Tema: Mikrofon
View Single Post
  #24  
Staro 02-08-2007, 07:44
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Svita, koji pickup i na koje točno mjesto si dao ugradit (svuda vele da je "sweet spot", točka s najboljim zvukom cca 2,5 cm ispod i iza konjića)...
Ne znam koji je pickup, majstor je to ugrađivao i nisam kasnije obraćao pažnju na firmu pickupa (Nisam ni bio tamo nego je Nenić iz ondašnjih "Kućnih ljubimaca" nosio).
Postavljen je iza konjića, kroz rupicu na mjestu "šarafa" na koji se inače kvači remen.
Umjesto tog "šarafa" za remen postavljen je ulaz za "bananu", a izgleda na prvi pogled kao i svaki drugi, samo što nije zatvoren odozada, nego ima otvor za uštekat kabel.
Nadam se da si skužio što sam sad naškrabao tu, al probat ću baciti koju fotkicu kad dođem doma, pa okačim gore.
Uglavnom, ne primjećuje se da je pickup unutra.
Kao što sam već prije napomenuo, uopće ne koristim taj pickup, jer mi se ne sviđa cviljugavi zvuk kad pređeš prstima po žicama, a pickup sve lovi, pa radije koristim SM-57.
Inače, ako baš želiš nešto slično, moja je preporuka kondenzatorski mikrofon Audio-Tehnica ATM 350 ili Shure BETA 98HC. Audio-Tehnicu znam da koriste Džentelmeni iz Osjeka i kažu da su prezadovoljni s njom (pitaj Rodju), a Shure-a, ali neki drugi model koriste Trenkovci.
Jedino je malo veća cijena, ne znam koja je trenutno, ali skuplji su od, recimo, standardne Bete 58.
Evo fotke Audio-Tehnice ATM 350 (vrlo je sličan i Shure):
Audio-Tehnica.jpg
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
Reply With Quote