View Single Post
  #11  
Staro 02-11-2006, 16:24
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno ni sokaci nisu

mislim da nije neki jer je cijeli naš pristup bio krivo postavljen. u želji da dobijemo zvuk što sličniji vojvođanskim tamburašima se ušlo u neke eksperimente s raznim filterima, gušene su visoke frekvencije, a nije nam palo na pamet recimo da poduplamo bračeve, da nabavimo bolje instrumente za snimanje i sl. sami smo u studiju to odsvirali dosta ukočeno, rekao bih pod tremom i takve stvari. i sama kvaliteta zapisa na ploči je bitno slabija nego na cd-u. svu glazbu smo snimili za jedno poslijepodne. bili smo možda i prenabrijani nakon godinu dana svakodnevnih višesatnih proba. sve te pjesme su nam već išle na nos i uši van.
znači čisto tehničke i psihološke stvari nam nisu išle na ruku...

uskoro ću uploadati jednu pjesmu kod koje je producent znao šta želi i kako treba zvučati, osigurao je sve uvijete za to i stvar je po meni pristojno ispala.
radi se o pjesmi sviraj pišta baći, duško dančuo i ex panonia...

hlebec je prije nekih 8 godina intenzivno skupljao snimke s tamburaškom glazbom. što nije mogao dobiti na master traci, posuđivao je na druge načine.
od mene je posudio moj nikad otvoreni primjerak albuma ni sokaci nisu... i prebacio ga na cd. valjda me zato spomenuo u id tagu. posudio sam mu još neke manje poznate ploče s tamburaškom glazbom da ih prebaci na cd.

ja sam si tek ovih dana uspio priskrbiti gramofon , pa i sam pomalo presnimavam s ploča na cd... međutim, ne radim to u arhivske svrhe kao hlebec, pa si mogu dopustiti i manje "čiste" snimke. on je sve radio vrlo temeljito, čak je skenirao omote ploča i printao ih na veličinu omota za cd.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 02-11-2006 at 16:31.
Reply With Quote