View Single Post
  #37  
Staro 10-03-2007, 14:46
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by saky Vidi Post
reci mi da se zajebavas
ne znam koga je ovo išlo, mirkeca valjda. naravno da se ne zajebava.
problem je u tome što note objavljuju kojekakvi likovi, pa se po tim brošurama nađe svakakvih gluposti, nelogičnosti.

otkad se bavim glazbom, skupljam i prikupljam notne zapise i tvrdim da u notnim izdanjima u ovoj vrsti glazbe kojom se mi bavimo ima svakakvog smeća. od krivo zapisane melodije (ritmički i melodijski), krivih harmonija, krivog teksta, svačega se nađe.
vjerojatno zbog toga jer te brošure ne izdaju kvalificirani glazbenici, nego bivši gažeri prikupljaju svoj repertoar i objavljuju ga u "knjigama".

onda to kupe mladi, neiskusni svirci i uče po tim napola ispravnim zapisima i ako nemaju čega drugog, drže se ko pijani plota tih krivih nota. već sam s hrvojem imao rasprava na tu temu i oko toga. ljudi se jednostavno ne mogu otkvačiti od u školi stečene predrasude da ako je nešto napisano u knjizi mora biti ispravno. e ne mora. knjige jest pisao dostojevski, razni znanstvenici i stručnjaci, ali su knjige pisali i ishlapljeli gažeri s mozgom uništenim od alkohola i nespavanja.

kao dokaz, u ovom primjeru vidimo krivi redoslijed teksta i neću reći krive akorde, ali ima i boljih rješenja za harmonizaciju pjesme fijaker stari.

edit: da nebi sva krivica pala na autore knjiga, jedan dio ide i na dušu prepisivača notnog zapisa. nekad se to ručno radilo i u pravilu to nisu radili glazbenici, nego neki drugi pisari. falabogu na sibeliusu i finalu...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 10-03-2007 at 14:53.
Reply With Quote