View Single Post
  #38  
Staro 08-03-2012, 23:08
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Ako je meni djed slagao onda lažem i ja tebi, ali pošto smo ja i on skoro u boljim odnosima nego s rođenim ocem onda je istina što ti pričam.
'82. godine je bio kod njega i naručio prim i basprim, majstor mu je samo rekao, ako će ovo svirati netko tko se uči svirat i ako je ovo za KUD ja ti neću pravit ove instrumente, ako je ovo za tebe onda se vidimo za 6 mjeseci.
O cijeni nije bilo govora, cijene nisu bile od - do.

E sad, probao sam masu Bocanovih tambura, probao sam čak i neke za koje je navodno, pazi ovo, pokojni Majić davao i po nekoliko tisuća maraka samo da kupi.
Ne želim iznositi ime i prezime vlasnika, a siguran sam da ga poznaješ, tu je iz našeg kraja, i taj prim je daleko ispod kvalitete Bocanovog prima kojeg ja imam, premda je tada taj njegov prim bio u fizički boljem stanju pošto nije bio puno sviran, ali ton je bio mrljav i tako to...

Teško je sada reći kolike su bile cijene instrumenata kod majstora, jesu li se razlikovale s obzirom i na kvalitetu svakog instrumenta za sebe, to bi možda mogao reći netko tko je naručivao više komada ili čak cijelih garnitura, kao što je recimo Misar iz Bickog sela...
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote