View Single Post
  #14  
Staro 17-12-2009, 15:30
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
samo ti odlučuj... ali poslušaj i dobronamjerne savjete. a ne zapišavanja kako to neki zlobnici tvrde.

ajmo se sad malo pravit ludi pa stvari postavljati doslovno i bukvalno.
dakle: nadlajavanje, da, ali tematsko nadlajavanje, nadlajavanje na specijaliziranom forumu, nadlajavanje o tamburama, tamburašima... a ne nadlajavanje radi nadlajavanja.
eto, nacrtao sam.
Pročitao sam tvoj prvi post, shvatio njegovo značenje i to je za sada to. Nemam namjeru odustati od svoje odluke.

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
@vedran & ivan_ZU

nemojte se ljutiti gospodo, ali izgledate mi kao ćorave koke koje pokušavaju naći zrno... kljuc ovamo, kljuc onamo... pa možda se nešto i potrefi.
kad vam treća ćorava kokoš kaže da na toj strani gdje kljucate nema zrnja, jer je jučer kljucala onuda, kažete da su to zapišavanja i da mislite kako to ima smisla.

svoje sam argumente iznio u prvom postu na ovoj temi. gdje su vaši argumeti osim "mislim da to ima smisla" "vrijeme će pokazati" i sl.?
Mislim da su moji argumenti jasni, a "vrijeme će pokazati" je jedna od fraza koju sam upotrijebio u kontekstu evaluacije sustava, ali ne i motivacije njegova uvođenja. Ono što moram naglasiti jest da sustav uvodim najviše zbog novih članova i onih koji će tek postati članovi ovog foruma. Forum trenutno ima oko 2400 članova. Tamburaša ipak ima puno više i očekujem da ćemo privući dobar dio njih. Pritom ne mislim samo na klince i klinceze, nego na sve generacije. Isto tako, mislim na sve profile, od početnika (kojih zapravo i imamo dosta) do pravih znalaca (kojih nažalost nemamo dovoljno).

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
slična je priča bila i s onom, sada se ispostavilo mrtvorođenom temom o genezi basprima....
kad sam prigovorio da tema ne treba biti zaključana, nego aktivna mislili ste da ima smisla to što se radi.
kad se tema nakon par mjeseci (konačno) otključala, napisano je par beznačajnih čestitanja na "krasnoći" teme, i - crk. sad je opet morete zaključat, nema nikakve veze više, prošla baba s kolačima.

najprije se treba uočiti razliku između web stranice i foruma.
ova ivanova zaključana tema nit je bila originalna nit je bila za forum nit je bila tema. ali jako dobro bi bilo taj materijal preseliti na web stranicu, jer se o njemu i nema bogznašta raspravljati.
forum sa zaključanim temama i nije forum...
To je bila Ivanova odluka, koju sam podržao. To je u skladu s mojim viđenjem foruma i sa smjerom koji sam odredio nakon što sam preuzeo vodstvo (dakle, razmjena korisnih informacija).

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
, i da se vratim na ovo ocjenjivanje... kako može biti jednakovrijedan glas dvojice različitih diskutanata? ili je to samo bespotrebno uvođenje poznatog demokratskog principa da glasovi dvojice idiota vrijede više od glasa jednog genija?
Ovo je neistina. Primjerice, ti imaš najveći koeficijent na forumu kad su u pitanju ocjene s obzirom da imaš najveći staž i najviše postova. Isti kriteriji vrijede za sve članove (uključujući moderatore i super moderatore). Primjerice, moj glas vrijedi 3 jedinice, a tvoj 10. Članovi, kojima je reputacija u minusu, imaju koeficijent 0, odnosno njihove ocjene se ne broje.

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
ter na kraju da zaključim o ivanovim lamentiranjima oko povratka bivših forumaša. čini mi se da ne uočavate princip koji se ponavlja na raznim mjestima, u bendovima, kudovima, pa i na forumu:
nakon nekog vremena provedenog većina ljudi se jednostavno zasiti, ali najčešće sama toga nije svjesna. onda počnu prigovarati, pa im smeta ovo, pa im smeta ono, pa će otići zbog toga i toga nja njanja...
a radi se o najobičnijem zasićenju.
netko se zasiti nakon 20 postova, netko nakon 1000...

...

i na kraju "u šta se forum pretvara"? u ništa, on je takav kakav je, već duže vrijeme, takav će i ostati. sačinjavaju ga članovi koji su ga formirali ovakvog i tu se malo može promijeniti.
vodstvo foruma može pokušavati, koprcati se, ali sve što se do sad pokušavalo nema snagu veću od kozmetičkih promjena, koje budu zaboravljene nakon što se prespava. prisjetimo se ankete o obaveznom predstavljanju, otvaranje zaključanih tema sam spomenuo ovdje.
ajmo jednu anketu o tome da nam se ova plava pozadina promijeni u ljubičastu...
Napravio si što si napravio. Bio si u poziciji u kojoj si mogao napraviti bilo što jer se dkranjce potpuno oslanjao na tebe. Iskreno, uopće me ne zanima kolektivno prekapanje po kratkoj povijesti ovog foruma. Dovoljno sam uključen na forum da bih razumio njegovo funkcioniranje bez ičije pomoći.

**********************************************

@svim forumašima: U nastajanju je okvir za nešto novo. Možda su te promjene kozmetičke na prvi pogled, ali postoji veća slika u kojoj će forum imati ipak drugačiju namjenu od one koju je imao do sada i koju će imati još neko vrijeme. Za velike promjene treba vremena jer ne želim odbijati stare članove hrpom novotarija, a treba i vremena i novca da bi se sve promjene implementirale.
Reply With Quote