Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Ostalo (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ugovori (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=1687)

profesor 13-07-2008 21:18

Ugovori
 
Kakva su vam iskustava sa svirkama na ugovor? Je li bilo nepoštivanja ugovora?

Može biti korisnih informacija za sve, a ja trebam nekakav primjerak ugovora za svirku (može i više komada).

Možda bi mogli primjerci drito u postove da svi mogu iskoristiti.

Hvala.

_maestro_ 13-07-2008 22:03

primjerak za ponuditi nemam, ali imam praktičan savjet, iz iskustva.

pametno je u ugovoru definirati što je više moguće detalja vezanih za samu svirku (trajanje setova/pauza, repertoar, vrijeme dolaska na svirku i vrijeme početka svirke, odjeću... odrediti što i kako postupiti u slučaju spriječenosti zbog nepredvidive situacije (dan žalosti, bolest...) itd.

pogotovo ako se ugovor potpisuje kod posredničke agencije.

klas 13-07-2008 22:18

kad je več otvorena ova tema, imam i ja pitanje....
....koliko bendova međusobno ima potpisane ugovore....???
...jedan bend je nedavno potpisivao ugovore.....u kojem se članovi benda obvezuju dolaziti na probe, vezano za odjeću...neznam šta sve ne.... da ne smiju samo tako otići iz benda ...nisam siguran da li je u ugovoru navedeno i kako se zarada dijeli i ostale stvari vezane uz to....
...................
i šef tog benda je rekao da može tužit svakoga tko se ne pridržava navedenog u ugovoru...što mi zvuči najnevjerojatnije..... neznam što bi se to trebalo dogoditi da tužim člana benda, prijatelja s kojim sam više nego sa svojom obitelji

_maestro_ 13-07-2008 22:24

dukatima je nedavno istekao 20-godišnji ugovor s gazdom jozom. :krez:

chico 13-07-2008 22:39

nedavno smo imali svirku pod ugovorom i to obićnu pratnju preko agencije za organiziranje vjenćanja "Arka".došao čovac i uredno popisao sve instrumente,imena svirača i tko što svira zatim imena mladenaca i vrijeme početka i kraja svirke.zatim nas je uredno poslikao za arhivu i dao priznanicu za avans.naravno-uzeo je i svoju proviziju :D:D:D
na kraju sve pošteno platio i poželio nam sreću i da i dalje sa njima surađujemo
profesionalac do bola :cool:

profesor 13-07-2008 22:54

Ma ja moram na more na svirku (vikend) pa gazda hoće ugovor. Već je tražio broj računa da nam uplati za putne troškove, pa nek mu bude i ugovor.
Samo mi se ne da smišljati sve detalje, pa reko možda netko ima primjerak.

Mislav 13-07-2008 23:05

Ako je samo proforma, onda neka ti pise na ugovoru ime stranaka, dogadaj, mjesto radnje i cijena te broj tekuceg sa kojeg se skida i na koji se uplacuje novac. A ako je to nesto mnogo ozbiljnije onda neka izgleda kako ti ga je Maestro opisao.

basistica 14-07-2008 12:58

Quote:

Originally Posted by profesor (Post 47224)
Ma ja moram na more na svirku (vikend) pa gazda hoće ugovor. Već je tražio broj računa da nam uplati za putne troškove, pa nek mu bude i ugovor.
Samo mi se ne da smišljati sve detalje, pa reko možda netko ima primjerak.


Mi smo radili ugovore s turističkim zajednicama vezano za svirke pa ti mogu poslati na mail da vidiš kako to izgleda... Javi ako treba!

groftoxic 20-05-2013 13:24

Quote:

Originally Posted by klas (Post 47221)
kad je več otvorena ova tema, imam i ja pitanje....
....koliko bendova međusobno ima potpisane ugovore....???
...jedan bend je nedavno potpisivao ugovore.....u kojem se članovi benda obvezuju dolaziti na probe, vezano za odjeću...neznam šta sve ne.... da ne smiju samo tako otići iz benda ...nisam siguran da li je u ugovoru navedeno i kako se zarada dijeli i ostale stvari vezane uz to....
...................
i šef tog benda je rekao da može tužit svakoga tko se ne pridržava navedenog u ugovoru...što mi zvuči najnevjerojatnije..... neznam što bi se to trebalo dogoditi da tužim člana benda, prijatelja s kojim sam više nego sa svojom obitelji

Vezano uz Ugovor između članova banda imam jedno pitanje pa bi molio mišljenja i iskustva.
Pretpostavljam da smo se svi manje više susretali sa ljudima u bandu koji se 'šlepaju' dok drugi moraju odrađivat stvari umjesto njih. Skidanje stvari, nepridržavanje dogovorenog u smislu da svaki put odsvira drugo pa ono šta je na probi postavljeno nekad ispadne OK a nekad ispadne kao da smo se sad našli i sviramo na prvu, kašnjenje na probe, na svirci mi svi stojimo i zabavljamo ljude a on sjedi ili se 'izvali' u stolici i svira 'prek k...a', ..... i još puno stvari zbog kojih u bandu nije dobra 'vibra' već smo svi nervozni i umjesto da napredujemo , u najboljem slučaju stagniramo. Razgovor do sada nije pomagao. Zakinemo ga za dio para od svirke pa je OK neko vrijeme i nakon toga opet ispočetka. Zbog takvog stava i drugi u bandu počinju razmišljat na sličan način u smislu 'boli ga kita za svirku i dijeli istu lovu ko i ja ... pa ja onda neću dolazit na probe ' . Sve u svemu veliki problem kojeg ne želimo riješiti na način ' stari hvala ti na svemu i tvoja svirka od danas u bandu je gotova' .
Molim vas vaša iskustva , kako ste takve probleme riješavali .

VeljoSB 20-05-2013 14:31

Cipela.

SBruno 20-05-2013 15:05

nikakav ugovor,dogovor,tu ne pomaže....malo "blesavo",al tako je,ako se kao čovjek,ponaosob,dogovoriš da ćeš radit tako i tako,to ti je najčvršći ugovor,ako ne,kao što kolega Veljosb kaže,cipela...

HrvojeSB 20-05-2013 22:01

Quote:

Originally Posted by chico (Post 47223)
nedavno smo imali svirku pod ugovorom i to obićnu pratnju preko agencije za organiziranje vjenćanja "Arka".došao čovac i uredno popisao sve instrumente,imena svirača i tko što svira zatim imena mladenaca i vrijeme početka i kraja svirke.zatim nas je uredno poslikao za arhivu i dao priznanicu za avans.naravno-uzeo je i svoju proviziju :D:D:D
na kraju sve pošteno platio i poželio nam sreću i da i dalje sa njima surađujemo
profesionalac do bola :cool:


Nažalost danas je svatko profesionalac do bola tko ima novaca a svi ostali su amateri :top:

darios 27-10-2013 09:31

Pozdrav, ajd da malo obnovim temu, kakva je sad situacija s ugovorima, tj. trebam jednu gažu naplatiti preko ugovora (KUD mora platiti preko računa zbog pravdanja troškova!?), da li postoji neka jednostavnija varijanta ugovora, dakle da nam oni plate kao prema fizičkoj osobi! Hvala unaprijed! :)

Mario Prim 28-10-2013 19:05

Moja saznanja o plačanju gaže preko računa su ovakva, barem kolko sam uspio dobiti informaciju od nekih "poznatijih" tamburaša. Uglavnom, oni to riješavaju preko ugovora kakav su meni poslali iz HGU-a (hrvatska glazbena unija) kad sam se učlanio. Ugovor se zove : AUTORSKI UGOVOR O UMJETNIČKOM NASTUPU, mislim da nije nužno da je taj naziv. Sadrži brojeve žiro računa, OIB-e, vrijeme, cijenu nastupa.... Ako je izvođać član HGU-a, možeš odnijeti ugovor kod njih i dobiti potvrdu koja košta 10,00 kn a tom potvrdom uplatitelj dobi olakšicu poreza na dohodak (npr. u Zagrebu oko 10%). Porez na dohodak je oko 25% pa -10% ispadne oko 15% (ovisno kolko u je u kojem gradu porez na dohodak) To je dobro za uplatitelja ako mu središ manji porez, a ako ideš bez olakšice poreza, bolje za tebe jer ti je povrat na kraju godine veći. A i to je ujedno riješenje za svirke po "birtijama". Napraviš ugovor s gazdom, ako dođe inspekcija, prijaviš ga, ako ne dođe, baciš ga u smeće... (nadam se da Linić ne svira tamburu i nije prijavljen na forumu :bonk: )

Zdene 19-11-2013 11:53

možda Linića nema tu, ali postoji mogućnost da se od 1.1. uvede 25% poreza na ugovore o umjetničkoj suradnju...ali u svakom slučaju dobro je raditi preko ugovora...miran si cijelu svirku, ne moraš brinut da će ti doć kakva inspekcija ili nešto...a ja bi svakako volio da državi godišnje moram 100 000kn poreza platit (25% jel) :D


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 06:43 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.