View Single Post
  #4  
Staro 18-09-2011, 13:58
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

a eto... nema baš interesa za ovu temu, pa da ja svoje zaključim:

ja ne bih vraćao novce, ako sam već uredno odradio to za što sam plaćen, ako bi se dogodilo da u međuvremenu promijenim mišljenje/stav prema osobi/organizaciji za koju sam svirao, pa niti ako bih saznao za sumnjivo porijeklo tog novca.
korektno odrađen posao treba biti plaćen. na novcu ne piše od kuda je ni čiji je, a većina naših poslova se doista odvija direktnom pogodbom, u toj "sivoj" ekonomskoj zoni, bez ugovora, knjigovodstva, žiro računa...

eventualnu zakonsku obavezu vraćanja takvog novca, nekakvu globu i slično bih morao poštovati. tu nema alternative. odnosno ima, ali mi se ne sviđa

Quote:
Originally Posted by callahan
Sigurno je puno nas, barem tamburaša iz Zg, a vjerujem i ostalih, često bilo u prilici svirati što raznim političarima, što deklariranim kriminalcima (koji su mi draži jer bar kažu što su),a još nitko od nas nije (bar ja za takve ne znam) našao za shodno da tako zarađen novac vrati ili pokloni u humanitarne svrhe.
... što jest, jest. svirali smo skupa par godina.
možda je i sve o ovoj temi rečeno ovim tvojim komentarom.

Quote:
Originally Posted by Vedran
Vezano uz klapskog pjevača, lijepa gesta, iako bi neka cinična duša mogla reći da je trebao napraviti to prije nego što je otkrivena afera. U svakom slučaju pohvalan potez, ali i dobar način da se napravi odmak od nekih tamo koji su napravili tamo nešto.
meni se isto ta gesta učinila vrijednom pažnje, zato sam je i prenio na naš forum, but jbg...
a ciničnih komentara nije falilo, od toga što si spomenuo "šta se ranije nije sjetio", preko "baš me zanima da li bi vratio da je bilo 100.000 kuna umjesto 700" do onih sažetih tipa "govno", "licemjer"...

nadao sam se da će se netko sjetiti akcije financijskih inspektora kad su u pratnji policije upali na svatove u jednom vinkovačkom lokalu i zahtjevali ugovor sklopšljen između sviraca na svadbi i mladoženje.
ovo je sad nešto slično, kampanjska akcija na estradnjake koja ima neke druge razloge, kao i onaj upad inspekcije na svadbu.

evo malo citata iz nekih novina:
Quote:
Odvjetnik Veljko Miljević kazao je jučer kako bi, u slučaju da su primili novac iz crnog fonda, glazbenici mogli biti kazneno gonjeni, ali i naveo kako teško da će se to dogoditi, posebice zato što bi trebalo dokazati da nisu otpjevali ono za što su novac primili.
Na dugačkom popisu onih koji su tijekom godina pjevali za HDZ nalaze se Ivana Vrdoljak Vanna, Dalibor Bartulović Shorty, Davor Dretar Drele, Mate Mišo Kovač, Nina Badrić, Mladen Grdović, Miroslav Škoro, Ivana Kindl, Mladen Bodalec i Prljavo kazalište, Jacques Houdek, Ivana Banfić, Jurica Pađen, Lana Jurčević, Dražen Žanko...

Last edited by _maestro_; 18-09-2011 at 14:06.
Reply With Quote