View Single Post
  #48  
Staro 17-02-2007, 15:03
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno Paris

Vidio sam taj software (Paris) u jednom privatnom studiju, 1998. godine. Instalacija je bila na nekih 5-6 disketa. Za softverske pojmove je to pretpovijest, zna li se kad su stali s razvojem?
Smele, nisam skužio ono o zatvorenom sistemu, odnosi li se to na sam software i njegovu kompatibilnost, na nabavku softvera, distribuciju, razvoj...
Na zadnjem snimanju na kojem sam bio, 2006. korišten je Logic Pro Audio sistem, isto private studio.
U Croatia Recordsu, 1998 su radili s Cubaseom...
Softvera ima stvarno puno, Cakewalkov Sonar još nitko nije spomenuo.

Generalno, moj je dojam da profesionalni snimatelji ipak preferiraju rješenja bez softwarea, adate, trake raznih formata i vrsta. Ni neki fotografi ne vole digitalne snimke i kamere.

Ali, ovo je tema home recording, tako da o nabavci neke profi opreme i programa većina niti ne razmišlja. Čovječe, stavi nekog newbija pred pokrenuti Cubase SX, on mora 6 mjeseci kontat šta je šta i čitati help manual da bi uopće mogao početi snimati nešto. Ovdje mi nekako bolje pašu oni mikrofoni od 100 kuna ili 50 €, zvučna kartica od 400-500 kuna, midi sequencer, midi instrumenti... hobistički, bez visokih zahtjeva.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote