View Single Post
  #8  
Staro 22-10-2012, 21:42
Tomena Tomena je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Sep 2012
Postovi: 51
Tomena je na dobrom putu 22
Uobičajeno


Ja sam vlasnik jednog od rijetkih basprimova majstora Josipa Rohrbachera.Vjerujem da je ton prime takav kao što si i opisao jer i moj basprim radi isto tako,a najjača stvar je to da ima predivnu boju tona koja se mijenja ni kad nagaziš ni kad sviraš lagano,na uho....boja tona je perfektna!Rekao sam da je jedan od rijetkih zato što se u kasnijem razdoblju od spomenute godine vezane uz primu javljaju tambure s potpisom BRAĆA ROHRBACHER!Nažalost,probao sam više takvih instrumenata i kvaliteta nije niti blizu kvalitete onih koje potpisuje sam Josip.Ovakve furnire kao na tvojoj primi sam vidio i na BANJOLINI koju sam također svojevremeno imao u vlasništvu a koja je sada negdje u Zg.No,na basprimu je furnir dvodjelni,tj ispred rupe je oblik sličan opisanima iliti sa slika prime i završava na prvoj trecini rupe,a drugi dio poćinje od treće trećine rupe i izgleda kao lastin rep...,tako da u cjelini izgleda predivno.Josip nema veliki broj napravljenih tambura pa stoga mislim da nije neka posebna tambura po narudžbi,već da je to bio njegov uobičajeni uradak,tj tambura koja radi bez obzira gdje će ili kod koga završiti.Moguće ja da griješim,ali smatram da imam pravo na ovakvo mišljenje iz dosadašnjeg mog iskustva u susretu s tamburama koje potpisuju JOSIP ROHRBACHER ili BRAĆA ROHRBACHER!
Reply With Quote