Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Philosophia tamburae (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Bluetooth (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=1742)

zeljko 07-08-2008 13:20

bubnjevi? ne..
 
moje mišljenej da su bubnjevi za svaki tamburaski sastav, pa tako i ovaj promašaj!!!!!!!:cool:

Vedran 07-08-2008 13:40

Quote:

Originally Posted by zeljko (Post 48922)
moje mišljenej da su bubnjevi za svaki tamburaski sastav, pa tako i ovaj promašaj!!!!!!!:cool:

Majstorstvo se mjeri detaljima. Zato bubnjevi i zvuče tako kako zvuče s tamburama. Mislim da na tom području (miješanje perkusija i tambura) nitko nije uložio ozbiljan trud kako bi uskladio tambure i udaraljke. To mi se čini kao ključna stvar u razvoju plesne tambure. Ono na što posebno treba pripaziti jest zadržavanje "tamburaškog" zvuka, ali ipak postizanje efekta koji mogu donijeti bongosi ili slični instrumenti.

Hrvoje 07-08-2008 13:49

Sad totalno već skrećemo s teme, ali, po meni, i tarabuka zgodno zvuči s tamburama. Iako nisam previše eksperimentirao, samo ono "Oj, sončece" što sam snimio (djelomično) - bas, kontra1 (akordi), kontra2 (melodija) i tarabuka. Nekim forumašima se, doduše, ne dopada tarabuka u toj kombinaciji (KAŠLJ!longiju).

EDIT: Hm, možda ima dovoljno materijala za temu "Tambure i bubnjevi (udaraljke)"? Kaj veliš, Vedran?

patos 08-08-2008 02:19

Bluetooth
 
Quote:

Originally Posted by Vedran (Post 48929)
Majstorstvo se mjeri detaljima. Zato bubnjevi i zvuče tako kako zvuče s tamburama. Mislim da na tom području (miješanje perkusija i tambura) nitko nije uložio ozbiljan trud kako bi uskladio tambure i udaraljke. To mi se čini kao ključna stvar u razvoju plesne tambure. Ono na što posebno treba pripaziti jest zadržavanje "tamburaškog" zvuka, ali ipak postizanje efekta koji mogu donijeti bongosi ili slični instrumenti.

možda bi Andrijica tu trebao malo prste umiješat :krez:

malo "bluetooth" :bonk:

matija_vg 08-08-2008 13:14

Quote:

Originally Posted by patos (Post 48958)
možda bi Andrijica tu trebao malo prste umiješat :krez:

malo "bluetooth" :bonk:

a kolko sam ćuo bluetooth je zakon tak da:top:

Vedran 11-08-2008 23:36

Quote:

Originally Posted by patos (Post 48958)
možda bi Andrijica tu trebao malo prste umiješat :krez:

malo "bluetooth" :bonk:

Pusti ti to, nije to za zajebanciju.

Petar 12-08-2008 21:48

Jel mi može tko objasniti što je to bluetooth u tamburaškoj priči? Ispričavam se na OT.

tamish 12-08-2008 21:53

bluetooth....ehhhh....
 
to ti je...kako da ka'em....metafizika...metaakustika....

tihoos 12-08-2008 22:17

Quote:

Originally Posted by tamish (Post 49170)
to ti je...kako da ka'em....metafizika...metaakustika....

harmonija na jednoj drugoj razini

_maestro_ 12-08-2008 22:18

Quote:

Originally Posted by Petar (Post 49169)
Jel mi može tko objasniti što je to bluetooth u tamburaškoj priči? Ispričavam se na OT.

u svakom sličaju postoji analogija sa hardverskim blu tutom.
blizinski kontakt, prijenos informacija...

Petar 12-08-2008 22:37

Hvala na početnim informacijama, ali mi još uvijek nije jasno: što je to u praksi konkretno?

Hrvoje 12-08-2008 22:53

Predlažem da se ova digresija s BT i majstorom Franićem prebaci na odgovarajuću temu o tom majstoru glazbalaru... Ili da mi date moderatorske ovlasti na još kojem podforumu pa da mogu i ja malo radit reda... :krez:

_maestro_ 13-08-2008 00:26

Quote:

Originally Posted by Petar (Post 49175)
Hvala na početnim informacijama, ali mi još uvijek nije jasno: što je to u praksi konkretno?

konkretno, radi se o zajebanciji koja potiče od andrije franića, a ostali su je prihvatili.
eto.

Vedran 13-08-2008 00:59

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 49188)
konkretno, radi se o zajebanciji koja potiče od andrije franića, a ostali su je prihvatili.
eto.

Bilo bi zanimljivo vidjeti tonsku analizu te zajebancije.

EDIT: Nitko se nije ozbiljnije pozabavio time, a ako i jest, nema o tome ništa objavljeno ili napisano. Stvarno bi bilo zanimljivo vidjeti kako akupunktura mijenja osobine tona i instrumenta.

_maestro_ 13-08-2008 01:30

Quote:

Originally Posted by Vedran (Post 49190)
Bilo bi zanimljivo vidjeti tonsku analizu te zajebancije.

EDIT: Nitko se nije ozbiljnije pozabavio time...

a nisi u pravu. rađena je analiza nakon akupunkture i razlika postoji.
ako nađem taj post, stavit ću link.

Vedran 13-08-2008 01:34

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 49193)
a nisi u pravu. rađena je analiza nakon akupunkture i razlika postoji.
ako nađem taj post, stavit ću link.

Da, da... Sjećam se da je nekad netko nešto napisao o tome. Ali mislio sam na studiozniji članak (koje li neskromnosti!), što podrazumijeva mjerenja na više "izliječenih" tambura.

E, još jedan zanimljiv podatak: izvorno, ne zove se bluetooth, nego Pišta bluetooth. :D

_maestro_ 13-08-2008 01:41

hehe, evo link na post:

Vedran 13-08-2008 01:49

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 49195)
hehe, evo link na post:

saky u mlađim danima? Hehe...

Raspitat ću se kod überadministratora.

basdžija 13-08-2008 10:03

intonacija
 
meni je uspješno izlječio (ne)intonaciju na bivšoj berdi - nisam je mogao naštimati na uho prije tretmana ; problemčići sa alikvotnim nizom .

cicak 13-08-2008 20:10

....
 
Quote:

Originally Posted by Vedran (Post 49190)
Bilo bi zanimljivo vidjeti tonsku analizu te zajebancije.

EDIT: Nitko se nije ozbiljnije pozabavio time, a ako i jest, nema o tome ništa objavljeno ili napisano. Stvarno bi bilo zanimljivo vidjeti kako akupunktura mijenja osobine tona i instrumenta.


-ima jedna knjiga..neki svaba izdao,gdje pise o tim stvarima o kojim Andro vec dugo govori...ako neznas da ima,neznaci da nepostoji....ako neznas prepoznati razliku onog sto ti objasnjava,nemora znaciti da je on apstraktan nego da mozda ti necujes(nerazumijes)razliku...

Nekima je najlakse napraviti nekog dilkanom nego priznat sebi da mozda je problem u njemu...Uvjek su pojedinci donosili svijetu nesto novo...Neki ih zovu genijima svog vremena.Nebitno u kojoj bransi....ovo negovorim (samo)tebi,nego opcenito o nacinima razmisljanja nasih ljudi...


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 18:31 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.