View Single Post
  #32  
Staro 13-07-2011, 11:33
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

neka me ispravi netko ako griješim, ali bocan (stariji i mlađi) radili su tambure kod kojih nije bilo u cijeni "od - do", naručiš tamburu oni ju naprave, cijena je fixna kao i kvaliteta, ajd nekakve razlike tu i tamo...
samo danas je ovo simpatično, (bas)primovi od 1200kn, 2200, 3000, 3500, 4000, 5000, 6000kn SPECIJAL...ono, jeeebote, kao uoči se razlika u zvučnosti između tambure od 3500 i 4000kn...
mislim da toga nije bilo prije kod starih majstora, hoćeš tamburu? e ona toliko košta, ako ti se ne sviđa idi kod drugog jer moja cijena je tolika...

probao sam masu tambura starih majstora, uglavnom to su jako dobre tambure, namjerno neću reći vrhunske , one iznimke koje su loše pretežno su loše iz toga jer su slabo održavane i slabo očuvane, ali to je zanemariv broj s obzirom koliko ih ima dobrih, dok to kod današnjih novih tambura nije slučaj, ako hoćeš kupit novu tamburu i noviju polovnu moraš se dobro odlučit i razmislit.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote