Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tambura općenito (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Tamburaška glazba i mediji (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=17)

rodjo 22-03-2006 14:53

Tamburaška glazba i mediji
 
Mislite li da su u našim medijima tambure,tamburaši i tamburaška glazba premalo zastupljeni? Moje mišljenje je da se previse govori o narodnjacima i ostalom smeću od kojeg se vise jednostavno ne može ni pobjeći;kao da je "tuđe uvijek bolje"!? Najgore je to što sami ne cijenimo dovoljno ono s čime se malo koji narod može pohvaliti,a to je ono što mi imamo.Bogatu kulturu čiji je neizostavan dio upravo tambura!

Jasna 24-03-2006 10:17

Potpuno se slazem oko (ne)zastupljenosti tambura u medijima. Ali, nije mi to krivo. Mi koji to volimo uvijek nadjemo nacina. Bitno je da nas ima. :)
A sto se tice narodnjaka... Najveca stvar koja me u svezi njih zivcira je to sto oni koji ih preziru, a ne poznaju (ni narodnjake ni tambure) u isti kos svrstavaju i tambure. To me istovremeno i ljuti i zalosti jer TO NIJE ISTO, ma ni slicno. Nisam protiv narodnjaka, mora se priznati da i u toj sumi ima nekoliko kvalitetnih drvaca, ja ih samo ne volim. Svakom njegovo :rolleyes:

danicam 24-03-2006 18:22

hm...
 
Da li je tamburaška glazba zastupljena u medijima? :( Ja mislim da nije, a ako se ponekad nešto spominje, onda informacije nisu dovoljne. Naravno da je kod mene sve puno kompliciranije, barem što se pratnje hrvatskih medija tiče, ukoliko živim u Bratislavi. Prije godinu dana, dok je na HRT-u postojala emisija Domovnica, gledala sam je svaki put. Na početku svaki tjedan, kasnije svaki drugi... Prije pola godine su je prestali emitirati :mad: ... A na kraju su nama u Slovačkoj isključili HRT :(. Mislim da se u Hrvatskoj gubi interes za narodnom baštinom, posebno za tamburaškom glazbom, što mi je JAKO žao a mislim da bi se čim prije trebalo naći nekakvo uspješno rješenje!!:rolleyes:

cicak 14-07-2006 01:07

...
 
.... Prije godinu dana, dok je na HRT-u postojala emisija Domovnica, gledala sam je svaki put. Na početku svaki tjedan, kasnije svaki drugi... Prije pola godine su je prestali emitirati....

-prvo se zvala "lijepom nasom","domovnica","hit do hita"....sve isto samo drugi naziv...ko je kod uletio pare ili imao štele uletio je,i svakakvih je sviralo+smeće od pjesama....normalno da je doslo do zasicenja glupostima koje vec godinama traje....zato je i nema vise....

Hrvoje 07-02-2007 19:37

"Svirci moji", "Narodno veselje"
 
Jel' se još snima / prikazuje "Narodno veselje (dajte grah i zelje :bonk: )" na Z1 i "Svirci moji" na HTV-u? Z1 nemam, a HTV (i TV) ne gledam pa me interesira... To su zapravo jedine TV emisije di su se mogli čuti i vidjeti tamburaši uživo na ovom ZG području...

EDIT: Pošto su neki vidli neku nedjelju tamburaše na "Veselju", valjda se još prikazuje, al' dal' se i snimaju nove emisije...? Ili se samo repriziraju?

georges 07-02-2007 20:01

Same reprize, ja sam onu Julisku vidio tri puta, steta za mlade decke... poslije te Juliske su svirali s Kud-om, isti sviraci...


@ Tamish : kad imam sansu vidjeti tamburase na RTS-u ?

@ Cicak : a na BHTV-u ( za onu nedjeljom navecer znam ) ?

matija_vg 07-02-2007 23:39

nisam bas previse pratio tak da neznam jel repriziraju ali Narodno vesejle se od nedavno snima u drušvenom domu u Jakuševcu od kad je obnovljen......

_maestro_ 08-02-2007 00:25

Quote:

Originally Posted by georges (Post 7680)
Same reprize, ja sam onu Julisku vidio tri puta, steta za mlade decke... poslije te Juliske su svirali s Kud-om, isti sviraci...

s kudom im je i mjesto, do daljnjeg. da nisu svirali julišku, riječi ne bih protiv njih napisao.

Trabi 08-02-2007 03:57

Quote:

Originally Posted by matija_vg (Post 7687)
nisam bas previse pratio tak da neznam jel repriziraju ali Narodno vesejle se od nedavno snima u drušvenom domu u Jakuševcu od kad je obnovljen......

Jes, u utorak je snimljena prva emisija nove sezone a mislim da će biti emitirana na Valentinovo, samo ne znam dal bude u nedjelju prije ili na samo Valentinovo.

Na threadu "Bas" ima par zanimljivih slikica sa tog snimanja...:bonk: :bonk: :bonk:

nokia 08-02-2007 04:41

Nitko nam ne brani da se javimo svojoj lokalnoj radio postaji i predlozimo da cemo besplatno voditi jednu tamburasku emisiju. Ionako njima nedostaje programa i uvijek ce prihvatiti takvo nesto,ako emisija i voditelj imaju smisla za to. Jel se nekome da to raditi....to je vec druga stvar,ili treca,ili...

hedonist 08-02-2007 16:56

Quote:

Originally Posted by nokia (Post 7699)
Nitko nam ne brani da se javimo svojoj lokalnoj radio postaji i predlozimo da cemo besplatno voditi jednu tamburasku emisiju...

Dobro si to prispomenuo.
U zivotu su najbolje stvari one koje su nam tu na dohvat ruke,jednostavne i cesto besplatne,najjeftinije...samo se treba sjetiti i treba htjeti.
Ali izgleda da smo mi svi tu uspjesniji u otkrivanju tople vode nego u organiziranju projekata tog tipa koji bi ionako s vremenom donijeli "korist" tom bandu ciji se covjek upustio u tako nesto...
Spominjem "korist" cisto da umirim one duse koje ce se odmah zakacit za taj moment...isplativosti.
Evo vam primjera...Jasa(Jasenko Ivanetic) koji vodi emisiju na radio Đakovu,decko koji je krenuo u to i dobro mu ide.A na sta smo se mi sveli tu u Zagrebu,na voditelje tipa Đurđe Habel,Rubale,Fiolica...i na hrpu takvih amatera koji gade eter sa smecem koji pustaju i koje pokusavaju uvalit narodu pod tamburasku glazbu...
Zalosno,ali istinito...
I onda smo mi nezadovoljni...:bonk:

kojot 25-02-2007 02:37

Cmc
 
televizija koja promiče hrvatsku glazbu i glazbene spotove je CMC! Dosta se može vidjeti i tamburaša, npr. nedjeljom ima emisija naziva "Ej, tamburo" u kojoj se 1 sat puštaju tamburaški spotovi. To ne znači da ostale dane nema tamburaša, u 24 sata na dan ima svega...

Danas je bila emisija CMC portret u 17,00 sati u kojoj je gost bio Stanko iz Dukata...inače kratak opis emisija:

CMC portret i Ćakula - dvije iste emisije drugog naziva. Uglavnom, voditeljica Anja Alavanja razgovara (intervjuira) sa jednim pjevačem ili frontmenom nekog benda kroz 1 sat.

5 u 5 - ovdje uglavnom gostuju glazbeni sastavi, emisija kao i ove dvije

Večer s... - u ovoj emisiji nekih pola sata se puštaju pjesme istog izvođača...

Tu su još i emisije Ej, tamburo (koju sam već opisao), Klapo moja (sat vremena spotova klapi), Top spot, CMC News...

Uglavnom, Zlatni dukati su zasada bili u baš svim emisija, dok su Gazde do sada bile u emisiji 5 u 5...nadam se da će još tamburaških sastava sudjelovati u tim emisijama, dok se spotovi vrte i od Lola, Ex Panonije, Estama, Škore...svih koji su snimili spotove...

kojot 19-03-2007 21:06

a šteta što danas nisam pogledao na vrijeme, u emisiji "5 u 5" danas je gostovala Ex Panonia. :sad:

ocvirek 28-03-2007 19:20

kada bi bili malo više zastupnjeniju na HRT-u, mislim da bi stekli opću popularnost
pa bi sve drugo bilo lakše.........ali HRT, a isto i Nov@ i RTL, preferiraju narodnjake jer je to sigurno u interesu "gazda" lokala po zagrebu i osijeku u kojima se pojavljuju cajke. a svi dobro znamo da vlasnici takvih lokala vozaju mercedese i pretežno su jako dobri sa kriminalnim miljeom......pa su vjerovatno dobri i sa nekim na tv-u tko ih stalno reklamira.......a mi tamburaši.........ko nas *ebe............

ocvirek 28-03-2007 19:22

problem je što ljudi više ništa ne gledaju srcem, samo je lova u pitanju

hrvoje111 17-08-2007 14:16

Bok!
 
Bok!
CMC emitira nedjeljom jedan sat tamburase ali koje spotove?One od priej 20 i vise godina i jedne te isti svake nedjelje...Ne znam da li ti urdnici gledaju te svoje emisije?Vjerujem da ne gledaju nego ih snime na nosac ili racunalo i onda ih samo pustaju i misle da gledatelji nece primjetiti......Moda je problem u tome sto tamburaski bendovi nemaju snimaka...tko e ga znati?
U svakom slucaju na hrvtskim radio i tv postajam je opcenito malo hrvatske narodne glazbe...ali zato ima "cajki" koje su dosadile Bogu covjeku...Mozda sam ja iznimka ali nisu moj ukus niti moj nivo glazbene kulture!
Hrvoje111

cicak 24-08-2007 03:17

dopuna
 
Quote:

Originally Posted by georges (Post 7680)
Same reprize, ja sam onu Julisku vidio tri puta, steta za mlade decke... poslije te Juliske su svirali s Kud-om, isti sviraci...


@ Tamish : kad imam sansu vidjeti tamburase na RTS-u ?

@ Cicak : a na BHTV-u ( za onu nedjeljom navecer znam ) ?

-Imas i nedjeljom u jutro oko 9.30h ili 10h emisija "Svako dobro BIH" u kojoj nekad svira nas narodni orkestar a nekad i tamburaski....Ja kasnim tocno pola godine al opet nije kasno ;)

klas 24-08-2007 11:48

petkom u 21:00h na Vinkovačkoj televiziji emisija Gori lampa
....zanemarite voditeljicu i dobijete čak i dobru emisiju

eXeR 24-08-2007 11:51

Quote:

Originally Posted by klas (Post 22751)
petkom u 21:00h na Vinkovačkoj televiziji emisija Gori lampa
....zanemarite voditeljicu i dobijete čak i dobru emisiju

toooooooo brate. sta fali, mogo bi je ja, nebi joj ni kune uzo

tamish 24-08-2007 12:02

tamburaši na RTNS...
 
Molim Bogics-a da dopuni...
...nisam siguran za termine emisije "Vojvođanske zlatne žice"...
...sredom uveče na RTNS1 ide "vodimo vas na Tamburijadu u Novome Sadu", što vodi Višeslav u MB Pivnici...ne znam kad je repriza...
...petkom uveče, Petkazanje, Bore Otića, sa reprizom u subotu u podne i još jedan "šugav" termin, tu se zalomi dosta često o tamburi i ima dosta svirke...
...u ranim jutarnjim satima na RTS2 puštaju snimke "iz naftalina", često bude tamburaša...

E, sad ne znam ima l' još štogođ...


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 10:01 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.