Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tambura općenito (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Hrđanje žica?? (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=8409)

henri_007 31-08-2016 15:47

Hrđanje žica??
 
Nakon trećeg kompleta žica dolazim ovdje po savjet, mišljenje. Znači nisam neki iskusni tamburaš nego sviram u slobodno vrijeme za sebe.
Moj problem ide ovako. Stavim nove žice, sviram cca 45min, obrišem žice stavim tamburu u futrolu. Za tjedan dana izvadim tamburu žice zahrđale. I to ne mislim malo pocrnile nego baš zahrđale! Promjenim žice, za tjedan dana ista stvar! Malo mi je čudno što su zahrđale cijele, od vrata do tijela gdje se trza. Nije mi baš jasno što se događa, da li znoj sa prstiju, da li je možda futrola loša pa iz zraka skuplja vlagu ili koji vrag. Žice su inače neke noname iz lokalne trgovine sa glazbenom opremom....

Ima li tko ideju zašto mi se to događa?

eXeR 01-09-2016 12:27

Pa noname zice, i sam si dao rjesenje. Meni zice nikad ne hrdjaju, koristim od Franica.

garavi gez 01-09-2016 19:21

Quote:

Originally Posted by henri_007 (Post 114605)
Nakon trećeg kompleta žica dolazim ovdje po savjet, mišljenje. Znači nisam neki iskusni tamburaš nego sviram u slobodno vrijeme za sebe.
Moj problem ide ovako. Stavim nove žice, sviram cca 45min, obrišem žice stavim tamburu u futrolu. Za tjedan dana izvadim tamburu žice zahrđale. I to ne mislim malo pocrnile nego baš zahrđale! Promjenim žice, za tjedan dana ista stvar! Malo mi je čudno što su zahrđale cijele, od vrata do tijela gdje se trza. Nije mi baš jasno što se događa, da li znoj sa prstiju, da li je možda futrola loša pa iz zraka skuplja vlagu ili koji vrag. Žice su inače neke noname iz lokalne trgovine sa glazbenom opremom....

Ima li tko ideju zašto mi se to događa?

Prije nego postaviš nove žice na tamburu, našpricaj ih Wd-om. Obriši ih i postavi na tamburu, i deri...

Beno 13-09-2016 14:34

Quote:

Originally Posted by henri_007 (Post 114605)
Nakon trećeg kompleta žica dolazim ovdje po savjet, mišljenje. Znači nisam neki iskusni tamburaš nego sviram u slobodno vrijeme za sebe.
Moj problem ide ovako. Stavim nove žice, sviram cca 45min, obrišem žice stavim tamburu u futrolu. Za tjedan dana izvadim tamburu žice zahrđale. I to ne mislim malo pocrnile nego baš zahrđale! Promjenim žice, za tjedan dana ista stvar! Malo mi je čudno što su zahrđale cijele, od vrata do tijela gdje se trza. Nije mi baš jasno što se događa, da li znoj sa prstiju, da li je možda futrola loša pa iz zraka skuplja vlagu ili koji vrag. Žice su inače neke noname iz lokalne trgovine sa glazbenom opremom....

Ima li tko ideju zašto mi se to događa?

ili su loše žice znači od nekog nekvalitetnog čelika ili su klavirske (normalno mislim na nepletene), ne znam koji instrument sviraš ja sviram basprim i koristim Rajkovićeve klavirske koje mi hrdjaju, znači A i E. I moram ih mijenjat svakih mjesec dana, iako nisam zadovoljan sa prvima(A) pa kupujem od Franjića koje su mi odlične.
I to bi ti preporučio

KDL 20-09-2016 20:56

S ovim žicama nema problema
 
DINAMIK
Nikola Gabrić (zvani/znani) Mika


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 21:57 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.