View Single Post
  #23  
Staro 21-09-2008, 12:45
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
...ma mislim ja da mi u principu mislimo isto ali...najlakše je reć: valjda se nađe nešto poučno -
pitanje je samo tko će što uspjeti prepoznati iz svega napisanog kao poučno, interesantno, dosadno, ovakvo, onakvo.
svatko ima svoje kriterije i svoje filtere i uopće ne treba imati iluzija da će nešto što se napiše s namjerom da bude poučno to svakome i biti.
isto tako, netko drugi će nešto korisno izvući za sebe i iz gluparenja ili zajebancije koje ima na forumu.
svi smo različiti, išli smo u različite škole, imali različit uspjeh i ocjene u tim školama. a različiti su i oni koji su išli u istu školu i slušali iste nastavnike.

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
...to je ok ali prošlo je dosta vremena a stvari stoje, ili nema postova pa se pišu budalaštine ili su pokrivene sve teme nevezane za tamburanje....i to već dugo
to je neizbježna sudbina svakog foruma. ovaj je još i dobar i o tome postoji konsenzus među administratorima. sve drugo bi bilo diktatura, a i bez toga su me nazivali direktorom svemira i slično. nezadovoljnih uvijek ima.


Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
a oni koji bi i mogli/trebali -pa i ti i zonzi (sad sam vas uzeo zbog 11. stranice) samo raspravljate o samima sebi- odite na kavu i ispričajte se.....
ne sami mi, (tj. i svi drugi na koje misliš) kad spominješ zonzija i mene, nego apsolutno SVI pišu o sebi i ZBOG sebe. i ti si reagirao zbog sebe, jer se tebi nije nešto svidjelo.
cijela naša ljudska rasa i civilizacija je ustrojena na takvom, sebičnom principu.
kvaka je u tome da je ovo ipak specijalizirani forum i da se jedan znatan dio naših osobnih interesa vezanih uz tambure preklapa. u tom dijelu interesa koji nam se preklapaju, nekima veći dio nekima manji, nekome jedno područje, nekome drugo, leži i cjelokupni smisao postojanja ovog foruma.
ono ostalo je balast, višak. e, sad što ti misliš da je višak jedno, a zonzi misli da je višak nešto drugo... kakav god da je taj višak, neizbježan je.
i vođenje foruma se svodi na balansiranje oko svega toga. i s tim balastom se ozbiljno računa.
zašto ti smeta ako recimo, zonzi i ja imamo veće područje "zajedničkog preklapanja interesa" nego ti i ja? sve se svodi na tamburanje. treba i tolerancije u svemu.

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
i da, dojam mi je da se opet stvara situacija da će opet tamburaši sami sebi bit "krivi", -npr. narodnjaci - jebemu miša svi se ravnodušno odnose prema tome - odi na narodnjački forum pa piši o škori i dukatima...očekuju se neki filteri, nema filtera ovo ono a ni sami sebe ne filtrirate
bavljenje cajkama i narodnjacima, nažalost je činjenica i među tamburašima. poseban problem je što tamburaši sviraju sve i svašta, pa tako neki i narodnjake, ali nisam procijenio da je to uzelo maha na forumu.
bemu sunce, nemoj očekivati od mene da ću pogoditi temu koja tebe zanima. otvori je sam. raspravljajte o narodnjacima, o čemu hoćete. nitko sretniji od mene da ovaj forum postane aktivniji u tom pogledu.
osobno vrlo rijetko pokrećem nove teme, nego se uključujem u pokrenute. zato recimo, hrvoje otvara teme za najrazličitije stvari, najčešće bez doticaja s tamburama. meni to ne smeta i ne pada mi na pamet filtrirati ga, barem dok ne krene s nečim što bi moglo postati politički škakljivo.
dajte i vi ostali krenite s nečim što vas zanima ili protiv nečega što vam smeta.

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
ajmo malo konkretizirat stvari a ne govorit o stvarima za koje mi nismo neposredno odgovorni.....nadam se da me shvaćaš...
eto, na ovo ću odgovoriti citiranjem sebe samog, s prethodne stranice:
Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
sve u svemu najviše rasprave ima o stvarima za koje nismo sami mi neposredno odgovorni, nego tamo neka treća lica jednine: neki majstor, pa dynacord, pa shure, pa korg...
a yok... nećemo biti ništa bolji budemo li od gore navedenih očekivali da riješe naše probleme.
edit: sve sam ovo i započeo upravo s namjerom da apeliram na mijenjanje onih stvari koje sami možemo promijeniti kod sebe na bolje.
počelo je s apelom na razmatranje o tamburi kao instrumentu, instrumentu sa svojom prošlosti i svojom dušom. kako se razvijala i u šta se razvila. slijedeći takvo razmatranje, možda shvatimo duh same tambure i bude nam lakše naći prikladan način prezentacije naše muzike, naći svoj vlastiti izraz umjesto da po stoti puta sviramo ono što je bogdan napravio i prije i bolje od nas. na taj način zatomljavamo dušu tambure da se i dalje razvija u nešto u šta bi trebala. možda se netko dosjeti u čemu je greška. ja to ne mogu dokučiti, ali barem sam svjestan postojanja te greške i razmišljam o tome. i zovem upomoć. vjerujem da netko ipak može naći izlaz iz te tamburaške monotonije i nedogađanja ničega značajnog.
to su sve stvari koje nam neće riješiti netko sasvim treći. moramo sami.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 21-09-2008 at 13:09.
Reply With Quote