala do finiširanja i obrade. Probali smo svakakve trzalice, ova "Zelenka" ima zaista ton najsličniji rogu...malo svijetliji...i BEZ prizvuka. To je ono što je ostavilo zaista flashy dojam na mene... I ta cijena od 70 kn za primu, što to uopće treba komentirat kao preskupo itd...Pa mi tamburaši zarađujemo prilično mnogo tako da cijena je prava sitnica. I trzalica je stvarno najbolje što sam ikad držao u rukama...:top::top:

mix 05-11-2008 12:39

Quote:

Originally Posted by Pišta (Post 56147)
Ipak sam odlučio naručiti trzalicu od starog čučeka,bez obzira na malo višu cijenu i jučer mi je stigla poštom.Pomislih,jebeš 80-100 kn (za prim) ako je to zaista čudo od materijala.Na prvu mi jako dobro zvuči(nisam stigao puno svirati) i materijal djeluje postojano i čvrsto.Vrijeme će pokazati dali se troši.Daje prilično čist i dobar sound,po mom mišljenju malo svjetliji od roga.Ako se još ne troši,ili troši minimalno,definitivno vrijedi tih novaca..Starom čučeku hvala na brzini i korektnosti isporuke,te strogom poštivanju naručene dimenzije trzalice:top:

Da i ja kažem...
Ja sam isto naručio prošli tjedan, trzalica pravi drugačiji zvuk od trzalica koje sam do sada svirao, trazlica je super.
Isti dan kad sam je dobio, svirao sam s njom od 8 navečer do 3 ujutro, i svirao sam cijelu noć samo s jednom stranom da vidim hoće se potrošiti.
Trzalica se nije nimalo potrošila, za sada mi je super..:top:

primač19 05-11-2008 12:52

Quote:

Originally Posted by mix (Post 56193)
Da i ja kažem...
Ja sam isto naručio prošli tjedan, trzalica pravi drugačiji zvuk od trzalica koje sam do sada svirao, trazlica je super.
Isti dan kad sam je dobio, svirao sam s njom od 8 navečer do 3 ujutro, i svirao sam cijelu noć samo s jednom stranom da vidim hoće se potrošiti.
Trzalica se nije nimalo potrošila, za sada mi je super..:top:

znači isplati se naručiti! evo ja sam naručio i sad čekam da dođe..

mix 05-11-2008 12:59

Quote:

Originally Posted by primač19 (Post 56196)
znači isplati se naručiti! evo ja sam naručio i sad čekam da dođe..

Po meni se isplati naručiti.....:top:

Stari cucek 10-11-2008 22:11

Odgovor
 
Pozdrav svima!
Uhvatio sam malo vremena da se javim. Ponekad je i dobro da Martinje pada u tjednu pa ima svirki i prije i poslije. Zahvaljujem svima na povjerenju i narudžbama za trzalice. Da odmah odgovorim na upite o slanju poštom ( da ne odgovaram svakom ponaosob). Trzalice šaljem u pismu s otkupninom; ja platim poštarinu (poštarina + zračna koverta cca 20 kn) i za toliko uvećam cijenu pošiljke. Novce date poštaru i dobijete trzalice na ruke.
I da, pseudonim je doslovno po čovjekovom najboljem prijatelju.
Il´smo ljudi ili tamburaši!


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:40 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.