View Single Post
  #9  
Staro 07-11-2010, 11:59
Matea_primašica123 Matea_primašica123 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Oct 2010
Postovi: 12
Matea_primašica123 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Ma to mi je skroz bezveze, pogotovo kad (neki) tamburaši sprdaju/pljuju/omalovažavaju kolegice tamburašice, al' to je tipični hrvatski mentalitet koji nije vezan samo za ovu situaciju. Umjesto da si međusobno pružamo podršku i pomažemo si najlakše je nabaciti neku floskulu tipa "nije tambura za cure", "ne mogu cure odsvirat gažu", "nije birtija za ženske" itd. Mislim da je super kaj su Garavuše napravile i kaj još uvijek rade jer to otvara vrata i drugim ženskim tamburaškim sastavima i više to nije "svjetsko čudo" i nekaj nevjerovatno.

Ako zbog ničeg drugog onda bi tamburaši mogli imati razumijevanja za tamburašice baš zbog te zajedničke ljubavi prema sviranju i druženju koje se događa u KUD-u, orkestru ili sastavu.
e potpuno se slažem! Evo netko je naveo da je violina za cure, kako bi onda bilo da cure vrijeđaju dečke koji sviraju violinu, uopće nema razlike i spol nije bitan za instrument! Neki također govore da je berda tipican instrument za dečke, a evo ja poznam berdašice i nemam ništa protiv da one to sviraju, njihov izbor. Mogu one svirati bolje cak i od nekih muškaraca
Reply With Quote