Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Kućni servis i oprema (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Žice za tambure... (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=3336)

producer91 13-07-2010 02:48

Žice za tambure...
 
Evo pošto ima puno tema o tamburama, trzalicama...itd, o žicama još nisam vidio niti jednu temu.:o Bilo bi dobro da napišete gdje imaju sve majstori koji prave žice i kakvog iskustva imate sa žicama? Ja osobno žice uzimam kod majstora Franića iz Požege...jako sam zadovoljan, žice ne hrđaju, ne pucaju često i ne razdvaja se tj. ne puca pletivo na pletenim žicama.:top::top: Eto da čujem vas...:cool:

D.D. 13-07-2010 08:34

Quote:

Originally Posted by producer91 (Post 86713)
....kod majstora Franića iz Požege...j

:confused: ...iz Požege.?!?

Ja znam za onog iz Županje i onog iz Bjelovara.
Onaj iz Županje (Andrija) ima tanje žice (za isti ton) dok iz BJ ima nešto deblje.

Postonjski je isto u igri, ali nešto viša cijena.

producer91 13-07-2010 10:15

Aaaaa.....iz Županje naravno....:bonk: :bonk: :bonk: eto što čini umor poslije svirke...hehe...:krez:

CHEPSY 13-07-2010 10:28

meni najbolje za basprim A odgovara da su prve od postonjskog(kolut) a sve ostale od franića(županja).mislim da dosta ovisi i o tamburi!jedanput sam stavil od rajkovića,nakon prve svirke sam ih promjenil!takva nelagoda kod svirke,strašno!nisu žice loše ali izgleda nisu specijala i malo ih je ulovila hrđa!jedino su jako povoljne....ustvari mi je žal kaj mi ne odgovaraju!

dejan385 13-07-2010 13:10

El koristi ko yotke? El valjaju?

tamburix 13-07-2010 13:53

prebacujem ovdje odgovor da ne spamam na "novim berdama":
Quote:

Originally Posted by longee (Post 86722)
...A mene zanima zašto su žice za basprim postale tak' "mlitave", pa to nije istina, više ne znam gdje bih kupio :angry:

Možda iz istog razloga koji i majstor Tolj spominje: zato što ti novi basprim ima kraću menzuru??
Ja imam "celi" basprim, pa mi žice nisu mlitave, naprotiv. ;)
Naravo, ne 10-ka iz kompleta, nego 7-ca za drugu žicu.

A za kraću menzuru evo jedan pravi doktorski recept: 14-ce za prvu, 7 za drugu, 3. standardna ali ne 'specijal' već 'standard' i 4. tražiš žicu s mjerama 37x26.
Osobno nisam to probao jer sam, kako rekoh, zadovoljan (1. i 2. Postonjski, 3. i 4. Franjić), ali u svakom slučaju, mislim da se može s majstorima "žicarima" dogovoriti, samo ako imaš volje malo se zafrkavati s tim, isprobati dok nađeš što ti paše.

Benito 13-07-2010 13:55

Quote:

Originally Posted by dejan385 (Post 86726)
El koristi ko yotke? El valjaju?

A ono, ja ih koristim za silu. Ok su prvih dan-dva, ali pucaju češće od Franićevih, i dosta hrđaju...

longee 13-07-2010 22:45

Quote:

Originally Posted by tamburix (Post 86729)
prebacujem ovdje odgovor da ne spamam na "novim berdama":
Možda iz istog razloga koji i majstor Tolj spominje: zato što ti novi basprim ima kraću menzuru??
Ja imam "celi" basprim, pa mi žice nisu mlitave, naprotiv. ;)
Naravo, ne 10-ka iz kompleta, nego 7-ca za drugu žicu.

A za kraću menzuru evo jedan pravi doktorski recept: 14-ce za prvu, 7 za drugu, 3. standardna ali ne 'specijal' već 'standard' i 4. tražiš žicu s mjerama 37x26.
Osobno nisam to probao jer sam, kako rekoh, zadovoljan (1. i 2. Postonjski, 3. i 4. Franjić), ali u svakom slučaju, mislim da se može s majstorima "žicarima" dogovoriti, samo ako imaš volje malo se zafrkavati s tim, isprobati dok nađeš što ti paše.

Nema moj basprim kraću menzuru... 14ka mi puca, jbg... s E žicom sam zadovoljan, a ostalo mlitavo mlitavo :sad:
:D

tamburix 14-07-2010 00:07

Dobro, duže i kraće su relativni pojmovi... kod mene je menzura 590 mm, a mislim da je na Gildama znatno kraća... (nisam siguran, al čini mi se oko 570 mm???)
Priča se da je tvoja Gilda možda i najbolja iz te serije odličnih basprima, tako da... isplati se malo pozabaviti s tim, pronaći što ti paše :)

Mislav 14-07-2010 00:46

Quote:

Originally Posted by tamburix (Post 86741)
Priča se da je tvoja Gilda možda i najbolja iz te serije odličnih basprima,

Ma nije to najbolja tambura nego je on najbolji rz brzotrz koji je kupio gildu pa izvlaci najbolje iz nje:D

longee 14-07-2010 11:10

Quote:

Originally Posted by Mislav (Post 86745)
Ma nije to najbolja tambura nego je on najbolji rz brzotrz koji je kupio gildu pa izvlaci najbolje iz nje:D

ahahaha pederu :krez:

i ja tebe volim :D

longee 14-07-2010 11:38

Quote:

Originally Posted by dejan385 (Post 86726)
El koristi ko yotke? El valjaju?

Ja sam uzeo yotkulju prije par mjeseci, nisu loše (basprim), jedino mi se H rasplela tamo između rupe i konjića (???) al' nije pukla nit' je promijenila zvuk tim rasplitanjem (?????) :D

U rangu bjelovarskog Franića... :)

djilabipe 26-07-2010 02:16

znaci franiceve zice?

maratz 26-07-2010 16:14

franiceve su dobre zice!

surla 23-08-2010 14:44

Rajković ti ima dvije vrste žice po istoj cijeni, specijal i obične, specijal sigurno ne hrđa

eXeR 23-08-2010 22:46

ma od franjica samo...najkvalitetnije 100% ..uzimao sam svakakva sranja ,, one koje se prave, i one napravljene po raznim music shopovima...tonski su sve vecinom smece, hrdjaju, pucaju vrlo brzo

Hrvoje 23-08-2010 22:57

FraNić, FRANIĆ, NNNNNN, N kao Našice! :mad:

Sorry, al' već mi je dosta da ga stalno prekrštavaju...

eXeR 23-08-2010 22:59

lol

prostrum 22-09-2010 09:19

kolege, ja bih naručio veću količinu žica od A. Franića. jel bi bio tko tako ljubazan iz Županje da dođe kod meštra i da mi naruči a poslije mi onda pošalje u Mađarsku? novce bih poslao preko banke.
ili da se direktno obratim Andriji? znat će napravit ovakvu kombinaciju?

basdžija 22-09-2010 11:33

Quote:

Originally Posted by prostrum (Post 88839)
kolege, ja bih naručio veću količinu žica od A. Franića. jel bi bio tko tako ljubazan iz Županje da dođe kod meštra i da mi naruči a poslije mi onda pošalje u Mađarsku? novce bih poslao preko banke.
ili da se direktno obratim Andriji? znat će napravit ovakvu kombinaciju?

druže , zovi majstora javi ako trebaš broj .


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 13:23 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.