Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Kućni servis i oprema (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Štimalice, štimeri i sl. (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=341)

profesor 30-01-2007 16:34

Štimalice, štimeri i sl.
 
Ljudi, šta koristite za štimanje tambura.


Ja imam BOSS TU-80, koristim i kontaktni mikrofon KORG


Kakva su vam iskustava (cijene), šta preporučujete.......

Evil Dick 30-01-2007 16:38

Definitivno najbolji stimer za tambure sto sam ja vidio je BOSS TU-12H jer je posebno napravljen bas za drvene akusticne instrumente.. vec duze vrijeme pikiram da cu ga kupit ali mi se tesko rastat sa otprilike sest stotina kuuuna

_maestro_ 30-01-2007 16:40

štimalica i kontaktni mikrofon, oboje korg.
cijena cca. 200 kn štimalica + 95 kn kontaktni mikrofon, kupljeno u TMS zagreb.

htio bih pitati vlasnike skupljih štimalica (>100€) u čemu je kvaka. mene i ovaj korgov jeftikaner zadovoljava. kod ostalih jeftinijih štimalica problem je bio recimo što ne reagiraju na duboke tonove basa, ali korg nema taj problem. sve "čuje", precizan je...

Hrvoje 30-01-2007 16:41

Mi imamo neki Korgov stari analogni štimer, ne znam točno kak se zove (pogledat ću danas, idemo uskoro u studio snimat) i violin tuning pick up (na kvačici)...


Nešto slično ovome:
http://i20.photobucket.com/albums/b2...as/SY60_EB.jpg

Ta kombinacija odlično funkcionira, a i ovaj Korgov štimer je legendaran, znam da je njegova slika u nekoj knjizi za učenje tambura (od Bradića?), a i puno su mi draži analogni od digitalnih...

EDIT: Btw, koji je hrvatski književni naziv za "štimer"? Kao veli se "ugoditi" tambure... Kaj je onda štimer? Ugoditelj, ugađač, ugodnik... :D :bonk:

Evil Dick 30-01-2007 16:45

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 6490)
štimalica i kontaktni mikrofon, oboje korg.
cijena cca. 200 kn štimalica + 95 kn kontaktni mikrofon, kupljeno u TMS zagreb.

htio bih pitati vlasnike skupljih štimalica (>100€) u čemu je kvaka. mene i ovaj korgov jeftikaner zadovoljava. kod ostalih jeftinijih štimalica problem je bio recimo što ne reagiraju na duboke tonove basa, ali korg nema taj problem. sve "čuje", precizan je...

Problem je možda sto ovi jeftiniji tesko love visoke tonove, tj. ako stimer i ulovi ton onda kazaljka luduje lijevo desno uglavnom..

Jedini stimer na kojem sam se uvijek nastimao bez frke je bio pomenuti Boss.. ima sklopkicu malu na sebi i mozes prebacivat visoke i duboke tonove..

profesor 30-01-2007 16:47

Prava stvar taj kontaktni mikrofon. Najgore nam je bilo kada zbog buke moraš van na hladno ići štimati.

5 x van-unutra = goli k.......ontaktni mikrofon je dobra stvar.

tamish 30-01-2007 17:01

intellitouch sa stipaljkom...
 
1 Attachment(s)
Samo se zakaci, ne smeta mu buka, dobro reaguje na duboke tonove, na slici sam ga pritisnuo na prsa junacka, i nisam isfalshirao "E", cena oko 50 USD sa postarinom&carinjenjem...
EDIT : otkako je u mene, 96 komada zica na cimbalu stimujem za 45minuta!
Jos jedino da skida tvrdokorne fleke...

longee 30-01-2007 17:36

Quote:

Originally Posted by tamish (Post 6498)
Samo se zakaci, ne smeta mu buka, dobro reaguje na duboke tonove, na slici sam ga pritisnuo na prsa junacka, i nisam isfalshirao "E", cena oko 50 USD sa postarinom&carinjenjem...
EDIT : otkako je u mene, 96 komada zica na cimbalu stimujem za 45minuta!
Jos jedino da skida tvrdokorne fleke...


Nešto slično, ali opet malo drukčije. Naime, imam fetish na Korg (što se tiče "tunera" :cool:):

http://www.korg.com/gear/images/prod...o/info_AW1.jpg

Cijena? 56€ (Musik Schmidt - Frankfurt na Majci :krez:)

Imao sam i običan štimer s, kako kažete, "kontaktnim mikrofonom", tj. piezo pickupom, ali nisam baš bio zadovoljan. Ovo je vrhunski! :)

saky 30-01-2007 19:19

vlasnik sam ovog stimera :

http://www.bosscorp.co.jp/products/en/TU-15/

mislim da je to jedan od skupljih stimera koji se mogu nabaviti kod nas..platio sam ga oko 800 kn..takodjer sam imao i Korgov kontakni mikrofon koji ima i _maestro_ ali mi se strgao ( Trabi, pozdravi brata :) )..uglavnom stimer radi sasvim ok, dok god radis sa mikrofonom, bez njega mi je maltene neupotrebljiv na gazi..i da, cuo sam vec da dosta ekipe hvali "slabiji", stariji model TU-12, da je dosta precizniji..

BAJA 30-01-2007 19:45

Quote:

Originally Posted by saky (Post 6522)
vlasnik sam ovog stimera :

http://www.bosscorp.co.jp/products/en/TU-15/

mislim da je to jedan od skupljih stimera koji se mogu nabaviti kod nas..platio sam ga oko 800 kn..

Mi isto koristimo ovakav, meni je što i saky kaže sasvim ok! nedavno nam je riknuo kontakni mikrofon, primaš ga je tražio po zg-u ali uzalud!!

Evil Dick 30-01-2007 19:48

Quote:

Originally Posted by saky (Post 6522)
vlasnik sam ovog stimera :
i da, cuo sam vec da dosta ekipe hvali "slabiji", stariji model TU-12, da je dosta precizniji..

A sta sam ti ja napisao malo vislje :)

_maestro_ 30-01-2007 19:49

Quote:

Originally Posted by BAJA (Post 6525)
...nedavno nam je riknuo kontakni mikrofon, primaš ga je tražio po zg-u ali uzalud!!

meni su još u 10. mj. prošle godine u TMS-u rekli da je sve rasprodano i da će tokom 12. mjeseca dobiti novu pošiljku.
evo, prošo i 1. mjesec, a brod iz taiwana nikako da stigne, hehe :krez:

edit: ja sam iz "stare škole", pa imam i rezonantnu vilicu s vibracijom od 440 Hz :krez:

saky 30-01-2007 20:02

Quote:

Originally Posted by Evil Dick (Post 6526)
A sta sam ti ja napisao malo vislje :)

htio sam to napomenuti ali sam zaboravio :)

Svitac 30-01-2007 22:06

Ja sam osobno zadovoljan s Korgom CA-30
Sitan je i stane u džep, jedina ozbiljna prednost. ;)

Hrvoje 30-01-2007 22:54

Evo provjerio sam, imamo Korg AT-12. Najveći i najstariji štimer koji sam vidio, imamo ga otkad pamtim... Ima i zvučnik pa si možeš pustiti ton koji hoćeš, ali tu opciju baš i ne koristimo, a izgleda da se ipak nekaj strgalo pa se ne mogu mijenjati tonovi... Znači od početka sviranja u orkestru, 16 godina... Nebrojeno puta smo ga ostavljali u busevima, u birtijama, autima, padao je na pod s raznih visina itd. itd. Ali još uvijek radi (bar ove funkcije za štimanje)... Volim taj štimer. :)

http://i20.ebayimg.com/07/i/000/82/f0/4349_1.JPG

Trabi 30-01-2007 23:40

Quote:

Originally Posted by saky (Post 6522)
takodjer sam imao i Korgov kontakni mikrofon koji ima i _maestro_ ali mi se strgao ( Trabi, pozdravi brata :) )

Jel sjeo na štimer?:bonk: :bonk: :bonk:

Vidi vraga i mi imamo isti štimer.
Nisam uspio skužit kak da ga natjeram da mi skuha kavu ujutro?:sad: :sad: :(
Ako netko ima savjet... slušam.:D :D

EDIT: Isti kao Saky i ekipa, ne kao Hrvoje.
Iako teško da neko ima isti kao Hrvoje.

profesor 30-01-2007 23:48

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 6527)
meni su još u 10. mj. prošle godine u TMS-u rekli da je sve rasprodano i da će tokom 12. mjeseca dobiti novu pošiljku.
evo, prošo i 1. mjesec, a brod iz taiwana nikako da stigne, hehe :krez:

edit: ja sam iz "stare škole", pa imam i rezonantnu vilicu s vibracijom od 440 Hz :krez:

Htjedoh napisati gore ŠTIMALICE; ŠTIMERI; VILICE i sl, ali odustah, kad ono .... još se koriste.

Kada bude neki napredak vjerojatno pređete na onu što se puše u nju.



Ne znam gdje vam je taj TMS, ali ja sam kupovao u podrumu Otvorenoga učilišta. FINAL COPY

saky 30-01-2007 23:57

profa, to je taj ducan, samo sto su se sad preselili na Zeleni val negdje i koliko sam upoznat jos nisu dobili te mikrofone..

trabi, ma nije sjeo debeli na stimer, on jos uvijek funkcionira, nego je bio mastovit kod namatanja kabela mikrofona nakon stimanja :)

profesor 31-01-2007 00:02

Ajd ako netko zna točnu adresu trebat će mi uskoro.

Fala.

_maestro_ 31-01-2007 02:49

Quote:

Originally Posted by profesor (Post 6592)
Htjedoh napisati gore ŠTIMALICE; ŠTIMERI; VILICE i sl, ali odustah, kad ono .... još se koriste.

ma, imam to više kao suvenir, iz emotivnih razloga. baš sam jučer nešto hrvoju replicirao o tome kako imam čak i klavir koji nije električni, nego ima unutra neke žice i batiće, imam i par uzoraka notnog papira za kojeg neki tvrde da su ga prije koristili kompozitori i na njemu cijele opere ispisivali.
a sjećam se da smo nekad davno naštimavali instrumente uzdajući se u vlastiti sluh... ono, daj mi e, i onda ding, ding, ding i naštimaš tako... :krez:

edit: jeb...pardon, [snošajni glagol, prezent, 2. lice jednine] ovo sad. više i ne slušaš ništa dok naštimavaš tamburu, samo gledaš kad će se upaliti zelena lampica na štimeru i eto ga, naštimano.


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 08:56 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.