View Single Post
  #6  
Staro 08-03-2008, 10:49
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by zOnZi Vidi Post
Ono što je meni najbolji dio njegove tambure, to su dobro izbalansirane ostale žice. Napravi prijelaz sa prve na drugu i uopće nećeš izgubiti na dinamici, e to je ono što dobar instrument mora imat. Ista stvar je i sa trećom i četvrtom žicom. Dosta je lagan za svirat. E sad, nekome se možda boja tona neće svidjet, nekome ovo, nekome ono...
Meni je bitno i da instrument ne mijenja boju na različitim žicama, kao i na različitim poljima. Nailazio sam na instrumente koji iznad npr. sedmog polja potpuno promijene boju, ili koji na prvoj i trećoj žici uopće ne zvuče kao isti instrument. Čak sam probao neke tambure koje mijenjaju boju između polutonova. To zna biti poprilično nezgodno, barem meni. Boja, kakva je da je, bi trebala biti bilo gdje na instrumentu. Naravno, zbog veće mase i veće površine presjeka, deblje žice moraju zvučati tamnije, ali boja bi trebala biti konzistentna na svim žicama.

EDIT: Vučko, bivši član Bande, ima opakog Tatića. Brutalno glasna tambura, pogotovo u njegovim rukama, svijetlog tona i još k tome relativno konzistentne boje, a manja odstupanja u boji se daju srediti, jel da, zOnZi?
__________________
Moj blog: The Third Side of the Pick
Reply With Quote