View Single Post
  #4  
Staro 14-11-2012, 17:05
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Grofovi djeluju kao parcijalno bežični (svi instrumenti osim basa) već skoro tri godine, jer smo za vokale zadržali mikrofone na stalcima.

Ideja je odlična, jer se čovjek puno komotnije osjeća kada se može odmaknuti od mikrofona tijekom solaže i malo protegnuti noge, dobaciti koju kolegi ili u zadnji čas 'umiksati' neku stvar bez da se boji okrenuti od stalka.

Idealna bi bila postava u kojoj su i vokali bežično ozvučeni, iako svi zaziru od Senna M izgleda. U tom slučaju je potrebna disciplina i suzdržavanje od raznih, tamburašima svojstvenih, komentara. Volio bih to doživjeti u svome bendu. Dakako, ako su svi mobilni, rješava se automatski pitanje monitoringa jer onda nije potreban, sve se čuje na FOH zvučnike, tonska proba je prije gotova (stanete se na idealnu poziciju ispred zvučnika i odmah čujete tko se čuje, a tko ne).

Jedina negativna stavka, po meni - BATERIJE!!! Svi ti bežični sustavi su dosta osjetljivi na 'prehranu' i ne reagiraju dobro na jeftinije proizvode. Jedan kolega je stavio jeftinije baterije u predajnik, pa smo svjedočili otapanju plastike i uništenju uređaja. Skup sport.
U slučaju potpunog wirelessa na sastav koji broji 6 ljudi, to je trošak od 24 baterije po svirci, dakle negdje oko 160 kn, ako rabite duracellke. ako je riječ o kraćim gažama, po 4 sata, onda jedan komplet izdrži i 2 gaže.
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp

Last edited by odisej; 15-11-2012 at 00:04.
Reply With Quote