View Single Post
  #170  
Staro 24-10-2007, 15:52
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Zahvaljujući svom poslu obišao sam cijeli svijet pa i Rumunjsku nema gdje nisam bio i s obzirom da sam glazbenik naravno da je gdje god dodjem potraga za glazbenim izričajem!
Ja neću nikom sugerirati što je najbolje ili najzahvalnije za slušati jer je to velikim dijelom vezano uz emocije ali glazba je ipak matematika i može se odrediti zahtjevnost određene glazbe!
Istinski sam osobnim iskustvom ustanovio da je tamburaško muziciranje najzahtjevnija i najkompliciranija folk forma na svijetu!
Posebno naglašavam kolorizaciju,intervalno muziciranje,ritam sekcioniranje!
Jerry je bez ikakvih problema otsvirao,shvatio i apsorbirao najteže rumunjske sepru horre,dok vjerujem da glazbenici koji nisu iz našeg miljea ne mogu ni osjetiti a kamoli otsvirati bilo koje ozbiljnije tamburaško djelo!
Primjer:Cijeli album tamburaške glazbe smo nosili na alternativni mix kod ton majstora Greenvika u nizozemski grad Nijmegen!
Taj tonac je svjetska i evropska faca ali se upleo u tambure ko pile u konac i na kraju odustao!
Na nama je da uvjerimo svijet da ovdje postoji jedan neotkriveni glazbeni svijet fantastične ljepote i velikih mogućnosti!
PS:Puštao sam "Pjesmu rastanka""Izvor"i"Mjesec"/op:instrumentali/nekim zaista bitnim ljudima iz evropskog glazbenog biznisa i oni su se oduševili!Potrebno je napomenuti da je ovdje spomenut Teodorakis i "Grk Zorba";u taj projekt je grčko ministarstvo kulture investiralo milijune.Jasno vam je što želim reći;dok se god naša država bude ovako maćehinski ponašala prema nacionalnom blagu i svima nama su vezane ruke!
Samo u Ateni imate šest visokih učilišta za proučavanje i razvoj grčke narodne glazbe,pa vas pitam koliko sličnih učilišta ima kod nas?
Reply With Quote