View Single Post
  #52  
Staro 15-04-2009, 08:46
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tihoos Vidi Post
trudim se odgojit ljude za koje sviram. jer, ruku na srce, mi smo ti koji diktiramo šta će se slušat. mi i godallmighty radio stanice i croatia records
U kojoj mjeri možemo "odgajati" svoju poštovanu publiku, to je pitanje za sebe... Ipak smo mi tamburaši (gažeri i čvrgaroši) njihova uslužna djelatnost... Moramo priznati da se i profil naših gostiju dosta promijenio tijekom ovih desetak godina... Neovisno o nama, drugi faktori su posrijedi, da ne nabrajam bezveze općepoznate stvari... Neki gosti vide u nama svirače, skoro pa i umjetnike, neki najamnu radnu snagu (poželjno jeftinu) u svojim kojekakvim reprezentativnim "projektima" zadužene za stvaranje ugode poslovnim i inim partnerima; neki pak u tamburašima nažalost vide samo "živi" CD-changer (nije im jasno zašto nemamo bubnjeve i sint, npr., ili crevo)... Sve rjeđe naletimo na pravu kulturnu gospodu (u pravom smislu riječi) koja cijeni glazbu i ne mijenjaju kameleonski svoj karakter sa svakim slijedećim ispijenim pićem...
Ali, po prirodi smo prilagodljivi pa ćemo već kao i do sada pronaći najbolji i najbezbolniji način da spojimo korisno s ugodnim, a pritom u nekoj mjeri čak i utjecati na publiku, bilo kao propagatori naše umjetnosti ili kao dvorske lude...
Da završim ovo "talasanje", nigdar ni bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda nebu da nam nekak nebu...
Uvijek sam govorio da ako nemaš svoj "swich" i ne možeš se nositi sa npr. gažiranjem ili čvrgarenjem, bolje da to ne radiš... Ima dosta drugih poslova, npr. klanje odojaka po selu, postavljanje knaufa ili sl. ...
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote