Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Nevezano za tamburanje (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Koji web pretraživač? (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=3239)

tamburix 04-05-2010 11:24

Koji web pretraživač?
 
Quote:

Originally Posted by Zile (Post 84133)
Još jednostavnije, DownloadHelper koji dolazi kao službeni plug-in za Firefox skida bez problema, u svega nekoliko sekundi.
http://www.downloadhelper.net/

Di ćeš to govoriti zadrtim "Operašima", oni ne vole jednostavniji način - zato i koriste Operu :krez: ;)


EDIT by bando: Premještam u zasebnu temu raspravu o web pretraživačima s teme Grooveshark

_maestro_ 04-05-2010 12:21

tako je tamburixe... opera rulez. nikakav firefox i mali milijun njegovih dodataka, pluginova, pomagala.... pogubiš se u svemu tome. barem ja :bonk::)

kad sam spominjao jednostavnost, mislio sam upravo na mogućnost skidanja bez posebnih softverskih dodataka, onako pješice.

tamburix 04-05-2010 12:37

haha, znam... na tebe sam i ciljao ;)
Ma pokušao sam i ja koristiti Operu... istina, troši znatno manje resursa, al fale mi ti pluginovi, navuko sam se :)

Jebemu, ne javljam se često, al baš ga znam otić u digresiju ...da ne kažem zaspamat.... sorry Hrvać :o

Blank... 05-05-2010 06:14

Quote:

Originally Posted by tamburix (Post 84137)
zato i koriste Operu :krez: ;)

Pa kad je najbolji browser koji postoji.

_maestro_ 05-05-2010 17:09

Quote:

Originally Posted by Blank... (Post 84179)
Pa kad je najbolji browser koji postoji.

...evo nešto upravo isprobavam google chrome. imaš li ti kakvih saznanja?
meni pomalo vuče na firefox.

...na posletku... svi su oni, uključivši i IE iskopirali tabbed browsing od opere, zar ne? ;)
kad se sjetim internet eksplorera koji je do prošle verzije svaku adresu otvarao u zasebnom prozoru, pa bi se za čas nakotio pun ekran nepreglednih okvira :angry:

tamburix 05-05-2010 17:47

E, baš u vezi "tabbed browsinga" me nešt zanima - jel postoji način da u operi zadam da mi stranica koju otvorim u novom tabu ne iskače na kraju, kao zadnja u nizu, već uz ovu trenutnu, desno ili lijevo?
...I također, želim da mi ne fokusira odmah tu novu, već zadrži fokus na trenutnoj, a novu samo otvori tik do nje, pa ju pogledam kasnije, a ovdje skrolam dalje - jel to moguće?
Nadam se da su jasna pitanja...Ako to riješim, prelazim i ja na Operu :top:

A Chrome mi je ok, al opet mi fale te neke funkcije na koje sam naviko kod ffoxa.

Zile 05-05-2010 17:54

Imao sam neko vrijeme Chrome-često se ruši i ima problema sa učitavanjem nekih stranica-ne znam jel to sređeno. Uglavnom znam da nije htio učitat stranicu vguk.hr, nekakve crte su poiskakale. Za sada koristim Firefox, nekako mi se čini najkompletniji browser.

Blank... 05-05-2010 19:02

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 84206)
...evo nešto upravo isprobavam google chrome. imaš li ti kakvih saznanja?

Imam, nema tako davno da sam istestirao sve žive i nežive browsere, pa tako i Chrome.
Što reći, instalirao, probavao, deinstalirao. Kad jednom naučiš na Operu, sve drugo je loše :)
Fali mi u njemu puno svega na što sam navikao, da ne spominjem da ne zna napraviti običan "back", ili glupa stvar da se browser zatvori kad zatvoriš zadnji tab :mad:
Naravno, ne treba naglašavati kakav je žderač resursa u usporedbi s Operom.

Quote:

meni pomalo vuče na firefox.
FF je u priMcipu OK, ima addonove za masu toga tako da ga se može natjerati da radi, menje više kao i Opera :D, problem je u tome da postaje sve tromiji i tromiji sa svakim addonom. Imam ga instaliranog jer se još uvijek desi da se neka stranica u Operi ne prikazuje kako treba. Programeri misle da je FF jedini na svjetu :angry:

Osim toga FF je jedno 4 puta ružniji za gledati od Opere...

Quote:

svi su oni, uključivši i IE iskopirali tabbed browsing od opere, zar ne?
Točno. Btw. izašla je nova 10.53 Opera.
Što se tiče tabova, Opera je tu i dalje vodeća, ne znam kakav monitor imaš (koja rezolucija) i koliko si istraživao Operu, ako želiš pošalji mi podatke u P.M. pa ti javim par trikova. Tj. ne trikova nego layout koji sam si složio kao meni najbolji, pa usporedimo bilješke :D

Blank... 05-05-2010 19:13

Quote:

Originally Posted by tamburix (Post 84208)
jel postoji način da u operi zadam da mi stranica koju otvorim u novom tabu ne iskače na kraju, kao zadnja u nizu, već uz ovu trenutnunačin?

Preferences -> Advanced -> Open new tab next to active.



Quote:

...I također, želim da mi ne fokusira odmah tu novu, već zadrži fokus na trenutnoj
To napraviš tako da na link ne klikneš jednim od dugmeeeta na mišu nego kotačićem!


Quote:

Ako to riješim, prelazim i ja na Operu :top:
Za sva pitanja i nejasnoće se slobodno obrati!

Opera je puna mogućnosti i opcija. Gotovo sve se da kustomizirati. Svakako preporučam da na Operinim stranicama preletiš kroz mogućnosti, daj si dva dana da ju proučiš i prilagodiš sebi.
Svakako obrati pažnju na mouse gestures, panels, turbo (ako nisi na flet rejtu), osim toga je i mail / usenet klijent... I još svašta nešta :) A za sistem najlakša od svih u ponudi!


Btw. admini, kad će biti moguće iz Opere slati nekoga u P.M. tko ima hrvatske dijakritike u nicku?

E, jel mi sad oftopičarimo? :krez:

tamburix 05-05-2010 19:42

Fala sefe, stvarno cu pokusati malo se duze zabaviti s tim.
Ffox mi je stvarno ok, al skuzio sam da mi opera uzme 2,5-3 puta manje ram-a.
Javim se onda ako/kad definitivno predjem kod vas operasa u klub.
U offu smo vec duze, al jbga, ionako nije tema o kojoj moze dalje raspravljati... a tu su i moderatori, pa nek rade i oni nesto :)

Petar 05-05-2010 20:53

Quote:

Originally Posted by Zile (Post 84210)
Imao sam neko vrijeme Chrome-često se ruši i ima problema sa učitavanjem nekih stranica-ne znam jel to sređeno. Uglavnom znam da nije htio učitat stranicu vguk.hr, nekakve crte su poiskakale. Za sada koristim Firefox, nekako mi se čini najkompletniji browser.

I meni za sada.

Blank... 05-05-2010 22:38

Quote:

Originally Posted by tamburix (Post 84213)
Fala sefe, stvarno cu pokusati malo se duze zabaviti s tim.

Nije Opera nuklearna fizika, za dva dana se navučeš na nju :D
Najbolje je otići na njihovu stranicu, proletiti kroz odjeljak koji se zove nešto tipa "unique features"... Ili tako nekako, i onda krenuti otkrivati i sebi prilagođavati. Moćna je, mnogo je moćna :D



Quote:

Ffox mi je stvarno ok, al skuzio sam da mi opera uzme 2,5-3 puta manje ram-a.
Čru, čru :D

MarkBass 06-05-2010 08:24

Quote:

Originally Posted by Zile (Post 84210)
Imao sam neko vrijeme Chrome-često se ruši i ima problema sa učitavanjem nekih stranica-ne znam jel to sređeno. Uglavnom znam da nije htio učitat stranicu vguk.hr, nekakve crte su poiskakale. Za sada koristim Firefox, nekako mi se čini najkompletniji browser.


:top:

bando 06-05-2010 09:13

Već je bilo ovakvih rasprava, "operaši" protiv ostatka svijeta :krez:, ali ne mogu naći zasebnu temu (izgleda da je nema), pa evo sa teme Grooveshark postove selim ovdje gdje možete nastaviti raspravu. :D

_maestro_ 06-05-2010 09:24

da, bilo je takvih sporadičnih rasprava u više navrata... ali sumnjam da je bila baš tema o tome. te rasprave su uvijek bile unutar neke desete teme, kao i obično :D

nego, čudno mi je da se nitko ne javlja da koristi IE.
po svim anketama i statistikama IE je najkorišteniji browser, cijeli net je optimiziran za njega, (uključivši i ovaj vbulletin forum).
sve se referira prvo na IE, onda na FF i tek onda na ostale.

najjače su mi one novinarske izlizane fraze gdje se opera naziva "najpoznatijim alternativnim browserom", sunce im njihovo alternativno. točnije sve što nije IE ili FF njima je alternativa. :bonk:

Zile 06-05-2010 09:29

Quote:

Originally Posted by Blank... (Post 84211)
FF je u priMcipu OK, ima addonove za masu toga tako da ga se može natjerati da radi, menje više kao i Opera :D, problem je u tome da postaje sve tromiji i tromiji sa svakim addonom. Imam ga instaliranog jer se još uvijek desi da se neka stranica u Operi ne prikazuje kako treba. Programeri misle da je FF jedini na svjetu :angry:

Quote:

Originally Posted by Blank... (Post 84212)

Btw. admini, kad će biti moguće iz Opere slati nekoga u P.M. tko ima hrvatske dijakritike u nicku?

Evo barem 2 razloga zašto koristim Firefox :D
...morao sam... sorry :krez::krez:

Što se tiče memorije sve zavisi koliko ste jaki u tom dijelu. Meni ne predstavlja problem, a funkcionalnost mi je prije izgleda pa onda ipak i dalje FF...

A kad sam kupovao prvi komp onda su ovakvu "borbu" vodili explorer i netscape... ah...

_maestro_ 06-05-2010 09:42

Quote:

Originally Posted by Zile (Post 84241)
Evo barem 2 razloga zašto koristim Firefox :D
...morao sam... sorry :krez::krez:

no, pa to je činjenica koju nitko ne spori... i najveći operin problem: programeri je (slično kao i novinari) smatraju alternativom i sve podešavaju i optimiziraju prema ie/ff.
dakle, niti problem slanja privatnih poruka na ovom forumu ljudima sa slovima čćžšđ u imenu se neće riješiti dok v-bulletinovi programeri to ne postave drugačije, prvo u svojim glavama, a onda dalje.

ustvari, još je ovo i dobro... postoje neke stranice gdje se iz opere ne mogu niti prijaviti, jer mi ne prihvaća upis lozinke.

bez obzira na sve to, opera i dalje ostaje najintuitivniji, najpregledniji, najefikasniji browser.
nek se nitko ne naljuti, ali fajerfoks mi djeluje onako, linuksaški nedojeban....

Quote:

A kad sam kupovao prvi komp onda su ovakvu "borbu" vodili explorer i netscape... ah...
hehe... rat browsera iz devedesetih. internet explorer verzija 3 protiv netskejpa 4

a i onda je postojala opera... verzija 3. i bila je komercijalni program (shareware). i onda je bila bolja od konkurencije.

kad smo kod netscapea, ne mogu vjerovati da i danas ima programa koji se prije optimiziraju za odumrli netscape nego za operu. :confused: sigurno je neka zavjera posrijedi. :idea:

Hrvoje 06-05-2010 11:20

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 84245)
hehe... rat browsera iz devedesetih. internet explorer verzija 3 protiv netskejpa 4

Baš sam neki dan gledal na Discovery Science (mislim) neki dokumentarac o tom "ratu browsera" i kak ja IE pobijedil jer su ga ubacili u Windowse, tj. kad instaliraš Windowse možeš (ili već imaš?) instaliran IE.

Što se Opere tiče, nisam je nikad koristio na kompu, ali je Opera Mini odličan browser za mobitele (i koristim ga počesto na svojoj Nokiji 6234, zastarjeli model, al' meni čist ok služi za ono kaj mi treba - i kaj je najbitnije dobil sam ga za dž od prošle firme, odnos cijena/kvaliteta=neprocjenjiv, hehe).

tamburix 06-05-2010 11:49

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 84251)
... ali je Opera Mini odličan browser za mobitele.

Točno tak... I ja sam, zapravo, svoj prethodni post u kom kažem da ću možda prijeći na Operu - poslao s Opera-mini :bonk: :)

Ivso 06-05-2010 12:04

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 84251)
Što se Opere tiče, nisam je nikad koristio na kompu, ali je Opera Mini odličan browser za mobitele (i koristim ga počesto na svojoj Nokiji 6234, zastarjeli model, al' meni čist ok služi za ono kaj mi treba - i kaj je najbitnije dobil sam ga za dž od prošle firme, odnos cijena/kvaliteta=neprocjenjiv, hehe).

Pa Opera mini i opera mobile su i inače besplatni


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:13 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.