View Single Post
  #558  
Staro 15-06-2020, 22:10
Martinsos Martinsos je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2010
Postovi: 9
Martinsos je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Pokusavam poboljsati svoju brzinu sviranja pa sam poceo detaljnije proucavati sto radim dok sviram i dosao do sljedeceg tehnickog pitanja: ucio sam da kada sviram sesnaistinke (ili nesto drugo sto treba ici brze), da povlacim trzalicu gore-dolje. No, sto se dogadja kada prelazim s jedne zice na drugu?

Recimo da imam 4 note (sesnaistinke) koje moram odsvirati jednu za drugom, dvije na jednoj zici, nazovimo ju Z1, a druge dvije su na Z2, gdje je Z2 sljedeca dublja zica od Z1. Dakle, prvu cu notu udariti odozgora na Z1, drugu odozdola na Z1, i sad dolazi treca -> sto je bolje, udariti ju u odozgora ili odozdola na Z2? Primjetio sam da ju udaram odozdola u tom slucaju, jer je to fizicki blize, ali cini mi se da me to "izbaci" iz gore-dolje kretnje i uspori. Zato pokusavam sad drzati taj pokret gore-dolje cak i kad mijenjam zicu, ali i to je trenutno tesko jer je ta zica puno dalje u tom slucaju. Isplati li se da vjezbam u tom smjeru, da uvijek idem gore-dolje cak i kad se mijenja zica, ili je to krivo? Kako vi svirate?

Hvala!
Reply With Quote