View Single Post
  #19  
Staro 25-10-2006, 14:51
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

osta bogi bez tamburaša. pa ljudi moji, zar je to moguće?

informacija je iz druge ruke, ne vjerujem da je izmišljotina; kad se pregovaralo s bogdanom oko jednog nastupa u vinkovačkom kraju, praktički je bilo svejedno koja će ga ekipa pratiti. miki, šuša, jinx itd. ili čičo, cicko i ekipa.

navodno je bogdan rekao da su mu vojvođani draži izbor... pa eto.

trebao bi bogdan sam, svojim autoritetom sakupiti jedan stalan bend s kojim će raditi. vjerujem da bi 99% tamburaša bilo počašćeno da budu njegov bend.

davno sam načuo i o nekim nesuglasicama koje je imao s janikinom ekipom... i činjenica je da su ga u to vrijeme pratili veseli vojvođani.

u vezi čiče, cicka i ostalih iz tog benda mogu reći da mi kod njih zaista fali primaš. kod tzd ne, ali kod ovih da.
kad su se poslije rata prvi put pojavili na hrt-u (požega) sjećam se instrumentalne međuigre, refrena u pjesmi zaustavite dunav.
bogtemazo, baš u tom trenu sam upalio tv, oni sviraju refren pjesme koju sam svirao milijardu puta, a ja nisam skontao šta to sviraju dok bogdan nije počeo pjevati drugu kiticu. oću reć, dionice basprima su bile posložene tako da je 1. svirao melodiju, 2. gornju tercu, a treći još više gore u poziciji i bio je najglasniji. to bi bilo ok. da su imali i prim, ali ovako umjesto 1,2,3. basprim oni su imali složeno 3,2,1.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote