Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Obavijesti (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=2)
-   -   problemi:(( (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=487)

dkranjce 22-03-2007 17:09

problemi:((
 
Od svog providera dobio sam obavijest da bi 20 i 21. ovog mjeseca moglo biti manjih problema jer "prelaze na blablabla..."
I jučer poslije podne počeli su problemi (za koje se nadam da su gotovi), ali u međuvremenu istekao je i zakup domene a nisam dobio obavijest....

Sada je sve riješeno i "ponovno je sve pod kontrolom":krez:

...nadam se:o

Petko 22-03-2007 20:15

...
 
...Pale sam na svijetu?...:(


...stvarno ne radi?...

dkranjce 22-03-2007 21:50

ups
 
izgleda da još ne radi:mad:
odnosno, radi nama sa sporim vezama:o

Pis 23-03-2007 08:21

Quote:

Originally Posted by dkranjce (Post 11892)
izgleda da još ne radi:mad:
odnosno, radi nama sa sporim vezama:o

Još uvijek isto ?! :sad:

mada mislim da osim brzine možda i lokacija ima utjecaja ja sam sad u KA i tu radi s dial up-om

_maestro_ 23-03-2007 15:48

ma radi. :cool:

longee 23-03-2007 16:22

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 11896)
ma radi. :cool:


Jadašta! :top:

Hrvoje 23-03-2007 16:58

Uf, bilo je gadno, već sam se počeo tresti u groznici k'o ovisnik bez svoje "droge"...

Živio naš admin koji je to riješio! ;);)

kojot 23-03-2007 17:16

i ja sam se ubijao od dosade ova dva duga dana, hvala Bogu što je završilo...:top:

profesor 23-03-2007 17:33

Što bi moja baba rekla: već mi je bilo na knap.

Zbilja smo ko ovisnici

grasak 23-03-2007 19:30

Quote:

Originally Posted by profesor (Post 11903)
Zbilja smo ko ovisnici

Da smo samo kao ovisnici. Gori smo od narkomana. Kako nije bilo foruma ova dva dani, nije bilo smisla odlaziti na internet. Ali ipak hvala adminu što se je pobrinuo da ovaj tmurni vikend ne provedem u krevetu:ples: :ples: :ples: :ples: :ples: :ples: :ples:

tamish 23-03-2007 20:34

Jeste!
 
I ja priznajem, dzankoze smo, one, naaajgore!:krez:

Dastevimenizivi&zdravi!

tamish 02-05-2008 14:25

opet...sranje....
 
teško se pristupa stranici i skoro je nemoguće da se bilo čita bilo postuje...neće da otvara...

_maestro_ 02-05-2008 17:46

ni ja nisam mogao pristupiti cijeli dan, do sada. trenutno radi dobro.
valjda će tako i ostati.
provjerit će se šta je to bilo, kod ekipe na serveru.

druga stvar, odnosno pitanje:
prije 2 dana, 30.4. su se pojavljivale sličice (bez linkova) na forumu, i to kad bi se otvorio prozor u kojem se odgovara na post i piše novi post.
jedna sličica je bila desno gdje su smajliji, a druga ispod, gdje se bira ikona posta. popodne je to bilčo, navečer je bilo sve ok...

zanima me je li još netko osim mene to primjetio. takve stvari su obično posljedica djelovanja nečeg zločestog na forumu...
pa ko je vidio isto što i ja neka javi. ovdje ili na pp.
hvala.

ingvarr 02-05-2008 20:07

Quote:

Originally Posted by tamish (Post 11920)
I ja priznajem, dzankoze smo, one, naaajgore!:krez:

Dastevimenizivi&zdravi!


Tako je, najgori smo. Hvalabogu imam ovih dana puno posla sa uređivanjem okoline, pa sam malo na forumu. Administratorima sve dobro...

Pozdrav,

Ingvarr

dkranjce 08-05-2008 10:24

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 42339)
ni ja nisam mogao pristupiti cijeli dan, do sada. trenutno radi dobro.
valjda će tako i ostati.
provjerit će se šta je to bilo, kod ekipe na serveru.

Quote:

2. svibnja (petak) dogodio se DoS (Denial of Service) napad prema jednom od naših web servera. S obzirom da je napad bio koncipiran tako da otvori što više konekcija prema serveru, preopteretila se session tablica Cisco ASA firewalla. Kao posljedica preopterećenja, otvaranje novih konekcija prema svim web serverima iza firewalla bilo je otežano.

Treba napomenuti da se ova vrsta napada ne koristi za krađu ili brisanje podataka, podaci su u ovim slučajevima netaknuti, glavna svrha takvog napada je izazivanje preopterećenja. U ovom je slučaju bio dosegnut maksimalan broj istovremeno pokrenutih konekcija koje Cisco ASA firewall kojega koristimo za ovu grupu servera podržava.

U suradnji s osobljem u datacentru uspjeli smo identificirati i blokirati zlonamjerne IP adrese. S obzirom da je većina identificiranih adresa iz IP adresnog prostora hrvatskih ISP-ova, prikupljene informacije će se nakon temeljite analize iskoristiti za podizanje kaznene prijave protiv počinitelja...

Ovo je dio maila kojeg sam dobio

ingvarr 09-05-2008 10:55

1 Attachment(s)
Pozdrav,

ja sam još uvijek malo zbunjen jer mi komp javlja nekakvi virus, pa da čujem šta kaže struka!

Pozdrav, I.

Hiper 19-05-2008 01:05

dkrance a deshava se to .... pogotovo ako si na shareanom hostingu .... ;)

neko se nekom zameril i mislil da ga moze skinuti sa dos-om ....lol ...njubare :P
no kako ti je admin i napisal nikaj za zabrinuti se ;)

cicak 23-05-2008 02:54

...
 
Quote:

Originally Posted by Hiper (Post 43298)
dkrance a deshava se to .... pogotovo ako si na shareanom hostingu .... ;)

neko se nekom zameril i mislil da ga moze skinuti sa dos-om ....lol ...njubare :P
no kako ti je admin i napisal nikaj za zabrinuti se ;)

-valjda si htio reci DDoS-om ili ti Distributed Denial of Service, a radi se o obliku napada uskraćivanjem usluga u kojem su izvori zagušenog mrežnog prometa distribuirani na više mjesta po Internetu. Najčešće se radi o kompjuterima na koja je prethodno provaljeno kako bi ih se iskoristilo za napad na druge mreže ili kompjutere na Internetu.Sto se tice stranice,to je samo sitni problem koji se moze ponavljati,a najpodlozniji su oni koji koriste samo windows-ov firewall,i lako im je masinu uzeti pod nadzor zbog otvorenih portova,jer IP scaneri su svakodnevna pojava :down: !

Tommy 01-06-2008 14:37

Buni me ovo vrijeme na forumu,da li je to samo meni krivo vrijeme,piše 13:36 ili je tako svima na forumu?

tamish 01-06-2008 14:46

Blago tebi...
 
Tomek, kod tebe je izgleda vreme stalo!!! Ufff al ti zavidim!:bonk:


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 21:40 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.