View Single Post
  #34  
Staro 11-07-2008, 13:22
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
osim toga kod trzanja po prvoj živi titraji nisu ujednačeni, tj. kraće je vrijeme potrebno za prelazak trzalice od jedne do druge duple žice nego recimo vrijeme između dodira trzalice sa žicom u kojem je promijenjen smjer kretanja trzalice

evo i grafički prikaz:
|.|....|.|......|.|....|.| itd.
Slažem se, ali to se može regulirati razmakom između duplih žica, tako da i ovdje imamo dodatni parametar.

Quote:
Originally Posted by tamburix Vidi Post
ma dobro, ajd, priznam ti trzaj od 20 Hz ako ti priznaš da ćeš naručit litru i vodu, jednom...negdje... ili bar palačinke s toplim zrakom
To može neovisno o trzanju.

Quote:
Originally Posted by Djuka Vidi Post
ali ot ti nije onda fre. trzaja ..nego jednostavno borj u daraca kolko si oplio koju zicu gore dolje u 1s .. to bolje zovi udaraio sam zicu tolko puta a ne frekvencija
...
ferkvencija je mjerejne ponavaljajne necega u nekom vremenu od tocke a do tocke a' tako da po tom nekom tvome tebi je frekvencija ~4 -5 !!!
primjer fek..imas gumu na biciklu na jednu spajlu stavi neki marker i zavrti gumu i izborji kolko je puta prsla imaginarnu liniju u 1 s i dobijes fre !!!
ω=2*Pi*f f=1/T -malo formule
Frekvencija nema veze s točkama A i A'. Uostalom, pogledaj ovdje. Različito definiramo događaj: ti uzimaš ponavljajući pokret ruke, ja uzimam ponavljanje valnog paketa. Frekvencija je, prema wikipedii, mjera ponavljanja nekog događaja u jedinici vremena, pa po toj definiciji frekvencija ovisi isključivo o broju nečega (što može biti bilo što) i jedinici vremena (u ovom slučaju se radi o sekundama).
__________________
Moj blog: The Third Side of the Pick
Reply With Quote