View Single Post
  #27  
Staro 21-09-2008, 14:39
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by zOnZi Vidi Post
Imaš materijala koliko hoćeš...Neće znanje samo doć k' čovjeku u tome je poanta.
E, sad smo na filozofskom podforumu pa si možemo priuštiti malu digresiju.
Daklem, vako:
Kao neki prokleti magnet me privlači Indexov forum. Nisam registriran, ali mazohistički pratim neka zbivanja na tom zlom mjestu.
Rekli bi naši stari Sodoma i Gomora.

Između raznih tamošnjih rasprava na beskrajnu temu ima li Boga, ovaj post sam zapazio kao zanimljiv:

Quote:
Bog postoji

Čovek je otisao u brijačnicu da ošiša svoju kosu i skrati bradu kao i obično. Počeo je pričati sa berberom koji ga je zabrinuo. Pričali su o mnogim stvarima i raznim temama. Iznenada dotakli su temu o Bogu.

Berber je rekao: “Pogledaj čoveče, ja ne verujem da Bog postoji kao što si ti to rekao. “Zašto si to rekao?“- upitao je čovek.

„Pa to je tako jednostavno samo moraš izaći na ulicu da shvatiš da Bog ne postoji. Reci mi da Bog postoji da li bi bilo toliko bolesnih ljudi? Da li bi bilo napuštene djece? Da Bog postoji, ne bi bilo patnje i boli. Ja ne mogu zamisliti Boga koji dopušta ove stvari.“ Čovek je zašutio jedno vreme misleći se, ali nije želio odgovoriti bez argumenata.

Berber je završio svoj posao, i čovek je izašao iz brijačnice. Ubrzo nakon što je izašao iz brijačnice ugledao je čoveka sa dugom kosom i zapuštenom bradom (izgledao je sav neuredan).

Onda je čovjek ponovo ušao u brijačnicu i rekao je berberu: “Znaš šta? Beberi ne postoje: „Kako ne postoje?“- upitao je berber. „Ne!„-čovek je uzvikuo. „Oni ne postoje, jer da postoje ne bi bilo ljudi nesređenih, kao što je onaj na ulici: „Ah, berberi postoje samo što ljudi ne dolaze nama.“ „Tačno!”- potvrdio je čovek.

„To je poenta. Bog postoji, samo što ljudi ne veruju u Njega, i ne klanjaju Mu se, i zato je toliko boli i patnje na svetu.”
E, sad ista poanta iz ove priče s Bogom se može primjeniti i na Znanje
Treba se samo okrenuti prema Njemu i prihvatiti ga.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote