View Single Post
  #58  
Staro 23-09-2008, 18:23
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno Vječne Melodije I-VI

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
........
na tom tragu je bio i jimmy stanić, praćen braćom justin (mandolina i gitara, a jimmy je sam svirao kontrabas). oni su izdali seriju od 6-7 albuma ....
Eh....a ja bih samo na tamburama muziku tog fazona svirao...(pored mađarskih romansi)...biće valjda, jednom, nekad,...kad skupim ekipu na istoj talasnoj dužini...

Inače te pesme izdate u "ediciji" Vječne Melodije nisam uspeo još sve da kompletiram...sve su "pitke" i to je stvarno, što reče maestro, milina za slušati...
Masa tih pesama su prepevi italijanskih starih šlagera, i tu veliko hvala Mario Kinelu, Miroslavu Biru, Norbertu Nogebaueru (tako nešto) i toj staroj gardi koji su tako dobro udahnuli taj purgerski duh italijanskoj "muzici lakih nota", fino udenuli Savu, "trambulin" itd...

Svakako, bilo bi mi jako drago da neko krene na tamburama to da izvodi...pridružujem se unapred!!! Prilikom fešte sam Vedranu ostavio dosta mp3 snimaka te muzike ( sve što imam), pa te, Vedrane dragi, molim da malo "poseješ" Đimija & Justine međ tamburašima! To bi bilo ....ufff!

EDIT
Krenuću, Hrvoje, polako da ga "bacam" na gmail ...zeza me modem nešto...
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura

Last edited by tamish; 23-09-2008 at 20:45.
Reply With Quote