View Single Post
  #10  
Staro 16-01-2007, 16:29
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamish
Ja mogu iz prve ruke da pohvalim majstor-Duletov basprim sa kopanim ledjima

Sto se cene tice...
i ovi koje sam ja isprobao su s kopanim leđima. sviđaju mi se.
a cijena... ja nisam lačo trgovco.
mislim da si glazbenik treba kupiti instrument s kojim je zadovoljan, koji ispunjava njegove potrebe u potpunosti i ako ima sreće da naiđe na tako šta, cijena je tu od drugorazrednog značenja. to za mene nije stvar koju kupujem s namjerom da je prodajem dalje, da trgujem s tim, nego je to moj osobni instrument koji si kupim jednom u životu i s kojim dalje zarađujem novce.

druga je stvar ako kupujemo nešto privremeno, za prvu ruku dok se ne nađe pravo rješenje.
pravu šansu za kupiti stvarno vrijedan instrument nemaju svi, a i oni koji je dobiju, ne dobiju je svaki čas, nego možda par puta u životu. i tu onda nema smisla gledati na stotinjak eura više ili manje, nego šansu iskoristiti, naravno ako smo sigurni da je to - to.

isto tako mislim da rajković može napraviti instrument kojeg ćeš imati "za cijeli život".

ako ljudi su u stanju živjeti na kredit i u minusu godinama da bi se vozili u novom autu i to onoliko koliko im novaca ostane za gorivo, ne mogu shvatiti svirače (a znam ih više) kojima je teško dati novce za dobar instrument. i to novce koje će mu taj isti instrument vratiti u nekoliko slijedećih svirki. znam čak i neke koji su godinama svirali gaže na posuđenim ili kudovskim instrumentima, bez ikakve namjere da sebi kupe tamburu.
meni bi bilo neugodno...

@tamish - nemoj slučajno pomisliti da ovo prigovaranje ima veze s tobom. nema! tvoj post mi je poslužio samo kao uvod...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote