View Single Post
  #57  
Staro 13-03-2007, 12:14
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

e, pa vidiš tema je NOTNI ZAPISI. tu sam jako skeptičan, što sam i izrazio u svom prvom postu na ovoj temi. problem je u tome što se ovom vrstom glazbe bavim preko četvrt stoljeća i što još nisam naišao na kvalitetan notni materijal kojeg bi se isplatilo preporučiti drugima, pogotovo početnicima koji greške u tim notnim zapisima neće moći sami prepoznati i korigirati ih, nego će te površno napisane note prihvatiti zdravo za gotovo, kakve jesu.

u tu se priču uklopio i sviraczs koji je kao bolje rješenje naveo slušanje te glazbe u izvedbi eminentnih izvođača, gdje nema krivih harmi, teksta i melodije. tek kad usvojiš to, možeš se početi koristiti ovakvim poluproizvodima od notnog materijala u starogradskoj, narodnoj glazbi, jer ćeš sam vidjeti šta tu fali. sad, čovjek piše postove s puno uskličnika, pa šta? to uopće nije bitno, ne tiču se ti uskličnici tebe, on uvijek tako piše.

od svega skupa, korisna ti je bar informacija da s rezervom pristupiš takvim izdanjima notnog materijala.

u pjesmi fijaker stari, prva nota nije e, nego d i na stihu:
- cijele noći snijeg polako pada

na boldanom slogu "pa" probaj odsvirati Cis7 umjesto G dura, pa vidi kako ti se čini.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote