View Single Post
  #57  
Staro 05-06-2008, 19:15
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Ako planiraš upisati osnovnu glazbenu (6 godina), onda ti za upis u prvi razred ne treba baš ništa, dođeš i pojaviš se.

Ako želiš upisati PR.1 (ubrzani razred u kojem sabiješ prve tri godine osnovne glazbene škole, s tim da imaš već nekog glazbenog iskustva) onda moraš nešto otpjevati, nešto ritma otkucati, ništa posebno, da vide da imaš neke veze s glazbom...

Za sve dalje (PR.2 - zadnje 3 godine osnovne glazbene, srednja glazbena) potrebno je proći prijemni ispit. Nije teško ali je nemoguće ako si samo tamburaš i nikad nisi čuo za kvintakorde i sl. To uzmeš 10ak sati instrukcija iz solfeggia i klavira, ali sad bi se trebao jako požuriti ako želiš ići u glazbenu na jesen.

Za srednju glazbenu ti treba više znanja i dosta razvijen sluh. Boli njih patka (kako _maestro_ voli reći ) što ti prepoznaješ stupnjeve, tj. akorde u nekoj pjesmi koju dosad nisi čuo (npr. ako si kontraš), nego trebaš znati neke druge stvari koje njih zanimaju (obrati akorda, intervali, terminologija). S tim da moraš prvo položiti osnovnu glazbenu, a tek onda ići na prijemni za srednju, ispiti su istog oblika. Debilno, ali tako je. Ako si u ZG mislim da ćeš moći tako, ali negdje drugdje, npr. kod nas u OS, moraš prvo završiti u dvije godine osnovnu (PR.1 i PR.2) pa tek onda možeš u srednju. I to je najbrži način. Opet debilno.

Za akademiju moraš proći prijemni ispit, ne moraš imati završenu nikakvu glazbenu školu.

Eto, ti biraj gdje si ti.
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote