Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Majstori glazbalari (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Mijo Brodarić (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=2358)

joza majstor 06-05-2009 13:05

Mijo Brodarić
 
evo o ovom majstoru malo. Cuo sam od gospodina klekovića iz siska da pravi jako dobre kontre. pa ako netko nesto zna nek javi ili napise na temu pozdrav

Zile 06-05-2009 14:03

Imamo mi u KUDu 2 tambure - kontru i brač. Solidni instrumenti. Brač je mekan i onako zvonak, svakako nije kantast, samo nije baš najglasniji, a kontra je dosta glasna i za gaže je sasvim u redu i imala je već jednu nezgodu - s manjim ozljedama je prošla. Te pare koje KUD da instrumenti po meni svakako vrijede (brač oko 2000kn, kontra oko 2500kn). Budem posliko ako se sjetim kad odem na probu u četvrtak.

Benito 06-05-2009 14:32

Moj basprimaš je do nedavno svirao na Brodarićevoj tamburi, slika ima OVDJE. Solidna tambura, dobar zvuk i ugodna za svirku. Kupio ju je (meni je zapela za oko kad sam bio kod Brodarića, pa je odmah otišla sa mnom doma :D) jer je na njegovoj tamburi (Gilg) bio potreban veći majstorski zahvat, i trebala mu je tambura za svirke. Kako bi rekli tambura za silu. Na kraju se dvoumio da li da ju proda ili ne. Ipak je Gilgica bila bolja, pa je ovu prodao. Po meni odličan izbor za početničke/kudovske tambure, s velikom mogućnošću da se razvije u fini instrument.

Rajko 06-05-2009 14:40

Ja sam imo njegov najbolji basprim šta je ikad napravio (nažalost ostao je samo vrat od njega),mogo sam ga prodat za dobre novce aj jebiga...inače živim par kuća dalje od njega.sad sam prije mjesec dana kupio još jedan od njega i Andrija Franić ga je probao i kaže de je jako dobar.kontre su mu jako dobre i nema velike razlike u tonu.radi od pravog drveta i nema šanse da se vratovi smotaju i slično.o estetici netreba ni pričat jel jako malo majstora tak fino napravi polituru ili lak na tamburi...eto tolko od mene

joza majstor 06-05-2009 18:59

prim
 
A kakvi su mu primovi kakav je zvuk i cijena ???????

Rajko 07-05-2009 08:52

Ima i jako dobrih a ima i loših.nikad nemožeš znat kak će tambura ispast.

joza majstor 07-05-2009 13:05

broj
 
imas mozda broj od majstora

Rajko 07-05-2009 14:56

Broj ti je 044/679-330.jučer sam bio kod njega.ima jednu gotovu kontru i tri basprima,jako dobri instrumenti

joza majstor 07-05-2009 16:53

a prima
 
Jel ima sta primova gotovo . kolika je cijena primova kontri i basprimova kod majstora hvala ti puno za informacju

Rajko 07-05-2009 19:14

basprimovi su od 3000 do 3500,kontre od 3500-4000.primove već dugo nije radil,ima sam naruđbe za kontre i basprimove i to sve i kaj nije naručeno brzo proda.nazoveš ga pa pitaš to ti je najbolje.

Svitac 08-05-2009 07:53

Quote:

Originally Posted by Rajko (Post 68840)
basprimovi su od 3000 do 3500,kontre od 3500-4000...

Vidim da je majstor dosta podigao cijene, izgleda da je porasla potražnja, hehe. :krez:
Prije par mjeseci sam bio kod njega po prim za jednog klinca (htio je baš novi) i to je bio tako jedan solidan instrument - 1500 kn.
Basprimovi su bili do 2500 kn, a kontre do 3000 kn.
U to vrijeme je baš napravio i jedan bas, koliko se sjećam prodao ga je za nekih 9 tisuća kn.

Rajko 27-05-2009 16:49

cijene su više zato šta su i tambure bolje. sad radi prema mojoj tamburi ( nune iz subotice) tak da su sve tambure podjednake tonski.ovisi o tome kakav ton ko voli, uvijek ima za biranje

veco 13-06-2010 18:32

Došao..Vidio..Uzeo..
 
:top:Osvrt na Brodarićeve tambure:

Majstor Mijo Brodarić iz Sisačko-Moslavačke županije,mjesto Popovača,
već 20-tak godina radi tambure,te sam dosta dugo tražio
dobru kontru. Obišao sam 3 glazbalara, te probao dosta kontri pa čak i dobrih polovnih ali spremnih za reparaturu..tako da sam ipak odlučio za novu.

Izuzetnog tona, i jako mekana za svirku.
Majstor koristi najkvalitetnije drvo, rebrasti javor za vrat i trup,
a zvučnica naravno...od dugo sušene smreke, okolo rupe polisander ili po želji orah, te kobilica obavezno od ebanovine.Javor i smreka dolazi iz Like.
Majstor je pedantan u izradi, a najviše vremena potroši
polirajući zvučnicu,tako da završna faza lakiranja i poliranja
je izuzetna.

Kontra me je izašla 4000kn..i stvarno mi je srce prezadovoljno.

Majstor Mijo, koristi menzuru Bocana Lajoša,
imao je još neke menzure, ali ova mu se je pokazala zvučno najbolja,
tako da koristi samo tu menzuru, već duže vrijeme.
Ne može stiči napraviti kontre, kolika je potražnja,
tako da sam imao sreće,zateći ovaj kontru u završnoj fazi, kada je bila skoro gotova, uspoređivao sam je s ostalima tako da sam sretan što sam našao izuzetnog majstora za kontre..
Brodarić je vremenskim periodom našao dobitnu
kombinaciju za dobre kontre..te mogu reći s sigurnošču, svaka dobro radi.





http://img8.imageshack.us/img8/4070/brodaric.th.jpg




http://img697.imageshack.us/img697/7...odaric2.th.jpg

jkriza16 19-09-2010 09:39

naš majstor se i modernizirao... pogledajte samo kako skromno piše o sebi a kakve tambure i znanje posjeduje...

http://tambure-brodaric.com/

aleks202 29-10-2010 21:55

stigli evo tigrovi iz Popovace
 
http://www.facebook.com/profile.php?...1&id=642091083

Samo da se pohvalim, a i majstora da pohvalim!
Slike sam stavio na facebook, tamburaska enciklopedija,mogu stati u originalnom formatu.
Basprim od moga druga Miodraga jos ljepsi, stavit cu slike za dva tri dana.
Samo selak, nema nikakvog farbanja niti bajcanja.

Rajko 19-01-2011 17:02

probao sam ta dva instrumenata i odlični su.neznam kako se sad razvijaju ali onda su bili jako jako dobri.može se mjeriti i s najboljim majstorima

aleks202 19-01-2011 22:48

Angelman smreka
 
Rajko, ma sad je jos bolji.
Obadva instrumenta su vrhunski, u mome slucaju pokazalo se da je Engelman smreka dala glasniji ton, onako otprilike, 20% je glasnija od sitka spruce. Ovo ne mora da znaci da je i pravilo. Kakve su glasnjace na oba instrumenta najbolje upitati samoga majstora.
Dolazio jedan violinista-Makedonac da proba basprimove, hoce sebi da kupi pa kad je probao Brodarica kaze:" ooooo ovo je zverka"

Rajko 29-01-2011 10:21

vjerujem da mogu bit samo bolji,teško je kod nas baš nać takvog materijala... baš sam bio kod majstor neki dan i ima jedan basprim kojeg je napravio po bocanu,identičan je u svim segmentima i tonski ima onaj specifičan ton bocanov.

Majstor Tatić 29-01-2011 11:41

Quote:

Originally Posted by Rajko (Post 93757)
vjerujem da mogu bit samo bolji,teško je kod nas baš nać takvog materijala... baš sam bio kod majstor neki dan i ima jedan basprim kojeg je napravio po bocanu,identičan je u svim segmentima i tonski ima onaj specifičan ton bocanov.

Svaka pohvala za majstora!!! Vjerovatno da za tako kvalitetan i brz napredak ima nečiju stručnu pomoć ili savjet. Šta Vi mislite gospodine Rajko ?

imbro 29-01-2011 13:12

[quote=neni1;93758]Svaka pohvala za majstora!!! Vjerovatno da za tako kvalitetan i brz napredak ima nečiju stručnu pomoć ili savjet.
:top:


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:16 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.