View Single Post
  #21  
Staro 21-09-2008, 11:36
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

- evo, skoro će mi 5000. post. izgleda da ne mogu bolje. ali se ne sekiram, ovo je ipak forum, a ne besplatna škola. druga je stvar što se na forumu IPAK može naići i na nešto poučno, tu i tamo.
- naravno da je razvodnjavanje ako se od svega navedenog u 10-tak postova uhvatiš rasprave o slučajno spomenutoj usporedbi, o nebitnom detalju, kao što je dvojba je li poznavanje nota minimum ili elementarna stvar.
a već sam par postova prije nego što si se javio na temi i sam napisao da se ponavljam i vrtim se u krug. ipak vjerujem da će zahvaljujući ponavljanju i prežvakavanju sažvakanog još poneko novi to čitati.

i ne slažem se s tvojom ranijom tvrdnjom:
Quote:
čitanje nota i ponašanje na svirci...to spada u minimum da bi netko uopće se bavio glazbom
po tome ispada da se svi koji sviraju služe notama. razmisli sam, koliko ljudi koji sviraju po bendovima znaju note barem u tolikoj mjeri da ih mogu dobiti i na iduću probu benda doći koliko-toliko pripremljeni i upoznati s materijalom?
ili mi poznamo različite ljude.
za mene je postotak onih tamburaša koji o notama imaju stav:
Quote:
c) a šta se tu ima pročitat kad nema slova...
znatan. prevelik. ipak, i sam vidim da se s vremenom stvari kreću na bolje.

i priznajem, bliže onome što sam htio reći spominjući "elementarne" stvari bi bio izraz "znaju šta sviraju, umjesto da sviraju što znaju", ali nisam ga se taj čas dosjetio, nego sam napisao "poznavanje nota" umjesto toga.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote