View Single Post
  #6  
Staro 17-11-2017, 12:12
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Pogledao sam snimak, i cini mi se da si u pravu.

A u pravu si kada postavljas pitanje o isplativosti toga mikrofona, jer vjerujem da su fakta da bi onda mnogi imali skuplji mikrofon od cijele tambure !

Naravno da izbor mikrofona zavisi od puno faktora, ali isto tako i izbor instrumenta - ja recimo nikada ne bih otisao svirati u neku nepoznatu i sumnjivu kafanu ili svadbu sa mojom skupom, tesko zaradjenom i odlicnom tamburom. Kao sto ima odijelo za svaki dan i za svetac, tako mislim da treba da ima i tambura za svaki dan i za svetac, i naravno i pripadajuca oprema.
(svetac u ovom slucaju znaci koncert, studio, neka muzicka scena i slicno)

Sto se tice razlike izmedju Audio Technica mikrofona i DPA mikrofona, posteno receno ne vjerujem da je DPA 3 puta bolji od AT, samo zato jer je 3 puta skuplji.
Ono sto sam saznao citajuci je da se taj mikrofon, pored izuzetne vjerodostojnosti prenosa akusticnog zvuka izuzetno dobro nosi sa problemom mikrofonije, sto je najcesce velika mana jeftinijih mikrofona, i da je to u velikom broju slucajeva jedan od glavnih razloga zasto muzicari biraju bas njega.
Ja nemam iskustva sa njim, jer mi je preskup, ali imam AKG C411 kojeg sam malo modifikovao tako da bude wireless, i ne izoblicuje mi zvuk, a mikrofonije nema jer to nije klasicni mikrofon nego bubica koja se lijepi na glasnjacu. Taj AKG C411 je bio jos jeftiniji od spomenutog AT-mikrofona.
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote