View Single Post
  #5  
Staro 19-05-2008, 23:12
matija_vg's Avatar
matija_vg matija_vg je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 1,086
matija_vg je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Ovako imo sam nedugo konstruktivne razgovore s Majstorom Gilgom, Uglavnom nekakva osnovna podjela tih konjića tj. kobilica je na kombinirane i na one homogene kak maestro kaže od jednog materijala bilo to drvo, kost, mesing ili neki drugi mekši metal sad od samog instrumenta,odnosno vrste instrumenta i samog ukusa svirać ovisi sta će koristit....sta se tiće konjića koji je na glasnjaći za basprimove je Gilg rekao da je stvarno puno toga probao al da najviše radi kombinirane znaći drvo dolje a gore kost jer je najprirodnije da ide drvo na drvo a žice su na kosti koja daje malo zvonkiji zvuk tamburi i malo više nekakvog svijetlijeg tona baš mi je pričo da je ivan_zu sprobo dosta toga i da je najzadovolniji s tom kombinacijom na svom basprimu, samo drvo ko drvo malo "zaguši" ton i daje topliji ton.....a kost samo ko kost po nekavoj logici daje najveću zvonkost tamburi a i dosta sam konjića koji su od same kosti vidio da žica propadne u konjić dublje nego je zarez pa tambura zvoni tj. brenći na konjiću. Za kontre je rekao da najviše koristi i da ljudima najviše odgovara samo drvo jer se s kosti ništa ne postiže kaže da kontra ima najljepši ton s drvom on koristi ebanovinu ako se ne varam ili menge. Za kobilicu odnosno konjić na vratu ima stvarno svega dosta od drva, pa kosti sve do kota od bass gitara!

Ja osobno na svom basprimu imam kombinaciju drvo kost a na vratu samo kost i odgovara iako mi je Majstor napravio i samo drveni konjić pa ću promjenit pa da viidm razliku

Ovo je nekakvo moje viđenje tog i moje osobno laičko mišljenje uz neke stvari koje mi je pričo Gilg kao što sam na početku napiso svako ima svoj ukus a o ukusima se ne raspravlja "neko više voli janjetinu neko odojka"...mogao bi nam Gilg nekakav majstorski osvrt napisat već ga dugo nije bilo
__________________
Kad tambure zašute
kad se svjetla ugase

Otišlo mi društvo i prijatelj znan
zadnje piće pijem sam!
Reply With Quote